Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Kačenčino akva

 

Prezentace » katunka » Kačenčino akva » Nápověda 

Hlavní fotkaKačenčino akva

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Majitel: katunka   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 10. 10. 2006   Aktualizace: 15. 12. 2007 Nové fotografie 
Počet návštěv: 16051   Počet palců: 0
Založení: 3. 10. 2006   Stáří: 17 let a 5 měsíců
Objem: 112 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Velikost: střední akvária   Oblíbenost: 13 uživatelů
Fotek a videí: 66+0   Komentářů: 0
*     *     *     *


Rozměry: 80 cm x 35 cm x 40 cm

Popis: Moje první akvárko...
Jsem začátečník, poraďte mi prosím, co by se dalo změnit.

Biotop: společenské

CO2: není

Dekorace: lávové kameny, kořen

Dno: štěrk 3-6 mm

Filtrace: Fan Mini (3 nádržky-1x molitan, 1x keramické kroužky, 1x Aquaclear), Turbo 550...použita jen čerpací hlava + biomolitan (2 litry)

Hnojení: Proflor od PET Dajana, Colour Fe+ od Rataje

Chemie: po založení AquaSafe, Nitrivec

Krmení: vločkové Lon Mix, TetraMin, tablety Dajana PET, Nutrafin, sušené nitěnky Dajana Pet Tubifex, tablety Tetra Wafer Mix, mražené patentky

Osvětlení: 2 x 18W (zářivky Osram 1 x 860, 1 x 840, dlouhé 60cm)

Pozadí: tapeta

Stojan: ne

Topení: Aquael 100W

Údržba: 1hod/týdně (odkalování, čištění, výměna vody)

Voda: vodovodní

Vzduchování: kamínek s motorkem Elite799 (napojen i na molitanový filtr)...v současné době v karanténně, přivzdušňování čerpací hlavou

