Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Letem světem

 

Prezentace » Nicky » Letem světem » Nápověda 

Hlavní fotka


Letem světem
Majitel: Nicky   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 8. 2. 2019   Aktualizace: 1. 10. 2021 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 931   Počet palců: 2
Založení: 21. 4. 2017   Stáří: 4 roky a 7 měsíců
Objem: 200 litrů   Čistý objem: 170 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 187 litrů
Velikost: větší akvária   Oblíbenost: 20 uživatelů
Fotek a videí: 73+3   Komentářů: 97
*     *     *     *


Rozměry: 100 cm x 40 cm x 50 cm

Popis: Akvárko pro afrotetry a pancéřníčky, z rostlinek hlavně echinodory, kryptošky a mech. Moje malá snaha poprat se s tou špatnou vodou, která nám teče z kohoutku, za vynaložení minima úsilí a techniky.

CO2: ne

Dekorace: Kořeny, kameny

Dno: Časem vzniklá směs písků: říční písek 2-3mm, trošku hrubšího + trošku jemnějšího, nějaké kamínky

Filtrace: Tetra Tec EX 1200 - rampa částečně otočená do skla + pár direk na druhou stranu
náplně: hrubý molitan, jemnější moolitan, 2 litry Sera siporax, filtrační vata, Clearwater (regenerace leden, listopad, únor)

Hnojení: Bivoj do dna, který se činností pancíků stal Bivojem do vody.
Jinak hnojivo nám teče z kohoutku, viz "voda"

Krmení: Převážně mražené krmení (koretry, patentky, černé larvy, mražené srdce... Afrotetry žerou všechno, tedy i mražený špenát). Pak SAK granulky, jednou za čas Sera Viformo a spirulinové tabletky z DM.
podle úrody vlastní grindal, artemie...

Osvětlení: 19.12.2018 přechod zpět na zářivky - 2x PHILIPS 30W/865 G13 MASTER TL-D SUPER + reflektory, aktuálně 10 hodin svícení

Pozadí: černá tapeta

Stojan: dřevěný stolek Juwell, od 1.3.2019 na něm kuchyňská deska

Topení: už netopím, jen zářivky trochu hřejou. asi, já už tam vlastně nemám ani ten teploměr. ale rybky se "tváří spokojeně" :D
* květen 2020 nainstalováno topítko, nastaveno cca na 23 stupňů, zapínám jen po výměně vody

Chlazení: to už vůbec ne.

Údržba: minimální... škrábu sklo a škubu kvítí, jednou za čas 4 kyblíky vody tam a zpátky.

Voda: z mělké studně, v podstatě dešťová, měkká, kyselá, s kolísavým obsahem NO3
Parametry 27.3.2018
NO2 - 0
NO3 - 50-70mg/l (ve zdrojové vodě - test z laborky)
tvrdost - 6°dGH, 3°KH
pH - 5,9 (ve zdroji 6,25 - dle laborky)

Vzduchování: k čemu to?

Poznámka: přišla jsem na to, že čím míň se v tom vrtám, tím líp to šlape. (trvalo mi to 10 let, plus minus)

