Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Experimento

 

Nádrže » Laurent » Experimento » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.10
Experimento
*
*
*
*

Mám z toho radost.
Majitel: Laurent   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 26. 6. 2018   Poslední aktualizace: 7. 4. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 902   Hodnocení: 100 %
Založení: 30. 6. 2018   Oblíbenost: 11 uživatelů
Kategorie: větší akvária   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 50 cm
Objem: 200 litrů   Čistý objem: 160 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 187 litrů
Fotek a videí: 83+2   Komentářů: 55


Popis: Mé první velké akvárium, z kterého mám velkou radost :-)

Obyvatelé: tetry měděné, zářnoočko normanovo, čichavci perleťový, pancéřníčci zelení a panda a také nejnověji lorikárie kopinaté.

Dekorace: Kořeny, kokosy, pár kamenů, ale hlavně rostlinky dělají dekoraci :-)

Dno: Směs říčního písku a křemičitého písku v poměru 1:2, 1-4mm, cca 30 kilogramů

Filtrace: Atman AT-202 s regulací + biomolitan 10x14x24

Hnojení: Na rozjezd jsem nalil do akva 2 litry vypraného molitanu z filtru mého starého akvária, jinak hnojí rybičky

Chemie: Acriflavin, ze začátku, když jsem měl potíže s tetrami měděnými

Krmení: vločkové TetraMin Flakes
TetraPro Colour
s přídavkem řas TetraMalawi Flakes
tabletky pro sumečky, Dajana tablety se spirulinou, Sera Vipachips
mražené - dafnie, komáří larvy bílí, patentky a cyclops

Osvětlení: LED páska 5050 denní bílá 1m 14,4W, 60 LED/m, světelný tok 960lm/m, teplota 4500K
4.9.18 dokoupen další metr Led pásku
svícení: 15:00-22:00

Pozadí: Černá tapeta

Stojan: TV komoda, upravená - přidaná horní(18mm) a zadní deska(18mm) + 4 rohové úhly + pěnová podložka(1cm)

Topení: Koncem září zapojeno topítko Tetra HT150, nastaveno na 25/26°C

Údržba: 1/3 vody týdně + další údržba podle potřeby
snažím se o co nejméně zásahů :)

Voda: pražská vodovodní - nechávám vždy 20l odstát 24h kvůli chloru

Poznámka: Veškeré připomínky a rady sem :o)
Předchůdcem tohoto akvária bylo malé s objemem 54l, které mám od konce roku 2008; a další akvárium z roku 2012, kde jsem měl sladkovodní krevetky - japonské a červené :o)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Rybky, ploutvičky

01.02.19
pokus o vyfocení Normana - sameček
pokus o vyfocení Normana - sameček
30.01.19
pokus o vyfocení Normana - samička
pokus o vyfocení Normana - samička
30.01.19

09.01.19

09.01.19

09.01.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
25.3.19
Vývoj
25.03.19
14.3.2019
Vývoj
14.03.19

Vývoj
18.02.19

Normani
11.02.19

Normani
11.02.19

Normani
11.02.19
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
7
4.2019
Aktuality:

Výměna 40 litrů vody, první vyprání filtru, po 10 měsících. Už byl trochu zasviněný, převážně v zadní rohové části. Vyndání proběhlo bez problému a poté jsem objevil hezké překvapení, bydlí pod ním krevetky, celkem jich tam bylo 10ks. Vymáchal jse ho v cca 30 litrech vody z akvária. Už to frčí.
Z rostlinek jsem upravil růžkatec, stejně už po dvou dnech od zásahu je skoro na původní velikosti... A pak jsem se vrhl na právou část akvária. Od zasazení jsem moc nešáhl na Octopus. Vždy proběhlo jen stříhání stonků. Tentokrát jsem to vzal i s kořeny, sotnky už neměly listy a tak jsem to všechno znovu nasázel. Je to zkrácené, svěží a opět je tam prostor pro plavání.
Z pistie toho moc u mne v akváriu nezbylo. je jich tam jen pár malých kousků. Vládu na hladině plně převzal pidi okřehek.
V molitanu filtru hezky prorůstaly kořeny mokřanky a kapradí. Kapradí jsem vytvořil nové bydlení. Na přísavku jsem připevnil kmen vinné révy a umístil na sklo před filtr. Tak se mu tam snad bude líbit jako na filtru.
K rybičkám pouze jediné, dnes jsem odebral a umrtvil jednoho samce tetry, byl pobledlý a pozoroval jsem na něm vypouklé oči, tedy bakteriální napadení.

ahoj
25
3.2019
Něco přes týden uběhlo, nové zprávy:

Po týdnu výměna 40 litrů vody, tentokrát "kyblíkovaná", člověk se alespoň hýbe. :-D Ohledně údržby a vody uvažuji o prvním vyprání filtru(molitanu/houby/biakvacitu) od založení akvária. Tedy od července minulého roku. Snad se k tomu někdy odhodlám. Jsem překvapený, že jede bez problému, je to úplně jiná zkušenost oproti malé nádrži, kde jsem pral molitan co týden.

