Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Klecový odchov

 

Prezentace » Coullie » Klecový odchov » Nápověda 

Hlavní fotka


Klecový odchov

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Majitel: Coullie   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 15. 11. 2020   Aktualizace: 1. 9. 2021 Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 211   Počet palců: 0
Založení: 10. 11. 2020   Stáří: 1 rok a 10 měsíců
Objem: 98 litrů   Čistý objem: 74 litrů
Tloušťka skla: 5 mm   Objem bez skla: 93 litrů
Velikost: střední akvária   Oblíbenost: 5 uživatelů
Fotek a videí: 8+0   Komentářů: 9
*     *     *     *


Rozměry: 80 cm x 35 cm x 35 cm

Popis: Jednoduché akva s nenáročnými rostlinami a snad spokojenými nenáročnými rybami. Nyní rasborky, pancéřníčci a samec bojovnice.

Biotop: "vytápěné akvárium začátečníka"

CO2: Ne, ale byl instalován drop checker

Dekorace: Kupovaný kořen

Dno: Černý štěrk 2 - 4 mm

Filtrace: Čerpací hlava JK animals a 2 litry molitanu

Hnojení: Vyjimecne

Chemie: Obcas Torben.

Krmení: Různé vločky, granule a tablety (např. Tropical Betta)

Osvětlení: 17 LED (1600 lumenů, bílá, nestmívatelná)
Zapnuto cca na 6,5 hod denne (boj se zelenou rasou)

Pozadí: Černá tapeta

Stojan: Na míru: svařenec ze steelo.cz plus kuchyňská deska

Topení: 25 C, topítko Tetra 75W

Chlazení: Ne

Údržba: Standardní výměna 1/3 vody a odkaleni, probiha každý týden. Obcasne mereny dusitany a dusicnany, vzdy v norme.

Voda: Neustátá a lajdácky temperovaná z vodovodu, rozbor mám z vodárny (pH nad 7,tvrdost kolem 11, dusičnany 25)

Vzduchování: Ne

Poznámka: Chci vidět spokojené ryby a nemít přitom pocit bachaře.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(7)
Složka
Ostatní

(7)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
08.12.2020
28.11.2020
28.11.2020
28.11.2020
15.11.2020
15.11.2020
15.11.2020
NahoruDeníček
1
9.2021
Náhled
Soucasny stav akvaria - nemocny bettak, u filtru mi nejdou rostliny, zato tam je male mnozstvi ruduchy. Zblízka by byly videt zelene rasy (a castecne i jine rasy) na nekterych rostlinach a dekoracich.
24
3.2021
Náhled
Samec bojovnice v sobotu uhynul. Příčinu netuším, protože základní parametry vody i všechny ostatní rybky jsou ok. Každopádně jsem to vzala jako šanci akvárium finálně vyladit a poté bych z nějakého lepšího zdroje sehnala samce nového. Dlouhé třpytivé ploutvičky mi tam chybí...

Celkem jsem tedy během minulého týdne 2x odkalila dno a vyměnila po 15l vody, změřila NO2 (0,2) a NO3 (cca 17), začala používat Torben, instalovala drop checker a nastavila nové spínací hodiny na přerušované svícení. Myslím totiž, že problém s řasami bude v neregulovatelném světle a nedostatku CO2 (u dna daleko od světla mi roste hnědá, pod světlem potom zelená).
22
2.2021
Náhled
Ještě foto
22
2.2021
Testy na dusičnany ukazovaly hodnoty nad 80 i v kohoutkové vodě, takže jsem je vyhodila a koupila nové od Tetry. Ty naměřily cca 12, takže jsem zredukovala pracně sehnané plovouci rostliny a zase začala hnojit. Bohužel pro některé rostliny už je to asi pozdě. Anubisu a echinodorum ale přistíneni a vic ryb asi pomohlo. Oskrabala jsem z nich krustu vodního kamene a nový už se nevytvořil.
Jinak mam trosku problem s krmenim ryb. Pancernickum toho na dno moc nepropada a kdyz uz ano, bojovnice se naucily ryt ve dne a s gustem tak cini. Snazim se to resit podavanim drobneho krmeni do vodniho sloupce. Tabletami pro dnove ryby nemuzu krmit vubec, protoze to by bojovnice praskly.
29
1.2021
Náhled
Betta s načatým měchýřem je téměř v pořádku. Jinak lze stav nádrže popsat jako problémy. Idylické soužití bett dostalo trhlinu, když jsem uviděla jednu samici vozit se samci na ocase. Protože samec je jediná pojmenovaná rybka, každý, kdo mu bude ubližovat pošupajdí zpátky do zverimexu. Prinejlepším. V ZOO Branik se mi povedlo sehnat rasborky espeho (ty jsem vykoupila všechny) a panceřníčky. Osazenstvo je tedy kompletní. A rovnou jsem koupila různé testy vody, protože pomaleji rostoucí rostliny nevypadají dobře (asi biogenní odvápnění a také jsou mírně zařasené). No a po testu NO3 jsem se zděsila, protože mám skoro 70. Přitlačila jsme na výměnu vody, ale on je problém i s tou vstupní (kolem 25). Rozbor z vodárny mám celou dobu, ale pořádně jsem ho prostudovala až teď. Jako první pomoc jsem os hodné paní z blízké vesnice sehnala hrst plovouček a uvidím, co bude dál.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

xPetr Re
23.12.21 2:03
Ahoj, s odkalovačem opatrně, když hodně hrábneš do dna, může se ti uvolnit amoniak do vody a je problém...s řasou ti pomůže nějaký pracant, vyzkoušej do začátku třeba šneky, jsou odolní a krom štětičky baští snad všechny řasy. Ancistrus by si taky pochutnal ;-) akorát když sežere řasu, kousne si i do kytek smích mě se proti řase osvědčilo i trochu tekutého CO2. Ať se daří pivo
permonici Re
4.9.21 21:15
Ahoj, soucítím, když se nedaří, je to na houby a člověk pak nemá na akvárko moc náladu. Věřím, že se vše v dobré obrátí. Děláš pravidelné výměny vody každý týden? Akvárko bylo krásné, nyní už je dávno zaběhlé, objem pro bettu a hejno parádní, techniku máš vychytanou. Neklesej na mysli, měň vodu a snad bude zase dobře. ahoj
Coullie Re
28.11.20 19:56
Díky, vidím to stejně :) Jen mě mrzí ta orvaná ploutev. Vodu měnit plánuji. Ony ty dusitany padají, ale pomalu (pořád mám na testu od tetry oranžovou, ale teď je do žluta, zatímco před týdnem byla ještě do červena).
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/32162