NahoruSložky fotek
Videa
NahoruDeníček
1
10.2021
Údržba. Předfiltrační houba byla totálně prorostlá mechem a zanesená bordelem, až filtr vůbec nenasával a přifukoval vzduch (nevím, kudy). Už je to podruhé, předfiltr šel pryč a je tam jen sítko. Jak já ten mech nesnáším, je to všude. rozzureny 5 kyblíků vody ven a dovnitř. Rybky jsou ok, echinodorus Ozelot green uprostřed už je slušné monstrum. Na ech. Kleine Bär narostla pěkná dceřinná rostlinka, zatím ji nechávám na šlahounu... stejně nevím, kam bych ji dala. Foto bude, až se to po údržbě trochu pročistí.
12
8.2021
Údržba. To už je docela doba... ale akva nějak šlape. Sem tam ruduchy trochu, sem tam sinice víc. Tetry jsou v pohodě, když zapomenu nakrmit, pasou se. Sumečci moc nerostou - ani při krmení se na ně moc nedostává a tabletkami je krmit nejde, viz video Rugby.
Vykvetl mi Echinodorus Kleine Bär a mám obrovskou radost, protože mi to výjimečně nikdo nesežral a mám tam dokonce novou rostlinku hop . To je poprvé za 12 let akvaristiky.
Odešel asi jeden kropenáč. Jinak akva je v podstatě dvojdruhové (konga a pancéřníčci, širokohlavce nepočítám, ten je vidět asi stejně jako bivoj pod echinodorem) a děti touží po neonkách, nejspíš jim vyhovím, i když mému oku by lahodily spíš nějaké menší razborky (klínoskvrnná...).
8
2.2021
Přidána nová HF. Rostlinky jedou, řasa je trochu na ústupu. Tetry měly asi před týdnem pokusy o tření. A dneska jsem si všimla, že 2 velcí samci teter mají olezlé tlamky, jeden i s bolákem. No, tipuji, že omrzliny to nebudou. Snad do toho testosteroňáci nedostanou nějakou infekci hmm .
16
1.2021
Přidáno video z večerního rugby (myšleno krmení pancéřníčků tabletkou). Omlouvám se za kvalitu, ještě se to musím nějak naučit.

Rostlinky docela jedou, je to fajn. Okružáci makají a je to hodně znát. Objednány rybky u p. Pavelky, snad kolem 20. ledna. Co nevidět přidám aktuální foto nádrže.
6
1.2021
Přišlo kvítí od Rataje. Snad na něj nebylo moc chladno. Nasázeno a konga už se pasou. Včera jsem čistila filtr a zítra se chystám na odkalení, dosypání jemného písku dopředu a samozřejmě znovu zasazení kytek, které kropenáči přes noc vybagrují. Pár už se jim povedlo. Opucováno sklo. Řasa pořád jede, je to k vzteku, sinice jede taky, takže nevím, co s tím. Nedostatek dusičnanů to zřejmě nebude.

Echináč Krapčatnyj u kořenu za těch pár dní od údržby a oškubání neskutečně popojel, snad už se chytil a bude mu líp. Snad to celé bude lepší, až se zase kvítí rozjede. Dostala jsem i pár nových okružáků, bez nich to nejde a konga mi miminka likvidují. Musím shánět větší kousky a držet si svůj domov pracujících důchodců.

* objednala jsem si u pana Pavelky pár kongo teter na doplnění a jednoho kropenáče albína, ale kdo ví, co z toho bude. Nepřišlo mi potvrzení, termín, nic :-(NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Toncer Re
2.10.21 16:29
Krásný fotky. palec
permonici Re
14.9.21 5:55
Hezké akvárium. potlesk Rugby mě pobavilo. Pancéřníčky někdy krmím po zhasnutí světla a nahážu na dno rovnou více nadrcených tablet (no více, třeba dvě, max. tři), aby spadly naráz a nestačili je vyžrat akčnější sportovci. Trochu to pomáhá. Kdysi mi dali tuhle rady tady na Rybičkách. Ať se daří! ahoj
tramtra Re
13.8.21 22:07
Nicky, ať to šlape dál. palec ahoj
Pavla28 Re
12.8.21 13:18
moc pěkné akva, afrotetry jsou moc krasné ryby, palec
TATANKA Re
8.2.21 22:57
Nádhera. potlesk palec
lenkalor Re
8.2.21 22:00
Moc pěkné. palec
Kawasaki Re
19.1.21 21:40
HF potlesk Parádní Konga palec palec
Guppy Re
19.1.21 21:22
Nádherné fotky, ta poslední je fantastická. coze palec
SveJaBys OrLis Re
19.1.21 20:59
Pekne akvarko, super rugby palec . Tie afrotetry su krasne. Podobne hry hraju s tabletami aj nase parmicky stvorpruhe, ale netrufla som si to natocit. Ja este panciernickom dohadzujem navecer potme, a je to na nich potom fakt poznat, ze su krajsie zaoblene. Video vyslo pekne...
tramtra Re
19.1.21 20:10
A krásný ryby. palec ahoj

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře.

 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/29913