Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Třista litrů v ložnici

 

Nádrže » lucie.aqua » Třista litrů v ložnici » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
7.11
Třista litrů v ložnici
*
*
*
*

Majitel: lucie.aqua   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 11. 2012   Poslední aktualizace: 6. 8. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb 
Počet návštěv: 3988   Hodnocení zakázáno
Založení: 1. 10. 2011   Oblíbenost: 47 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 120 cm x 50 cm x 50 cm
Objem: 300 litrů   Čistý objem: 250 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 278 litrů
Fotek a videí: 148+1   Komentářů: 284


Popis: Vše začalo stolitrovou, brutálně přerybněnou nádrží, kterou si pořídila dcera, a o které jsem prohlašovala, že s ní nechci mít nic společného. Jenže - jak už to bývá - odříkaného chleba největší krajíc. A tak jsem se v práci přistihla, jak myslím na rybky doma. A začala jsem číst. A hrozit se, co všechno je špatně. Protože špatně bylo vše, snažili jsme se aspoň, aby se rybky měly dobře v rámci možností. Častá a pravidelná údržba, další kytky, úkryty, pestrý jídelníček. A sen o větším akváriu, na které jsem čekala 9 měsíců. Rybičky to nevzdaly a dočkaly se se mnou.

CO2: I když pořád laškuji s představou, jak by akvárium vypadalo, kdyby CO2 bylo, zatím odolávám. Akvárium je hlavně pro ryby!

Dekorace: Kameny, kořeny

Dno: Směs barevného říčního štěrku a jemnějšího křemičitého písku, celkem asi 50kg.

Filtrace: Eheim Professionel 3 2073, s předfiltrem, výpustným i nasávacím setem.

Hnojení: Momentálně bez hnojení

Krmení: Různé druhy suchého krmení (v oblíbenosti vede TetraPRO Colour, TetraMin Crisp, Sera GVG-mix, Sera Wels-chips, Hikari sinking wafers), mražené (na 1. místě patenky, pak dafnie a koretry), živé (mouční červi), rybí filé, zelenina, spařené kopřivy (ty milují)

Osvětlení: Rampa T5 2x39W, zářivky Philips Master TL5 HO 830 a 865, pásek LED barevných a pásek žlutých(IKEA) pro večerní, náladové osvětlení, samodomo výroba.
3/14 výměna zářivek za Osram 830 a 865.

Pozadí: Černá tapeta nalepená na sololit a "připlácnutá" k zadní stěně akvária tak, aby byla lehce demontovatelná.

Stojan: Setová skříňka Diversa solid, která mi připadala sice né nejhezčí, ale nejsolidnější a nejpraktičtější.

Topení: Eheim 150W, 9/18 nahrazeno topítkem Tetra 200

Údržba: 2x týdně cca 45 litrů, 1x za týdně odkalení. Odkaluji více do hloubky, což sice nesvědčí kytkám, ale jak už jsem zdůraznila výše, priorita jsou ryby.

Voda: Odstátá, vodovodní, měkká.

Poznámka: Mám zakázáno hodnocení...Bude-li se chtít někdo k akváriu vyjádřit, nechť tak učiní prosím slovně. Slovního hodnocení si cením mnohem více než nějakého čísla.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

06.08.19

23.09.18
Vždy ochotné modelky
Vždy ochotné modelky
17.03.18

17.03.18

17.03.18

17.03.18
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
6
8.2019
I když zápisky v deníku flákám, o akvárium se stále starám. :-)

Před odjezdem na krátkou dovolenou jsem objevila, že kakaďačka statečně vodí mladé. Když jsem viděla, jak obětavě se vrhá na vše, co se jen mihne okolo, přemýšlela jsem, čím bych ji za tu péči odměnila... Zasloužila by si nějaké rybí wellness. Nakonec ale hlídat přestala a mladé postupně zmizely... Jestli v džungli nebo ve chřtánech, těžko říct.

Taky mě neminula jedna záchranná akce... Jednoho dne jsem byla zrovna na odchodu do práce a letmým pohledem jsem se ujišťovala, že je v akváriu vše ok. A říkám si, čemu se ten kakaďák tak tlemí. Při bližším pohledu jsem ovšem zjistila, že má v tlamě šprajclou piskořku! Takže rukávy nahoru, síťku, pinzetu... Musela jsem ho chytit do ruky, byl úplně odevzdaný! Dopadlo to dobře... Přežili jsme všichni tři. :-D

Co se týče vegetace akváriu vládne flamingo a různé druhy hnědovek. Velice se daří také křínu.

Opět, stejně jako loni v létě, se objevila zelená hladina, ale už jsem na ni našla lék, stačilo nezapínat denní svícení. Těm mým kytkám v pohodě stačilo i to večerní.

23
9.2018
Přidána aktuální fotka, ale na rovinu dodávám, že nic moc. Trápí mě slepá a ke všemu zelená hladina, nechápu... Když v akváriu během letních veder stoupla teplota na 27 stupňů, tak samovolně zmizela, nyní se zase objevila, v podstatě ze dne na den. Nevím, co ji vyvolává.

SAE mi ničí kytky čím dál víc, ožírají i hnědovku. Limnophillu jsem vyhodila, byl z ní děsný binec, jak ji právě parmičky masivně okusovaly. Těm mým kytkožroutům už je osm let, takže z úcty k jejich věku nad tím velkoryse mávám rukou a odpouštím.

