Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Kočičí televize

 

Prezentace » Narmoria » Kočičí televize » Nápověda 

Hlavní fotka


Kočičí televize
Majitel: Narmoria   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 28. 1. 2022   Aktualizace: 21. 5. 2022 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 131   Počet palců: 3
Založení: 27. 1. 2022   Stáří: 4 měsíce
Objem: 84 litrů   Čistý objem: 64 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 78 litrů
Velikost: střední akvária   Oblíbenost: 3 uživatelů
Fotek a videí: 37+4   Komentářů: 7
*     *     *     *


Rozměry: 70 cm x 30 cm x 40 cm

Popis: Protože s jídlem roste chuť a naníčku v práci se docela daří (když mi s ním zrovna někdo "nepomáhá"), tak jsem se konečně rozhoupala i k většímu akvárku domů. Časem bych chtěla, aby tam plaval nějaký hezký beťák, taky se mi líbí sekavci. Chtěla bych hodně rostlinek a vymyslela jsem si takovou odvážnou krajinku s "Entem - Mecháčkem" u písečného potůčku. Tak jsem na ten experiment zvědavá.

Biotop: Kosmopolitní plus převažující Asie

CO2: neplánuju, rostlinky jsem vybírala převážně ty málo náročné

Dekorace: pěkně tvarovaný bonsai kořen, dvě keramické schovávačky ve tvaru kamenů, kamínky z cest (křemen, živec, žula a jiné granity, ty krásné mramory a dolomity jsem uklidila zpátky do sklenice)

Dno: Invital Japanese Soil Black směs Normal a Powder (ten powder je hlavně vpředu pod marsilkou a sagittarií)

Filtrace: Aquael Turbo 500 s rozstřikovací rampou - s originálním molitanem a keramickými kroužky.

Hnojení: 2 ml Tropica – Premium Nutrition každý druhý den

Chemie: občas Mironekuton

Krmení: Royal Menu Discus-Siner, Tetra Wafer Mix pro sekavce a Dennerle CrustaGran a sušené listí pro toho nenažraného šneka (občas mu to ale ukradnou krevety), živé krmení (roupice, patentky)

Osvětlení: Sinkor LED WRB 20W, režim 5h světlo -2h pauza tma - 5h světlo - noc

Pozadí: laminovaná fotografie vodopádu Shifen

Stojan: Knihovna s prostorem na skryté akvárium vyrobená na zakázku.

Topení: Sunsun 100W - 26°C

Chlazení: neni - zatím řešeno otevřením poloviny krycího skla

Údržba: asi 1x týdně odsát trochu bobky ze dna, výměna asi 16 l vody

Voda: odstátá z vodovodu - České Budějovice, vstupní parametry: pH 7, GH 7°d, KH 1,8°d, NO2 0 mg/l, NO3 12 mg/l; Akvárko má dle posledního měření (21.5.2022) pH 6,5, GH 4,8°d, KH 1,2°d, NH4 0 mg/l, NO2 0 mg/l, NO3 6 mg/l

