Přihlásit se RYBICKY.NET »

Pseudodekorace ALA

Prezentace » Tojsouvěci » Pseudodekorace ALA » Nápověda 

Hlavní fotka



Pseudodekorace ALA
Majitel: Tojsouvěci   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 11. 11. 2025   Aktualizace: 12. 6. 2026 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 271   Počet palců: 13
Založení: 1. 10. 2025   Stáří: 8 měsíců
Objem: 576 litrů   Čistý objem: 485 litrů
Tloušťka skla: 12 mm   Objem bez skla: 534 litrů
Velikost: maxi akvária   Oblíbenost: 12 uživatelů
Fotek a videí: 34+0   Komentářů: 37
*     *     *


Rozměry: 160 cm x 60 cm x 60 cm

Popis: Low-tech Akvárium Líného Akvaristy.Účelově zařízeno, pro co největší volnou plochu,nenáročnou údržbu a finanční náklady.

Biotop: Ne.

CO2: Ne,ale mám jej v záloze,pro případné okyselení vody

Dekorace: Dvě suché větve z odumřelé třešňové aleje u silnice.

Dno: Použitý filtrační písek z městské úpravny pitné vody.

Filtrace: EHEIM Professionel 3 2075 600 L s rozstřikovací rampou umístěnou pod hladinou a pro větší pohyb nasměrovanou šikmo proti ní.Sání filtru nahrazeno zdvojeným předfiltrem.Ve filtru používám biomolitan PPI 10,PES filtrační kuličky a filtrační rouno. K dočištění slouží upravený SUNSUN HW-602 s náplní Kaldnes K1 Micro,instalovaný do obvodu.
Hladinový skimmer www.profiplants.cz…, přes spínací hodiny,ale běží non-stop.

Hnojení: Trvale hnojí ryby svými exkrementy.

Chemie: Testy na měření hodnoty vody,maziva techniky.

Krmení: Živá - roupice.Mražené - koretra,myssis,drobný kryll.Umělá krmiva pouze doplňkově - Sera vipagran.

Osvětlení: Katastrofa od Diverzy.

Pozadí: Samolepící mléčná tapeta.

Stojan: Katastrofa od Diverzy.

Topení: 100W Eheim Jager.

Chlazení: Není potřeba.

Údržba: Očištění vnitřní strany skel.V intervalu cca 5 týdnů proprání písku odkalovačem Hagen Marina 60cm následovně výměna 60% vody v nádrži a očištění vnějších skel.Dle potřeby propláchnutí filtru.Osvětlovací rampu a podstavec čistím při běžném úklidu domácnosti.Rekapitulace:10-12 hodin údržby za rok.

Voda: Vodovodní řád.270-340μS, pH 6,5 - 7,2.

Vzduchování: Ne,ale instalace je v záloze.

