Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Colorful aquagarden vol.2

 

Prezentace » FrantisekP » Colorful aquagarden vol.2 » Nápověda 

Hlavní fotka


Colorful aquagarden vol.2

ZRUŠENO

Majitel: FrantisekP   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 16. 2. 2018   Aktualizace: 1. 4. 2019 Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin Změna v seznamu ostatních živočichů Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 1499   Počet palců: 0
Založení: 16. 2. 2018   Stáří: 1 rok a 1 měsíc
Objem: 182 litrů   Čistý objem: 137 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 166 litrů
Velikost: větší akvária   Oblíbenost: 21 uživatelů
Fotek a videí: 45+0   Komentářů: 71
*     *     *     *


Datum zrušení: 23. 03. 2019

Rozměry: 90 cm x 45 cm x 45 cm

Popis: Rád bych vytvořil harmonickou barevnou akvazahradu...
Jinými slovy nádrž holandského typu s dvěma hejny menších rybek.

CO2: CO2 set

Dno: Platinum Soil Normal 16l. Platinum soil powder v popředí 8l.

Filtrace: JBL e1501, (upgradovaný novým předfiltrem na e1502 - můžu doporučit, opravdu je to lepší než původní verze)
Eheim substrat zaběhnutý z předchozího akva (2 plné koše, třetí koš aktivní uhlí, pak vata)

Po záběhu od 17.3.2018 je složení médií následující: předfiltr molitan, spodní koš eheim mech, 2.a 3. koš eheim substrat, poslední stupeň vata a purigen.

Hnojení: V začátku jen lehce draslík a velmi málo mikroprvky. Časem uvidíme o co si rostlinky řeknou...
edit: hned na konci prvního týdne byly patrné deficity dusíku, takže bylo třeba v podstatě hned začít hnojit kompletním makrem...

Osvětlení: BLAU lumina 4x39W. Světlo zavěšeno na polici nad akváriem. Postupem času je v plánu svítit všemi trubicemi.
První tři týdny 2x39W (z 25sm postupně snižováno na 15cm). Od třetího týdne 3x39W, 20cm nad horní hranou akva.
Zadní trubice 840, přední 865

Pozadí: Zatím šedá stěna, časem nejspíše černé (zřejmě použiju laminátovou desku)

Stojan: Skříňka z dvojitého lamina

Topení: Dlouhodobě bych chtěl teplotu držet na 25 st. C, zatím bez topítka teplota kolísá mezi 23 a 25 st. C.

Voda: Pouze voda z reverzní osmózy, remineralizovaná na ~ 6dGh a 2-2,5dKh (27ppm Ca a 9ppm Mg)

Poznámka: Fauna do akva přijde až po záběhu (tedy až na okružáky, ti budou nasazeni ihned. Vzhledem k tomu, že jsou použita zaběhnutá biomedia, neměli by utrpět ani šneci).
Později v plánu 2 hejna spíše menších rybek. Aktuálně sem po záběhu přesunu rasbory espeho (uvidíme jestli nebudou plašanky při zhasínání světel vyskakovat) a hejníčko borarasek (mix trpasličích a kalimantanských - prodány jako trpasličí, ale až doma bylo zjištěno, že je to mix).

