Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 23:08 JoKa Re: michalcod
Jsem rád, že kanci jsou spoko. Já je mám v 150l právě s párem pestřenců... Řešil jsem šarvátky, ale na základě rad zde z fóra jsem přeskládal vše, co v akva bylo a teď je klid. Pozoruji nádhernou "symbiózu". Jednou loupí potěr kanců pestřenec a podruhé naopak. Záleží, kdo zrovna vodí mladé na procházku doprostřed akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 16:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: michalcod
michalcod napsal:
Mne mátlo, že se píše, že samci mají na ocasní ploutvi tzv. oko a ta větší ho právě má...Teda to oko...

To oko není rozlišovacím pohlavním znakem...mají ho oba. Jedno, dvě, tři i čtyři oka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 15:21 Muž michalcod [13] Re:
Za prvé: Díky všem
Za druhé: Kančíkům je moc fajn, děkuji.
A na závěr.
Mne mátlo, že se píše, že samci mají na ocasní ploutvi tzv. oko a ta větší ho právě má...Teda to oko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 01:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: michalcod
Ta barevnější je dominantní samice, ta menší je ta pronásledovaná. Pokud nebude mít možnost úkrytů, tak ji ta větší uštve. Pokud tam dáš samce, utvoří pár s dominantní samicí a tu slabou společně uštvou - v přírodě by utekla, v akvárku nemá kam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2013 21:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: michalcod
Obě samice 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2013 20:46 JoKa Re: michalcod
To je možná důkaz toho, že jsou to obě samičky. Jedna dominantní, ta větší. Já měl kluka a po 14 dnech jsem přidal samičku a od té doby (okamžitě, žádné nahánění, nic) se od sebe nehnou ani na krok... Neustále spolu, kde je kluk, je i holka. Buď jsem měl štěstí a spárovali se hned, nebo se takto chovají a v tom případě mám pravdu a jsou to obě holky... I podle těch ploutviček a bříšek to napovídá samicím... Obě jsou takové zakulacenější, i když ta menší méně. Ale jak říkám, rozhodně na to nevsadím. Třeba poradí ještě někdo další... PS: jak se daří kancům? Jste to vy, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 20:29 Muž michalcod [13] Re: JoKa
Ten větší tu menší nebo toho menšího občas zažene-prožene a jinak nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2013 20:29 JoKa Re: michalcod
Když fotky porovnám s mým sestaveným, fungujícím párem, tak bych řekl obě holky. Ale ruku do ohně za to nedám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 19:06 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřebuji rozhodnout, jestli mám samce a samici nebo je to všechno jinak...
první 2 foto asi samec.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 23:00 Honza Re: radim
Díky moc. Už se oťukávají a nehnou se od sebe na milimetr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:27 radim Re: HaHonz
souhlas ;-) je to samice a samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:22 HaHonz
Ahoj,

prodavač mi sestavil pár, ale rád bych měl ještě potvrzení od někoho jiného. Zatím se k sobě moc nemají.

samička? dl.dropbox.com/…
sameček? dl.dropbox.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 08:18 R Muž romant [27987] Re: DeSade
Tak to vypadá na plánované rodičovství. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeSade
I odloučení pomáhá...nejen rybám... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2012 08:10 DeSade – pestřenci
Díky za informace Libore.
Jen takový postřeh za včera, co mě docela pobavil.
Jelikož mi bylo samce líto - už dostával docela sodu, byl byl bez barvy, zašitej pod kameny - tak jsem ho odlovil (v podstatě mi najel sám do síťky) a přendal do druhého akva. Sice má jen 30l, ale asi po hodině se sameček zbarvil, zkoumal terén, vypadal v pohodě. Po dvou dnech jsem ho vrátil zpátky.