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(65)
Složka
Ostatní

(65)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Z deníčku

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
15.12.2007
umístění akvárek v pokoji
umístění akvárek v pokoji
15.12.2007
po protrhání
po protrhání
15.12.2007
po protrhání
po protrhání
15.12.2007
po protrhání
po protrhání
15.12.2007
po protrhání
po protrhání
17.10.2007
detail levá strana
detail levá strana
17.10.2007
detail pravá strana
detail pravá strana
17.10.2007
NahoruDeníček
20
9.2007
Tak vám prozradím, jak jsme prožili prázdniny. No..oproti mému zvyku to dlouhý popis nebude...výstižné slovo by asi bylo: dobře. :) Žádný úhyn, žádná katastrofa...ale na druhou stranu ani nové nákupy a přírustky. Na rozdíl od většiny zdejších uživatelů jsem v létě neměla problémy s teplotou v akváriu...snad díky domu, ve kterém bydlíme, ani v největších parnech teplota v obýváku nepřesáhla 26 stupňů. Tak teď jsem si přeci jen na jeden úhyn vzpomněla...odešla mi neritinka a přišla jsem na to dost nechutným způsobem...normálně jsem ji moc nevídala, takže mi nebylo podezřelý, že tam není. Pak jednou jsem se dívala na televizi a jen tak periferním zrakem vidím, že se parmičky pěkně prohání. No jsem na to u nich celkem zvyklá....pořád nasebe navzájem machrují...Ale pak to už trvalo celkem dlouho a navíc se mi zdálo, že honí pořád jen jednu. Tak jsem jí šla chudince pomoct (většinou tyto drobné rozepře mezi obyvateli řeším nasypáním krmení...rázem je po hádkách ;-) )...no ale co nevidím...oni ji nehoní jen tak bezdůvodně...ona ta mrška má totiž v tlamičce obrovský kus papky. Hledím namáčknutá na sklo co to je...no ano...byla to polorozloženoslizoidní noha mojí neritiny. A jako naschvál ...jako by zbaveni potravní konkurence číhali jen na tento moment se takřka přes noc rozmnožili okružáci. No okružáci...po pravdě spíš okružáčci...kdo má 2 milimetry už mezi nimi platí za obra :) . Ale mně nevadí...ať si tam žijí...jen Michal je nemá rád a rozmačkává je...ale jen když jsou na předním skle...říká tomu stěna smrti...ryby to pak sice sežerou, ale já to nemůžu vidět :) .
Jinak se jako bláznivé množí kryptošky, za chvíli pro samou kryptokorynu nebude kde odkalit. Velký echináč stagnuje...asi mu uhnily kořeny, protože vidím jak vypouští nové, bílé. Taky jsem musela zkrátit hygrophilu siamensis co mám před topením...horní lístky už ležely na hladině a tak nějak okorávaly či co. A u předního skla mám teď zasazený malý echinodorek z květu. Taky riccie se množí neuvěřitelně...jenže teď přes zimu budu přebytky házet do záchodu a to je mi celkem líto. Slibuju, že jakmile se k tomu dostanu budou nový fotečky...ale v podstatě se nic zásadního nezměnilo ;-)
9
7.2007
Včera opět odkaleno....tak to tak počítám a vypadá to, že skoro až po měsíci...ale rozhodně nemám přerybněno, rostlin dost...tak bych v tom problém neviděla. Navíc jsem toho sajrajtíku odsála skoro stejně jako dřív při každotýdenním čistění se závojnatkama. Rybky jsou všechny v pohodě, jenom zlobilky parmičky se někdy prohánějí dost agresivně, ale dokud si neubližujou tak ať se chovají jak chtějí. Pancíci jsou miláčkové, jenom se mi zdá, že už moc nerostou, což by mi vůbec nevadilo...jsou to takový buldozerci už teď, kdyby ještě vyrostli tak už by ty kytky smetli jedním pohybem ploutví :). Zato jsem přišla i o poslední neritinu...ale řasy se drží v normě, tak zatím další pořizovat nebudu. A také mám pořád krásně rozmnožený šnečky....líheň okružáků...co nadělám, když mě holt mají rádi...:-D
Kytky taky rostou...po řase ani památky, chytla se mi jedna rostlinka echinodoru z květu...tak aspoň jedna...ale díky i za ni. Brutálně se rozrůstá riccie...dneska budu nějakou posílat...skoro nemám rybám kam sypat krmení :).
29
6.2007
Přemýšlím přemýšlím co je novýho...a asi nic :) ...Teda opět se rozrostla riccie, uvědomila jsem si to až když jsem neměla rybám kam nasypat krmení :) a v riccii je spousta malinkejch šnečků...nějakých okružákovitých asi, ale i plovatkám, levatkám a já nevím čemu všemu se tam daří. Však jen ať tam jsou...o tu trochu krmiva nezchudnu a místa je tam habakuk ;-) . Rybám se taky daří...všechny zdárně rostou, nejvíc je to vidět na siamkách...mám z nich celkem strach, potom co jsem viděla ty obry ve Sklorexu....
A rostlinám se kupodivu daří taky skvěle...kupodivu vzhledem k tomu, že riccie cloní snad veškeré světlo :). Affiniska vyhazuje oddenky s novýma rostlinkama o sto šest, teď vyhodila šlahoun s novou rostlinkou i druhá kryptoška..sumatránská. Z květů echinodoru se ujal jen jeden, ostatní zhnědly...ale tento jeden už má asi čtyři zelený lístky, tak to zase bude o něco větší džungle. Jedině Valisnerkám se moc nedaří...u dna jsou ještě hezky zelené, ale čím jsou listy delší, tím jsou sklovitější a žlutější....Taky povyrostla hygrophila siamensis od marfi...už zakryla celé topítko...což byla její prvotní funkce, čili teď už roste nad plán :-D .
14
6.2007
Předevčírem jsem mírně odkalila...pomalu už nemám odkalovač kam strčit, abych něco nevyryla....takže už ho ani skoro nedávám na dno, jenom držím nad dnem a ono si to hovínka vycucne...ale zase se takto hrozně rychle vypouští voda. No...příště se na to vrhnu pořádně a odkalím komplet a důkladně i s protrháním. V rozmezí dvou dnů mi umřely dvě neritinky, zebra i tygrovaná....kvalita vody by měla být v pořádku, ostatní šnečci žijí...takže asi stářím. Rybkám se daří dobře, teda aspoň si nestěžovaly :))
Z nových rostlinek echinodoru asi nebude nic...nové lístečky hnědnou a další už nerostou...ještě tam ty šlahouny chvíli nechám a pak to ustřihnu, jednak to nevypadá hezky a jednak rozkládající se rostlinky asi taky nejsou pro stabilitu v akvárku to pravé ořechové.
Nové rybky zatím kupovat nebudu, líbí se mi to takto nepřerybněně.
Včera nám vypli proud, nešel od rána od devíti do tří odpoledne, naštěstí byl Michal doma a zavolal mi, tak jsem mu jen řekla, aby vytáhl filtr z akvárka a dal ho do kýble s vodou. Když jsem přijela byly rybky úplně v pohodě...jenom hladové...ale to rozhodně není nic neobvyklého :)).
29
5.2007
Tak jsem si v pátek zajela do Sklorexu...jenom tak nakouknout...pak mě napadlo, že bych tam mohla koupit H.corymbosu, kterou mám před topením, krásně se jí daří...dostala jsem ji od Marfi... a že by mohla zastínit celou zadní stěnu...No jenže samozřejmě zrovna tuhle mokřanku neměli...měli jenom jednu s nápisem corymbosa, ale pán mi nebyl schopný přesně říct o jaký poddruh se jedná a dokonce ani to, jak vysoko vyroste. Samozřejmě vím, že to závisí na podmínkách, ale všude se udává maximální výška....no prostě číslo jsem se žádné nedozvěděla...jen tolik, že vyroste méně než klasická corymbosa....ale vzhledem k tomu, že ta může dorůst až 60ti centimetrů je výraz méně poněkud nepřesný :)))Ale nakonec jsem ji stejně koupila, protože kromě Vallisnerii, které mi nejdou kvůli měkké vodě a různých drobnolistých rostlin, které nemůžu mít kvůli trhorakátkům tohle byla jediná rostlina, u které můžu alespoň doufat ve vyšší bezproblémový růst. Samozřejmě tam měli různé druhy i značně vysokých echinodorů, ale echinodory, i když jou vysoké nevyplňují prostor tak hustě jako je moje představa. Začaly mi taky hnědnout konce malých echinodorků...tak uvidím co z toho bude....Rybky jsou v pohodě...akvárko je bez závojnatek klidnější a méně pestré, ale asi tam nic dalšího dávat nebud....opravdu to takto nepřerybněně vypadá skvěle


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Info
Zatím nebyl k této prezentaci vložen žádný komentář

 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/414