Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Třista litrů v ložnici

 

Prezentace » lucie.aqua » Třista litrů v ložnici » Nápověda 

Hlavní fotka


Třista litrů v ložnici

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Majitel: lucie.aqua   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 11. 2012   Aktualizace: 19. 12. 2020 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 4217   Počet palců: 0
Založení: 1. 10. 2011   Stáří: 9 let a 11 měsíců
Objem: 300 litrů   Čistý objem: 250 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 278 litrů
Velikost: velká akvária   Oblíbenost: 45 uživatelů
Fotek a videí: 153+1   Komentářů: 300
*     *     *     *


Rozměry: 120 cm x 50 cm x 50 cm

Popis: Vše začalo stolitrovou, brutálně přerybněnou nádrží, kterou si pořídila dcera, a o které jsem prohlašovala, že s ní nechci mít nic společného. Jenže - jak už to bývá - odříkaného chleba největší krajíc. A tak jsem se v práci přistihla, jak myslím na rybky doma. A začala jsem číst. A hrozit se, co všechno je špatně. Protože špatně bylo vše, snažili jsme se aspoň, aby se rybky měly dobře v rámci možností. Častá a pravidelná údržba, další kytky, úkryty, pestrý jídelníček. A sen o větším akváriu, na které jsem čekala 9 měsíců. Rybičky to nevzdaly a dočkaly se se mnou.

CO2: I když pořád laškuji s představou, jak by akvárium vypadalo, kdyby CO2 bylo, zatím odolávám. Akvárium je hlavně pro ryby!

Dekorace: Kameny, kořeny

Dno: Směs barevného říčního štěrku a jemnějšího křemičitého písku, celkem asi 50kg.

Filtrace: Eheim Professionel 3 2073, s předfiltrem, výpustným i nasávacím setem.

Hnojení: Momentálně bez hnojení

Krmení: Různé druhy suchého krmení (v oblíbenosti vede TetraPRO Colour, TetraMin Crisp, Sera GVG-mix, Sera Wels-chips, Hikari sinking wafers), mražené (na 1. místě patenky, pak dafnie a koretry), živé (mouční červi), rybí filé, zelenina, spařené kopřivy (ty milují)

Osvětlení: Rampa T5 2x39W, zářivky Philips Master TL5 HO 830 a 865, pásek LED barevných a pásek žlutých(IKEA) pro večerní, náladové osvětlení, samodomo výroba.
3/14 výměna zářivek za Osram 830 a 865.

Pozadí: Černá tapeta nalepená na sololit a "připlácnutá" k zadní stěně akvária tak, aby byla lehce demontovatelná.

Stojan: Setová skříňka Diversa solid, která mi připadala sice né nejhezčí, ale nejsolidnější a nejpraktičtější.

Topení: Eheim 150W, 9/18 nahrazeno topítkem Tetra 200

Údržba: 2x týdně cca 45 litrů, 1x za týdně odkalení. Odkaluji více do hloubky, což sice nesvědčí kytkám, ale jak už jsem zdůraznila výše, priorita jsou ryby.

Voda: Odstátá, vodovodní, měkká.

Poznámka: Mám zakázáno hodnocení...Bude-li se chtít někdo k akváriu vyjádřit, nechť tak učiní prosím slovně. Slovního hodnocení si cením mnohem více než nějakého čísla.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(152)
Složka
Ostatní

(152)
 
NEJ
NEJ
akvárko

(1)
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

19.12.20
Čím je starší,  tim méně je ho vidět
Čím je starší, tim méně je ho vidět
27.04.20
Tetička a odchovaný sameček
Tetička a odchovaný sameček
19.04.20

04.02.17

14.01.20

06.08.19
Videa
Přehrát videoPeckoltia L 13403.04.2013
NahoruDeníček
19
12.2020
Téměř po roce jsou tu nejen vánoce, ale taky dlouho odkládaný zápis do deníku. 10.12. oslavila 10.leté výročí poslední parmička černopruhá, ta předposlední se nedožila o 2 měsíce. S drahou zesnulou proběhlo dojemné rozloučení, ta poslední SAE u ní držela čestnou stráž, dokud nevydechla naposledy, aby na ní nezačaly rybky hodovat předčasně.

Akvárium je i přes hejno teter červenohlavých zoufale prázdné. Pořád přemýšlím, co dokoupím. Srdce touží po skalárách, rozum protestuje. Jak tato roztržka dopadne bude zřejmě předmětem příštího zápisu v deníku.

Kytkám se daří náramně: růžové pole kryptokoryn, obří trsy anubisů se vytlačují s hnědovkami z kořenů i kamenů.

