Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - 200 litrů štěstí

 

Prezentace » Heimerich » 200 litrů štěstí » Nápověda 

Hlavní fotka


200 litrů štěstí
Majitel: Heimerich   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 15. 6. 2021   Aktualizace: 15. 9. 2021 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 336   Počet palců: 5
Založení: 15. 6. 2021   Stáří: 3 měsíce
Objem: 200 litrů   Čistý objem: 150 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 190 litrů
Velikost: větší akvária   Oblíbenost: 3 uživatelů
Fotek a videí: 72+7   Komentářů: 5
*     *     *     *


Rozměry: 100 cm x 40 cm x 50 cm

Popis: Konečně jsem se usadil a hned při první příležitosti pořídil akvárium o maximální velikosti, která se mi vešla do bytu. Asi před osmi lety byl pokus založit akvárium u "kamaráda", bohužel na něj neměl čas a kašlal na údržbu, takže posupně zaniklo a nádrž je teď bůhví kde... Tuto nádrž jsem objevil jednoho dne na internetu a po krátkém telefonátu pro něj dojel do Kladna. Ano, je poškrábaná a skříňka značně odrbaná. Drobné retuše mám časem v plánu. Rovněž bylo sklo pokryto vrstvou vodního kamene, který se mi podařilo cca z 80% odstranit průmyslovým přípravkem. Na zadní stěně byla černá zničená fólie, kterou jsem odstranil a zadní a levou boční stěnu zvenku natřel černou barvou.

Biotop: Jižní Amerika..? Spíš řeknu rostlinná nádrž, kde nechci vzájemně míchat biotopy.

CO2: z tlakové lahve, řídí pH controller

Dekorace: "Děrované" kameny ze STOGAR s.r.o. Řevničov

Dno: Křemičitý štěrk z pískovny 4-8 (20kg) plus 8kg KŠ. Gravel o nižší frakci.

Filtrace: SUNSUN HW-702A

Hnojení: Rataj Bioflor Master (denně 5ml), Rataj Makron NPK (5ml denně)

Chemie: Rataj CO2 Vital (3ml denně)

Krmení: Sera Sun, Tetra Wafers

Osvětlení: Zářivky: 2x Hailea T8 30W Fresh Water

Pozadí: Černá barva zvenku

Stojan: Lamino skříňka

Topení: 250W

Údržba: Denně CO2 Vital a Bioflor Master, 1x týdně výměna třetiny vody, dle potřeby prostřih rostlin.

Voda: Z vodovodu. Hodnoty dle vodárny: Dusičnany 5,3mg/l, vápník 32,7mg/l, hořčík 9,8mg/l, tvrdost 1,22mmol/l - 6,7°dH

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(71)
Složka
Ostatní

(4)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Složka
Hardscape nanečisto

(4)
Složka
Jak šel čas...

(56)
Složka
Ryby

(3)
Složka
Založení

(4)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Po výměně květeny
Po výměně květeny
15.09.21