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(44)
Složka
Ostatní

(13)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Složka
Fauna

(2)
Složka
Rostlinky

(10)
Složka
Technika

(3)
Složka
TIMELINE

(2)
Složka
Založení

(14)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

16.02.18
15. týden
15. týden
03.06.18
14. týden
14. týden
27.05.18
13. týden
13. týden
20.05.18
Jedna dokumentační. Ten pogostemon jsem ofíkal fakt hrozně, ještě s ním budu muset něco udělat :D
Jedna dokumentační. Ten pogostemon jsem ofíkal fakt hrozně, ještě s ním budu muset něco udělat :D
15.05.18
Den 43, 6. týden
Den 43, 6. týden
01.04.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Poslední foto chvilku před rušením
TIMELINE
23.03.19
Ammania Gracilis - přechod z emerzní (stejné tvarově, ale svěže zelené listy) do submerzní formy (tvar listů by se měl měnit, ale k mému překvapení se
Rostlinky
30.09.18
hygrophila corymbosa chytá hezký bronzový odstín...
Rostlinky
20.05.18
3-2018
TIMELINE
30.03.18
... kovový zpětný ventil
Technika
18.03.18
plastový zpětný ventil vyměněn za...
Technika
18.03.18
NahoruDeníček
24
3.2019
Náhled
a ještě poslední... ahoj
23
3.2019
Náhled
Předposlední fotka chvíli před zrušením
20
3.2019
Delší dobu jsem sem nenakouknul a určitě o hodně přišel, ale nějak nebyl čas a asi hlavně chuť. S akváriem jsem byl na mrtvém bodu a nedařilo se mi ho posunout kam bych chtěl.
Pořád v docela hezkém stavu, bez řas ale prostě to není ono a tento týden ho budu rušit a předělávat na (snad) jednodušší nádrž.

Trochu ze všech problémů podezírám platinum soil, protože jak už jsem psal dříve. Dlouhodobě se mi v akváriu nedařilo okružákům. Vylovil jsem malé i velké kusy z miníčka a časem tady všichni padli (v horizuntu 10-14 dnů - den, dva aktivní po celém akva, pak stagnace na jednom místě a následně pád na dno a úhyn). To platilo a platí od založení doteď. Nevím co může být špatně, v miníčku i předchozím akva jsem hnojil a hnojím defakto stejně a jen v tomto je problém.
To stejné se mi děje s krevetkami dlouhodobě mi tady ubývají, místo aby tomu bylo naopak. Rybičky snad žádný problém nemají, kromě toho že sem tam nějaká leknutím vyskočí jsou počty stabilní.
Dále se mi dlouhodobě tvoří mastná hladina. Z předchozího akva ani miníčka tento problém neznám a čistota je v tomto akva nejvyšší, resp údržba a péče o něj. Filtr a hadice, samozřejmě pravidelně čištěné.

No a jak už jsem psal, rostlinkám tady pořád něco chybí. Sice rostou více méně dobře, ale chybí jim něco málo do toho, aby to bylo TOP a měl jsem z toho opravdu radost.
Dlouhodobě mi tady ale stagnuje rotala rotundifolie. Taky jsem to sem psal už někdy v létě. Vyzkoušel jsem i jiné místo v akva a žádná velká změna nenastala.

Takže jsem se už někdy v prosinci rozhodl že akva předělám. Nejdřív byla úvaha použít stejné kytky, stejný layout na křemičitém písku, ale nakonec jsem se rozhodl pro více "přírodní" styl.
Použiji tedy opět křemičitý písek, byť teda ne bílý, ale barvený černý. Až teď se mi podařilo sehnat kořeny, které rozumně odpovídají představám.
Dnes jsem doobjednal nějaké rostlinky a v pátek nastane den D.

Dále budu pokračovat v zaběhnuté hnojící praxi a myslím, že se relativně brzo dovím zda někde dělám systematicky nějakou chybu, nebo jsem se bohužel dostal k nějaké méně povedené šarži platinum soilu...
29
10.2018
po nějakém čase opět pár písmenek.
Rybičky (otíci i neonky) a krevetky se statečně drží, žádný úhyn jsem neregistroval. Pořídil jsem i větší CO2 bombu ať ji nemusím každých pár měsíců řešit. 8l. lahev by mohla vydržet přes rok. Jsem na to zvědav :)
Když se zpětně vracím k tomu jak rostlinky rostly dříve a jak poslední dobou, udělal jsem zásadní změnu. Ustoupil jsem z remineralice hnojivy a na 42l vody z RO přidávám 15l. vodovodní vody (ta má cca 85ppm Ca a 15ppm Mg), pak jen dorovnávám Mg do poměru cca 3:1 a jsem zvědav na změnu. Od cca srpna jsem snížoval uhličitanovou tvrdost na cca 1dKh z původních cca 3dKH a to se neprojevilo nijak pozitivně. Spíš bych řekl, že se zpomalil růst rostlin. Dokáže mi to někdo vysvětlit? Celková tvrdost je někde kolem 6dGH (23ppm Ca a 9ppm Mg). NO3 stále držím na úrovni 5-6ppm, K se drží podobně.
Jinak to roste poměrně uspokojivě, ale stále to není ve stavu v jakém bych akvárko chtěl mít.
Přidání mikroprvků se pozitivně projevilo na ammanii, které mi s občasným "zaškobrtnutím" roste docela hezky. Zvažuju, že na mikru ještě přidám, jen teď čekám na novou dávku mikromixu, který mi došel někdy v červenci a od té doby hnojím plantexem, který mi už taky došel. Aktuálně dávkuji denně ~0,07ppm Fe z plantexu + 0,03ppme Fe ze Seachemi Iron...
Jsem tedy víceméně přesvědčen, že problémy s ammanií byly způsobeny nedostatkem mikroprvků, pravděpodobně boru.