Proběhla předvánoční údržba, předpokládám, že na rozdíl od vycíděné koupelny bude mít tento úklid přece jen trvalejší charakter. hmm

14
1.2020
Včera proběhla další fáze předělávky, spousta kytek šla pryč, hloubkové odkalení pod kořeny. Zvažuji, že dám pryč ten obrovský křín, nějak už přerostl možnosti mého akvária a spíše by se vyjímal jako solitér v nějaké Africe...
23
12.2019
Začalo to úplně nevinně jako běžná údržba... Skončilo to odkládanou výměnou kořenů a hromadou vyoraných kytek. Stolitrovka tak prokoukla, že chodím do pokojíčku pořád nakukovat, a jen co se vše ustálí, pořídím nové foto. Třístovka je ve fázi rozpracování, moc se mi to nelíbí, ještě nějaké přesuny proběhnou. Takže prosím všechny, kdo urgují nové fotky, ještě o trpělivost. :-)
8
12.2019
Jsem poněkud rozpolcená, co mám udělat, aby to bylo správně, tak snad mi k rozhodnutí pomůže tento zápis do deníčku...

Ve stovce se mi tak rozrostla hnědovka na kořeni, že prakticky zaplňuje většinu objemu akvária. Tak jsem si říkala, že celý trs i s kořenem přesunu do třístovky a z třístovky vyberu nějaký menší kořen, kterým ho nahradím. Jednoduché...

Jenže jsem zjistila, že ve třístovce, v džungli kryptokoryn, pod kameny a kořeny, se ukrývají různě stará mláďata kakaďáků, některá ještě v sežratelné velikosti. Jeden sameček je už velký jako dospělá samička a má se čile k světu. :-) O toho už strach nemám. Ale těm prckům bych větším zásahem zrušila jejich dosavadní úkryty a vystavila je nebezpečí sežrání. A to by mi bylo fakt líto, když už prošli drsným sítem přírodního výběru až sem. Prozatím akci odkládám na neurčito...

ahoj
6
8.2019
I když zápisky v deníku flákám, o akvárium se stále starám. :-)

Před odjezdem na krátkou dovolenou jsem objevila, že kakaďačka statečně vodí mladé. Když jsem viděla, jak obětavě se vrhá na vše, co se jen mihne okolo, přemýšlela jsem, čím bych ji za tu péči odměnila... Zasloužila by si nějaké rybí wellness. Nakonec ale hlídat přestala a mladé postupně zmizely... Jestli v džungli nebo ve chřtánech, těžko říct.

Taky mě neminula jedna záchranná akce... Jednoho dne jsem byla zrovna na odchodu do práce a letmým pohledem jsem se ujišťovala, že je v akváriu vše ok. A říkám si, čemu se ten kakaďák tak tlemí. Při bližším pohledu jsem ovšem zjistila, že má v tlamě šprajclou piskořku! Takže rukávy nahoru, síťku, pinzetu... Musela jsem ho chytit do ruky, byl úplně odevzdaný! Dopadlo to dobře... Přežili jsme všichni tři. :-D

Co se týče vegetace akváriu vládne flamingo a různé druhy hnědovek. Velice se daří také křínu.

Opět, stejně jako loni v létě, se objevila zelená hladina, ale už jsem na ni našla lék, stačilo nezapínat denní svícení. Těm mým kytkám v pohodě stačilo i to večerní.NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

lucie.aqua Re
28.4.20 20:58
To ráda slyším, díky za info ahoj
Angus68 Re
27.4.20 23:09
Lucko, fláčka rostou :-) ahoj
Roger Re
27.4.20 21:02
Krásný, parádní, moc pěkný palec ať se daří dál, kdyby to šlo dám 100%
lucie.aqua Re
27.4.20 20:35
Děkuji za nahlédnutí a komentáře. Kytkám se daří navzdory parmičkám černopruhým, které je zdatně ožírají, hlavně hnědovku. Ale z úcty k jejich požehnanému věku jim to velkoryse odpouštím. :-)
Pája st. Re
27.4.20 15:31
Moc pěkné palec
jab63 Re
19.4.20 11:38
Pěkné. Bez hnojení krásné rostliny. Pěkně zaběhnuté po tolika letech.
Kawa Re
19.4.20 11:22
potlesk palec palec
lucie.aqua Re
14.1.20 20:54
Moc děkuji za nahlédnutí a komentáře ahoj
Angus68 Re
14.1.20 19:05
Suprová HFka hmm palec Krásný akvárium potlesk
tramtra Re
14.1.20 17:51
Moc pěkné. potlesk palec
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/16639