První co sameček udělal, že celkem důrazně prohnal samičku po celém akva. Po chvíli už plavali bez problémů spolu. No a večer koukám, oba vybarvený jak omalovánky a vyloženě spolu "tančili". On se doslova natřásal, ona se prohýbala jak luk a plula okolo něj. Hezká podívaná :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2012 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeSade
V případě vytírajících se na podklad afrických říčních cichlid k takové "výměně dominance" dochází velmi často. Pocity samice jsou prostě o tom, že samec má plnit jinou úlohu, než chce ona. Někdy jí stačí to "pouhé" oplodnění jiker, jindy ho nechá strážit. Ovšem jsou samice, které se všeho ujmou samotné a poté co samci "mají splněno", se stávají v jejich očích nebezpečím. Zažil jsem to u pěti druhů perlovek, hrbohlavců, i pestřenců. Někdy je nutné samce po aktu odlovit, samice by ho zabila. Říční tlamovci to naopak nedělají a samice velmi rády přijímají ochranu několika samců naráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 11:24 DeSade Re: romant
Díky za pomoc. Myslel jsem, že to bude spíš obráceně, tak snad se "pochlapí". palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2012 10:01 R Muž romant [27987] Re: DeSade
Chce to mít hodně úkrytů, ať se má ten podpantoflák kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 09:57 DeSade Re: Wendy2
:-D Ahá. No to je dobrý. Takže páreček by se povedl. Myslíš, že se zklidní? Bál jsem se, aby si nějak neublížili. V podstatě ho nechá jen nažrat, to se drží poblíž, ale nechá ho. Ale potom hned rozcvička... Jinak moc díky za pomoc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 09:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: DeSade
Ahoj, ten tvůj terorista s červeným bříškem je samička, ten utelačovaný se skrvnou na ocase je sameček :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 07:22 DeSade – určení pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
Rád bych zkušenější chovatele poprosil o určení pohlaví. Kupoval jsem jako páreček, ale nějak se mi to nezdá. Barevnější jedinec nesnese přítomnost druhého. Nejsou to žádný souboje, ale vždy ho prožene a vykáže na druhý konec akva. Jsou spolu třetí den ve 120l.nádrži.
První a druhá fotka je terorista, třetí a čtvrtá je utalčovaný jedinec.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:30 Muž rudolf [4681] Re: Honzzin
Libor má pravdu, jsou to téměř jistě dva samci. Je pravda, že určité rozdíly ve tvaru ploutví u pestřenců červených existují, ale zrovna ta kopinatě prodloužená ocasní ploutev samců se vyvíjí relativně pozdě, nápadná je až opravdu u plně vzrostlých starších jedinců, což ta menší nevybarvená ryba z vaší dvojice ještě není. Daleko dříve je patrný rozdíl v zakončení hřbetní ploutve - nikoli ve tvaru (u obou pohlaví je zašpičatělá), ale v délce - samci mají takový ten "praporek" podstatně delší, dosahuje vždy až nad ocasní ploutev, zpravidla někam k polovině, někdy do dvou třetin nebo skoro až ke konci, zatímco u samic končí špička hřbetní ploutve už nad kořenem ocasní ploutve. A tenhle znak je už u vašich ryb patrný u obou, i ta nevybarvená má typický tvar hřbetní ploutve samce, i když zatím ještě není tak protáhlá jako u větší ryby. Samozřejmě platí i to základní vodítko, které píše Libor - tvar a proporce těla jsou také zřetelně samčí. Viz foto:
samec www.aquatab.net/…
samice www.aquatab.net/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:14 R Muž romant [27987] Re: Honzzin
To co píše Libor má svojí logiku a řekl bych, že se ve svém úsudku nemýlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:07 Muž Honzzin [0] Re: LiborSprysl
Tak ted fakt nevím coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2012 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
No asi tomu tak docela není...téměř jistě je to mladý a starý samec smich Síla a velikost toho vybarveného nutí toho druhého tvářit se podřízeně a proto je bezbarvý. To nebude věkem. Pohlavní rozdíly fakt moc nejsou v ocasních ploutvích, ale ve stavbě a zbarvení těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 22:09 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Honzzin
Jestli čekáš viditelnější rozdíly, takto musí být už starší ryby. Podle fotek jsou tohle docela ještě mlaďasové.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 17:40 Muž Honzzin [0] Re: Tomas Enderson
Tak snad jo, děkuju :-) Mě jen mate, že mají ocasní ploutev obě rybky zakulacenou a řitní zas obě do špičky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 17:35 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Honzzin