Rostlinky rostou, mám radost z růžkatce, dělá pěkné zelené pohupující se věže v proudu vody. Anubias minulý víkend už otevřel poupě - fotky dodám. Je nádherný a asi zatím největší, který jsem v mých akváriích mohl pozorovat.
Zkrácené stonky mokřanky už koření a vypadá to, že se ustálily a budou bez problému růst. Před měsícem jsem dostal na setkání akvaristů krásný mech(ještě jsem se neměl k jeho určení), také se mu daří, jen není vidět za kryptokorynou. Posledních 14 dní vypouští nové výhonky a připomíná takový trs trávníčku. Na zastřižení pačule/octopusu jsem se ještě neodhodlal, alespoň poskytuje úkryt jak rybám, tak drobnějších rostlinkám, které se v ní chytly. Jen půjde asi celý ven a vrátím jen mladší části stonků, aby se to celé oživilo. Po počátečním boomu pistií je stagnace (možná i díky bohu) a mám na hladině asi jen pět rostlinek. Zbytek je samozřejmě okřehek. Hnědovky se zbavují všech větších listů, v denících jsem už o tom psal. Postupně jednou týdně je jeden list pryč, ale nové jsou, jen menší.

A co rybičky? Po prostřihu se Normani drží více v hejnu, což mi dělá radost a je na ně nádherný pohled. Pak jsou jedinci, kteří zkoumají a hledací něco k snědku, občas se samečci mezi sebou naparují, je to paráda. palec Jen jedna věc mě zneklidňuje, a to je jejich kapacita žaludku. Při větší dávce krmení do sebe, především samičky umí narvat - na jejich drobné tělíčko - takové množství žrádla, že jsou z nich pidi balónky. takové závojnatky. Zatím se nic nestalo...rozhodně to nechci riskovat, takže jim dávám menší dávky, ale častěji. Oni se stejně narvou, užírají ostatním.
Čichavci také drží více spolu, ale taky závisí na jejich náladě a hladu. Jednou jsou největší kamarádi a pak největší nepřátelé. Minule jsem psal o mém "transgender" čichavcovi, vypadá to, že se přidá do party kluků. Jak se bude vyvijet rivalita a chovaní k samičce se teprve ukáže asi až úplnou změnou. Mám dojem, že se něco podobného stalo i u teter. Po vychcípání většiny hejna zbylo 8 samců, teď je jich 7 a jeden světlejší, že by změna na samičku?... Anebo měla vždy výrazné vybarvení jako samci. teorií je víc.
No a jak už to pořád omílám, moji prďolové pancéříčci. Pandíci se poslední dny více drží pospolu v 3 až 4 členných skupinkách. Včera po výměně vody se do tření pustili Zelení, hned na stěnu u filtru dali pár jiker. Nechal jsem je tam, je jich malinko(asi deset), některé už zmizely.
L'Orcy zatím žijí a vypadají ok. Po zhasnutí umí pěkně lítat po stěnách akvária sem a tam. Aby dostaly své dávky tabletek a měly větší úspěšnost na nažrání se, dávám jim je před spaním, kdy už je kompletní tma v pokoji.

A jestli jste to dočetli až sem, tak Vám gratuluji. ahoj
15
3.2019
Náhled
Prostřih rostlin - mokřanky, růžkatce ...a hned je půlka akvária prázdná. Zatím jsem v akváriu nechal všechny stonky, někde hustěji zasázené. Počkám, jak na to budou rostlinky reagovat. Čichavci kvůli tomu přišli o svůj "rychlo úkryt". Vždy byl první úprk právě tam, pod listy.

Novinky od čichavců, jedna ze samiček je nejspíš kluk :-D ...z Dáši je Pavel. Asi. Začíná mít delší hřbetní ploutev a břišní/řitní je hezky vybarvená a jsou tam trochu vidět výrůstky, jako je to u samců. Uvidíme kam se přikloní.