15.09.21

15.09.21

15.09.21
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Videa
NahoruDeníček
15
9.2021
K Alternantheře jsem coby náhradu Hygrophila difformis u Rataje objednal Ludwigia repens super red. Vždycky mě udivuje, jak posílají vzrostlé rostliny a hlavně ten počet. Ve dvou košíčkách po 48 Kč. bylo deset rostlin. CO2 mám ode dneška řízeno pH controllerem a vypadá to, že maká, jak má. Jen sehnat kH test bylo náročnější, než jsem čekal. Místní akvaristika ho nevede a v Super Zoo měli pouze papírkový test 6in1, který prý moc přesný není. Po zevrubném zkoumání jsem se rozhodl, že ukazuje kH 6 :-D Tedy jsem dle tillmanovy tabulky, po kalibraci sondy na kontroléru nastavil pH 6,8. Je zajímavý, že se to vyplo až při 6,77 ale to snad není na závadu... Přijde mi ale, že Skaláři jsou od začátku aplikace takoví nějací vyplašení. Dříve mě kousali do ruky, když jsem v akváriu něco lovil, teď jsou vybledlí a zalezlí v rohu. I když nasypu krmení, dlouho otálejí a lekají se sami sebe. Dnes jsem nalil rovněž první dávku Makron NPK od Rataje. Jestli se E. Quadricostatus nevzpamatuje, půjde z vody taky. No a abych dostál předsevzetí, že budu šetřit, objednal jsem nové svítidlo coze Opět od Ratajů, Aquqtlantis Easy LED Universal 2.0 895 mm, ke kterému dodávají zdarma kontrolér Luminus. Na smrt mojí babičky tady čestně prohlašuji, že už žádnou techniku kupovat nebudu smích Už jsem s náklady na 22 000,- a to zdaleka žádný hi-tech nemám...
10
9.2021
Echinodorus, po vyjmutí z nádrže a narovnání listů měřil 110cm. Ani pán z akvaristiky ho nechtěl, takže putoval do popelnice, ač mi ho bylo líto. Každopádně teď je osvětlení nádrže úplně někde jinde, tak doufám, že i zvýšená intenzita světla pomůže ostatním rostlinám v růstu. Alternanthera Rosaefolia dorazila po čtyřech dnech zcela v pořádku. Po výsadbě je samozřejmě zkroucená, ale to se za den, dva spraví. Vypadá parádně. I bublinky CO2 jsou teď daleko lépe roznášeny po celé nádrži. Drop-checker už se zbarvil do zelena, vypouštím cca dvě bublinky za vteřinu. Svrbí mě prsty, samozřejmě jsem akvárium večer vyfotil, ale pokusím se odolat a dám sem fotky, až se rostliny narovnají. Ještě přemýšlím, jestli nenahradím Hygrophila Diformis něčím jiným, protože právě jemu dávají Skaláři nejvíc na prdel a nevypadá to dobře. Zasadil jsem ji za velký kámen vlevo a doufal jsem, že bude nad něj vyčnívat, ale neustále ji oštipují.
9
9.2021
Mou novou prázdnou láhev na CO2, vyrobenou 4/2021, která mě stála 1 750,- jsem tedy nakonec vyměnil za plnou, vyrobenou 2/2016. Nechtělo se mi čekat dva týdny. Po zapojení ukazuje 52 barů a vše zdá se funguje. Začal jsem na cca jedné bublince za vteřinu, abych to ze začátku nepřepálil... Drop-checker je po čtyřech hodinách stále modrý a zdá se mi, že z fajfky jde strašně málo bublinek. Uvidím zítra, když tak opatrně přidám.
7
9.2021
Rostlinky mi pomalu, ale jistě začaly stagnovat v růstu. Respektive E. Q. neustále prchá, křížem krážem po celém akváriu mohutnými oddenky, kde co tři centimetry vyroste pět drobných lístečků a oddenek pokračuje dál. Původní listy se téměř vytratily. Sagittaria Subulata rostla zpočátku výborně. Radikální zastřižení, které jsem na počátku provedl již nebylo téměř patrné, ale z ničeho nic asi čtyři pěkné rostliny úplně zprůhledněly a postupně mizí. Vyměnil jsem Bioflor za Bioflor Master, což situaci poněkud zpomalilo, ale evidentně to do budoucna nestačí. Rozhodl jsem se tedy ke koupi CO2 setu od Invitalu. Hned po rozbalení jsem zjistil, že lahev je prázdná a dle návodu k použití prázdná být má. Na stránkách ale o tom není ani čárka, naopak v poslední recenzi pán píše: "...Po zapojení tlak cca 50 barů..." z čehož si člověk vydedukuje, že náplň je obsažena. Teď mi nejde o tu stovku, ale uznejte