Řasy mě stále netrápí, pouze se nemůžu definitivně zbavit rozsivky - defakto od založení akvária se mi tam stále někdy ve větší, jindy v menší míře vyskytují - tomu opravdu nerozumím, v předchozím akva jsem je nikdy neměl.
Hnojím defakto s drobnými odchylkami pořád stejně, proto začínám mít tendenci pochybovat o kvalitě platinum soilu. ne
Uvidíme jak se akváriu bude dařit v následujících měsících. Přes vánoce možná udělám změny. Buď se pokusit o tento plánovaný layout na ADA substrátu, nebo na klasickém písku (štěrku), nebo se více přiblížit přírodnímu akváriu. Líbí se mi myšlenka buď dvou kopců (tak jako bylo předchozí menší akva), nebo troúhelníkový layout. Mám rád když kytky rostou až nad hladinu, takže to vše nějak zakomponovat. No, ale uvidíme... :)
8
10.2018
včera jsem využil burzy v Brně a udělal si výlet. Kolem výstaviště se nedalo zaparkovat, venku fronta 100m na vstup, vevnitř horko a tlačenice jako blázen. S dvouletým synem v náručí velká radost smích
Zběžně jsme to omrkli, synek by do akvária nejradši nějakou ještěrku hmm
Koupili jsme 50 neonek červených, pár červených sakur a jeli zase domů.
No když jsem je šoupnul do akvárka, zdá se mi, že jsem jich klidně mohl koupit jen 40, tím spíš, že tihle prckové povyrostou :)


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

FrantisekP Re
29.10.18 12:45
Jo ta 8l. bomba je pěknej macek. Mě se tak, tak vlezla do skříňky :-D
jj, Ca:Mg mě tak nějak taky vychází. Řekl bych že mám Mg o chlup míň, ale to by nemělo být zásadní. Jinak jsme k tobě koukal a roste ti to moc hezky palec

