Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Začátek

 

Nádrže » ranep » Začátek » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
7.2
Začátek

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Konstruktivní připomínky vítány
Majitel: ranep   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 18. 10. 2012   Poslední aktualizace: 19. 4. 2015 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 1643   Hodnocení: 100 %
Založení: 16. 10. 2012   Oblíbenost: 22 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 80 cm x 35 cm x 45 cm
Objem: 126 litrů   Čistý objem: 108 litrů
Fotek a videí: 110+10   Komentářů: 104


Popis: První pokus o vstup do světa akvaristiky.
Set Juwel Rio 125. Do začátku myslím jeden z nejlepších setů hlavně co se osvětlení týče.

Biotop: Nesnažím se o žádný konkrétní biotop.

CO2: Saké (thanks to malyLibor!!!). Osvědčilo se, rozhodně lepší volba než klasický burčák.
Od vánoc 2014 4L bomba s nočním vypináním.

Dekorace: Lávové kameny, 2x kořen, kokosový ořech

Dno: FlexiObklady hnědý H1

Filtrace: Juwel BioFlow 3.0 + rozstřikovací rampa vlastní výroby

Hnojení: Kuličky do dna vyrobené z JBL Florapol.
Ferox (Rostlinna-Akvaria)

Chemie: Olšové šišky a výluh z nich.
Na zkoušku Dennerle remineral při použití neředěné vody z RO.

Krmení: Tetra Min Mini Granule (Tetra)
Tetra Rubin (Tetra)
Dajana Spirulina wafers
Dajana Daphnia
Sera GVG Mix

Osvětlení: 2*28W T5 (hliníkové reflektory prozatím odstraněny). Momentálně svítím 9.5 hod. (9:00-12:30 a 13:30-19:30).

Pozadí: černá fólie

Stojan: skříňka Juwel

Topení: 100W Juwel

Údržba: 1x týdně odkalení (není pořádně co) a výměna zhruba čtvrtiny až třetiny vody

Voda: Z kohoutku, nádrž Opatovice (www.vakvyskov.cz/…). Od podzimu 2014 ředěná vodou z RO kvůli výraznému zvýšení NO3 ve vstupní vodě a vysokému PH.

Vzduchování: ne

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Velký kořen šel na zkoušku pryč.
Velký kořen šel na zkoušku pryč.
19.04.15
Probíhající přestavba ...
Probíhající přestavba ...
22.03.15

21.12.14
Pokus o netradiční foto (zprava)
Pokus o netradiční foto (zprava)
03.11.13
Pokus o netradiční foto (zleva)
Pokus o netradiční foto (zleva)
03.11.13

