Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Poslední přeživší

 

Nádrže » Elka » Poslední přeživší » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
3.5
Poslední přeživší

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: Elka   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 13. 2. 2018   Poslední aktualizace: 21. 2. 2019 Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 138   Hodnocení: 100 %
Založení: 27. 2. 2016   Oblíbenost: 2 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 80 cm x 35 cm x 40 cm
Objem: 112 litrů   Čistý objem: 84 litrů
Fotek a videí: 30+3   Komentářů: 5


Popis: Akva založeno pro radost, z jednoho akvárka se domácnost rozrostla rovnou na tři a následně zpět na jedno, nazvané poslední přeživší :D
Historie byla spletitá, od prvotních radostí z drobných úspěchů, přes období, kdy se vůbec nedařilo a člověk s tím chtěl seknout. Stále se učím a stále se snažím především o to, aby se hlavně obyvatelé akvária měli dobře.

Biotop: nekonkrétní

CO2: neplánuji

Dekorace: kořen, kameny (z pátrání po internetu pravděpodobně porcelanit), kokosové skořápky

Dno: liapor + akvarijní písek černý (flexiobklady)

Filtrace: JBL CristalProfi e901 greenline

Hnojení: příležitostně

Chemie: ne

Osvětlení: 2x trubice T8

Pozadí: černá tapeta

Stojan: skříňka od Juwelu (v sadě s akva)

Topení: ne

Údržba: cca 1x 14 dní výměna 30 % vody
příležitostný prostřih

Voda: Z vodovodu:
0,88celková tvrdost [mmol/l]
8,0pH
5,4dusičnany [mg/l]
2,7hořčík [mg/l]
31vápník [mg/l]

Vzduchování: ne

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

03.12.18

13.02.18

01.12.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
20
2.2019
Náhled
Včera dostala osádka kousek spařené dýně. Největší radost přinesla krevetkám, při jejichž pozorování jsem zahlédla i mikroskopické krevetí mimino. Je tedy vidět, že se zdárně množí i ve společné nádrži se spoustou úkrytů. Dospělé krevetky si už z ryb moc velkou hlavu nedělají a nemají problém se tetrám doslova promenádovat přímo pod nosem. Tetry si jich naštěstí příliš nevšímají.
Mimo nádrž je zatím na kokosová skořápka, na kterou jsem vteřinovým lepidlem nalepila kousky Fontinalis antipyretica. Měla jsem obavy to tam hned šoupnout, tak je zatím v "karanténě" smích Take bude potřeba v nejbližší době vyčistit externí filtr. Už se na to děsně těším :-|
12
2.2019
Takže jak jsem slibovala, přidala jsem dnes konečně několik pořádných fotek a proběhl pokus o nahrání videa, které ale nikde nevidím, takže netuším, zda tu je :-D Z archivu jsem také vydolovala několik prehistorických začátků, na které samozřejmě nejsem úplně pyšná, ale na druhou stranu je fajn vidět, že jsme se s akvárkem alespoň z mého pohledu posunuli trošku kupředu :) Také jsem měla v ruce cedulku od Bucephalandry a zjistila jsem že se jedná o verzi Theia Green, takže musím přepsat.
PS: videa jsem na youtube hodila ve 4k, takže pokud vám to rychlost internetu dovoluje, můžete si dopřát vcelku pěkné rozlišení ;-)
10
2.2019
Náhled
To je tak, když člověk vleze do akvaristiky smích
V pátek jsem se stavila ve své oblíbené, kde mám i možnost vyměňovat rostlinky a jelikož jsem v jedné nádrži zahlédla jeden moc pěkný exemplář, dlouho jsem neváhala. Tak jsem si v pátek domů odnášela krásný kousek Bucephalandru sp. green leaf. otázka však nastala při pohledu do akva... posledních 14 dní jsem přemýšlela, zda už tam toho není nějak moc. Bakoba, bahnatka a mokřanka tvořily velmi silné trio rychle rostoucích rostlin, které mi začalo na celkovém vzhledu trochu vadit.A tak jsem se konečně odhodlala je prostě z akva nadobro odstranit. Přibylo tak místo pro echinodorus, který jsem vystrčila do středu a doufám, že se na světle lépe vybarví. Bucephalandru jsem rozdělila na tři krásně bohaté trsy, dva zastrkala do "skalky" a jeden zkusila přímo do substrátu. Uvidím, zda se mu bude dařit, případně ho též šoupnu do nějaké škvíry mezi kameny. Díky vytržení rostlin se zvířily "samé dobroty" a veškerá osádka se mohla zbláznit - krevetky vylezly a chytaly všechno, co jim voda přinesla. Pancéřníčci rejdili po dně, byla to taková super televize. Přes noc se voda pročistila, tak až to půjde, přiložím lepší foto.
2
12.2018
Po dlouhé době jsem si na akva našla trochu více času a udělala jsem drobnou přestavbu. Přišla mi škoda, že anubias na kořeni není příliš vidět, ale jelikož je kořen dost velký, byl celkem oříšek umístit ho více do popředí. Dostal tedy místo vpravo vepředu. Také jsem chtěla vzrostlé kryptokoryny umístit více do pozadí a Echinodorus více do středu na světlo doufám, že mu to pomůže s lepším vybarvením. Snad se to zdařilo coze
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Amy01 Re
12.2.19 21:26
Krasotinka palec
Elka Re
12.2.19 21:14
Všem moc děkuji za pěkné komentáře, člověka to hnedka nakopne hop
Kata Eš Re
12.2.19 20:06
Naaaadhera ano ano coze
KMatteo Re
11.2.19 15:34
Moc pěkné akvárium, ať se Ti daří :-) a určitě piš ;-)
Angus68 Re
15.2.18 12:32
Pěkný akvárko potlesk Držím palce ;-)
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28339