Vzduchování: ne

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(36)
Složka
Ostatní

(4)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Složka
Betta splendens

(5)
Složka
Krevetky

(2)
Složka
Rostlinky

(7)
Složka
Rybičky

(4)
Složka
Šnečci

(5)
Složka
Zakládání akvárka

(9)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
05.05.2022
HF
HF
16.02.2022
HF
HF
16.02.2022
Obecenstvo
Obecenstvo
04.02.2022
HF
HF
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Videa
NahoruDeníček
21
5.2022
Protože mám samičky Japonic dvě, už jsou to vážně obě macandy a jedna z nich nosí, pohrávám si s takovou myšlenkou... Takže předně jsem proměřila všechny parametry naší vody. A příprava na experiment dnes začne. hop
3
5.2022
Malinko jsem předělávala akvárium. Probrala jsem mechy, narostly opravdu hodně. Poslední dva zbytky rohatce jsem nechala plavat po hladině, trochu jsem ostříhala růžkatec. Opět (jako každý týden) jsem zasadila Bacopu, ale nedávám jí moc šanci, Tylomelanie jí vykutává opravdu ráda. Na prázdná místa jsem zasadila další dva druhy rostlinek - novou odrůdu Kryptokoryny a mokřanku, ty snad nebudou pro šneka tak lákavé. Snažím se ho sice přikrmovat, ale očividně ten lump upřednostňuje okusovat a vykopávat Bacopu před špenátovou granulí.
2
5.2022
Včera byl první Máj - lásky čas a krevetkám se zřejmě líbí v akvárku natolik, že se pářily. Dnes má samička u zadečku přilepená vajíčka. Škoda, že je odchov japonských krevetek tak náročný.
28
4.2022
Trochu jsem rozšířila obyvatelstvo a přidala jsem další 3 krevetky a 2 sekavce, aby jim ve větší skupince bylo veseleji.
20
4.2022
Uplynulých 14 dní jsem byla na pracovní cestě, takže o akvárko se staral záskok a nevyměňovala se voda a nehnojilo se. Akvárium poměrně úspěšně přežilo trochu překrmování, jenom mě čekalo důkladné luxování detritu, co se usadil na písku. Dusičnany se drží stále okolo 2,5 mg/l, což je nižší hodnota než nám teče z kohoutku. Některé kytky se divoce rozrostly (leknín, plovoučky, růžkatec, mechy). Bacopa vypadá poněkud neštastně neb jí chybělo hnojení, zahodila spodní listy. A pak má dva vyložené rostlinné tragédy, u kterých nevím jestli to rozdýchají (Echinodorus a Ceratopteris). Na vině ale není ani zas tak nedostatek péče, jako zvýšený zájem Tylomelanie, která si tyto dvě rostliny vybrala jako oblíbenou baštu. Krevetky už si hezky zvykly, pravidelně se ukazují, pořád nacházím svlečky a ta jedna samička je už absolutní obr.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Kawasaki Re
7.5.22 18:50
Super potlesk palec
Narmoria Re
5.5.22 19:36
Po 3,5 měsících sem dám mou zkušenost. Myslím, že pro toto osazenstvo a uspořádání akvária to zatím vypadá, že filtrace je dostatečná. Na průtoku (proudu) moc přidávat nechci, protože beťák by s těma okrasnýma ploutvema měl problém s plaváním. Akvárium zvládlo i 14 dní překrmování a dusičnany se stále drží na stejné hladině (okolo 2,5), ostatní dusíkaté látky jsou pod bodem detekce testů. Ve filtru jsou z poloviny keramické kroužky, myslím, že udělají podobnou parádu (domeček pro baktérie) jako třeba ta pemza nebo některá jiná média.
Máme doma ještě jedno akvárium, podobně velké (jen o pár cm nižší a kratší, na objem vody to vychází asi o 10 l méně), protože manžel chtěl svůj styl a svoje vytoužené neonky a pancéřníčky. Prezentaci jsem sem ještě nedala. Osadila jsem tam ten samý filtr (však jsem si myslela - hej, objem je přece menší a kytek tam manžel chtěl ještě víc než mám já, to musí ta filtrace stačit). Mno, a teď jsme po tom zátěžovém období zjistily, že nestačí. Protože pancéřníčci a neonky žerou a prdí víc než ta moje rybokrevetí osádka. A u manželova akvárka je taky horší cirkulace vody, protože tam má pyramidy ze syntetické pryskyřice (to byla první věc, co si jako výbavu nadšeně koupil). Takže jsem mu tam tento týden šoupla ještě druhý filtr jako podporu (bublifuk).

To je pro mě asi takové poučení z akvaristiky, když dva dělají totéž, není to totéž. Podmínky očividně vždy musím doladit, dle osazenstva a dalších detailů.

