Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Třista litrů v ložnici

 

Prezentace » lucie.aqua » Třista litrů v ložnici » Nápověda 

Hlavní fotka


Třista litrů v ložnici
Majitel: lucie.aqua   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 11. 2012   Aktualizace: 5. 12. 2022 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 4422   Počet palců: 5
Založení: 1. 10. 2011   Stáří: 11 let a 2 měsíce
Objem: 300 litrů   Čistý objem: 250 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 278 litrů
Velikost: velká akvária   Oblíbenost: 46 uživatelů
Fotek a videí: 159+2   Komentářů: 34
*     *     *     *


Rozměry: 120 cm x 50 cm x 50 cm

Popis: Vše začalo stolitrovou, brutálně přerybněnou nádrží, kterou si pořídila dcera, a o které jsem prohlašovala, že s ní nechci mít nic společného. Jenže - jak už to bývá - odříkaného chleba největší krajíc. A tak jsem se v práci přistihla, jak myslím na rybky doma. A začala jsem číst. A hrozit se, co všechno je špatně. Protože špatně bylo vše, snažili jsme se aspoň, aby se rybky měly dobře v rámci možností. Častá a pravidelná údržba, další kytky, úkryty, pestrý jídelníček. A sen o větším akváriu, na které jsem čekala 9 měsíců. Rybičky to nevzdaly a dočkaly se se mnou.

CO2: I když pořád laškuji s představou, jak by akvárium vypadalo, kdyby CO2 bylo, zatím odolávám. Akvárium je hlavně pro ryby!

Dekorace: Kameny, kořeny

Dno: Směs barevného říčního štěrku a jemnějšího křemičitého písku, celkem asi 50kg.

Filtrace: Eheim Professionel 3 2073, s předfiltrem, výpustným i nasávacím setem.

Hnojení: Momentálně bez hnojení

Krmení: Různé druhy suchého krmení (v oblíbenosti vede TetraPRO Colour, TetraMin Crisp, Sera GVG-mix, Sera Wels-chips, Hikari sinking wafers), mražené (na 1. místě patenky, pak dafnie a koretry), živé (mouční červi), rybí filé, zelenina, spařené kopřivy (ty milují)

Osvětlení: Rampa T5 2x39W, zářivky Philips Master TL5 HO 830 a 865, pásek LED barevných a pásek žlutých(IKEA) pro večerní, náladové osvětlení, samodomo výroba.
3/14 výměna zářivek za Osram 830 a 865.

Pozadí: Černá tapeta nalepená na sololit a "připlácnutá" k zadní stěně akvária tak, aby byla lehce demontovatelná.

Stojan: Setová skříňka Diversa solid, která mi připadala sice né nejhezčí, ale nejsolidnější a nejpraktičtější.

Topení: Eheim 150W, 9/18 nahrazeno topítkem Tetra 200

Údržba: 2x týdně cca 45 litrů, 1x za týdně odkalení. Odkaluji více do hloubky, což sice nesvědčí kytkám, ale jak už jsem zdůraznila výše, priorita jsou ryby.

Voda: Odstátá, vodovodní, měkká.

Poznámka: Mám zakázáno hodnocení...Bude-li se chtít někdo k akváriu vyjádřit, nechť tak učiní prosím slovně. Slovního hodnocení si cením mnohem více než nějakého čísla.

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(158)
Složka
Ostatní

(158)
 
NEJ
NEJ
akvárko

(1)
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
04.12.2022
04.12.2022
19.12.2020
HF
HF
04.12.2021
04.12.2021
04.11.2021
19.12.2020
Videa
Přehrát video17.11.2021
NahoruDeníček
5
12.2022
Dnes jsem šla do práce až na půl osmé, tak jsem se těšila, že si budu moct pospat... Samozřejmě to tak nebylo, probudila jsem se dříve a zaposlouchala se do zvláštního zvuku z akvária. Okamžitě mě to rozebralo, takovou rychlostí jsem z postele nevstala už dávno :-D Svítím do akvária, naštěstí hladina stejně vysoko jako večer, na tohle koukám první, tak jsem se trochu uklidnila. Kontrola hadic nepřinesla žádnou informaci, zvuk ale vycházel z filtru. Nakonec to byl totálně ucpaný předfiltr po tom mém sobotním řádění. Měla jsou koupená nová média, ještě tam byly původní, takže jsem je vyměnila a pomohlo to. :-)
3
12.2022
Konečně... konečně jsem se odhodlala a proběhla plánovaná změna layoutu. Dost k tomu pomohlo to, že jsem potřebovala zlikvidovat přepravku s namočenými kořeny v koupelně. hmm