sami, že každý, kdo si objedná kompletní set nedočkavě čeká, až ho doma zapojí a začne sifonovat :) Bydlím v Žatci a zjistil jsem, že místní plnírna je pán v garáži, který lahve sám neplní, ale někam posílá a ta má bude naplněna nejdříve za týden, spíše za dva. Nabídl mi lahev výměnou, ale když už si člověk koupí novou, tak chce samozřejmě tu svou. Chápu ty bezpečnostní důvody, které uvádí v návodu k použití, ale bylo by fajn, kdyby byl zákazník předem varován, že lahev je třeba před instalací naplnit. Jinak je to moc hezká věcička a vypadá velmi bytelně. Koupil jsem drop-checker od JBL, který je jak jsem čekal modrý, že už to víc nejde. Tedy řešením mého problému by opravdu moh být nedostatek CO2. Do experimentování s fosforem, železem, atp. se zatím pouštět nechci, tam také každý říká něco jiného... Obří Echinodorus jde k novému šťastnému majiteli, a sice do místní akvaristiky, kde na něj mají kapacity. Od Invitalu jsem objednal dva exempláře Alternanthera rosaefolia, které nahradí Echinodorus. Chtěl jsem tam něco červeného a zvolil jsem náročnější rostlinu, když už mám to bublání :) Zítra má dorazit, tak doufám, že s ostatními vydrží, než bude lahev naplněna. Umřel mi jeden Ancistrus. Byl o něco menší, než ostatní, tak doufám, že jsem ho neutýral já. Krupička je stále viditelná na třech Neonkách, ostatní ryby vypadají zdravě. Skaláří jikry vydržely dva dny a dvě noci. Třetí den ráno byly fuč, ačkoli je rodiče bránili zuby nehty...
3
9.2021
Čím začít... Po dovolené jsem definitivně zpět. Léčbu krupičky jsem vzdal. Oidimol zřejmě zabránil přenosu na ostatní Tetry, ovšem Neonky to asi postupně odnesou všechny. Hned, jak jsem přijel, vyhodil jsem jednu a teď vidím další tři, které jí budou během několika dní následovat. CO2 Vital mohu s čistým svědomím označit za prostředek proti řasám. Při každodenním dávkování se vyjma štětičky na kamenech, která zmizela stejně, jak se objevila, řasa prakticky nevyskytuje. Po té nehodě se svícením a čtrnácti dnech bez CO2 Vital nějaká řasa je, ale není to nic hrozného. Řasa je přirozená součást vodního prostředí. Více mě ale trápí rozpad listů Echinodoru Quadricostatu. Ten čile vypouštění oddenky na všechny strany, ale jen co vyrostou lístky, zprůhlednění a nebo zhnědnou. Dočetl jsem se, že by to mohlo být nedostatkem některých prvků a možná málo CO2. Když jsem tady nebyl, nadávkoval jsem Bioflor dopředu, třeba na celý týden. Jelikož už mám osazeno cca 70 - 80% dna, rozhodl jsem se zaměnit hnojivo za Bioflor Master, který je prvoplánově určen pro každodenní hnojení. Také rostlina vzadu uprostřed v růstu stagnuje. Vypadá krásně, ale neroste. Nejlépe se daří E. Red Indian, travičce vpravo a obřímu Echinodoru, který se mi už vůbec nelíbí, protože všechny jeho listy se krčí pod krytem a ostatním rostlinám akorát stíní. Rád bych ho vyměnil za větší červenou rostlinu s masitými listy, které budou růst pěkně odspodu a nebudou je oštipovat Skaláry. Apropos, Skaláry dnes nakladli na jmenovaný Echinodorus jikry. Skalár s velkým oknem je samec a druhý největší kus s nejvyššími ploutvemi je samice. Teď oba agresivně hlídají, tak jsem zvědav, jestli z toho něco bude.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

vlka Re
13.7.21 15:29
Na CO2 Vital si dej pozor, je to spíš dezinfekce než céóčko, toho moc do AQ nedostaneš...
jakaf Re
23.6.21 6:58
Pěkně udělané akvárium,až zaroste a sedne si,tak to bude super nádrž.
palec potlesk palec
Heimerich Re
16.6.21 7:50
Děkuji. Pro začátek nic náročného. Neonky, nějakou tu živorodku. V první řadě ho chci nechat co nejvíce zarůst.
jakaf Re
16.6.21 5:54
Paráda,držím palce aby nádrž prosperovala,co plánujete za ryby?
Kawasaki Re
15.6.21 23:35
Ať se daří pivo
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/32887