Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Akvárium pod stolem II.

 

Nádrže » JirkaŠčobák » Akvárium pod stolem II. » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.9
Akvárium pod stolem II.
*
*
*
*

Majitel: JirkaŠčobák   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 25. 5. 2018   Poslední aktualizace: 13. 2. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 1336   Hodnocení: 100 %
Založení: 25. 5. 2018   Oblíbenost: 18 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 50 cm x 25 cm x 35 cm
Objem: 44 litrů   Čistý objem: 40 litrů
Fotek a videí: 97+2   Komentářů: 188


Popis: Akvárium budované pro Ondinea purpurea www.victoria-adventure.org/… od 0, ale nakonec to je Barclaya longifolia. Naštěstí mají podobné požadavky.

Dno: Hlína, bahno, jíl, uhliky z ohniště, pisek od Sandbergu.

Voda: Stará z jiného akva, dešťová.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Jsem mírně pozitivní. Nový list Cryptocoryne keei.
Jsem mírně pozitivní. Nový list Cryptocoryne keei.
13.02.19
Hodně zajímavé! Ze šlahounu živorodého aponogetonu roste hladinový list, nová rostlinka a ještě něco.
Hodně zajímavé! Ze šlahounu živorodého aponogetonu roste hladinový list, nová rostlinka a ještě něco.
13.02.19
Stará profilová fotka. V té době to asi rostlo z hlízy.
Stará profilová fotka. V té době to asi rostlo z hlízy.
01.09.18
Tato je vidět, ale jsou schopné zmizet úplně.
Tato je vidět, ale jsou schopné zmizet úplně.
04.02.19
Když není zahrabaná.
Když není zahrabaná.
04.02.19
Sem tam jsou na skle.
Sem tam jsou na skle.
04.02.19
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
12
2.2019
Výměna asi 12% vody. Dočisťovány řasy. Šlahoun s novou rostlinkou přichycen u dna.
7
2.2019
Trochu jsem paběrkoval řasy a ohnul nový výhonek živorodého aponogetonu ke dnu. Jiný výhonek, který jsem nedávno slabě uchytil u dna, už zakořenil. Koření dost rychle a má nové malé listy. Tuto rostlinu začínám vidět jako základní opornou (a přitom zajímavou) vegetaci pro toto akvárium.

Předevčírem jsem přehodil dvě filopaludiny do akva v koupelně. Přehodil bych i druhé dvě, ale jsou zahrabané a nedovedu je najít bez přeorání dna.

Třetí kus potěru se držel dost stranou. Nevypadá jako sameček, ale přesto jsem ho přelovil do akva nad stolem. Je tam s druhým samečkem, jednou formoskou, kterou jsem nechytil a jednou pictou po léčebné kůře.

5
2.2019
Planorbella určil šneky. Filopaludina sumatrensis polygramma, starý název Cipangopaludina leucythoides. Na rozdílod Taia naticoides se víc hrabou ve dnu a žerou organické zbytky. Teda, měli by. Děkuju!
4
2.2019
Ivan Vyslužil mi na burze přenechal své čtyři zajímavé bahenky. Přesný název nevím, foto viz galerie. Jsou živorodé, uvidím. Intenzivně se zahrabávají.
27
1.2019
Průběžně vybírány řasy.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

JirkaŠčobák
15.2.19 13:29
Taky jsem si pomyslel.
MikiG
15.2.19 13:22
C. Keei vypadá, že by mohla vydržet. Já mám u té mé ale o dost tmavší zbarvení. Myslíš, že to může být světlem.
MikiG
9.1.19 19:30
Držím palce,ať se ti udrží :-)
JirkaŠčobák
9.1.19 19:01
Tu vpravo jsem musel redukovat víc.
MikiG
9.1.19 18:42
Klame ta fotka nebo jsi musel odstranit i další z těch původních listů
JirkaŠčobák
31.12.18 23:16
Zero, moc ti děkuju za přání!
Své P. nigroventralis krmím 2-3x denně, grindalem, mraženými buchankami a sušeným na hladinu. Počty se neměni (klepu na dřevo).
Picty jsou všechny, baculaté a životaschopné (taky klepu).

P.S. Moc děkuju za report!
0
31.12.18 22:52
Včera jsem u priapichthysů, taky měnil vodu. U páry, kde byly a jsou rostliny barclaya a mláďata, to bylo 50% obsahu vody a u druhé páry, kam jsem přemístil menší samici, která do té doby nerodila, to bylo 1/3 vody z obsahu nádrže. Vodu jsem po odebrání původní staré, nahradil vodou z nádrže, kde pěstuji kotvice, takže je podobná a nedošlo k velké změně. Akorát byla o 3°C chladnější, což nevadilo a topítka teplotu vody po krátké době vyrovnaly na předchozí výši. Ono to tam normálka o ty tři stupně kolísá vlivem vypínání ohřevu po zhasnutí světel a opětného ohřevu po zapnutí světel.

