Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Forest Cove

 

Prezentace » tpobaquascaper » Forest Cove » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


0.4
Forest Cove
*
*
*
*

Majitel: tpobaquascaper   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 24. 8. 2020   Poslední aktualizace: 26. 11. 2020 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 299   Hodnocení: 100 %
Založení: 20. 7. 2020   Oblíbenost: 14 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 40 cm x 40 cm
Objem: 96 litrů   Čistý objem: 72 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 90 litrů
Fotek a videí: 18+0   Komentářů: 30


Popis: Návrat k akvaristice po 6 letech.

CO2: Aquario CO2 set 2l s nočním vypínáním
Skleněný difuzor Aquario Neo Special M
Dávkování nastaveno na cca 2 bubliny za vteřinu
Dropchecker pro vizuální kontrolu hladiny CO2 ve vodě

Dekorace: Seiryu stone
Redmoor wood

Dno: ADA Aqua Soil Amazonia 9l
ADA La Plata Sand
Říční štěrk

Filtrace: Oase BioMaster Thermo 250 s integrovaným topítkem
- Seachem Matrix 3 l
- Seachem Purigen 200 ml
Lily pipes
Skimmer Sunsun

Hnojení: Tropica Specialised Nutrition - 2 ml obden

Chemie: Seachem Stability během prvních dvou týdnů

Osvětlení: Twinstar 600S
Automatický stmívač
Intenzita nastavena na 100 % od 17.11.2020 (předtím 80%)

Pozadí: Žádné

Stojan: IKEA Besta (upravená a vyztužená)

Topení: Integrované ve filtru, termostat nastaven na 23°

Údržba: 1.-2. týden: výměna 50 % vody 3x týdně
3. - 7. týden: výměna 50 % vody 2x týdně
od 8. týdne: výměna 50 % vody 1x týdně

Voda: ph: 6,8
GH: 7°
KH: 3°
NO3: 10 mg/l
NO2: 0 mg/l

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(17)
Složka
Ostatní

(5)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 
Složka
Timeline

(4)
Složka
Zakládání akvária

(8)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

05.10.20

05.10.20

10.09.20

10.09.20

10.09.20
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
NahoruDeníček
26
11.2020
Náhled
Den 100.

Řízl jsem do toho. Akvárium to potřebovalo jako prase drbání.

Při té příležitosti jsem udělal pár kosmetických změn. Jak jsem dříve avizoval, ven šlo Myriophyllum mattogrossense a navíc i Bolbitis, oboje se mi velmi brzo přestaly pozdávat. Místo Myriophyllum mattogrossense jsem zasadil Hemianthus micranthemoides a na místo Bolbitisu Echinodorus quadricostatus - ten je zatím relativně malý a schovaný za levým trsem Microsora. Dále jsem přidal Cyperus helferi a pár stonků Pogostemon helferi. Místo objednaného Juncus repens mi dorazil košíček Ludwigia peruaensis. Ludwigia ve finále nevypadá špatně, tak jsem pár stonků na zkoušku zasadil. Na Juncus třeba ještě někdy dojde.

Od Rataje jsem už dřív objednal Bucephalandru Godzilla - měl Bucephalandry široko daleko nejlevnější, tak jsem mu dal šanci. Důvod nízké ceny je ovšem nasnadě - poslal mi jednu jedinou rostlinku :)) Takový Invital posílá v jednom košíčku pět až šest rostlin - vlastní zkušenost s objednávkou Bucephalandry Mini Red.

Až se vše rozroste, přidám fotku z čelního pohledu. Zatím aspoň takto. >>>
16
11.2020
Den 90.

Přidávám foto aktuálního stavu po třech měsících od založení.

O zítřejším volném dnu do toho trochu říznu. Myriophyllum mattogrossense půjde úplně pryč, je víc prostorově výraznější než jsem si představoval a kazí mi mou vizi véčkového tvaru layoutu. Nahradím ho podstatně lépe tvarovatelným Hemianthus micranthemoides, objednal jsem dva košíčky z Invitalu. Dále budu výrazněji redukovat mech a pustím se do zkracování rotal a protrhávání kryptokoryn.

Z přebytků se chystám založit miníčko, kde si budu odchovávat krevety. V této nádrži mi současnou populaci krevet decimují nikoliv čtverzubci, kteří jsou na krevety příliš pomalí, ale organizovaný gang překvapivých lovců - vrčivek. Včera jsem na vlastní oči pozoroval, jak jako smečka vlků kooperují při lovu největší a nejintenzivněji zbarvené red sakury. Včas jsem sice zasáhl a odlovil ji, ale vzhledem ke kousancům, které schytala, ji nedávám velkou šanci na přežití. Vlastní akvárium krevetám snad zas zvedne reprodukční apetit a namnožím si tak dostatek kusů, abych mohl populaci v hlavní nádrži postupně doplňovat.
21
10.2020
Náhled
Den 62.

