Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Kančíkárium

 

Nádrže » Nicky » Kančíkárium » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.9
Kančíkárium
*
*
*
*

Majitel: Nicky   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 20. 12. 2012   Poslední aktualizace: 14. 1. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 3042   Hodnocení: 100 %
Založení: 21. 4. 2017   Oblíbenost: 35 uživatelů
Kategorie: větší akvária   Rozměry: 100 cm x 40 cm x 50 cm
Objem: 200 litrů   Čistý objem: 170 litrů
Fotek a videí: 226+2   Komentářů: 197


Popis: Původně labyrintkárium, pak jsem si na zkoušku vzala kančíky červenohrdlé a zamilovala se. Z původních 5 jsem si nechala jeden páreček. Rostou rychle, třou se a akvárko bude po výměně skla situované tak, aby se měli co možná nejlíp, prasátka moje :)

Biotop: neřeším, hlavně že to roste a plave

CO2: tekuté, občas

Dekorace: Nějaké letité kořeny, kamení z volného sběru, olšové větve z rybníka

Dno: Říční písek č. 2 (zrnitost 2-4mm) + trochu hrubšího písku, místy jemný křemičitý písek

Filtrace: Tetra Tec EX 1200 - rampa na boku, otočená do skla, puštěno na plný výkon
náplně: hrubý molitan, tetra keramika, 2 litry Sera siporax, jemný molitan, filtrační vata, Clearwater

Hnojení: konec roku 2018 -Easy-life Profito 15ml každé pondělí
od r. 2019 bude dávkování minimální, bují mi řasa. jinak hnojivo nám teče z kohoutku, viz "voda"

Chemie: pokud možno ne

Krmení: Převážně SAK (velikost 2 a 3) - Energy, 55, Green a mražené krmení (koretry, černé larvy, hovězí srdce, artemie. vyzkoušeno skoro vše, ale ostatní nežerou)
občasně: Dajana vločky - color, flora (spirulina), grindal z domácí násady (je nezničitelný :) )
jednou za uherský rok: Dajana cichlid (to moc nežerou), Dajana spirulina adhesivní granule
pro motýlkovce: gamarus, mouchy, které doma pochytám

Osvětlení: od 14.5.2018 Diversa LED Expert 24W
19.12.2018 přechod zpět na zářivky - 2x PHILIPS 30W/865 G13 MASTER TL-D SUPER + reflektory, 12 hodin svícení, od 1.1.2019 sníženo na 11 hodin

Pozadí: černá tapeta

Stojan: Dřevěný akva stolek Juwell

Topení: 200w Resun, 26°C

Chlazení: nevím, neumím

Údržba: jak je potřeba (čti poloviční, než by bylo zapotřebí)

Voda: z mělké studně, v podstatě dešťová, měkká, kyselá, s kolísavým obsahem NO3
Parametry 27.3.2018
NO2 - 0
NO3 - 50-70mg/l (ve zdrojové vodě - test z laborky)
tvrdost - 6-7°dGH, 3°KH
pH - 5,9 (ve zdroji 6,25 - dle laborky)

Vzduchování: to jsem nikdy nevedla

Poznámka: Už mě nebavilo začínat každou údržbu křoviňákem a labyrintky z Importu moc nedržely. Tak jsem akva překopala do jednodušší podoby s kořeny, kameny a kančíky. Bez kytek to ale v mojí vodě nejde, takže kanci zůstali a džungli zase zakládám.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Akvárko - časová osa

13.01.19

22.12.18

20.12.18

09.11.18

11.10.18

16.05.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
14
1.2019
Den poté: ve vodě už je zase pidibordel + trochu mastnější hladina. Štve mě to velmi. Nějak nedokážu vychytat sání + rozstřik filtru a furt se to tam točí.

Pancéřníčci už vykopali jednoho Bivoje, takže i v akvárku se chumelí. Sumíčci jsou v Badisárku mnohem víc vidět při krmení - myslím, že to bylo dobré řešení.
Kanec je chutí bez sebe, buď oždibuje samici, nebo ji hledá. Ta se chudák schovává, ale barví se to černo-červena. Buď ji ubije, nebo ukecá. Když ji oddělím, bude to po návratu to samé v bledě modrém, takže nevím. Na noc vypínám noční světýlko, aby na ni neviděl.

Dneska dostali živé koretry + grindal, aby se samice trochu spravila a třeba si dala říct. Jinak pokoj mít nebude.