Takže popořadě: jeden kořen s anubiasy fičel. Po potížích s řasami nevypadaly moc hezky, z velkého trsu jsem obrala "miminka", které jsem přilepila na nový kořen. Na druhý kořen přibyly hnědovky, klasika i zakrslá forma. Nakoupila jsem nenáročné stonkovky, tedy doufám, že nenáročné... :-D To se uvidí. Zatím jsou malé, nesměle se krčí za kořeny. Pokud se jim bude dařit, měly by vytvořit nové pozadí.

Co se týče ryb, žádná změna. Akorát bych ráda zmínila, jakou radost mi přináší hejno leopardíků, jsou prostě úžasní, jak pořád šmejdí po dně nebo odpočívají na listech hnědovek.

ahoj
4
5.2022
Situace s řasou se mírně zlepšila navzdory tomu, že mi plánovanou sobotní údržbu narušily skaláry další snůškou... Než jsem se ráno rozkývala, že jdu na to, skaláry na "to" šly rychlejc. Včera sežrali poslední jikru, takže dnes teprve proběhla údržba.

Co se týče ostatních obyvatel - parmička červenoploutvá je nyní nejstarší obyvatelkou, mám ji už 11 let, těší se výborné kondici. Tetry červenohlavé přežily dobu udávanou v atlase více jak dvojnásobně. Pekoltie mám 9 let. Z téhle malé statistiky mám velkou radost. ano

21
4.2022
Po prodlouženém velikonočním víkendu mimo domov mě čekalo překvapení v podobě další snůšky už třepetajících se jiker. Až jsem začala přemýšlet o tom, co když skaláry uhlídají a něco se vyklube? Zbytečné obavy, další den byly pryč. Zároveň ovšem i jedno nepříjemné překvapení... Nikdy jsem neřešila problém s řasou, možná někdy v akvaristických začátcích. Teď mi ale během velmi krátké doby cca dnů pokryl listy anubiasů hustý kožíšek zelené řasy. Pouze na pravé straně akvária a pouze vrchní listy. Sešlo se prostě více faktorů a problém je na světě. Více ryb, více krmení, více přírodního hnojiva... Do toho topítko - odešlo do věčných lovišť. Nové topítko topí na 25 stupňů - takže i vyšší teplota. Podtrženo sečteno, musím s tím něco udělat...

Takže: -po x letech vyčištěn hlavní filtr...
rozstřikovací rampa natočená jinak - podélně, dosud byla
příčně
-zvyšuji frekvenci výměn vody
-pokusím se snížit topení o 1 stupeň - do toho se mi chce
nejméně, strašně debilně se nastavuje!
-...a kroť se s tím krmením, Lucie, jo! hmm

Snad to bude prozatím stačit...
1
4.2022
Náhled
První jikry, skaláry zuřivě hlídají


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

lucie.aqua Re
5.12.22 16:35
Děkuji za komentář, skaláry jsou krásné, tak majestátní, elegantní ryby! Vím, že jich mám vzhledem k velikosti akvária hodně, ale měla jsem kdysi 6 ks, když se začaly 2 páry třít najednou, tak ti zbylí byli terčem agrese těch dvou párů. Takhle se agrese přece jen rozloží na více ryb. Předtím bývaly ryby orvané, teď se mi to nestalo. Slabinou tohohle akvária je pozadí, je hrozné, ale jeho výměna by byla strašně náročná. Tak snad zaroste kytkami a bude to hezčí. :-) ahoj
RAP Re
4.12.22 18:26
Super, hezký skaláry. palec
JanaS Re
28.8.22 8:58
proč tady není nic nového? :-D ahoj
didien007 Re
4.8.22 9:22
potlesk potlesk
Toncer Re
27.7.22 17:24
Moc pěkné akvárium. palec
JanaS Re
17.7.22 8:42
Koukám, že v Ložnici to stále plave! potlesk Ty věkové rekordy jsou úctyhodné. palec
 

© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/nadrze/16639