Včera se mi povedla kolosální blbost. Večer, pár minut před vypnutím světel, jsem ještě narychlo dávkoval Excel na pár chomáčů staghornu. Samozřejmě jsem předtím vypnul filtr se skimmerem, ať není Excel proudem vody okamžitě rozehnán pryč z postižených míst. Mezitím jsem šel vykonat nezbytnou večerní hygienu s tím, že filtr a skimmer pak zase znovu zapnu.
A ano, jak už asi čekáte, samozřejmě jsem na obojí zapomněl.

Vše mi došlo až ráno, když jsem si všiml zrcadlově klidné hladiny. V ten moment by se ve mně krve nedořezal. Při představě, že se mi v lepším případě mohla urvat hlava filtru za skoro pět tisíc a v horším případě se celý objem akvária mohl přemístit ze samotného akvária na podlahu obýváku a potažmo podlahu obýváků sousedů bydlících pode mnou, mi nebylo zrovna do zpěvu.

"Naštěstí" to odskákal jen kohout na hadici vývodu filtru. Pravděpodobně pod tlakem plynů unikajících z filtračních médií prdla plastová krytka, která je součástí plastové ručky kohoutu, viz přiložená fotka. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Naštěstí je Oase natolik kvalitní a robustní filtr, že celá konstrukce zůstala nedotčená a unikající vzduch si probil cestu ven na nejslabším místě celé sestavy filtru a to právě na kohoutu. Co mi ale stále vrtá hlavou je, proč spolu se vzduchem nezačala unikat i voda. Nicméně na odpověď na tuto otázku rozhodně čekat nebudu a rovnou jsem objednal náhradní kohout, nehodlám vyčkávat než kohout prdne definitivně.

Další škody se naštěstí nekonaly. Jen jsem s jistotou přišel o většinu populace nitrifikačních bakterií žijících uvnitř filtru. Nicméně předpokládám, že přeživší zbytek kolonie spolu s kolonií žijící v substrátu filtrační média brzy zase osídlí. Pro sichr jsem vyměnil 50 % vody, obsah filtru vylil do odpadu, filtrační média opláchl ve staré vodě, vše znovu zapojil, spustil a přidal víčko Seachem Stability. Po pár dalších hodinách jsem změřil parametry vody; obsah dusitanu ani dusičnanů nijak neposkočil od normálu. Nicméně akvárium budu bedlivě dál sledovat, zatímco se za tuto blbost budu průběžně fackovat.
13
10.2020
Náhled
Den 54.

Celou dobu od pořízení Vrčivek jsem měl za to, že mám skupinu šesti samců. Jednak mezi všemi jedinci nebyl nijak výrazný rozdíl v intenzitě zbarvení a délce ploutví a druhak se mezi sebou neuvěřitelně mydlili. Všech šest, jak blbouni. Orvané ploutve, plivání odkousnutých šupin (! - viděno na vlastní oči), to všechno při jejich bojůvkách o strategická teritoria v nádrži.

Až do chvíle, než jsem dvě z nich nachytal in flagranti. :)
5
10.2020
Den 46.

V minulém týdnu jsem vybíral v práci dovolenou, tak jsem se při přehršli volného času pustil rovnou i do menší předělávky nádrže. V prvé řadě jsem byl dlouhodobě nespokojený s Microsorem Trident na levé straně akvária. Trs byl celkem výrazně zasažený staghornem a po prostříhání starých a nejvíc napadených listu vypadal ještě hůř než předtím. Tak šel ven. Nahradil jsem jej novým a neporovnatelně hezčím Microsorem Mini z Invitalu. Pořídil jsem dva košíčky a menší z nich jsem natlačil na volné místo mezi Rotalou H'ra, Bolbitisem a Cryptocoryne balansae na pravé straně nádrže. Zároveň jsem zredukoval Taiwan Moss pod původním trsem Tridentu na levé straně a nahradil jej, taky novým, Anubiasem Paxing.

Rovněž jsem se pustil do zkracování stonkovek. Rotaly H'ra a rotundifolia dosáhly hladiny, tudíž přišel vhodný čas je zredukovat. Zkrátil jsem je cca na jednu třetinu původní délky a nejhezčí ostříhané vrcholky zpátky zasadil. Možná by to ani nebylo třeba, protože trsy na pravé i levé straně byly neuvěřitelně husté, a to jsem je předtím nikdy nestříhal. Velká výhoda in-vitro sazenic.

Dost výrazně jsem omezil i Myriophyllum mattogrossense. Myriophyllum sice roste výrazně pomaleji než Rotaly, ale je poměrně košaté a prostorově výraznější, než bych si v kontextu celkového layoutu představoval. Levý trs jsem zredukoval takřka na polovinu a před něj nasázel nováčka mezi rostlinami - Hemianthus micranthemoides. Hemianthusem zamýšlím vytvořit další tzn. vrstvu kompozice právě mezi poslední vrstvou tvořenou stonkovkami v pozadí a rostlinami ve střední části nádrže.