Každopádně díky všem za komentáře.
ajajak Re
5.5.22 9:23
Souhlasím s tebou ve všem. Podotkl bych akorát že Pemza za pár korun udělá vlastně tu samou službu jako firmami vychvalované média. :-) Vlastní zkušenost. :-)
Guppy Re
4.2.22 8:22
Tak abych nabídl protinázor ;-) - je zde spousta lidí, co preferují naopak biomolitany. Někteří úspěšně provozují akvária i bez filtrace, ale to už jsme jinde. Bakterie se uchytí všude, i v molitanu. Martincz chtěl říct, že s ohledem na malou plochu se jich tam neuchytí tolik, jako v moderních superporézních materiálech. Pak je ovšem otázka, zda je ta vnitřní plocha porézního materiálu využitelná, protože když se to médium na povrchu časem obalí vrstvou biofilmu, tak ztrácí vnitřní struktura a schopnost adsorbce svůj význam. I molitan časem zaroste biohmotou tak, že je téměř neprůchodný.
Nechci ta moderní média nijak shazovat, ale zvážil bych i jejich omezenou životnost, nutnost regenerace (další otázka, nakolik je regenerace účinná?), a s tím spojenou finanční náročnost. Výrobci tyto materiály samozřejmě vždy vychválí do nebe, protože je to obrovský byznys.
Pročetl bych zdejší diskuze a poslechl si co nejvíc argumentů. Každému samozřejmě bude vyhovovat něco jiného. A souhlasím s Martinem v tom, že by ten filtr mohl být větší.
Vypadá to hezky, tak ať to prosperuje!
Narmoria Re
29.1.22 14:57
Jsem si vědoma, že cestička by chtěla ještě trochu ochránit. Manžel ještě vyhrabal nějaké další kamínky. Musím je ale zkontrolovat a vyčistit. Jinak si budu muset pořád hrát na zenového zahradnička s vidličkou stydim Krevetky v tomhle nebudou. Ale chtěla jsem sekavce.
Přiznávám, že filtr sem malinko podcenila a teď trošku lituju. Já totiž nevěděla, že externí filtry se dělají i pro akvárka pod 100 l. Tak teď už to vím. Člověk se pořád učí. Nějaké místo ve skříňce pod akváriem by se asi dalo udělat. Musela bych zkontrovat jestli jsou dostatečně velké průchozí díry ve skříňce a promyslet si velikost nějakého externího filtru.
Martincz Re
29.1.22 11:25
Vypadá to hezky ale: 1. myslím že z toho potůčku z písku za chvíli moc nezůstane , myslím že to mělo být odděleno většími kameny, tohle se za chvíli smíchá, substrát máte vysvahovaný nad písek a bude to na ten písek asi padat a když tam budete mít náhodou krevetky tak ty to taky dokážou pěkně upravit to dno a za 2. filtr-určitě bych dal větší a hlavně externí (jestli teda máte místo) určitě bude lepší, v tomhle se nikde neuchytí bakterie které sídlí ve filtračních mediích jako je třeba Matrix nebo Eheim substrát pro , v molitanu nebudou skoro žádné! Zde vám hodím odkaz na povídání o filtrech , schválně koukněte. Filtr by měl mít průtok cca 5x větší než objem akvária tak že u vás by to mělo být aspoň 300 lit/h, protože filtr se po čase zanese a průtok se zmenší. Neznamená to ale že to mají všichni takhle a že co to mají jinak je špatně, jde jen o můj názor po skouknutí pár videí. jo ten odkazna filtry: www.youtube.com/…
permonici Re
29.1.22 9:36
S chřipkou si není radno zahrávat, tak pěkně ležte a plánujte, kam kterou rostlinku píchnete a jak bude akvárko vypadat za měsíc, až rostlinky vyrostou. Plánování je důležitou částí projektu. ;-) Do postele čaj a naučnou knihu o akvaristice (teď jsem si vzpomněla na dětství, když jsem mívala různé choroby, a tak i dopodrobna nastudovanou tehdy dostupnou akvaristickou literaturu :-D ). Držte se. ahoj
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/33326-kocici-televize