Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Relaxační akvárium

 

Prezentace » Wanderer » Relaxační akvárium » Nápověda 

Hlavní fotka


Relaxační akvárium

ZRUŠENO

Majitel: Wanderer   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 2. 11. 2016   Aktualizace: 28. 1. 2017 Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 414   Počet palců: 0
Založení: 9. 10. 2016   Stáří: 3 měsíce
Objem: 258 litrů   Čistý objem: 204 litrů
Tloušťka skla: 8 mm   Objem bez skla: 243 litrů
Velikost: velká akvária   Oblíbenost: 1 uživatelů
Fotek a videí: 52+0   Komentářů: 6
*     *     *     *


Datum zrušení: 27. 01. 2017

Rozměry: 100 cm x 43 cm x 60 cm

Popis: Vysněné před mnoha lety a konečně zrealizované. Neskutečná paráda u toho jen tak posedět, koukat na to hejno neonek a všechen ten život.

Biotop: Ryby jsou jižní Amerika a rád bych se toho držel dál. Rostliny až na vyjímky taky.

Dekorace: kořeny, kameny, břidlice

Dno: štěrk

Filtrace: Vnitřní vestavěný filtr ve vlepené přepážce, objem biomolitanu 6l, jako čerpadlo slouží vnitřní filtr umístěný za přepážkou Hailea HL-BT 400, s odejmutým krytem na filtrační hmotu, 380l/h

Hnojení: Kuličky Bivoj od Rataje, 1ks pod rostlinku, občas trochu Profloru do vody

Krmení: sušené vločkované, granulované, mražené patentky - několik druhů, střídám to, 2x - 3x denně, občas i živé, jednou týdně půst

Osvětlení: 2x 1m LED pásky s přirozenou barvou světla, rampu jsem si dělal a zapojoval sám. Zdroj LPV-35-12. Svítím cca 11h denně.

Pozadí: fototapeta

Stojan: stojí na běžném nábytku

Topení: přídavné topící těleso TetraTec HT 300 W, topím na 24 - 25°C

Údržba: 1x týdně až 1x za 14 dnů odkalení dna a výměna 1/3 vody, 1x za 2 měsíce lehké vyčištění filtru

Voda: pitná z vodovodu; pH 7 - 7,4; GH 20 - 25

Poznámka: Jedná se o již dříve provozované, funkční, ale hodně přerybněné a zanedbané akvárium. Budu rád, za každou věcnou poznámku, radu či slova uznání.

Je mi jasné, že se to musí hlavně rozrůst. Hodně jsem toho nastudoval dávno dopředu, ale až v praxi vidím, že to není zas tak jednoduché, jak se zdálo. Nicméně zatím vše funguje, jak má a mám z dosavadních výsledků velkou radost.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(51)
Složka
Ostatní

(51)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

04.01.17

04.01.17

22.12.16

22.12.16

22.12.16

22.12.16
NahoruDeníček
28
1.2017
Nádrž byla včerejším dnem zrušena. Bude chvíli sloužit jako karanténa pro nové ryby a po té je na prodej.
17
1.2017
Včera jsem vrátil uzdravenou tetru červenoústou. Tak mě potěšilo, že jsem zachoval živého tvora.
12
1.2017
Včera jsem namontoval spojky na odkalovač a upravil hadici a tím skončilo tahání kbelíků. Kompletní výměnu vody zvládnu v křesle. :-)
11
1.2017
Tak ty matky se moc neosvědčily. Rostlinky se rozrůstají a ryby vypadají spokojeně.
27
12.2016
Tak jsem trochu prostříhal staré listy. Doplnil jsem hnojivo a pár starých hřebíků. Na Doušku jsem použil metodu horácových matek. Roste to parádně. Dva anubisy ženou do květu.
Skaláry se mezi sebou porovnaly a všichni se těší na nové akvárium.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Wanderer Re
22.12.16 22:01
Na žádost jsem přidal fotky mého homemade spartánského osvětlení. Použil jsem zbytek plechového profilu a nenapadlo mě lepší zaslepení, než z kousku překližky. U nového akvária bude provedení stejné, tj. dvě led pásky, akorát v poněkud luxusnějším provedení, v duralovém profilu.