NahoruSložky fotek

NahoruDeníček
12
6.2026
Rozkrmuji pár odebraných potěrů Nanayek,v předchozím odchovu došlo k upálení ploutví, při zvýšení NO3 během mojí jednodenní nepřítomnosti
2
5.2026
Odebral jsem Farlowellám pár jiker a Nanaykám vylíhlý potěr, zatím je to ve stavu rozkrmování a růstu.
11
11.2025
Dnes je stranící se skalára apatická,k večeru odchází do věčných lovišť.
10
11.2025
Druhý den po transportu se jedna skalára straní ostatních a má zvětšenou břišní dutinu.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Tojsouvěci Re
12.6.26 21:31
Rád by jsem Ti vyhověl, ale odchov je součástí projektu v okruhu mých přátel, snažím se odchovat ryby pro vlastní potřebu, v nevhodném složení vody v jejím minimalistickém objemu, prakticky se jedná o sledování adaptace živočicha, v nepůvodních podmínkách a reakci na biologické zpracování prostředí během vývoje,problematika je nejen v líhnivosti ,ale také v mortalitě a deformacích stavby těla během vývoje.Selekcí kvalitních přeživších jedinců chci docílit základu, pro adaptabilitu hodnot vody běžného akvaristy v odlišných podmínkách vstupního zdroje, bez nutnosti nákladů do technického vybavení. Průběžně probíhá selekce ryb, bez vývojových vad, konečné třídění pro další chov proběhne, až po rozlišení pohlaví. Pokud by byl nějaký kvalitní přebytek, tak se Ti ozvu.
Stan83 Re
17.5.26 10:54
Kdyby byly nějaké Farlowellky nebo Sturisomky navíc, vzal bych si :-) palec
Tojsouvěci Re
14.5.26 23:23
Děkuji, dnes jsem vrátil prcky k dospělým rybám. :-) ahoj
Tojsouvěci Re
14.5.26 23:20
:-) ahoj
Stan83 Re
14.5.26 17:52
Držím palce s odchovem palec
RAP Re
3.5.26 12:58
palec potlesk
Tojsouvěci Re
1.3.26 22:41
Tři skaláry mají prohnutí měkkých paprsků hřbetních ploutví do protisměru, a další ryba má nerovnosti v tvrdých paprscích břišní ploutve. Mrzí mě to, ryby jsou krásné, ale chtěl jsem zideilizovaný standard bez vady, chovatel je na předání dodal v přepravním boxu,vada byla zjištěna, až po vpuštění do nádrže.
Lukino Re
1.3.26 20:39
Co mají za vadu?
Tojsouvěci Re
19.2.26 22:11
Děkuji, tři skaláry mají kosmetickou vadu, tak zvažuji co s tím. ahoj
Tojsouvěci Re
19.2.26 22:04
Děkuji Ti Pepo, v té skleněné bedně jsou lepší programy, než v satelitní Tv :-D . Opatruj se, ať se Ti daří. :-) ahoj
Lukino Re
19.2.26 20:20
Krásné skaláry i nádrž palec
Guppy Re
19.2.26 10:06
Ahoj Luďku, moc rád vidím tvou novou nádrž, je to pěkné a praktické.
Nánám se tam evidentně líbí, tak ať se jim i Tobě daří. ahoj
Tojsouvěci Re
18.2.26 22:38
Děkuji a bingo, jsou to přírodní princezničky, Nány postrádají agresivitu některých domestikovaných forem skalárů. :-) ahoj
Tojsouvěci Re
18.2.26 22:26
:-) ahoj
lypif Re
18.2.26 21:33
Paráda palec Mít je doma, říkám jim Nanynky :)
RAP Re
18.2.26 21:21
palec
Tojsouvěci Re
18.2.26 20:54
Děkuji Ti Láďo :-) , ale stačí nekvalitní voda a je po zábavě. ;-)
Lada50 Re
18.2.26 20:39
Pěkně nanayky vyrostly palec potlesk
Tojsouvěci Re
12.12.25 21:13
Děkuji za hodnocení. ano :-)
DokyMichal Re
12.12.25 0:03
Hodně zajímavé akva, jednoduché, čisté, líbí se mi to. Pokud to funguje tak proč ne. Za mě palec, určitě to je inspirativní potlesk palec
Tojsouvěci Re
11.12.25 22:53
Děkuji,účel byl splněn,minimalistické Low-tech akvárium, bez komerčních nesmyslů a rad manipulativních komiků. Ať se Ti daří. :-)
skypi Re
11.12.25 19:44
Zatopený břeh ? ;-) - jednoduché, fukční, pěkné.. Do budoucna držím palce. palec
Tojsouvěci Re
21.11.25 14:55
Děkuji za návštěvu,tvůj deníček vždy potěší. :-)
Felix Re
21.11.25 13:33
Páni, úplně nové... Super palec
Tojsouvěci Re
20.11.25 9:25
:-) ahoj

 
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/34766