Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Letem světem

 

Prezentace » Nicky » Letem světem » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


3.2
Letem světem
*
*
*
*

Majitel: Nicky   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 8. 2. 2019   Poslední aktualizace: 22. 5. 2020 Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 702   Hodnocení: 100 %
Založení: 21. 4. 2017   Oblíbenost: 17 uživatelů
Kategorie: větší akvária   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 50 cm
Objem: 200 litrů   Čistý objem: 170 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 187 litrů
Fotek a videí: 68+2   Komentářů: 82


Popis: Akvárko pro afrotetry a parmičky mechové, z rostlinek hlavně echinodory, kryptošky a mech. Moje malá snaha poprat se s tou špatnou vodou, která nám teče z kohoutku, za vynaložení minima úsilí a techniky.

CO2: ne

Dekorace: Kořeny, kameny

Dno: Časem vzniklá směs písků: říční písek 2-3mm, trošku hrubšího + trošku jemnějšího, nějaké kamínky

Filtrace: Tetra Tec EX 1200 - rampa částečně otočená do skla + pár direk na druhou stranu
náplně: hrubý molitan, jemnější moolitan, 2 litry Sera siporax, filtrační vata, Clearwater (regenerace leden, listopad, únor)

Hnojení: Bivoj do dna, který se činností pancíků stal Bivojem do vody.
Jinak hnojivo nám teče z kohoutku, viz "voda"

Krmení: Převážně mražené krmení (koretry, patentky, černé larvy, mražené srdce... Afrotetry žerou všechno, tedy i mražený špenát). Pak SAK granulky, jednou za čas Sera Viformo a spirulinové tabletky z DM.
podle úrody vlastní grindal, artemie...

Osvětlení: 19.12.2018 přechod zpět na zářivky - 2x PHILIPS 30W/865 G13 MASTER TL-D SUPER + reflektory, aktuálně 10 hodin svícení

Pozadí: černá tapeta

Stojan: dřevěný stolek Juwell, od 1.3.2019 na něm kuchyňská deska

Topení: už netopím, jen zářivky trochu hřejou. asi, já už tam vlastně nemám ani ten teploměr. ale rybky se "tváří spokojeně" :D
* květen 2020 nainstalováno topítko, nastaveno cca na 23 stupňů, zapínám jen po výměně vody

Chlazení: to už vůbec ne.

Údržba: minimální... škrábu sklo a škubu kvítí, jednou za čas 4 kyblíky vody tam a zpátky.

Voda: z mělké studně, v podstatě dešťová, měkká, kyselá, s kolísavým obsahem NO3
Parametry 27.3.2018
NO2 - 0
NO3 - 50-70mg/l (ve zdrojové vodě - test z laborky)
tvrdost - 6°dGH, 3°KH
pH - 5,9 (ve zdroji 6,25 - dle laborky)

Vzduchování: k čemu to?

Poznámka: přišla jsem na to, že čím míň se v tom vrtám, tím líp to šlape. (trvalo mi to 10 let, plus minus)

NahoruSložky fotek
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
22
5.2020
O víkendu se děly věci. Během pár dní ve mně uzrála myšlenka, že ta časem vzniklá rybí polívka není milá pro oko, ani pro ryby (čichavci byli dost utlačovaní, živorodky jsem původně vůbec nechtěla...), tak jsem rybky udala na místní akva inzerci mladému chovateli. Přidala jsem i vzrostlý echinodorus amazonicus, který jsem měla nešťastně zasazený vpravo hned vepředu u skla.
Toliko teorie.
Praxe byla taková, že čichavce jsem lovila 5 hodin a nakonec jsem musela stejně všechny kořeny vyndat, v tu chvíli z nich slezl mech, on totiž nepřirůstá, a pocuchala jsem si i stonkovky. Práce na celou sobotu. Ale aspoň jsem si to rozložila trochu lépe. Zjistila jsem, že kořen schovaný pod mechem a za echináčem je vlastně moc hezký, takže bude vidět. Na něm bude místo koule mechu místečko pro bucku a anubisy a mech jde na větev k zadní straně akva. Dneska ještě přijde nějaké kvítí.

Takže z původní osádky zbyly afrotetry, pancéřníčci a světe div se - bunocephalus (širokohlavec). Tu rybu jsem půl roku ani nezahlédla. Vyndala jsem echináč a on tam byl, zavrtaný ve dně. Tohle je ten typ ryby, která bude žít desítky let s životní strategií "zavrtám se hluboko a počkám, až to přejde".