03.01.13
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Problém s hygrophila siamensis
Rostliny
02.11.13
Problém s hygrophila polysperma
Rostliny
02.11.13
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
18
4.2015
Pořád je to boj a už docházejí nápady, co je špatně. CO2 je stabilní z bomby, drop checker světle zelený, akvárium pravidelně udržované a posledních pár týdnů používám jen RO remineralizovanou vodu. A NO3 se pořád drží někde mezi 30 a 40 mg/l a na kytkách už je zase ta hnusná černá řasa. Přitom z dálky akva vypadá pěkně a dnešní fotka taky není nejhorší. Jenže já vím, že je něco špatně, ale nevím co.
Mech na velkém kořenu se chytil a začal růst, jenže v něm taky začala bujet řasa, tak jsem to vzdal a kořen na zkoušku z akva vytáhl, abych zjistil, jestli opravdu nemůže stát za současnými problémy. Za pár dnů změřím NO3 a uvidí se.
Hygrophila ukazuje na starých listech skrze dírky nedostatek K, ale nechce se mi tomu věřit. Hnojením feroxem bych měl dodat 5mg/l/týden a já ještě přidávám K2SO4. Běžná spotřeba je prý těch 5mg, hustě zarostlá akva až 20, ale takovou hustotu myslím zdaleka nemám.
Po kořenu zbyl prostor, tak jsem přidal dva řízky staurogyne a pár kousků Monte Carlo od Kulíška.
Co se týče layotu, je to momentálně takový nehotový polotovar a ve finále budu muset uspořádání rostlin změnit, teď je ale prvořadým úkolem vyhrát boj s řasou a zvýšeným NO3.
Nejvíc mě na tom mate, že problémy přišly přesně se zavedením CO2 z bomby, což by mělo spíše pomoct než uškodit. Možná to jde ruku v ruce s nízkou alkalitou mojí vody, kterou se mi ale zatím nedaří zvednout ani přidáváním jedlé sody. rozzureny
Boj pokračuje, vzdát to nehodlám. Jen mám čím dál větší pocit, že pořádnej akvaristy ze mě asi nikdy nebude.
22
3.2015
Za minulý týden 3x výměna RO vody zhruba 30 litrů (s NO3 kolem 10) a pořád se nedaří, v akva jsem dnes asi hoďku po výměně naměřil zase téměř 40mg/L. Filtry jsou čisté (ale funkční), nikde žádná mrtvola, ani nevidím, že by něco hnilo. Kytky se už začínají pěkně chytat, i když obludka Viktora (ancistrus) vždycky s chutí něco vyreje, takže do akva musím pořád rýpat.
Čím dál víc si začínám myslet, že za to můžou opravdu ty kořeny (že by vyšší CO2 a nižší PH urychlovaly tlení révových kořenů?). Jenže mě se ty kořeny líbí a jejich vyčistění a navázáni kytek dalo celkem práci, tak se jich nechci moc zbavovat.
Dám tomu ještě šanci. Dnes jsem doplnil další kytky (přebytky z miníček) a zkouším uchytit mech i na kameny. Snad rostlinstvo zabere a NO3 se konečně vrátí, kam má.
Ryby se naštěstí zatím nijak netváří, že by jim něco vadilo, ale je mi jasné, že dlouhodobě je aktuální stav nepřípustný.
Konečně přidám i aktuální fotku, i když nic krásného to zatím není. Některé kytky zatím nejsou v nejlepší kondici a čerstvě přidaná břidlice s mechy přichycenými síťkou bije do očí.
Do finálního stavu je ještě dlouhá cesta.
17
3.2015
Říká se čím větší (akva) tím lepší (stabilnější). Paradoxně poslední dobou se mi právě s mým největším moc nedařilo. Mrchu ruduchu se mi nedařilo dostat pod kontrolu, až jsem se konečně odhodlal k radikálnímu řešení, o kterém jsem stejně už dlouho uvažoval. Konečně jsem se pustil do přestavby a většinu víkendu strávil s rukama ve vodě.
Dekorace šly ven a do lázně se davem, stejně tak anubiasy. Zařasené rostliny jsem pořádně prostříhal a čisté zdravé zbytky znovu použil.
Vše probíhalo za provozu s rybami v akva a průběžným odkalováním a doplňováním vody - bohužel vodovodní, takže momentálně bojuju s vysokým NO3 a měním vodu (z RO) obden jak se mi ji daří vyrábět. Ryby se ale zdají v pohodě.
Vytažené kořeny jsem pořádně očistil a že z nich bylo nepořádku. Možná že to je to, co stojí za rozbujením řasy, ale přesto jsem je (očištěné) vrátil zpět. Jestli ale problémy nepřestanou, asi je zkusím na nějakou dobu vydělat.
Tak teď už jen čekat, až to zase zaroste. Upravený layout je vzdušnější než předchozí, ještě ale není konečný. V plánu jsou další rostliny, převážně přebytky z mých ostatních akva, jen musí nejdřív narůst.
Fotky dodám později, údržba je teď důležitější ;-)
Začátek re-born!
25
1.2015
Otíci se zabydleli a jsou to výborní pracanti. Řasa začíná ustupovat (i když pevně věřím, že nejen díky nim, ale i kvůli úpravám v dávkování CO2 a hnojení) a pozornost ostatního osazenstva už taky opadla.
Bohužel jsem o víkendu nestihl údržbu, takže mě to čeká zítra v podvečer. Kytky už přerůstají a nutně potřebují sestřih.
Stav pořád není ideální, ale aspoň se nenudím.
20
1.2015
Tak konečně po třetí nebo čtvrté výměně vody (provedena včera), kdy šlo jen o vodu z RO s téměř nulovým NO3 upravenou přípravkem Dennerle remineral jsem se při dnešním měření dostal na nějakých 10-15 mg/L. Teď to budu muset nějakou dobu sledovat, příště už ale hodlám RO vodu naředit vodovodní, přeci jen asi nějaké NO3 bude nutné dodávat, obzvláště když je teď CO2 z bomby.
Včera taky dorazil z Hong Kongu objednaný vnitřní atomizér a musím říct, že oproti doposud používanému skleněnému difuzoru je to obrovská změna. Bublinky z atomizéru jsou krásně jemňoučké a rozptylují se po celém akva. Stáhnul jsem bombu a o víkendu to ještě doladím, teď nechci otrávit ryby, když nejsem doma.
Jinak ale bojuju, protože zavedením CO2 z bomby se zase změnilo prostředí v akva a začíná se mi rozmáhat řasa. Takže hledání rovnováhy začíná nanovo. tone
V neděli jsem konečně ukončil karanténu třem otíkům a přesunul jsem je do tohoto akva. Pustily se hned do práce, tak snad aspoň trochu při boji s řasou pomůžou.
Nemůžu se ale nezmínit, jaký to bylo úžasný divadlo, když jsem je do akva přidal. Neonky i kakadu byly vyloženě zvědaví a otíky okukovaly. Neonky to přestalo brzo bavit, ale kakadu, hlavně ti mladí (co už musí pomalu pryč), byly z otíků vyložene na větvi. Neútočili na ně, to ne, ale pořád je zkoumali. Byla to super podívaná smích Dneska už byl klid, všichni už si na sebe zvykli a otící spokojeně čistí.
Musím ale doplnit další kousky. Dva ještě zůstali v miníčku. Už ne kvůli karanténě, ale jako dočasní pracanti a minimálně jednoho ještě musím dokoupit jako náhradu za v karanténě uhynulého, abych se postupně dostal na plánovaný stav alespoň 6 kusů.
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Lukehofarma Re
20.7.15 8:20
Pěkné akva. ;-)
Gogi Re
20.4.15 12:50
palec
Z dialky vyzera akvarium pekne, tak podla mojho gusta.
juro666 Re
20.1.15 21:41
palec palec palec
ranep Re
1.1.15 15:07
Díky za komentáře. Asi budu muset vkládat fotky ve vyšším rozlišení ;-) zdravé a silné rostlinky si predstavuju jinak. Ale při pohledu z dálky je na akva pěkný pohled, to nepopírám :) Bojuju dál a snad se blíská i na lepší časy, Ježíšek přinesl co2 bombu.
Tojsouvěci Re
24.12.14 13:24
palec ahoj
SlavekB Re
23.12.14 23:52
Moc pěkné rostlinky palec
A celkově pěkné
sivon Re
23.12.14 23:11
Pěkné, zdravé rostlinky, hezké na pohled palec
didien007 Re
22.11.13 14:01
Supr potlesk potlesk palec
Voloďka Re
22.11.13 12:38
Moc krásné akvárko, je vidět, že o něj s náležitostí pečuješ palec Jen tak dál, ať se daří a ať rybky plavou rybka
peter3103 Re
19.11.13 18:52
No co ako akva pokracuje?
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/16302