Přidala jsem crinum ze stovky, které za rok poněkud přerostlo, a obdařilo mě dvěma rozkošnými pidirostlinkami, které zůstaly ve stovce. Mělo zakrýt to mé nešťastné flekaté pozadí, ale jaksi jsem ho přecenila. Nevím, jestli spíš nepůsobí poněkud chaoticky... hmm

Podtrženo, sečteno layout poněkud pokulhává. :-|
Ale rybkám se daří a o to mi vždycky v tomhle akváriu šlo především! ano
17
3.2018
Na podzim ve mně při pohledu do poloprázdného akvária chytly saze a koupila jsem 50 teter červenoústých. Tentokrát mám i po 4 měsících radost z téhle volby, jsou úžasné. Po tom,co jsem se stejně radovala z teter krvavých, které nakonec okusovaly velké ryby, a teter měděných, které byly také velice otravné k ostatním, jsem již v hodnocení svého počínání opatrná. Krvavky mám poslední 2 a tetry měděné s červenohubkami vytvořily jedno velké hejno a ostatních si již nevšímají. Těmi ostatními mám na mysli především parmičky černopruhé, které se furt někde povalují a bývaly terčem šikany.
Co se týče kytek přibyla limnophila sessiliflora coby přebytek ze stovky. Její úkol zněl jasně: zakrýt pozadí! Ale nemá šanci, parmičky ji neustále redukují, takže je pořád zhruba stejně velká, jen se hodně větví a snaží se vyhánět nové výhonky všemi směry.
Flamingo bují neuvěřitelně a zřejmě cosi na té alopatii bude, protože pozvolna odchází jediný echinodorus ocelot red, kterému se dařilo také nádherně.
V únoru proběhlo velké čištění a údržba filtru.
9
10.2017
Zmíněná oslava 6. narozenin proběhla v duchu přestavby. Původně měla být zahájena již minulý víkend, ale kakaďáci mě obšťastnili výtěrem, takže jsem odsunula práci a přilepila nos na sklo. Samička ovšem mladé dle předpokladu neuhlídala, takže akce zahájena. Abych rybkám minimalizovala stres, udělala jsem tento víkend jen polovinu akvária. Pokračovat budu další víkend a zatím marně čekám na políbení akvaristickou múzou...

2
9.2017
Příští měsíc bude akváriu šest let... Z původních obyvatel zbývají tři parmičky černopruhé a červenoploutvá. Skalárky mi moc chybí, už jsem přemýšlela, že si koupím aspoň perleťáky, ale tetry jsou čím starší, tím oprsklejší... Dokonce se ožírají mezi sebou. Jedné chybí půlka ocasu. :-| A to je fakt krmím! Obávám se šikany nových ryb, takže odolávám pokušení.

Pekoltie dřepí každá pod svým kořenem, občas se proženou, ale jinak jsou v pohodě. Z kakaďáků mi zbyl poslední pár, který se ovšem k ničemu nemá. Kakaďačka se snažila, natřásala se před samcem, ale ten se zmohl k akci pouze jednou a dost. :-O

Hnědovce se daří, šípatkovci rovněž, celý půlrok vyháněl jeden květní stvol za druhým. Nakonec mě přesvědčil, nechala jsem si jednu dceřinnou rostlinku. Flamingo se splašilo a dohnalo v růstu šípatkovec. Škaredé pozadí pozvolna zarůstá... Nevím čím. Jestli je to V. gigantea nebo Sagittaria platyphylla... Měla jsem obě, Sagittaria měla zásobní hlízky a Vallisneria měla listy přes celé akvárium... Popisu neodpovídá žádná, tak proto tápu. Ale je mi to jedno. Hlavně, když se daří... X-)NahoruHodnocení návštěvníků

Uživatel zakázal hodnocení své nádrže

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Jackalino Re
9.8.19 6:06
Byl jsem tu, ahoj
lucie.aqua Re
26.8.18 20:00
Děkuji za připomínku, pokusím se :-) Dnes už ale ne, akvárium je po odpolední údržbě lehce zakalené, a navíc je už ve večerním režimu. :-)
Wanderer Re
25.8.18 17:03
Lucie a co nějaké nové fotky? ;-) Ať se pokocháme a vidíme, že to vypadá stejně skvěle, jako v březnu. ano
Pepan Re
5.6.18 19:16
Zase jsem se byl pokochat. Škoda že to tak neumím.
lucie.aqua Re
12.5.18 23:54
Díky, Jani, ráda tě tu vidím pivo
JanaS Re
12.5.18 20:35
Luci máš to moc,moc krásný. Výběr ryb super potlesk Jsem ráda, že se měděnky polepšily :) Já jsem si je hodně oblíbila, ale dost mi jich v prvních dnech odešlo. Potřebuju dokoupit. Moc zdravíme pivo
Januk17 Re
17.3.18 20:45
Veľmi krásne ;-) AQ máš nech aj naďalej nech krásne :) palec
Jackalino Re
17.3.18 12:47
A hele Lucka ...... Tebe bych tu nečekal :-D
palec
lucie.aqua Re
17.3.18 11:04
Moc děkuji za komentář, Olčo, od někoho, kdo má tak nádherná akvária, to potěší dvojnásob. ahoj
Olča Re
17.3.18 10:35
Moc fandím a ať se pořád daří ;-) potlesk ahoj
I pro mě moc přesná věta, to co jsi napsala .... " Neumím jen tak poslat do světa rybky, pro které jsem se jednou rozhodla jen proto, že se mi momentálně nehodí "do krámu".
Jj taky mi to nejde ale je fakt že dvakrát jsem radši darovala protože neustálé šťupanice rybek které jsem si kdysi vysnila sem neunesla .
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/16639-trista-litru-v-loznici