Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Jezírko pod svahem

 

Nádrže » Jarry » Jezírko pod svahem » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.10
Jezírko pod svahem
*
*
*
*

Majitel: Jarry   Kategorie: Jezírko
Zapsáno: 7. 10. 2018   Poslední aktualizace: 18. 6. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 482   Hodnocení: 100 %
Založení: 7. 10. 2018   Oblíbenost: 8 uživatelů
Kategorie: obří nádrže   Rozměry: 600 cm x 350 cm x 110 cm
Objem: 23100 litrů   Čistý objem: 7000 litrů
Tloušťka skla: 1 mm   Objem bez skla: 23044 litrů
Fotek a videí: 20+0   Komentářů: 26


Popis: Akvária už nemám kam dávat a na zahradě bylo ještě místa dost:-) Jezírko chci hlavně jako relaxační klidnou zónu s malým sezením, zaměření bude hlavně na rostliny, ryby asi Karas zlatý a Slunečnice pestrá.

Dno: Mělčiny jsou zakryty slabou vrtsvou praného kačírku, v nejhlubší části je pouze fólie, hlavně kvůli údržbě.

Filtrace: Beztlaková, cca 130l objem, filtraci pohání čerpadlo 12000l/h, které nasává přes skimmer, samotná filtrace je cca 1,5 nad úrovní hladiny a návrat vody do jezírka je řešen potokem.

Osvětlení: Sluníčko:-)

Topení: Sluníčko

Údržba: Uvidím

Voda: Asi kohoutková, doplňovat plánuji dešťovou z nádrží.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

