Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Akva 1224

 

Prezentace » Danach » Akva 1224 » Nápověda 

Hlavní fotka


Akva 1224

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Low tech
Majitel: Danach   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 4. 2. 2020   Aktualizace: 16. 4. 2021 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 1093   Počet palců: 0
Založení: 1. 1. 2020   Stáří: 1 rok a 10 měsíců
Objem: 1224 litrů   Čistý objem: 918 litrů
Tloušťka skla: 15 mm   Objem bez skla: 1124 litrů
Velikost: maxi akvária   Oblíbenost: 15 uživatelů
Fotek a videí: 51+0   Komentářů: 31
*     *     *     *


Rozměry: 340 cm x 60 cm x 60 cm

Popis: Mohlo mi stačit původní dvoumetrové, ale tohle se akorát vejde mezi dvě stěny

Biotop: Něco kolem Asie. Ale ne striktně

CO2: Ne

Dekorace: Větve z padlé hrušně +jedna z původního akva a ta je asi z třešně

Dno: Černý křemičitý písek dovezeny ze Sklorexu v Brně

Filtrace: Vestavěná 2x 20x40cm
Bio akvacit, bio kuličky Banat
Čerpadlo AT-305

Hnojení: Hmm uvidíme. Ale radši bych se tomu vyhnula

Chemie: Ne

Krmení: Mají hlad tak musím.
Klasika tetramin a pro zavojnatky granulky. Občas živé

Osvětlení: 2x2 Osram Lumilux HO 54W/865 T5 + 4xreflektor

Pozadí: Černá folie. Dodána rovnou na novém akvarku firmou Farda co lepila akvárko

Stojan: Zděný + kuchyňská pracovní deska

Topení: Mám, ale nepoužívám

Údržba: Z důvodu lenosti co nejmenší

Voda: Z vrtu. Zatím nemám otestovanou a myslím, že bude dost tvrdá. Bůhví co v ní ještě je, na vaření ji používáme, na pití vozím kojeneckou a tu teď i liji do akvárka. Uvidíme co bude časem

Vzduchování: Bylo by to hezké na pohled, ale ne. Škoda

Poznámka: Chci se mít na co dívat, ale nechci být otrokem.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(50)
Složka
Ostatní

(39)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Složka

(0)
Složka
In vitro kryptokoryn

(7)
Složka
Testy

(4)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

12.04.21

05.04.21

05.04.21

05.04.21

05.04.21

21.03.21
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
NahoruDeníček
16
4.2021
Včera uhynula a dnes měla pohřeb parmička s bolístkou na ocase. Myslím, že mi po šesti letech pomalu a jistě odcházejí. Nově dokoupené jsem viděla jen v sáčku, po vypuštění už ne, jsou naprosto pidi. Menší než ty nejmenší kardinálky a ještě ke všemu strašně tenoučké. Budu muset počkat až trošku dorostou.
Nové tetry červenohlavá jsou opravdu extra hejnovky. Celý den jezdí sem a tam. Možná mě i trošku rozčilují. Opravdu nedělaji vůbec nic jiného. Jsou to tak trošku paka. Chtěla bych hejnko zvětšit, ale počkám jak se jim bude v naší vodě dařit. Tohle jsou takoví průzkumníci. A narozdíl od parmiček jsou tohle už velké dospělé ryby, což je mi trošku líto. Snad mi pan neprodal nějaké veteránky, no.
Ale je sranda, že občas strhnou i mimino zavojnatky, které se k nim přidá a maká jako blázen aby jim stačilo. Ovšem na konci akva mu dojdou síly, tempo neudrží a zase si jde po svém. Třeba se mi to někdy podaří natočit.

Kytky si pomalu rostou. S kryptokorynami a anubiasy nejsou žádné problémy. Ceratopteris a egerku napadá hnědá řasa, zatím to nechám, ale nadšená z toho nejsem. Asi časem půjdou pryč, holt zkouším co moje podmínky přežije a co ne. Občas začnu přemýšlet o CO2, ale ne! Nechám to být. Ani světlo přidávat nechci, stejně chci mít nenáročné kytky. Dokonce uvažuji o lehkém přistínění aby se na osvětlených anubiasech nedělaly zelené puntiky.
Ale těší mě ech.uruguaensis, ten hezky roste a má moc hezkou svěže zelenou barvu. Ostatní echináče zatím nic moc. Počkám nějaký čas a pak vše čemu se moc nedaří půjde a naopak přikoupím to co poroste. Můj plán je mít pravou stranu hodně hustou a v levé nechat vyniknout větev. Do husté kupy z rostlin je ještě daleka cesta. Ráda bych tam hodně hnědovek a tak čekám co ony, jak se zabydlí. Windelov kterého jsem měla dva husté trsy pouze živoří. Takže to není moc nadějné, což by mě teda hodně mrzelo.
Nově koupený anubias vykvetl