Ryby tu větší výměnu vody přežily a hned po té, se krmily na potravě sypané na hladinu. Zjistil jsem, že u samice, co dřív porodila, je momentálně 5 ks mláďat různého stáří a v druhé nádrži, bylo 1 mládě, takže i druhá samice začala dávat potomstvo. Dnes jsem jim byl opět nalovit buchanky, jimiž přikrmuji všechny malé potěry. Priapichthysy jsou na svou malou velikost dost při chuti a buchanky brzy spotřebují. To živé mi pomáhá ty ryby udržet, protože v běžných pracovních týdnech krmím ryby jen jednou denně, což je málo a ty buchanky mohou lovit stále, jinak by se samice nezaplnily.

Včera mi porodila i letos narozená mladá samice od cnesterodonů, co byla z prvního vrhu a mám jen jednu a další, co mám, jsou mladší z druhého vrhu. Žel jsem ji neměl v porodním koši, tak nevím, zda požrala mladé, kterých jsem napočítal jen 7 ks, ale možná, bylo něco ukryto v řase, která tam slouží za krmivo plžům Taia naticoides.

U kvintan zatím nebyly ztráty, jen mladé, kterých je 6 ks, dál nepřibývají asi vlivem teploty, která je +20°C a nechci ji nyní zvyšovat.
Moc se nezadařilo u Micropoecilia parae, protože ta jedna samice, co mi Miro R. přivezl, nemá typické znaky pravé M.p. a je to brak, neplní se a slabě roste. Druhá samice je ok a plave u ní 5 starších mláďat a 2 mladší, jen to jedno mladší špatně plavalo, plus je s nimi i samec. Jirko, co ty Tvoje M.picta ? Drží se všechny ?

Porodila i samice Phal. tico, ale ze 7 mladých žijí jen 2.

Slabý výsledek je u Poeciliopsis gracilis. Samice sporadicky rodí po 1-2 ks potěru a mladé bývají nedovinuté i mrtvé.
Poecil. prolifica jsou ještě malé na reprodukci.

Citelný nezdar jsem utrpěl u Neoheterandria tridentiger, kde mi ze 7 mladých 4 uhynuly. Naštěstí ten pár je v dobrém stavu, tak snad se dalšího potomstva znovu dočkám.

Jirko Tobě ta samice P.nigroventralis uhynula, takže ses mladých nedočkal, ale do jara by mohly dorůst ty mladší kusy a je stále naděje, že se ten druh u Tebe udrží, jinak si představ ty útrapy, když by jsi pro ně zase musel jet do Německa a znovu tam zmoknout, ovšem, pokud je Stephan stále bude mít a nepostihne ho nečekaná katastrofa.

Ony se ty ryby hrozně pomalu množí a cena 10 euro za kus je adekvátní, nebo spíš nízká. Já bych teda, určitě nešel pod 500kč za pár. Budu rád, když se mi poštěstí je udržet a namnožit do počtu, který mi dovolí, abych je případně mohl dáti Milanovi, nebo Tobě Jirko, když by navíc nebyl další snáze dostupný zdroj.

Ty samice cnesterodonů, co má Milan ode mne, by měly u něj, již taky rodit. Příští rok si s ním vyměním samce. Já je počítám mezi své nejcennější ryby.

Mám znova v držení nově koupené jenynsie i s lokalitou původu, které se s cnesterodony vyskytují na stejných lokalitách v přírodě. Možná je dám dohromady, jako chovné hejno. Teď mám vše oddělené. Už o ty ryby mají zájem Poláci, ale, jak to s odchovem dopadne, budu vědět teprve na konci léta roku 2019.

No, trochu jsem to tu obohatil o informace a, teď si od té práce chci odpočinout. Navíc se blíží půlnoc a s ní skončí vláda roku 2018.

Jirko, ať ti v tom Novém roce 2019 kytky rostou, jak plevel, ryby doma se, jako mouchy množí a zdraví Tvé i celé Tvoji rodiny vám dobře slouží. 0, alias Zero :-) Měj se fajn a moc se neopíjej, ať to hlavu nebolí :) .

0
27.12.18 10:59
To množství řas, co tam po dně je, rostlinám nesvědčí. Dát to vyžrat několika málo mladým blešivcům a později je odsát, když budou dělat neplechu. Vodu po odsátí, přecezení od blešivců a po usazení kalu lze vrátit zpět.
JirkaŠčobák
27.12.18 10:48
Teď musím jít pracovat, ale později na to kouknu.
0
27.12.18 10:31
Kořeny tomu vystupují nad substrát, což značí, že to má málo podkladu pro zakořenění.