Co se týče středních partií - ze středu nádrže jsem vytáhl dva středně velké kameny, které při čelním pohledu stejně splývaly s okolím nebo za rostlinami nebyly vidět a na prázdné místo jsem doplnil další novinku - Staurogyne repens. Staurogyne došel jako 20 cm (!) dlouhá emerzní bestie. Čekal jsem vše, ale ne takové přerostlé obludy. Stonky jsem tedy výrazně zkrátil a zasadil jen cca čtyřcentimetrové vrcholky a s nimi pak i spodky stonků s kořeny, které snad obrazí. Zbytek, resp. středové části stonků, jsem vyhodil.

Celou odpolední eskapádu jsem završil výměnou cca. 80 % vody.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Dinecek Re
26.11.20 21:00
Nádhera potlesk
jab63 Re
26.11.20 19:45
Velká paráda. Děkuji za informaci o nákupu Bucek.
tpobaquascaper Re
17.11.20 12:39
Díky Eriku :)
tpobaquascaper Re
17.11.20 12:38
Ano, mám optiwhite. Dle inzerátu stále vyrábí a i posílá, zkus ho případně kontaktovat, odkaz pošlu do zpráv.
erik1982 Re
17.11.20 11:41
Super paci sa mi palec potlesk
jab63 Re
16.11.20 22:13
Ještě jsem se chtěl zaptat jesli to sklo je optiwhite? Pan socha přijímá zakázky? A posílá případně? Mám to do FM daleko.
jab63 Re
16.11.20 22:08
Vidím, že to Tropica stíhá hnojit bez problémů 2ml za den i při silném osvětlení. Většinu asi spotřebují ty stonkovky.
tpobaquascaper Re
16.11.20 21:42
Díky Jabe. Já se současným stavem moc spokojený nejsem, proto se opět pouštím do menších změn.

K svícení - Od cca druhého týdne dodnes jsem svítil na 80 %, protože jsem měl za to, že přebytek světla souvisí se staghornem, se kterým bojuju od založení. Ale i po dvou měsících nižší intenzity staghorn nezmizl, takže od zítřka zkouším novou techniku - vracím světlo na 100 %, přidám CO2 na cca 2 bubliny za sekundu a budu denně hnojit. Hnojím podle objemu rostlin - po založení akvária jsem hnojil obden, s tím jak rostliny rostly, tak jsem přešel na denní hnojení. Po prvním zástřihu stonkovek jsem hnojení zredukoval na obden, nyní zas hnojím denně.
jab63 Re
16.11.20 19:49
Je to velmi pěkné. To dávkování hnojiva stačí? Trochu jsem uvažoval o použití Tropicy. Svítíš na 100%?
tpobaquascaper Re
13.10.20 22:28
Hernoha: Děkuji, ale kryt už nějakou dobu nad akváriem mám
jab63: A to jsem je při "tom" stihl i natočit :-D pokusím se to sem nahrát
jab63 Re
13.10.20 13:20
Tak to je pěkný úlovek do galerie.
Herrnoha Re
6.10.20 20:15
Dobrý den jestli sháníte akrylát. Já pracuji ve firmě kde se vyrábí sám sem si z něj udělal i akvarium z nudy:)
Kawasaki Re
5.10.20 20:52
Paráda potlesk palec
permonici Re
23.9.20 10:06
Tohle je zase jednou nádhera! potlesk Moc krásné.
Guppy Re
23.9.20 9:08
Vynikající nádrž! potlesk
tpobaquascaper Re
22.9.20 20:19
Díky všem za komentáře :-) Jabe, akvárium mi lepil p. Socha z Dobré u FM.
jab63 Re
22.9.20 19:51
Kde jsi si nechal udělat akvárko?
DavidDizzer Re
10.9.20 22:41
Nádhera nádhera... potlesk potlesk palec
jab63 Re
5.9.20 18:37
Velmi pěkné. Skvělá technika.
bond009 Re
5.9.20 17:54
Naprostá paráda, ať se daří potlesk potlesk
tpobaquascaper Re
5.9.20 17:48
Díky Honzo :-)
Honza_B Re
30.8.20 23:23
Tak tohle se tu jen tak nevidí :-) skvělá práce, určitě budu sledovat ;-)
tpobaquascaper Re
30.8.20 22:46
Děkuji oběma :-) Údržba pláže je kvůli barieře z říčního štěrku mezi pískem a Amazonií docela jednoduchá, snad to tak i zůstane.
Fandy Re
27.8.20 18:41
Hezky založené, chvíli tam poleze na pláž ten substrát, ale až to zaroste, bude to radost. Přeji úspěch. ;-)
Markusenka Re
27.8.20 17:15
Nádhera s pláží, ať se daří potlesk

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/31919