Jinak je to jak Jája psala, nové akvárium už je objednané, tohle bude během dvou měsíců na prodej.
Jája Re
23.11.16 19:52
No vsadím se že za čas budeš mít větší AQ. Pokud o tom uvažuješ a překážka není, tak to v budoucnu i provedeš. ;-) Co se týká těch emerzních listů, tak pokud vypadají celkem zdravě, nech je, ale jestli viditelně odcházejí, tak je odstraň. Protože při té čerstvosti nemá AQ stabilní podmínky a klidně by se ti mohl zkoupnout dusík z přemíry rozkládající zeleně. Máš tam ryby, tak bych na to dala pozor. Výrazný kořen určitě vzhledu i podmínkám v akváriu prospěje. :-)
Wanderer Re
23.11.16 16:41
Díky za komentář. Ano samozřejmě ty listy jsou emerzní a už jsou tam nádherné submerzní, echinodorus pěkně přelisťuje. Nechtěl jsem je odstraňovat, dokud je na nich pořád nějaká zeleň, jak jsem zde vyčetl, tak rostlina si z těch starých listů pořád bere živiny. Je to pravda? Mám je tedy odstranit rovnou nebo nechat až zežloutnou?

Za tohle ancistry nepodezřívám, ale zlikvidovali spoustu jiných rostlin, nakousávali i zdravé submerzní, byly v nich vykousané díry, někde okraje. Jednou týdně to proberu, vysbírám staré listy, tak snad šneků nebude moc.

A k tomu vzhledu, ještě uvažuju, že bych místo těch kamenů dal na pravou stranu nějaký vyšší a delší kořen... ale zase to jsou peníze navíc a když to tak pěkně roste, zase do toho vrtat... až na nějaký narazím, tak to třeba doplním.

Ono s těma úpravama, dneska jsem to obcházel s metrem a zjistil jsem, že se na to místo vejde 540l, tak jestli mě to bude pořád takhle držet, tak třeba ten objem ještě navýším... :-)
Jája Re
23.11.16 14:06
Za ty listy zřejmě nemohou ancíci. Možná v menší míře. Ty listy, co odcházejí jsou emerzní. Ty rovnou odstraň. Na fotkách je krásně vidět rozdíl mezi emerzními listy a submerzními. Uvidíš, že se rostliny srovnají a ty submerzní listy budou OK. Většina rostlin koupená v akvaristice nebo u velkoprodejců z pěstírny jsou pěstované na suchu. Co se týká šneků, tak je nelikviduj. Jestli se hodně množí, tak mají hodně potravy. Předpokládám, že když odstraníš ty odcházející listy a nebudeš překrmovat, tak se populace šneků sama usměrní. Šneci nedokážou jíst zdravé rostliny, pouze ty špatné a odcházející. Hodně špatných listů v AQ = hodně jídla pro šneky. Přemnožení šneci jsou dílem jen a jen akvaristy. Vodu bych měnila každý týden, je to nové AQ a zatím je v rozjezdu a ještě nějakou dobu bude, i když na pohled vypadá dobře. Jinak to máš pěkné. :-)
Wanderer Re
3.11.16 20:15
Díky za radu, intervaly čištění filtru prodloužím. To dno vím, že není ideální, ale ostré hrany tam nejsou, koupil jsem to tak, tak to zatím nechám. Poohlédnu se po nějakém vhodném písku a když tak to předělám. Rostlinky ještě počítám průběžně doplňovat.
Zoidik Re
3.11.16 12:59
Filtr nečisti tak často, je to kontraproduktivní, stačí až když výrazně sníží průtok a dno by to chtělo jemnější. Rostlinky klidně dokup, nečekej až se rozrostou, ne vždy všechny přežijí.
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/26016