Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Letem světem

 

Nádrže » Nicky » Letem světem » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
2.7
Letem světem
*
*
*
*

půl roku bez výměny to šlapalo, neměla jsem se v tom vrtat.
Majitel: Nicky   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 8. 2. 2019   Poslední aktualizace: 9. 11. 2019 Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 474   Hodnocení: 100 %
Založení: 21. 4. 2017   Oblíbenost: 13 uživatelů
Kategorie: větší akvária   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 50 cm
Objem: 200 litrů   Čistý objem: 170 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 187 litrů
Fotek a videí: 52+2   Komentářů: 50


Popis: Pancéřníčci, čichavci a rasborky, z rostlinek hlavně echinodory. Už si to sedlo a je z toho bezúdržbovka.

CO2: ne

Dekorace: Kořeny, kameny

Dno: Časem vzniklá směs písků: říční písek 2-3mm, trošku hrubšího + trošku jemnějšího, nějaké kamínky

Filtrace: Tetra Tec EX 1200 - rampa částečně otočená do skla + pár direk na druhou stranu
náplně: hrubý molitan, jemnější moolitan, 2 litry Sera siporax, filtrační vata, Clearwater (regenerace 20.1.-8.2.)

Hnojení: Bivoj do dna, který se činností pancíků stal Bivojem do vody.
Jinak hnojivo nám teče z kohoutku, viz "voda"

Chemie: Ne

Krmení: Převážně SAK - Energy, 55, Green a mražené krmení (koretry, černé larvy, artemie... vyzkoušeno skoro vše, ale ostatní nežerou). Pak Sera Viformo - to jim jede :)
podle úrody vlastní grindal, artemie, výjimečně vločky a tak.

Osvětlení: 19.12.2018 přechod zpět na zářivky - 2x PHILIPS 30W/865 G13 MASTER TL-D SUPER + reflektory, aktuálně 10 hodin svícení

Pozadí: černá tapeta

Stojan: dřevěný stolek Juwell, od 1.3.2019 na něm kuchyňská deska

Topení: už netopím, jen zářivky trochu hřejou. asi, já už tam vlastně nemám ani ten teploměr. ale rybky se "tváří spokojeně" :D

Chlazení: to už vůbec ne.

Údržba: bezúdržbové, jen dolévám odpar a půl roku se chystám i odebrat nějakou vodu, ale ještě mi to nepřišlo akutní. a tak hezky to šlape, že se bojím se v tom jakkoliv vrtat.

Voda: z mělké studně, v podstatě dešťová, měkká, kyselá, s kolísavým obsahem NO3
Parametry 27.3.2018
NO2 - 0
NO3 - 50-70mg/l (ve zdrojové vodě - test z laborky)
tvrdost - 6°dGH, 3°KH
pH - 5,9 (ve zdroji 6,25 - dle laborky)

Vzduchování: k čemu to?

Poznámka: přišla jsem na to, že čím míň se v tom vrtám, tím líp to šlape. (trvalo mi to 10 let, plus minus)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Akvárko - časová osa

26.09.19

23.03.19

05.03.19

12.02.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
9
11.2019
Tak jsem před pár dny vyměnila trošku vody, odkalila, vyčistila filtr a dala trochu tekutého CO2 na ruduchu. A víte co? Řasa odešla a s ní půlka pancéřníčků, šneci, všechny cryptocoryny až na jednu velikou vzadu (zaplaťpánbůh), lorikárie je taky pryč. Čichouni to dali.

Takže zase na Velikonoce....

Jinak jsem včera klasicky udělala prostřih, podarovala místního akvaristu, vyndala jsem další přerostlý echináč. Chci u předního skla jen nízké kytky, uvažuji o pár skalárách, ale tady je stejně těžko seženu.
26
9.2019
Dlouho jsem tu nebyla... přišlo jaro, líhla se kuřátka, líhla se i v létě a teď se líhnou křepelky. Byla jsem myšlenkami úplně jinde. Ale akvárku to nevadí. Od půlky března jen dolévám odpar - neodkaluji, neměním vodu, nečistím filtr, pouze škubu kytí a škrábu sklo. Občas to i nakrmím. Jediný větší zásah byl vyndání Echinodoru Ozelot Green vlevo a nahrazení Mercedesem zezadu.

Všechno žije, jen bunocephalus už tam asi není. Na dně je slušná džungle a kdyby nepřišli na krmení, nevím ani o pancících. Lorikárii vídám.

Napoensis mimina bydlí ve stodvacítce v kuchyni. Ta neprosperuje, mimina moc nerostou (krmím to ještě míň než tady), krevetky tam taky moc nejdou, kytky rovněž, akva budu prodávat. V té kuchyni je to opravdu blbé, jak do toho ani nekoukám.

A tady se pancíci asi třou, ale teď nic nesbírám. Odchov je zábava na zimu. Jenže od února bude co? Zase kuřátka, tak nevím stydim
29
3.2019
Náhled
Údržba... echináče dostaly každý kuličku Bivoje, odkalení u předního skla, výměna 60l vody za chladnější. Uvidíme, co na to pancéřníčci.