To hadravam: substrát neodkaluju, nevidím k tomu důvod. Když měním vodu, poodsávám jen viditelné nečistoty. Já mám (resp. měl) málo ryb, takže do substrátu nemá moc co zapadávat a hromadit se... ;-) Na odkalování kdyžtak koukni to příslušného tématu, já v tomto ohledu nemůžu sloužit. (PS: ten prach v substrátu je normální, něco je v substrátu a ty kuličky se pomaloučku rozpadají ;) )
hadravam Re
29.10.18 12:20
Takže jak se ti jeví substrát.Odkaluješ? Já mám zatím málo rostlinek musím doplnit.
clay Re
29.10.18 12:15
Koukám, že jsem to dopracoval na stejnou vodu jako ty. Mám 25mg/l Ca a 11mg/l Mg. Kromě starogyne repens roste všechno rychle. Ta jediná roste opravdu pomalu. Ale jsem vlastně rád. Jediná kytka, co jsem od založení AQ ještě nestříhal a přitom nemá víc než 5cm (možná 8) na výšku. :) Jinak taky mám 8L CO2, pustil jsem ho před letní dovolenou a čekám, kdy dojde. Za rok? :)
hadravam Re
29.10.18 11:39
Moc pěkný.Jak jsi spokojený se substrátem Platinum soil?Mám ho také a zatím nevím když chci odkalovat tak kuličky zústanou ale mám černý prášek ve kbelíku.
clay Re
16.8.18 9:07
Kdepak jsem rád i za takové fotky. Jsou poučné i další můžou inspirovat jak lze hodně prostříhat. Věřím, že za pár dnů to bude o to lepší. hop
FrantisekP Re
16.8.18 8:46
Co se na to dá říct. Jedno jediný, takovýhle fotky se neprezentují :-D Na druhou stranu by mohlo být i hůř. Prý existuje něco čemu se říká řasy a umí to nadělat pěknou neplechu. No a pak taky samozřejmě sinice... rozzureny
Normálně stříhám samozřejmě postupně. Ale prostě na to nebyl čas a když už se chvilka našla, nebyla chuť a teď už to prostě potřebovalo radikální zásah. Jinak by taky nějaký ty řasy klidně naběhnout mohly (u dna bylo dost rozkládajících se listů, nějaký stonky rostlin a to prostě muselo bezpodmínečně pryč).
Vypadá to strašně, ale za týden to obrazí a za 2,3 týdny to bude koukatelné.
Zjistil jsem, že to je hlavně o zkušenostech. Tolik různých druhů kytek, různě rychle rostoucích dostat pod kontrolu, navíc aby to i trochu vypadalo není zase tak jednoduché. Ještě pár let a půjde to :-D
Zlatý monte carlo, to je ostříhaný i posbíraný z hladiny raz dva... Drobný kousíčky elea se už nedají pochytat síťkou na rybky a je to fakt porod... Navíc bych ho měl stříhat častěji, protože to už zašlo opravdu moc daleko... coze

Hnojení nebude třeba (až na nějaký to mikro). Dohnojuji vždy s výměnou vody a ta bude v sobotu a další pak někdy v týdnu (vyčištění hadic, lili pipes a výměna vaty ve filtru - samotný media by měly být čistý).
clay Re
16.8.18 8:17
Kam si dal to pěkné AQ? smích

Koberec byc chtěl častější střih, ale věřím, že je to opruz a časově náročné. Jsem zvědavý na sebe až mi něco naroste po celém povrchu dna, jak se mi bude chtít. Probírka kvalitní. Mám osobně raději pozvolný střih tj 2x-3x týdně něco střihnu, většinou třeba 30% jednoho druhu, takže to vypadá docela stejně. Jen tu a tam vezmu celý druh najednou.

Budeš upravovat hnojení? Takový úbytek biomasy by už asi chtěl zohlednit. :)
FrantisekP Re
15.8.18 10:32
Večer je foto v plánu před dalším stříháním. No a pak hned PO. Ale to už nebude vůbec co fotit :-D
Každopádně teď jsou vlastně vidět jen rostliny v popředí. Pogo a corymbosa jsou malé a nejsou téměř, nebo spíše vůbec vidět. Ale večer, nebo zítra ráno to sem dám, minimálně do deníku... ;-)
S tou rotundifolií jsem myslel, že umím dělat. V předchozím akva jsem s ní nikdy problém neměl a byla to moje nejoblíbenější rostlina vhledem k tomu, jak dobře se mi sní pracovalo a jak vypadala... :-)
clay Re
15.8.18 9:04
S rotalou rotundifolii mám stejnou zkušenost, že jsem jí zasadil na husto a není to ono. Tam kde má řidší místo je to mnohem lepší. Přimlouval bych se za foto, které ukáže stav po sestřihu, ač to třeba nebude paráda. palec
FrantisekP Re
23.6.18 14:04
Aktuálně vypadá o něco líp, ale ta skica je malovaná bez zkoumání rozličnosti druhů ludwigií.
Nejspíš mám glandulosu (ne perensis) a ta má dřevitý stonek a narozdíl od ostatních ludwigií se po zastřkžení nemá tendenci větvit (jinak roste dobře, bez deficitů a odpovídá fotkám ve zdejším atlase). Celkově jsem, ale zatím s nějakým tvarováním rostlin ani nezačal :)
Takže je to taková džungle spleti různých rostlin ;)
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28351