12
4.2021
Dnes přidáno 16 teter červenohlavých, 6 parmiček černopruhých a dvě ampularky.
Tak uvidíme jak se jim bude dařit
5
4.2021
Nějak mi mizí kardinálky, už je jich tak polovička. :-( Ostatní rybky v plném počtu. Jenom jedna parmička má nějakou bolistku na kořeni ocasu, nevím co s ní.
Dcera začíná uvažovat o akvarku :-D a to říkala že nikdy smích
No každopádně pokud se rozhodne, budu mít co zařizovat
22
3.2021
Dnes opět vyměněna malá část vody. Měním jenom trochu, v tom objemu je to asi jako plivnutí do moře, ale zatím nevím jak jinak. Nevím která voda je vhodnější, jestli naše z vrtu nebo co vozím na pití. Zatím dolivam tu.
Rybky si teď dopřávají živé koretry. No nevím jestli je to výhra, myslím že na stejno nebo líp by vyšly mražené. Živé docela chcipou a sem tam je tam plesnivá. Živé asi budu brát pouze pro žabky, ty neživou potravu nevezmou a rybám koupím mražené.
Granulky Hikari se nesetkaly až s takovým úspěchem jaký jsem čekala, zato tablety pro ryby dna jsou velice oblíbené. To je vždycky bitva.
Rostlinky docela prosperuji. Nejlíp se daří anubiasum a kryptokorynám. Echinodorus zatím nic moc, uruguajský roste asi nejlíp, bleheruv už rok tak nějak přežívá. Něco mezi životem a smrtí.
Ceratopteris, bacopa a egeria slušně rostou, pupečník to definitivně vzdal. Valisnerky se myslím také chytly.
Ze zahrady jsem přidala vrbinu penízkovou.
Ráda bych osazela větev co tak hloupě vodorovné trčí v pravé části, ale nějak nevím. Nevím jestli tam na zamýšlené anubiasy nebude moc světla, nechci aby chytaly řasy.
11
3.2021
Včera došly dva nové anubiasy (barteri a heterophylla) z Invitalu. Opět krásné rostlinky, perfektně zabalené.
Bohužel tentokrát živé koretry nebyly moc živé - tudíž reklamace.
Musím říct perfektní přístup, během chvíle mi přišla odpověď a nové koretry by měly být na cestě palec


