Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Jiřmondova prvotina

 

Prezentace » Jiřmond » Jiřmondova prvotina » Nápověda 

Hlavní fotkaJiřmondova prvotina

ZRUŠENO

Majitel: Jiřmond   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 24. 11. 2009   Aktualizace: 18. 3. 2012 Změna v seznamu ryb Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 7082   Počet palců: 0
Založení: 24. 11. 2009   Stáří: 2 roky a 7 měsíců
Objem: 264 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Velikost: velká akvária   Oblíbenost: 56 uživatelů
Fotek a videí: 44+0   Komentářů: 10
*     *     *     *


Datum zrušení: 26. 06. 2012

Rozměry: 120 cm x 40 cm x 55 cm

Popis: Běžná společenská nádrž s běžnými typy rybek a ještě běžnějšími chybami a omyly téměř začínajícího akvaristy, ovšem s neběžnou touhou, chutí a pílí po kousku krásné a zdravé přírody v naprosto běžném panelákovém bytě :-)

Biotop: klasický, panelákový :-)

CO2: set z Aquario.pl obsahující ventily redukční, jehlový, elektromagnetický a zpětný, difuzor od Rataje včetně počítadla bublin, bomba 1,5kg z hasícího přístroje

Dekorace: Nasbíraná břidlice a kořeny (3ks).

Dno: říční písek č. 2 + jemný křemičitý písek

Filtrace: vnější Eheim 2213 Bio Plus

Hnojení: denně 5 ml Intensiv (od Petra)

Chemie: nejsem jejím zastáncem

Krmení: živé (nitěnky, patentky), Tetra Min, Sera Flora, mražené patentky, dafnie, misis + co dům dá

Osvětlení: Vyrobený kryt z lamina (12mm) oblepený samol. tapetou, zevnitř natřený lodním lakem proti vlhku. Svítím 2 zářivkami Narva T5 39W (865) a 2 zářivkami Philips T5 39W (840), které běží na elektronickém předřadníku Osram Quicktronic QTP5 2x24-39W a jedné jednotce Glomat T5 Controller 2x39W. Navíc modrá led páska pro večerní zhruba hodinové svícení. Vše navíc podporují reflektory vyrobené ze sádrokartonových profilů vylepenými stříbrnou samolepící folií.

Pozadí: 3D z extrudovaného polystyrénu, natřeno černým balakrylem, následně epoxidem LH 210, posypáno černým jemným pouštním pískem a znovu přetřeno balakrylem černým + pro efekt rzi odstínem palisandru.

Stojan: Lamino (18mm) skříňka, opět vlastní výroby, klasického vzhledu v dekoru břízy.

Topení: žádné

Údržba: klasická, jednou týdně 1/3 vody + odkalení + prostříhání

Voda: vodovodní, bez úprav

Vzduchování: žádné

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(43)
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Z deníčku

Složka
3D pozadí

(7)
Složka
Akvárium

(20)
Složka
Kryt osvětlení

(7)
Složka
Ryby

(7)
Složka
Technika

(2)
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
17.07.2011
...a další, tentokrát zprava
...a další, tentokrát zprava
17.07.2011
...a pohled zleva
...a pohled zleva
27.04.2011
potěr parmiček pětipruhých - stáří 6 týdnů
potěr parmiček pětipruhých - stáří 6 týdnů
05.12.2010
A tak šel čas aneb půl roku akvária v obraze
A tak šel čas aneb půl roku akvária v obraze
04.12.2010
-
-
04.12.2010
-
-
23.09.2010
-
-
18.09.2010
-
-
NahoruDeníček
12
2.2012
Archivovaná nádrž! To je ostuda. A to jsem si myslel, že mě to nikdy nemůže potkat. Musím dát vše do pořádku. Takže nejprve pár informací písemných, následně doplním fotky.
Ryby - osádka trošku prořídla, vymřeli všichni čichavci modří, evidentně se jim u mě prostě nelíbilo, perleťový zůstali jenom dva, jinak vše při starém. Trošku jsem pošilhával po změně, začínají se mi líbit trošku větší ryby, přece jenom ty malé v té změti rostlin nejdou moc vidět a velké jsou vděčný objekt na pozorování pro děcka. Vždycky se mi líbili vrubozubci paví, ale to bych musel komplet akvárum předělat - řada technických věcí by byla zbytečná (CO2, hodně světla) a samozřejmě rovněž rostliny jsou trošku nadbytečné u těchto ryb. Takže to vidím maximálně na nějaké skaláry.
Rostliny - trošku jsem předělal layout akvária, povyhazoval některé rostliny, některé přesadil, nicméně nevím, zda k lepšímu, nějak mi to nesedí a momentálně nemám chuť ani čas to znovu předělávat. S časem to je opravdu teď horší, takže jak ryby tak rostliny si nechtěněně musely přivyknout na horší podmínky, což se na rostlinách i bohužel projevuje, nejsou zrovna v nejlepší kondici. Díky dostatku světla a CO2 sice rostou jako divé, ale na řadě z nich je vidět zhoršená kvalita listů a vůbec jejich kondice.
29
8.2011
Tak rychle vepsat pár novinek.