Okružáci, jak nemají řasu na skle, na dně i na kořenech, pucují rostlinky. Je jich ale málo (okružáků). Zařasené anubisy jsem hodila na očistu do LoveSongu, tam je šneků (bohužel maličkých) dost a řasa žádná.

Objednala jsem si hadici s uchycením na kohoutek a nový odkalovač. Pokukuju po nějakém Echinodoru dozadu. Mohla by to být ke kancům odolná kytka. Pořád sháním piskořky a klidně i okružáky.
13
1.2019
Je dokonáno. Kvůli pátečnímu maturáku mého malého brášky proběhla výměna skla až dneska stydim .
Co se mohlo pokazit se pokazilo... tapetu jsem nalepila úplně blbě, hned u prvního kýble jsem si zničila odkalovací zvon, tak jsme vodu vypouštěli hadicí oknem na zahradu.

Poslední plata šla do LoveSongu, sumíčci do badisárka. Písek jsem vyčistila, kořeny a kameny z velké části taky. Některé listy napadené řasou jsem musela nechat. Bylo to všude.

Mimina jsem zkusila odsát před rušením a po vpuštění rybek zase vrátit rodičům. Kanec si pochutnal, to se dalo čekat :-O

Změřila jsem samečka a samičku kančíků - kluk má 9,5cm, samička 7,5 cm.

No, svítí to novotou, všude jsou bublinky, hadice filtru to moc nedávají - při prvním založení jsem je moc zkrátila a nové sklo je o 5 cm vyšší. Doufám, že nepovolí - filtr pořád pouští bublinky. Dneska nebudu mít dobré spaní.

Samec kančíka už má zase chutě, samička se chudák schovala za topítko. Širokohlavce už jsem měla za mrtvého, při odsávání vody jsem v ní písek propírala a milého širokohlavce jsem vytáhla až když jsem písek přesouvala do kýblů. Byl živý, zavrtaný až po ocas.

Tak, teď už jen čekat, až to znova zaroste. Všechny kytky dostaly pod kořeny Bivoje a víc to hnojit nebudu. Osvit jsem zkrátila o půl hodiny.
10
1.2019
Náhled
Děti tam pořád jsou ano rodičové se pilně starají a už berou drobotinu na procházky po celé nádrži, nejvíc času tráví uprostřed akva nad velkým echináčem. Zbytek osazenstva to pochopil - ze sumíčků jsem 2 dny nezahlídla ani ploutev.
Je to boží, neskutečná podívaná. Sem tam už samec upravuje nějaké lupeny, které mu zavazí, ale nic netrhá. Okružáky ve svém teritoriu shazuje ze skla :-D

Zítra má přijít nové akvárko. Jestli bude v pořádku, asi je po "odchovu". Ale určitě budou mít ještě spoustu příležitostí. Objednala jsem znova i ty živé koretry, na zahnání smutku, až bude po všem. Posedávám teď hodně u akva ( stydim ) a vymýšlím a přehodnocuji... určitě si chci nechat kance. Chci, aby se tu měli fajnově. Plán akva po předělávce:
- vytírací kořen zůstane, kde je - úplně vpravo vzadu v rohu, před ním bariéra z kytek. Ať mají soukromí a ostatní ryby aspoň trochu místa vlevo.
- jeden další kořen vytáhnu. Nechci jich tam tolik, potřebuju kytky na tu mojí vodu.
- písek bude stejný, substrát pod ním nebude. mám dojem, že v badisárku mi dost barví vodu. místo toho bude bivoj ke všem kytkám
- z kytek to budou hlavně vallisnerky, echináče a kryptokoryny. Na kořenech hnědovky. Bolbitisu se tady nedaří, je neustále zařasený, takže asi nebude. Objednala jsem si i červenou ludwigii a svůj sen... křín kadeřavý.
- Sumíčky přelovím do badisárka, pro dobro kanců i jejich. Je to menší, ale dno je tam neosídlené a schovávaček dost. Posílím hejno rasborek (mám 5, plánuju 10), jelikož se jeví jako ideální společníci kanců - dost velké, aby nešly do huby (zatím), klidné, krásné a dost chytré na to, aby jim lezly do území.
- platy tady nebudou, přesouvám do LoveSongu. Dělají moc bordelu, stačí kanci.
- seženu si ty okružáky a piskořky a tím končím. Tohle bude akva kančíků. Když už si i manžel pamatuje, jak se jmenují a chodí se pokochat jejich péčí o děti, musí to tak být...
8
1.2019
Náhled
Kostky jsou vrženy... minulý týden jsem objednala nové sklo a kytky od Rataje. Kytky už jsou doma, sklo přijde v pátek a o víkendu bude přestavba.