V neděli jsem objela 3 akvaristiky a dovezla si 15 parmiček mechových. Mám na ně zálusk už léta, ale celá ta léta jsem měla čichavce nebo jiné klidné rybky a k těm nee. Tak je mám teď. Jsou čilé, barevně to nehyzdí (nevím, jestli to je tou kyselou vodou, ale mám je skoro úplně černé, vůbec nehážou lesk do zelena).
Zatím to klape, krmím mraženým. Až akva ještě trochu zaroste stonkovkami, bude to v pohodě.

Přidala jsem opět topítko - ráda bych napsala, na kolik stupňů je nastavené, ale já to nevím. Nějaký koumák u Diversy vynalezl samolepící stupnici na topítko. Už dávno se odlepila. Ale podle srovnání s druhým topítkem to bude kolem 23 stupňů a zapínat to budu jen po výměně vody.

To je asi vše, pořád mám trochu ruduchy, přidala se i sinice. Paráda. NO3 nejsou na nule, tak nevím, z čeho je. Mám ji jenom na mechu.

A Afrotetry se dají krmit z ruky nad hladinou hop . Černý puntík za kousnutí mažu, je to super. Zůstává malý mračící smajlík za okousanou bucku rozzureny
7
5.2020
Dneska mě pokousala Afrotetra konžská. Dávám jim mražené krmení (mražené, aby drželo tvar a nepadlo dolů) a upadl mi do akva kus staniolu. Tak ho lovím a jedna mi pokousala palec. Mimo krmení se to nikdy nestalo, ale ony žerou jak piraně. Takže poznatek - afrotetra má zuby. Ostrý a nebojí se je použít. Jsou to malé piraně v převleku.
20
4.2020
Tak ještě nová a aktuální fotka nádrže. Koukám, ten mech (hlavně vlevo) jede jak zběsilý, na to, že už jsem ho 2x orvala skoro až na kořen.

Okousané hygrophily uprostřed u dna radši nekomentuju.... miluju afrotetry, miluju afrotetry, jsou to boží rybky. hmm smích

A ještě jsem zapomněla - přes zimu probíhalo párkrát tření teter. Nebo se o to aspoň velmi intenzivně snažily (bylo to divoké). Ale já teď vážně nemám nějak čas anic huť se pokoušet o odchov. Co jsem se pustila do křepelek, líhnu v podstatě celoročně.
20
4.2020
Akvárko tak nějak funguje. Trocha štětičkové řasy, sem tam. Dneska vypouštím miníčko a budu mít už jenom tohle. Od minulého zápisu jsem to čistila asi jednou, už by to zas chtělo.

Afrotetry drží, pasou se, kde můžou. Odešel zlatý čichavec a jedna obyč holka. eLka bohužel, asi nic. Nebo se umí dobře schovat.

Mech roste jako splašený a prostě do některých míst přes něj ani není vidět. Kdybych ho všechen vyndala, je ho kýbl. A to ho průběžně rozdávám.
28
11.2019
Pár fotek. Jsou nic moc, protože jsem si před týdnem kvůli něčemu omezila rozlišení a zapomněla jsem na to. A taky mám "nový" monitor - jsou na něm vypálené fleky. Na nový není (ale na rybičky bylo smích ).

Cucáci cucají, ale na krmení nejdou. To moc dobře neporostou, snad dostanou rozum. V akva je s tetrami šrumec, budu si muset zvyknout. Ale zlatému čichavci se to očividně líbí - konečně se neschovává. Je pomlácený a myslím, že si to způsobil sám, blboun lekavý.

Naložila jsem k líhnutí artemku, jen tak pro rybky. Mám tu černou odchovničku bez bublání, jde to samo, tak proč ne.

Zjistila jsem, že pan Kašpar posílá kytky i a zásilkovnu. Už jsou za hubičku kytky i poštovné. stydim Ale měla bych přidat zeleň, když jsem přidávala rybky. Než Kryptošky znovu obrostou, bude to trvat věky.

NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Daben Re
31.5.20 14:00
Moc pěkný akva ;-) ty Kongotetry jsou parádní palec potlesk
Nicky Re
23.5.20 23:51
Děkuji ahoj docela mi chybí ta hromada zeleně, ale ono to zas naroste. A snad bude víc místa na plavání. No jo, potrvá to, než si to po takovém zásahu zase sedne a bude to šlapat samo hmm
Roger Re
23.5.20 12:52
Krásné fotky, parádní ryby, moc pěkné akva, jak čtu poslední záznam v deníčku i krok dobrým směrem, teď se na to kouká určitě mnohem lépe než předtím. Ať se daří, ta afrotetry jsou nádherný palec
Guppy Re
22.5.20 13:13
Moc hezké počtení. potlesk
Nicky Re
22.5.20 11:57
Žádný adrenalin, jen k vzteku to bylo. Čekala jsem problém s rasborkami, ale ty jsem měla na dva zátahy síťkou, protože drží hejno. Čichavci zalezli pod kořeny, do houští a nic s nimi nehlo. :-|
jab63 Re
22.5.20 11:47
Zajímavé čtení. 5ti hodinový lov čichavců musel být adrenalinový.
Kawa Re
22.5.20 11:39
Parádní Konga. potlesk palec
Nicky Re
8.5.20 14:31
Hele, žádný, ale cítit to bylo dost a to jsem ruku hned vytáhla. Vůůůůbec bych to od nich nečekala, tohle se v atlasech neuvádí ne
tramtra Re
7.5.20 20:17
Kolik prstů chybí? :-D
Guppy Re
7.5.20 14:04
Koukám, že i akvaristika je v určitých momentech rizikový koníček. :-D
Roger Re
2.5.20 10:21
rybicky.net/fotogalerie.php…
Jedním slova paráda, do toho se dá koukat celý den palec palec
Nicky Re
22.4.20 9:07
Děkuji ahoj , no, to je radosti! Znám to. Piplám kuřata od vejce a když po 7 měsících začnou nést, je to svátek hop zítra se mi mají zrovna líhnout hedvábničky

Konga jsou akční zrcátka, moc pěkné ryby. Koukala jsem u tebe, pořád odchováváš, to je super palec držím palce.
tramtra Re
21.4.20 23:16
Nicky, je to nádhera. Pěkně ti to všechno prospívá. Krásné fotky, Konga jsou úžasné. palec Pozdravuj křepelky, my už máme plánované slepičky, dnes první dvě vajíčka. :-D ahoj
jab63 Re
21.4.20 18:24
Rád se sem vracím. To se neokouká.
Guppy Re
21.4.20 10:30
Naprosto úžasné. coze palec palec
Angus68 Re
21.4.20 4:42
Ještě hezčí než posledně Nicky ano palec ahoj
jab63 Re
20.4.20 21:34
Ten mech je neuvěřitelnej. Kdyby mi to takhle rostlo, jiný kytky nepotřebuju.
Roger Re
20.4.20 21:17
Máš to nádherný, řasa patří k podvodnímu světu. Ať se daří palec
Nicky Re
20.4.20 21:05
Nějak se to vyvrbilo samo ne . Párkrát jsem si po údržbě tak rozhasila akva, že jsem to raději vzdala. Ale to zas mohlo být tím, že to byla velká změna po delší době. Kdybych hledala opravdový důvod, bude to spíš moje lenost. stydim A ono to kupodivu nevadí. Mám tam trošku štětičkové řasy (ono tam těch rybek je vcelku dost), ale nic zásadního.

Ve filtru mám Clearwater, takže zabarvení vody moc neregistruji, asi to pomáhá.

V hledání té pravé cesty je asi potřeba brát akva jako celek - od zdrojové vody, přes svícení, hnojivo, osádku, kytky... já jsem taková konzerva, co se techniky týče, svítím zářivkami, netopím, nebublám (ani co2), nehnojím, krmím mírně, kytky rostou samy.... proč to měnit, když to funguje.

A odkalení je tady už stejně neproveditelné, skoro nikam se nedostanu. Na starších fotkách je ještě vidět, že ty velké zelené koule vpravo a vlevo jsou původně kořeny. Tam slunce nesvítí a odkalovač nevleze.
Roger Re
20.4.20 20:49
Moc pěkný akva. Jinak k té bezúdržbovosti, občas nabývám dojmu že ty týdenní výměny vody s odkalením jsou opravdu zbytečné, čím dál více čtu jak to mnohem lépe funguje na podobném stylu jako u Tebe, píšou to ve starých knihách, a asi to platí i dnes, akorát jsem nenašel zdroj který zavedl normu týdenní výměny vody, odkalení atd... Mě přijde například v mém Malém bazénu, že když neměním vodu tak jsou ryby lépe vybarvené. Nedá mi to abych se tě nezeptal, podle čeho jsi došla k názoru jaký razíš teď? Jen mě to zajímá :-)
Kawa Re
20.4.20 20:32
Pěkné akva palec
jab63 Re
20.4.20 18:27
Pěkné a bezúdržbové. To není často k vidění.

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29913