Ryby
- umrtí jedné tetry "alkoholičky" (červenoústé, pozn. aut.); nedopatření při odkalování, stane se, nicméně zamrzí
- přelovil jsem 10 kousků odrostlých parmiček pětipruhých do velké nádrže, stádečko tvoří 20 kousků a vypadá to pěkně; konec konců, jsou to moje oblíbené ryby; touto cestou ještě apeluju na případné zájemce, pokud by někdo chtěl, ještě je jich celkem dost k dispozici, foto následně připojím

Rostliny
- poslední dobou se mi na nich tvořila přisedlá řasa, trošku jsem zabojoval s častější výměnou vody, povolil ventil na bombě a ejhle, řasa je pryč a kytky rostou jak pominuté

Technika
- tady asi největší změna, namísto jednoho glomatu (2x24W) jsem dal nový předřadník OSRAM Quicktronic QTP5 2x24-39W se dvěmi zářivkami NARVA T5 39W (865); rostliny to evidentně přivítaly, navíc díky tomu, že zářivky 39W jsou delší než 24W, světlo dosahuje i tam, kde předtím nebylo
21
7.2011
Dneska a včera mě "opustil" velmi plodný páreček ancitrusků a když říkám opustil, myslím tím daroval. Při té příležitosti jsem jim na cestu přibalil i pár kamarádů v podobě obou zbylých dánií, tří drobnoústek a dva kousky teter krvavých. Nenápadně uvolňuji místo pro odrůstající pětiproužky.
17
7.2011
Náhled
Tak tady jsou ty "pětiproužky" - stáří 3 měsíce.
17
7.2011
Páni, tak dlouho odmlku od psaní deníčku jsem ještě neměl. Od posledního záznamu se událo pár změn, které tady musím zapsat.

Takže předně, zpráva označená jako top - úspěšně se množíme! A to jak rybičky, tak my, jako majitelé :). V červnu se nám narodila krásná dceruška a toto "množení" se dá nazvat jako kontrolované. Nekontrolované množení mi v akvárku předvádí páreček ancíků, takže jsem se rozhodl je darovat, tak kdo je z Ostravy či okolí, nechť si je prosím přijede vyzvednout, k tomu přihodím jejich odrostlého potomka. Původní záměr počítal se dvěmi Ancistrusy, nicméně k párečku už přibyly 3 odrostlé mladé a nyní jsem napočítal cca 7 úlně nových.

Také mi odrůstá potěr parmiček pětipruhých, ještě pořád je nemůžu spočítat, odhadem jich je tak 30-35ks. Z pár kousků si hodlám nechat, nicméně zbytek půjde také pryč, tak kdo by měl zájem, nechť se ozve.

Co se týče změn v akváriu - zde musím konstatovat, že mě po dlouhé a těžké nemoci opustila vláknitá řasa, za což jsem nesmírně rád. Nicméně objevila se další zrůdnost - zelená plošná přisedlá řasa na listech rostlin. Ano, beru to na sebe, nepravidelně jsem měnil vodu a odkaloval, takže se celkem rozrostla a pohled na ní není nikterak líbezný. Snažím se teď pravidelně odkalovat, nejvíce postižené rostliny jsem ostříhal, ale zatím se objevuje i na nově rašících listech, tak to vypadá na další tichou válku mezi náma rozzureny .

Opět jsem byl nucen provést pár drobných změn co do osazení rostlinek, ani další trávníček v popředí se bohužel neuchytil a liliovníček, který nevypadal vábně, musel z akvárka a vystřídal jej nový kořen a Staurogyne repens od zdejšího, dá se říci téměř guru přes rostlinná akvária, uživatele Pet. Taky jsem si pořídil nové hnojivo a rostlinkám evidentně šmakuje. Přibyla i dekorativní Hygrophila difformis.

Množství rybek se také změnil - postupně mě opustily drobnoústky, které zbyly pouze 3ks a jeden čichavec modrý, který byl zjevně "umlácen" v chlapském souboji svého druhu. Ryby evidentě se mi snaží pomoci z rozhodováním, kolik že si těch malých parmiček pětipruhých vlastně nechám.

Toť ve stručnosti ;-).


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Dejmon Re
1.10.13 15:22
Toto AQ je velice pěkné, hlavně pozadí, škoda že je zarostlé a že není aktualizované, ať se daří, pokud tedy ještě je co ano
romel Re
3.4.13 15:30
pěkné povedené akva,krásné pozadí,ale není vidět :)
Sera Re
22.3.12 11:31
Aj ja chcem také potlesk palec hop
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/8299