Tady je něco podobného, co pod tímto názvem neznám a koukni, kolik je na tom marasu z bahna + navíc to má proudící vodu všechny ty různé Cryptocoryne - www.youtube.com/… .

Ten autor má těch poučných videí víc - www.youtube.com/…?
shelf_id=1&view=0&sort=dd .
JirkaŠčobák
27.12.18 3:08
Zajímavé! Děkuju!

Upřímně - u mě to je, jestli rostliny přežijí, co nabízím. Četl jsem, že jsou keei z náročných kryptokoryn ještě méně náročné.
0
27.12.18 2:36
Jsem se podíval na ta videa - www.google.cz/… - roste to tam a kvete, jak plevel .

Možná by mohl poradit ten Japonec - www.youtube.com/… ,

co má tohle video - www.google.cz/… ;
0
27.12.18 2:17
Ty kryptošky potřebují měkkou vodu ?, nebo to roste v přírodě ve vodě s vyšším obsahem minerálů, jako mnohé jiné s takto "zdobenými"- utvářenými listy a v tom může tkvět případný neúspěch ? Jsem to sám permanentně nezjišťoval o tomto druhu, tak v tom nemám jasno.
JirkaŠčobák
27.12.18 0:49
Uvidím. C. keei se zatím spíš rozpadaly starší listy, uvidím, jestli porostou nové. Barclaya žije.
0
26.12.18 22:53
Co ty kytky, drží se to všechno ?
0
11.12.18 3:26
Mám tam s nimi, taktéž krevetky, které se i množí a nedovolí, aby v těch nádržkách hnily zbytky potravy. Plže jsem nedával zatím, jen uvažuji tam nanejvýš dát mláďata od Taia naticoides, které se i nyní u dospělců objevují, nebo vzrůstem menší Theodoxus d., co mám od Tebe . Jinde u ryb, kde většinou nejsou rostliny, mám i marisy, plovatky sp., levatky, okružáky a terčovníky. Kde je dost řas, tam jsou hlavně Taia n. a pískořky.
JirkaŠčobák
10.12.18 21:38
A to měl Milan ve dvou akváriích zvlášť populaci z jara a zvlášť dva páry z října :(.
Je to varování pro nás. On má Stephan to akva s nimi doopravdy dost stabilní a plné mechu.
Je super, že máš mláďata! Upřímně ti držím palce!
0
10.12.18 19:19
Chtěl jsem napsat, si děláš pr.el, že Milanovi všechny vyhynuly, jenže ona to je tragédie. Já jen odsával detrit ze dna a pak dolil to nevelké množství vody. Mám tam u nich mech, zosterellu, nitellu a ricciocarpus na hladině. Voda je bez filtrace a vzduchování. Teplota kolísá od dvaceti do dvacetičtyř stupnů a přibyly mi další 2 mláďata u těch mojich priapichthysů. Měl jsem podezření, které se potvrdilo, že v jedné nádrži jsou spolu dvě samice a proto v té druhé jsem obě ryby viděl, jako samce. Už jsem to přehodil a dva páry si žijí odděleně. Mladé jsem ponechal s dospělci, když je nepronásledují. Ano, berou z hladiny jemně drcené suché krmivo. Hlavně ten malý potěr se velmi záhy o potravu na hladině zajímá, takže po nasypání brzy připlave a je možné sledovat, jak berou malá sousta. Jinak mají hlavně živé buchanky.
JirkaŠčobák
26.11.18 11:32
:) Možná je těžkej frajer, ale asi bych mu potěr svěřil :)
Milan mladé asi ještě nemá. Ty z jara i ty z podzimu drží zvlášť.
0
26.11.18 11:21
A, jak je na tom Milan M. s P.nigroventralis ? Už by mohl mít fůru mladých od těch z května předpokládám .
0
26.11.18 11:12
No bezva. Podle toho, co uvádíš, to bude přes chov, těžkej frajer.
JirkaŠčobák
26.11.18 3:52
Nepodceňuj mě :). Jméno z hlavy neřeknu, ale dokázal bych ho zjistit. Nicméně ho za 2t uvidím na burze. Prodával divoké živorodky. Nezajímalo ho nic, co mám, s výjimkou P. nigroventralis, takže toho má pravděpodobně dost.
Zjistím, napíšu sem. Když na burze nebude, zjistím jinak.
0
26.11.18 3:00
Citace: ...... jsem potkal člověka, co je na Slovensku měl. Prý asi 200-hlavou skupinu, .... .

Co to bylo za chlapa? Odkud je dostal ? Jaké druhy ještě má ? Asi z toho nic nevíš, tak je to jedno.
JirkaŠčobák
25.11.18 17:03
Držím ti palce!
MikiG
25.11.18 16:47
No tak ten list je parádní Jirko palec , to já si asi ještě počkám a snad se taky dočkám.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28822