Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Bettárko

 

Prezentace » RE5PEKT » Bettárko » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


3.8
Bettárko

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: RE5PEKT   Kategorie: Rostlinné akvárium
Zapsáno: 1. 1. 2018   Poslední aktualizace: 2. 1. 2018 Nové fotografie Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 267   Hodnocení: 91 %
Založení: 15. 6. 2017   Oblíbenost: 5 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 35 cm x 30 cm x 37 cm
Objem: 39 litrů   Čistý objem: 30 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 36 litrů
Fotek a videí: 19+0   Komentářů: 10


Popis: Betta rezort s minimální údržbou.

CO2: NE

Dekorace: kořeny (ten mangrovoý nebo čajovníkový nebo co to je - vlevo - tam originálně nebyl, přistál tam ze zrušeného akvária, ale nějak jsem si na tu džungli zvyknul, tak asi zůstane)

Dno: Flexiobklady 1-2mm červený
Dennerle DeponitMix Professional 9in1

Filtrace: Samovýroba FILTR S PŘEDFILTREM z 1l lahve Nalgene a čerpadla EHEIM compactON 300.
Filtrační náplně tvoří biomolitan (vespod), umělohmotná kuchyňská drátěnka (uprostřed), 2x dámská silonka naplněná odřezky vzduchovacích hadiček nastříhaných na 0,5-1cm kousky (nahoře), na předfiltru je biomolitan.
Objem filtr. náplní v samotném filtru činí cca 0,85l, reálný výkon cca 50l/h

Hnojení: NE

Krmení: živé (artemie, koretry), suché (Hikari-Betta), mražené

Osvětlení: Resun LED LFL-CL 450 12W (white) 1272 lm
12h denně přes spínací hodiny

Pozadí: černá samolepka

Topení: Eheim Thermopreset 50W (25°C)

Údržba: jednou za dva týdny: odkalení, výměna 40% vody, vyprání předfiltru (každé 2 měsíce výměna za nový)
jednou za půl roku: vyprání filtru

Voda: kohoutková (Želivka)
studenou vodu nechám 24h odstát

Poznámka: V současné době se zde nachází velké množství druhů rostlin a kořen (vlevo), které přišly ze zrušeného akvária. Tento stav není ideální, proto v budoucnu čeká akvárko přestavba.

NahoruSložky fotek


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele smazané (1)

File1980 Re
18.3.18 14:25
Pěkné.A to řešení té filtrace je originální,líbí se mi to. palec palec
RE5PEKT Re
16.2.18 17:57
Parmičky mi skoro před rokem vytekly na koberec z prasklého akvárkasad ale hodlám se k tomu vrátit.. jsem ve fázi plánování.
Kubaa Re
8.2.18 20:30
Zaměření na parmičky a ani jedna parmička tam neplave :-(
RE5PEK7 Re
9.1.18 16:27
Táák, v akváriu běží několik pokusů najednou. Přináším vyhodnocení pokusu "Souboj plovouček"rozzureny , ve kterém se spolu utkaly Pistia stratiotes, Limnobium laevigatum, Salvinia molesta a Salvinia minima.

Jako první odpadlo podle očekávání Limnobium laevigatum, které startovalo z pozice na živiny nejnáročnějšího outsidera. Ale bojovalo statečně.. odnožovalo jako zběsilé až do hořkého konce. Uhnívali mu celé listy a ke konci byly nahnilé i nové odnože už ve chvíli, kdy se prvně dostaly na hladinu. Voda mu buď lehká...sad
Jako druhá odpadla, celkem překvapivě hned v závěsu za Limnobiem, Pistia stratiotes, která měla problém s dorůstáním do dospělosti a odnožováním.
Pak se mezi sebou celkem vyrovnaně bily obě Salvinie. Z důvodu netrpělivosti jsem souboj oživil "náhlou smrtí", kdy jsem oba druhy vyndal z akvária asi na 12 hodin a po celou dobu na ně z vrchní strany prášil vodu rozprašovačem, pak jsem je umístil zpět do akvária a téměř zamezil proudění vzduchu pod krycí sklo. Za pár dní obě zplesnivěly, přesně, jak jsem čekal. Tak jsem to nechal 3 dny a pak jsem otrhal všechno plesnivé a nechal pouze nově vyhnané zelené lístky. Obě se z toho vzpamatovaly, ale větší sestra z toho vyšla lépe. Menší minima měla problémy už před tímto radikálním zásahem, toto ji ovšem dorazilo a přesto, že nevymřela úplně, větší molesta měla obrovskou převahu zeleně a proto by minima průběh války již patrně zvrátit nedokázala.
Absolutním vítězem o nejexpanzivnější a nejodolnější plovoučku se tímto stává !!! SALVINIA MOLESTA !!! potlesk hop
Eillen Re
4.1.18 8:56
Jo tak. No, světlo na mém setu taky není od kraje ke kraji. Z každé strany mám tak tři centimetry, kde není. I tak to svítí dostatečně. Tedy, myslím že dostatečně vycházím z toho, že mi kytky rostou :-D
RE5PEK7 Re
4.1.18 8:49
Óó děkuji! :-) Krycí sklo mám a funguje to tak dobře, že když vypnu topítko, teplota za 24h klesne o pul stupně.

Myslím hloubku (šířka), ne výšku. Výška akvárka 37,5 (-0,5cm sklo - cca 7cm štěrk - 5cm hladina = -13,5cm), čiže vodní sloupec cca 24cm (s tím světlo nemá nejmenší problém).. ale ta hloubka 30cm je už moc.
Eillen Re
4.1.18 8:35
Zase ber v potaz, že tam máš nějakou vrstvu písku... já bych se toho dolití vody nebála. A nevidím dobře jestli tam máš krycí sklo nebo ne. Ale to by pro bettu chtělo mít. Pokud tam je (a já jen blbě vidím), tak jako bych nic neřekla...
Líbí se mi jak to máš rozvržené. Dávám nádrž do oblíbených a budu to tu pravidelně okukovat.
RE5PEK7 Re
4.1.18 8:14
Dolít vodu nemohu kvůli zvolenému osvětlení. Je tak max na cca 22,5-25 cm hluboké akvárko, ale já mám hloubku (30 cm), tak musím dát hladinu cca 5 cm pod okraj, aby měly všechny plovoučky dost světla sad

Jinak díky! Nechtěl jsem žádný složitý layout, ale prostě pohodu, jak píšeš.. naházel jsem tam kořeny, zasypal pískem, zašprajcnul anubiasky a za stálého míchání nalil do akvárka :)
pupa Re
3.1.18 22:41
Pěkné,pohodička palec dolila bych vodu ;-)
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28017