Bohužel, kanci zrovna dneska vyvedli drobotinu. Nečekala jsem, že jim to přežije... sumíčci a tak.
Na jednu stranu se mi nechce jim to teď bourat, na druhou je akva příšerně zařasený a moc se těším, až nebudu fotit přes poškrábané sklo. Mám tolik krásných fotek kančího kluka, rudého až za ušima, ale ty rýhy na skle, to se nedá....

Proběhlo čištění filtru, aby do předělávky ještě trochu nasál a abych se v něm nemusela vrtat pak.

(Na fotce je samička)
1
1.2019
Tak jsem nacvakala pár fotek, dokud je kanec ve slavnostním kabátku... a už se třou hop . Akorát si vybrali zadní stranu kořene kousek od zadního skla, takže tam vůbec nevidím a jikry ani vyfotit nemůžu.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

jarovo
13.1.19 22:29
ahoj Tak to je paráda palec potlesk
Nicky
10.1.19 17:33
Je to zrnitý v pozadí.
No, já mám foťák 4 roky a nacvakáno 40 000 fotek, tak se spíš budu muset poohlédnout brzo po novém těle :-O
Jirsyko
10.1.19 15:43
Je s podivem, že při ISO 1600 to není zrnité, dobrá práce. Také šilhám po světelnějším objektivu. Zatím mám jen setový na CANONU EOS 800.
Nicky
10.1.19 14:06
Jirsyko: děkuji moc ahoj podle mě je řasa následkem výměny ledky za zářivky v kombinaci s hnojením do vodního sloupce (Easy-Life profito) a trochu nedostatečnou údržbou. Mám v plánu omezit hnojení do sloupce a při znovuzaložení přejít na bivoj do dna, Echinodory a Vallisnerky to jistě ocení a nic jiného tam pomalu nemám. Na cílené hnojení bych potřebovala mít vícero testů a to nemám. Vím jen, že ve vodě ve zdroji není železo, to bych ještě mohla.

Foťák je sony A58, objektiv je z druhé ruky SIGMA EX 50mm 1:2,8 MACRO. A úpravy v editoru Zoner. Světla v akva není mnoho, takže při ISO 1600 musím podexponovat, abych se dostala na rozumný čas. A pak upravit v editoru. Na větší hloubku ostrosti také jít nemohu, tak to pořád není ono. Za všechno může světlo :-) ano
Jirsyko
10.1.19 13:00
palec Super fotky, co používáte za objektiv? K té řase: měl jsem podobný problém, vyřešil jsem jej opatrným hnojením PMDD, plus PMFE (tekutý CO2) lokálně aplikovat na největší hnízda řasy. Kytky nastartovaly a řasa ustoupila, o zbytek se postarali okružáci a levatky. Držím palce.
Strakááč
9.1.19 0:00
ty fotky jsou mazec.. potlesk HFka top... :) potlesk
některý by stáli za to bejt v atlasu..
Afropithecus
8.1.19 22:46
Dávám palec Tvé trpělivosti při kompozici focení. palec X-)
S řasou si poradíš a pak jen nohy na stůl. ahoj
Nicky
8.1.19 21:20
Moc děkuji ahoj kéž by i to akva bylo trochu k pokoukání, ale momentálně je to spíš k vzteku.
panikaaaaa
8.1.19 21:13
Wow, ty fotky jsou the best palec palec potlesk
Angus68
8.1.19 20:56
TOP fotky palec ahoj
drvi
8.1.19 20:29
Nádherný fotky palec zase, máš můj velký obdiv potlesk
Kibo
8.1.19 16:00
Opravdu úžasné a ty fotky jsou neskutečné. Ať se tak povede i to nové akvárium.
tramtra
8.1.19 14:30
To je nádhera. potlesk
Olin
5.1.19 9:56
Povedené fotečky palec
Afropithecus
3.1.19 13:19
Povedená prezentace a nádrž je působivá ahoj
drvi
25.12.18 23:04
Krásný fotky potlesk
Nicky
21.12.18 9:35
Ahoj,
bohužel asi ne... já nejsem vůbec mobilní (neřídím, i když bych měla) a už vidím muže mého, jak se mnou jezdí po okolí, abych vyměnila 2 úplně stejné ryby hmm stydim
Musím doufat, že se spolu nějak sžijí. Rozhodně je toho samce plné akvárko a výtěr asi bude brzo, tenhle je výrazně víc při chuti.