18.06.19

18.06.19

18.06.19

18.06.19

18.06.19

23.04.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách

Stavba
11.05.19

Stavba
09.05.19

Stavba
02.05.19

Stavba
25.04.19
Příprava vstupu na terasu
Stavba
18.04.19
hotová opěrná zeď u terasy
Stavba
18.04.19
NahoruDeníček
18
6.2019
Udělal jsem pár fotek, ještě zbývá doladit okolí potoka a sezení, nakonec asi budu dělat plánovanou pohovku, ale ještě uvidím:-) Teď si dám chvilku odpočinek a začnu se více věnovat rostlinám. Něco jsem dosázel, ještě asi některé další pobřežní rostliny vyndám z kosíků, ať se mohou rozrůstat, něco jsem zkusil dát jenom do štěrku a přijde mi, že to roste dobře.
10
6.2019
Kameny zpracované, potok je dotažený až k čerpadlu. Je to trochu více kamenité, než bych chtěl, ale jiná možnost, jak ukončit fólii, mě nenapadla. Ještě nemám dořešené břehy, hlavně v místě nad potokem, kde je hodně prudký svah, jsem zvědav, co s tím udělám (mám koupenou kokosovou rohož, tak jí tam asi dám). Co ale pozoruju - dokončení potoka mělo možná velký vliv na čistotu vody. Co jsem ho dotáhl až nahoru, tak jsem pozoroval skokové změny v čistotě vody a dneska ráno je zcela průzračná s plnou viditelností na dno, ani náznak jakékoliv řasy, nebo zákalu. Může to být i náhoda, voda byla docela čistá i dříve, ale ne takhle:-) Chtělo by to dostat do potoka více vody, ale jsem na limitu toho, co stihne protéct filtrem a tahat nahoru další hadici už se mi moc nechce. Pěkně se rozjely lekníny, na hladině už je spousta listů od obou, ještě by se tam asi vešel jeden, počkám, až ty 2 stávající vykvetou, abych viděl barvu květů, dostal jsem je, takže to bude překvapení a ještě nějaký seženu. Fotky pořád nemám, ale budou snad brzy, ještě chci dosázet zbývající rostliny a trochu upravit okolí:-)
6
6.2019
Menší aktualizace - terasa je hotová, myslím, že se nám docela povedla:-) Rostliny rostou zatím všechny, ještě se mi povedlo sehnat Hippuris vulgaris (prustka obecná) a Myosotis palustris (pomněnka bahenní) - bohužel je to nějaká bílá varianta, ještě zkusím sehnat modrou. Taky už tam plave 9 karásků, vypadají spokojeně. Chvilku byla trochu zelená voda, už jsem přemýšlel nad nasazením UV lampy, ale asi po 2 dnech byla najednou zase krásně čistá. Sleduju odpar, v současných vedrech se za týden odpařilo cca 5cm, což mi přijde celkem ok, vzhledem k 3m dlouhému potoku. Včera jsem navezl další kameny na potok a o víkendu bych chtěl vše dodělat, pak zkusím i něco nafotit. Ještě nás čeká výběr sezení na terasu, což bude trochu boj, asi to nechám chvilku uležet:-)
24
5.2019
Natírám dřevo na terasu (Remmers olejem), příští týden bychom se do ní chtěli pustit, asi na to padne ještě jeden den volna, ale zase by to mohlo být hotové. Také mám konečně navařenou fólii na poplastovaný pás, to jsem dlouho odkládal, nakonec to horkovzdušnou pistolí docela šlo. Dneska bych chtěl konečně spustit filtraci, ale voda je krásně čistá, jenom jí točím čerpadlem, které nasává přes skimmer. Chvilku se dělala zelená vláknitá řasa, ale ta zase zmizela a voda se celkově krásně vyčistila. Rostliny vypadají, že snad porostou všechny, dokonce i lekníny, kterým jsem už moc nevěřil - teď jak je čistá voda, tak je na ně dobře vidět a několik listů už leze k hladině. Přes víkend bych chtěl zpracovat kameny, co mám ještě připravené, ale budu muset ještě minimálně pro jednu várku, do potoka a kolem něj toho padne hodně. No a pomalu začínám shánět ryby, karásků je všude dost, ale nemůžu nikde poblíž sehnat ty slunečnice, asi to nakonec objednám v Petra-aqua, nedávno jsme tam byli pro cichlidky a něco do moře a všechno to bylo v překvapivě dobrém stavu, u jezírkových ryb asi také problém nebude.
20
5.2019
Moc jsem toho za poslední dobu neudělal, počasí nepřálo. V pátek jsme alespoň přivezli dřevo na terasu (sibiřský modřín) a včera jsem konečně položil fólii do potoka a zapojil filtraci - musel jsem jí zase odpojit, z čerpadla jde moc velký proud a filtr za chvilku začne přetékat. Objednal jsem tedy ještě Y kus s ventilama, abych mohl proud regulovat, snad už je to poslední zádrhel. Ale koryto je dostatečné, můžu tam začít skládat kameny.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Jarry Re
21.6.19 14:48
Děkuju:-) Práce to byla, občas to i bolelo, ale byla to - a pořád je parádní zábava:-) Rostliny pomalu rozsazuju volně do břehů, chtěl bych, aby časem volný kačírek nebyl skoro vidět. Bude to chtít trochu experimentování s různými druhy, ale příští rok už to snad bude trochu zarostlejší.