Mimča začínají jevit náznaky kresby dospělců.
26
3.2019
Přišlo světýlko nad odchovničku, tak jsem udělala video. Není to kdovíjaká záře, ale za ty peníze, pro moje účely a ty kytky (růžkatec a pistie) to bohatě stačí.

Chytla jsem školkový bacil, takže jsem kaput, nenasadila jsem si novou artemku, grindal stávkuje, patentky jsou moc velké, mražený cyklop dětem nechutná... tudíž dneska mrňata dostala Sera Viformo tabletku. Ať se snaží. Docela jim šmakovala. Musí se naučit trochu hledat, až maličko povyrostou, čeká je 120l v kuchyni jen s krevetkami.

Rybky z burzy jsou ok, Sterbai tancují a jsou k zulíbání, jen čichoun moc nežere. Zkusila jsem mu podstrčit snad všechno, ale bez výsledku. Snad se umoudří.

* přidáno video dětí a co nevidět bude pár fotek z nádrže.
23
3.2019
Náhled
Dneska byla burza v Třeboni. A byl to parádní výlet hop . Hlava na hlavě, akvárek míň, než bych čekala, pancíků ještě míň, ale ulovila jsem :) . Tady přibyli Corydoras Sterbai, na které jsem si už dlouho myslela. Jen nevím, jestli jich mám 5 po 60Kč, nebo 6 po 50Kč a nedaří se spočítat. smích Pak jsem si na zkoušku (jestli nesežere echináče) vzala Lorikárii no a jeden mlaďoch tam měl na prodej vlastní odchov čichavců perleťových - Gold. Samice neměl, jen kluky, ale ta velikost! Zajímalo by mě, jak dlouho to doma živil a čím, můj chlapeček má cca 13-14 cm a je to nádherná obluda! Nikdy jsem na vlastní oči tak velkého perleťáka neviděla, tak ho mám doma. A ještě se tady vybarvil, až to do očí bije. V galerii je fotka se stávajícím samečkem pro srovnání. Ty fotky nejsou přibarvené, on je fakt takhle jedovatej.
A koupila jsem poprvé živé patentky, akorát nevím, jak je uchovat, tak je asi brzo zamrazím.

Jedno minus burzy - nezdá se mi vhodné dávat do tomboly živé ryby. To opravdu ne. Vyhrála jsem asi 4 pancíky kropenaté, poděkovala a nechala jim je. Kytku člověk někam píchne vždycky, ale co s rybama...

* přidáno aktuální foto nádrže
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Nicky Re
11.11.19 20:36
Ahoj, asi bych řekla, že ano. hmm
Guppy Re
9.11.19 13:19
Kryptošky bych pochopil, ale že to nezvládly ryby je zvláštní. Myslíš, že je na vině to tekuté CO2? Před časem se mi totiž stalo něco podobného, uhynuli mi dva pygmejáčci po likvidaci ruduchy, ale do přímé souvislosti to dát nemůžu.
Nicky Re
20.10.19 20:20
Stále jsem vodu nevyměnila, ale už se chystám. Co jsem začala čichavce krmit tak, jak by zasloužili, mám sem tam kousíček ruduchy. Zatím pidi kousky, člověk aby je hledal, ale jsou tam.
Uvažuji momentálně o posílení rybí osádky, tak by to asi chtělo údržbu.
Nicky Re
20.10.19 20:16
tramtra: pardon, zas jsem tu strašně dlouho nebyla stydim jako takhle - líhnutí je jednodušší. daleko, líhne se víc vajec a bez problémů. Odchov cca stejný, jen teplota se snižuje rychleji. Ale pak ten chov - nemůžeš to pustit ven, to by uletělo. Zároveň chtějí stálý světelný režim. A na teplo se názory různí. Takže je mám venku v králíkárně, kam jsem instalovala ledky na 14h spínač a nesou mi. Jo a jsou to bestie, kterým jednoho rána přeskočí a v poledně je půlka skalpovaná. Jinak jsou ale super, v 6 týdnech od vylíhnutí holky nesou a kluci jsou k jídlu. A krmí se granulemi, potřebují tu stravu hodně vyváženou, jinak opět nenesou smích
Roger Re
2.10.19 15:07
Stále vodu neměníš? Názory na to jsou různé, říkal jsem si že to u jednoho akvária jednou zkusím, ale zatím nebyla odvaha, ale vím že to funguje taky :-) máš to tu pěkný palec
tramtra Re
27.9.19 14:08
Niky ahoj, nádhera. Zdravím tebe, rybičky i kuřátka :) Je složitější chovat křepelky než slepice?
Angus68 Re
26.9.19 21:22
Pořád to máš krásný Nikol palec potlesk ahoj
Nicky Re
26.3.19 21:42
Děkuji ahoj dělá mi to všechno velikou radost... a to mi ještě v miníčku nosí račice potomstvo. A na cestu za mnou se dneska vydal jeden echináček, který jsem moc chtěla hop
Angus68 Re
26.3.19 15:12
Slušná školka Nikol potlesk palec ahoj
tramtra Re
24.3.19 10:07
Krásné rybí úlovky z burzy...nádhera. potlesk

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29913-letem-svetem