I tobě krásné svátky, ať to všechno hezky roste a plave ahoj
Angus68
21.12.18 9:22
Ahoj Nikol ;-)
už sem ty fotky opalečkoval ;-) Parádní krasavci.
Nelze samečka vyměnit?
Měj se krásně a přeji pěkné svátky vánoční ahoj
Nicky
21.12.18 7:31
Ahoj, tak v tomhle ohledu jsou to všechno mazlíci, i motýlkovec. Nezmizela jediná rasborka klínoskvrnná, jenom okružáci, s těmi hrají košíkovou, jak najdou nějakého menšího.
Já jsem si docela vybírala, co tam dám za kance a tihle mi podle informací přišli mírní a zatím to sedí... ještě se tedy nijak extra netřou a nemají plnou velikost, ale nasypala jsem jim jemný písek pod jeden kořen a tam si ryjou spořádaně podle libosti. Oni tedy vyloženě neryjí, ale jak kolem sebe tančí a namlouvají se, rádi dělají důlky. Tlamkou toho přenesou málo, jen při krmení. Kolem kytek mám hrubší kamínky na vrchu, tak tam je to neláká. A Echináče už nepřesazuji, tak drží hezky. Bolbitisy a anubisy mám navázané na kamínkách, jen to položím na dno. Při předělávce dostali i kousek vánočního mechu (jen zatížený kořenem) a drží v pohodě. Takže idylka, ale samička má zatím tak 8cm, samec 10.... co není, může být ;-)
drvi
20.12.18 12:17
To jsou ale nějaký hodný kančíci :) , ti moji středoameričani (kančík motagujský, černopruhý i cichlida mnohotrnná) udělali už jako 5 cm mimina krátkej proces s hejnem teter krvavých, který jsem k nim dočasně umístila, teď když jsou větší, požrali 5 z 8 teter černých (dala jsem je tam, protože se mi zdály dost velký na to, aby je někdo sežral) a teď co mají motagujci mimina, tak zabili i vzrostlou parmičku Denisonovu, která k nim omylem v noci vyskočila z vedlejšího akvárka. Ze všech kytek udělali plovoučky a vyhloubili všude ohromný jámy.
Obdivuju tvoje kytky, mně rostliny s cichlidama nějak nejdou dohromady... hmm
To jihoameričani (viz Drvi´s II) jsou mírnější, ale rejou mi tam taky pěkně. Ale jsou to všechno krásný ryby :)
Nicky
20.12.18 11:57
Já fakt nevím, co si o tom hnojivu myslet. Řasa se rozjela hodně, taková načernalá ale ne štětička, anubisy žloutnou před očima, ten echináč taky zežloutnul a opadal. V Badisárku mám pod pískem substrát pro lekníny a tam to jede samo, sklo skoro čistý. LoveSong už zas nemá dusičnany - objevila se sinice. Nepochopím, proč - 70mg/l ve zdroji a v tom akva je 0. Už si ani nemyslím, že to je jen hnojením, začínám uvažovat, že za to můžou okružáci. V LoveSongu jich je asi milion, v Kančíkárně pár, sumíčci vše vyzobali.
Ani si nemyslím, že bych měla přerybněno nebo překrmovala, filtr naddimenzovaný, náplně dobré... už mi docházejí nápady, proč je to tady po té první předělávce tak na pytel. Snad pomůže změna světla a že jsem odstranila 2 prasátka, jinak už nevím.
lenkalor
20.12.18 10:36
Ale je vidět, že rostliny rostou. Já teď taky dávám tohle hnojivo, ale v každém akváriu na něj rostliny reagují jinak. U krevetek to začalo růst a ve společenském nic moc. Musím to vychytat.
Guppy
20.12.18 10:32
Krásné ryby, výborně nafocené palec
Nicky
20.12.18 9:34
Ahoj, tak jsem jednu teď udělala, lepší budou, až budou ty zářivky.
lenkalor
20.12.18 6:28
Chtělo by to zase nějaké fotky. :-) Popis je sice podrobný, ale obrázek je lepší. X-)

Autor si nepřeje k této prezentaci dostávat hromadné komentáře.

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/16781