Už se také stihli vytřít karásci, všude kolem břehů je vidět potěr a larvy jepic.
SlyDog Re
21.6.19 13:58
Vykonal jsi kus poctivé práce palec Krásné vodní dílo a až si to trochu sedne, rostliny se rozrostou, tak to bude ještě lepší. Super potlesk
Jarry Re
19.6.19 11:51
Určitě se ozvi, až budeš mít cestu, mě hejno cichlidek taky funguje, pošla jedna z původních samic (ale to už klidně mohlo být věkem) a jeden mladej samec, což mi vzhledem k tomu, že jich je tam asi 20, přijde ok:-)
Jarry Re
19.6.19 11:50
Děkuju:-)
RAP Re
19.6.19 9:50
Budu si muset najít čas, domluvit návštěvu a prohlédnout nádrže. ;-)
Agasisky stále žijí. :-)
Martinah Re
18.6.19 11:20
Nádhera potlesk Už delší dobu sleduju, jak Ti to pokračuje a zvládl jsi to úžasně, moc se mi to líbí. To bude balzám na duši ;-)
Jarry Re
18.6.19 10:59
Děkuju:-) Pomněnka je tam jenom jedna, ještě budu muset sehnat:-)
tramtra Re
18.6.19 10:29
Krásná práce. palec Tady se ale bude relaxovat...Mám ráda pomněnky, máš je tam, tak ať rostou do krásy. A všechno ostatní taky. ahoj
DH Re
12.5.19 11:27
Bude to pěkný, až to pořádně zaroste. Kdybych bydlel v domku, tak bych si taky něco takového pořídil. Tady je něco pro inspiraci:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
Jarry Re
10.5.19 11:06
No na ty nejhorší práce jsem měl pomocníky, ale děkuju:-) Základ je, teď už nemusím tolik spěchat, chtěl bych teda spustit co nejdříve filtraci, ale to nepůjde bez potoka, potřeboval bych trochu lepší počasí:-)
Anďaska Re
9.5.19 21:01
To věřím a vypadá to nádherně. Jsi šikovnej ano. Základ je, teď už to jen doladíš a pak pohodičkaaa pivo
Jarry Re
9.5.19 20:51
pivo Ještě se bude pár týdnů budovat, seznam věcí k dokončení je pořád hodně dlouhý, ale když jsem v zimě viděl ten výkop, tak jsem nevěřil ani tomu, že by to snad mohlo být letos napuštěné:-)
Anďaska Re
9.5.19 20:36
Teeda, to se to bude relaxovat palec hop
Jarry Re
30.4.19 9:35
Ahoj, no vypadá to docela zajímavě, ale do toho už se pouštět nebudu:-) Bude netlakový filtr o objemu 130l, pro ten jsem udělal místo v horní části svahu a návrat vody do jezírka by měl zajišťovat potok. Filtr nebude od jezírka vidět, jenom jednu stěnu budu muset zamaskovat kameny, ze kterých bude voda vytékat do potoka. V pátek by to mohlo dorazit, hadici chci zakrýt do kačírku, nemělo by být nikde nic moc vidět, kromě skimmeru - a ten zkusím dát někam pod terasu, takže by ani ten nemusel být vidět.
DH Re
30.4.19 8:23
Čau, jak budeš mít řešenou filtraci? Je u nás možné sehnat něco podobného jako je tady v tom videu? www.youtube.com/…
Vypadá to přirozeně, žádné filtrační nádoby, které by hyzdily okolí jezírka a je to téměř bezúdržbové.
Jarry Re
23.4.19 16:51
Na výsledný dojem jsem také zvědav, původně jsem to zamýšlel trochu jinak (více přírodní), ale částečně plním přání manželky - sezení u jezírka zakouslé do svahu a pak řeším různé technické potíže spojené s tím svahem nad. Bude to určitě mít jiný ráz, než tvoje opravdu moc pěkné jezírko, ale uvidíme - až se položí a zakryje fólie, plánuju to poměrně hustě osázet, snad to nebude působit moc "moderním" dojmem.
SlyDog Re
23.4.19 16:09
Se zájmem sleduji tvoje činění, dělal jsem něco podobného, svah byl pozvolnější a tak jsem vykopanou hlínu častečně použil na břeh který postupně zarostl půdopokryvkama. Jdeš jinou cestou, uvidíme jaký bude celkový dojem ;-) .Voda do zahrady patří. Tak ti přeji, ať se dílo daří :-) Není moc takových nadšenců. palec
silviebaris Re
23.4.19 14:01
Tak to už je jiná parádička,tam se bude relaxovat... palec ;-)
Jarry Re
23.4.19 13:05
Díky, no asi bych tam dal oboje, slunečnice jsem chtěl hlavně jako kontrolu počtu karasů, ale jsou to moc pěkný ryby:-)
Jirsyko Re
23.4.19 10:23
Pěkná práce, držím palce. Tak nějak jsem začínal loni koncem května. Slunečnice mohu jenom doporučit. Oproti karasům nulový detrit a jezírko bude bez jediného komára.
Jarry Re
19.4.19 18:04
Díky, na vodu jsem zvědavej, první napuštění bude určitě kohoutkovou, dopouštět bych pak chtěl dešťovkou (kousek od jezírka mám zakopanou nádrž). Snad nebude sucho, jako loni. Ale k napuštění mě ještě čeká dost práce:-)
MikiG Re
18.4.19 20:52
Taky bych si nechal líbit, tak hlavně ať je dost vody. Ať se daří palec
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29236