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Jája Re
16.4.21 13:26
Teď už to bude OK. A máš pravdu - bude to nějakou dobu trvat.
Danach Re
14.4.21 17:30
No něco pidi tam roste, ale bude to asi na hodně dlouho.
Vyfotila jsem ji
Jája Re
13.4.21 14:59
Co ta kryptoška in-vitro, co byla špatná, chytila se?
Daben Re
5.4.21 19:01
Souhlasím s Bárou,ať se daří X-) ahoj
baravidlakova Re
17.3.21 9:05
Hezká vana, akorát mi tam ruší ta závojnatka
Danach Re
7.3.21 12:17
Jj vím že je hodně v substrátu, ale trošku se bojím s ní něco dělat aby se nenaštvala. Ale asi nemám co ztratit, stejně je to zatím takový chcípáček.
Papik Re
7.3.21 11:13
Ahoj, na fotce s pancéřníčkem z 5.3. vidím zřejmě kryptokorynu, která je příliš zanořená v substrátu. Hrozí uhnívání, trochu jí povytáhni, aby měla "srdíčko" nad povrchem.
Jak píše Jája, pancéřníček napský je úžasnej a má krásné zbarvení. Taky je vřele doporučuju. :-)
Danach Re
27.2.21 3:32
No a ty hejna nehejna. hmm
Já vím, mám to načtené, to je prostě problém. Chtěla jsem aby se mi v akvarku prohánělo hejno menších rybek, aby jezdily z jedné strany na druhou když je tam ten prostor. Proto jsem taky šla do jednoho velkého akva a ne do dvou menších, chtěla jsem dát prostor právě hejnovkam aby se mohly rozjet a trochu si to užít. A ony takhle potvory jedny.
Máme docela tvrdou vodu, tak jsem nechtěla jít vyloženě do teter, jinak by jasná volba byla tetra červenohlavá (doufám, že píšu tu správnou, vím že jsou tři druhy si dost podobné)
Nemám ráda rybí guláše a teď ho mám sama.
Všude jsou jako rozsypane drobky rybičky, všechny se smíchaly do jednoho hejna které se rozprostřelo po celé horní polovině akvárka kde si každá samostatně něco kutí. Vůbec nejsou organizované. Teď se mi to teda vůbec nelíbí. rozzureny
Miluju moje parmičky černopruhé, jsou čtyři a pořád spolu. Ty umí využít ten prostor. Posílím jejich hejnko. Ale jsou to docela větší rybky, chtěla jsem malé hejnovky.
Ještě do budoucna chci denisonky, viděla jsem je na živo ve Sklorexu a naprosto mě uchvátily. Překrásné rybky a krásně proplouvaly. Tak holt budou větší hejnovky než jsem chtěla, no.
Na pancéřníčky se ještě mrknu, děkuji za tip. palec
Článek jsem četla, ale nějak jsem nezkoumala ty ryby. Jinak mě se líbí venezuelský (pozor ne Black Venezuela) ale pan co jsem od něj brala rybky je nemá v nabidce
Danach Re
27.2.21 3:01
Já o kryptokorynové nemoci vím, tedy četla jsem o ní. Trošku mě to děsí, protože chci mít akva plné kryptokoryn, tak doufám, že ne plné chciplych kryptokoryn. :-D
Spíš mi šlo o to in vitro.
Já se toho bála, že to budou pidi rostlinky z pidi kelímku a tím pádem půjdou špatně sázet a tak. Pak jsem zkusila ten ech.quadricostatus a super, ještě v kelímku pod světlem narostl než jsem měla čas ho nasázet a teď taky moc hezky roste. Zato kryptoška je mizerná. Spousta lístků opadala, další se ulamují jak ji neustále sázím, je pidi a málo kořínků v substrátu moc nedrží a navíc ji zavojnatka pořád vytahuje. Nevím co jí na ni láká, jiné kytky nechává, jinde problémy nedělá jen tuhle kr.se snaží sežrat. Už jsou to v podstatě jen oddenky, šanci jim dám, vyhazovat nebudu, ale asi si tu kr.wendtii kompakt koupím normální sazeničku. Ty další druhy co jsem objednávala košíčkové jsou totiž nádherné, jen tahle in vitro je mizerná sad
Jája Re
26.2.21 9:20
Kryptošky nemají moc rády změnu. Někdy stačí (i v zaběhlém akváriu) změna hnojení, proudu vody, větší výměna vody a pod. a hned na to reagují "chcípáním"/ rozpadem listů, ale i rozpadem celé rostliny = kryprokorynová nemoc. A někdy to je hodně rychlé - klidně během jednoho dne. Kolikrát se mi u kryptošek rozpadají listy,i když nevím, že by nastala v něčem změna. Ale na druhou stranu, když očekávám, že se změny na kryptoškách projeví, tak zrovna se jim nic nestane. Ještě se mi nepodařilo odhalit, na co reagují. Dej kryptoškám čas a jestli se ti rozpadnou jen listy, doporučuju oddenek nechat. Až se rozkouká, začne obrážet. Malý příklad - vloni v srpnu jsem koupila docela raritní kryptošku (in-vitro). Stále byla mizerná, spíš byla ve fázi "mám to zabalit?". To jí vydrželo do prosince, kdy bylo vidět, že listy už neodcházejí a malinko přirůstají. To jí vydrželo až do února. A tak od poloviny února pozoruju dost zásadní růst. Rostou i ty malé lístečky, které od prosince byly nicmoc, začaly skokově růst, doslova před očima. Konečně na nich je i kresba a vybarvení jaké má být. Tak se těším, až bude větší, protože je to nádherná výrazná rostlina, která v akvárku nadělá svou barevností a kresbou opravdu parádu.
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/31301