Zde aktuální foto akvária. ahoj
14
3.2019
Aktuality po pár dnech:

Byl jsem v Zoo Braník a dovezl jsem si dvě nové lotikárie kopinaté. Musel jsem udržet tradici, že si vždy něco živého odvezu....Tak jim přeji, aby zde zůstaly o něco déle než jen týden a dva měsíce. Vypadají pěkně a mají krásné ploutve. Jedna už ode mě dostala přezdívku l'Orca (podle kosatky dravé a jejich velkých ploutví). :-D Už se zabydlely, navykání na nový domov trvalo okolo hodiny a půl.

Abych navázal na informace ve starších zápisech:
anubias se činí a jeho poupě stále roste, v týdnu z jeho špičky stoupaly bublinky. Bylo to zajímavý úkaz.
Mokřanka bude muset být pomalu "pokácena", už má dokonce nové kořeny z poloviny stonku. Ostatní rostlinky tak běžně normálně rostou bez větších obtíží. U hladiny plovoucí stonek růžkatce se přichytil octopuse, ale tak zvláštním způsobem - jak fazole nebo škrtič se kolem obmotal. To už nerozmotám smích

Na čichavce se nemůžu vynadívat, i když mě občas překvapí, jak jsou lekavý... a to už přirozeně mírním své pohyby a chůzi v okolí akvária. Zbylé části osazenstva se daří a dělají radost.

Ještě je čeká výměna vody, 30 litrů.

ahoj

9
3.2019
V týdnu výměna 30 litrů vody a úprava rostlin - hnědovky, plovouček, jávský mech jsem dal mezi listy anubiasu, pak ho někam umístím. Rostlinky stabilně rostou, vypadají celkem dobře. Jen echináče moc nerostou, ono to ani nevadí, to by pak nebyly jiné rostlinky. Anubias už má pěkné poupě, korunu doplňuje co 14 dní novým listem.

Ve čtvrtek jsem byl podarován asi 13 krevetkami od uživatelky jitkap. Děkuji mockrát. Jedna krevetka má i vajíčka, budou v málem 12 litrovém akváriu. Pokud se mi podaří sehnat nové 20litrové, tak budou v něm.

Bohužel jedna smutná zpráva, a to, že lorikárie je špatná a bude to mít brzy za sebou. Ještě v pondělí/úterý byla ok. Teď ve čtvrtek jsem si dopoledne všiml, jak je schovaná a leží nehybně na dně, ale dýchala, nic moc podezřelého. Jelikož jsem ji dříve našel v bizarních polohách jak spí nebo je schovaná, tak jsem si z toho nic nedělal. Do večera se ale z místa nehnula. Přelovil jsem ji do krabičky a zjistil že má propadlé bříško, jako kdyby týden nežrala. Zkusil jsem ji dát nějaké vločky, ale nesežrala ani jednu. Když z ničeho nic zkusí plavat nemá na to energii a vždy skončí na zádech. No asi jí to ulehčím, ať se netrápí. Škoda.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Laurent Re
25.3.19 22:59
:-D pivo ahoj
tramtra Re
25.3.19 21:14
Dočetla a jsem ráda, že se daří. palec ahoj
Laurent Re
17.3.19 22:36
Ahoj, mockrát děkuji! ahoj
Honza_B Re
16.3.19 13:24
Ahoj, moc se mi líbí prezentace Tvého akvária. Hlavně po informační stránce ;) detaily ryb jsou super potlesk držím palce!
Laurent Re
9.3.19 17:20
Ahoj, to máš pravdu. Bohužel jsem byl mimo Prahu, takže těžko říct. S těmi šneky je dobrý postřeh, ale asi by tam zůstaly...Možná. Ale jak píšeš, myslím, že pokusů budu mít ještě dost ahoj
tramtra Re
3.3.19 22:29
Mohli uhynout...dostat se tam šneci, jestli okraj sítka blízko u hladiny (taky už se mi to stalo)...cokoliv. Další pokus na sebe nenechá dlouho čekat. ;-)
Laurent Re
2.3.19 19:40
Jirk: Ahoj, já vím v Hornbachu mají, jen jsem neměl ještě cestu kolem a naštěstí se to zvládá i tak :-D Jinak děkuji za tip, četl jsem o tom v tvé prezentaci.

Tamara: Uvidím, co zítra najdu v sítku, jestli vůbec něco...přeci jenom už to budou 4 dny. Nemám s odchovem žádné zkušenosti, nikdy dřív jsem se o to nepokoušel. Když jsem měl krevetky japonské, tak jsem se pokusil o odchov. Jenže jsem neměl moc nastudových informací :-)
tramtra Re
28.2.19 9:21
Paráda palec
Jrk Re
27.2.19 21:22
Ahoj... 20ti litrový kýbl zkus v oddělení stavebnin (Hornbach má určitě) a doplňování vody je myslím nejlepší 10ti litrovou konvicí s růžicí na zalévání záhonů - opravdu velice šetrný způsob - mohu jenom doporučit palec
tramtra Re
25.2.19 22:36
Krásné novinky. palec ahoj
Olin Re
25.2.19 19:46
Hlavně když to dělá radost pivo
Laurent Re
31.1.19 18:57
Děkuji mockrát VŠEM za krásné komentáře, opravdu potěší! stydim

Tamara: líbí? lepší fotky o moc nebudou, nedaří a nedaří se mi je vyfotit. Furt plavou sem a tam :-D
Nicky: děkuji! focení je pekelný, ale čichavci občas pěkně a jako jediní pózují. A je pravda, že jsem moc rád, že je tu mám.
Afropithecus: díky! Je to trochu neuspořádané, žádná upravená zahrádka, ale svým způsobem je, jen divoká
PaDa: děkuji!
Nicky Re
31.1.19 15:09
Bomba potlesk a ti parádní čichavci palec
Afropithecus Re
31.1.19 15:04
Koukám že se daří a AQ vypadá skvěle ahoj
tramtra Re
31.1.19 14:56
Normani jsou úžasní. ♥
tramtra Re
24.1.19 12:18
Dobře je krmit je základ, palec za chvíli se ti to bude hemžit mrňaty. ahoj
PaDa Re
24.1.19 3:49
pěkné ano
Laurent Re
23.1.19 21:57
Doufám, že se líbila. Tamaře se líbily i piskořky, jak jsou špičaté :-D

Děkuji!
Tamaro: už teď jsou o trochu větší, ale jak říkáš, za pár měsíců budou zase o něco víc. Snažím se pestře krmit. Ten pokus pandice o kladení jiker je tomu snad důkazem, že se jim tu líbí.... pivo
Guppy Re
23.1.19 20:29
Tak jsem se musel přijít podívat na tu helenku :-) Moc hezké akvárko. palec
tramtra Re
22.1.19 23:31
Tak jsem ti teď chválila Helenku u Guppyho v Modrooké 50ce... :-D Video palec, až ti Zelenáči vyrostou, strčí Pandy do kapsy...budou to pěkní kousci. :-)
Laurent Re
9.1.19 13:52
stydim Nakonec jsme jim to akvárko s Normany vyprázdnili :-D (v Braníku). Objednají další (nejspíš) až tak za 2-3 týdny, jak jsem dostal informaci od pana Zíky. Normani jsou užasní. Jak jsou maličcí, tak si jich někdy hned nevšimnu, ale jejich oči je prozradí samy :-D
tramtra Re
8.1.19 22:01
Bledá závist. pivo
Laurent Re
4.1.19 22:13
Děkuji, Tamaro! Já doufám. Trochu jsme váhali.... Ale už lítají po celém akváriu, tak snad nebudou svačinkou ahoj

EDIT: (6.1.19) Zatím dobrý :-D Mají se čile k světu!
tramtra Re
4.1.19 21:05
Zářnoočka jsou krásná, sama jsem je tam posledně okukovala :-). Tak ať se jim tu dobře daří a dělají parádu. ahoj
Laurent Re
28.12.18 16:12
Ahoj, všichni! Děkuji za moc milé komentáře!

Tamaro, vůbec nevím, jestli je konkrétně ze z toho či onoho zdroje, možná smíchaná. Zkoušel jsem teď hledat nějaké konkrétnější informace...A nevím stydim Testy na vodu jsem nikdy nedělal, žiju v nevědomosti a radosti, že se všemu snad daří. Co se dá přirozeně na skleničkách pozorovat a tam, kde spadne kapka, bude voda určitě tvrdší. Navíc bydlíme ve "starých" Vršovicích pod Vinohrady.

Wanderer: Jen do toho, další povedená nádrž, máš místo? :-D O nákupu teter dost váhám. Vždy v kupovaném hejnu bylo nakonec dost ryb, které později onemocněly nebo to byly slabé kusy a pak jen živořily. Ze současných 12 kusů jsou jen dvě samice a vypadá, že jedna to taky brzo skoncuje.

vero-ni: Děkuji, já se u něj uklidňuji každý den smích ahoj

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28919