Podle poslední fotky by to tipoval, že ve předu je samec a vzadu je samice. Samice mívá ocasní ploutev kulatější než samec a na opak. Tak ti ten pár nejspíš prodali.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 16:07 Muž Honzzin [0] – Pestřenec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, neznal by někdo, co je to za pohlaví? Prodali mi to jako pár, ale nějak o tom pochybuju. Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:36 Muž teebee [0] Re: romant
No jo... Suhlasim, ze patri do ineho akva... Ale kamosovi ostala z predchadzajuceho akva...A chudera prebyva zatial sama v 12stke. Tak som jej chcel zprijemnit zivot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:28 R Muž romant [27987] Re: teebee
Nedělal bych to. Nemám strach z toho, že by něco udělala těm stávajícím rybkám, ale řekl bych, že daleko lépe by jí bylo v páru se samečkem a na to už je to akvárko příliš těsný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:23 Muž teebee [0]
Zdraviim... Mozem dat do tohto akvaria rybicky.net/nadrze/11636 samicku pelvicachromis pulcher ? Hlavne sa bojiim, ze si to odskacu slabsi jedinci v mojom akva tone Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:43 Muž tillecek [133] - SumciRe: Eilla
To bude sameček...samičky nejsou tak protáhlé v těle a jsou silnější, většinou mají tečky v ocasní a hřbetní ploutvi, což samci občas nemají. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:31 Eilla – Pestřenec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně pohlaví mého pestřence... Dostala jsem ho jako velmi malého s tím, že je to určitě samička, ale začínám mít pochyby. (za kvalitu fotek se omlouvám) Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:25 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: hergis
Chce to lepší fotku. Nejlépe celý ryby, ne takhle rozmázlé. Jinak samec má na ocasní ploutvi povícero teček obvykle těch "jiker". Samice má jen jednu - třeba ta moje. Či žádnou, nebo jen takové cosi :-) Dále je samec větší a takový protáhlejší. Samice je menší, kratší - není taková natáhlá :-) A taky je více plná v bříšku a také je tam červenější. Jinak kdyby to nebyl páreček tak to poznáš velmi záhy. Samice samici bude prohánět a samec samce taktéž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:56 Muž Dixon [13] - SumciRe: hergis
vyzera to na samca :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:26 Muž Koubas [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: hergis
Na ocasní ploutvi asi má skvrnu ve tvaru jíkry, břicho má celé červené, takže by to měl být samec, ale hodila by se lepší fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:53 hergis Re: losos
Ja to přinesl domů jako samici, pry na 100procent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:51 losos Re: hergis
Podle toho, co jsem četl tak samec má na ocasní ploutvy skvrnu ve tvaru jikry. Tak jestli má skvrnu, taky jako ten samec na odkazu, tak by to měl být samec. Ale můžu se mýlit jeste nikdy jsem je nechoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:50 hergis Re: losos
Fotka k příspěvku Čelt jsem ale fakt nevím. Ještě jedna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:46 losos Re: hergis
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny
Zde si to přečti jak se pozna pohlaví a podle toho usoudíš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:39 hergis – samice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to prosím samice?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 09:20 kreten Re: Martin736
Téměř s jistotou si myslím, že váš odhad na vedlejším webu byl správný, ale on to třeba Honza ještě potvrdí. (Nebo vyvrátí:-))Tedy červený pestřenec ještě červenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 22:03 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Martin736
V malých cichlidách se zas tak moc nevyznám,ale zkus svůj dotaz vznést na cichlid klub,kde je admin Honza Burzanovský(Mlynář): www.cesky-cichlid-klub.org/… nebo kontaktuj na Akvarista.cz Romana Langa(Langosh),ten malé cichlidy ovládá mnohem lépe než já.Sice občas chodí i sem,ale jako nepřihlášený.Hodně štěstí... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 21:05 Martin736 Re: Romy
Mám totiž ještě dva menší samečky a ti ho mají do žluta. Proto jsem se zde chtěl zeptat... Jen ted nevím co s tím samečkem.
A teď ještě, mám opravdu Pelvicachromis taeniatus kienke? www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 21:02 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Martin736
Myslím,že bříško samce je do žluta a samičky do červena.
Tak je to tak...Pár odkazů,kde je to vidět. ahoj
www.gsas.org/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:56 Martin736 Re: kreten
Já myslel, že to píšu dost jasně. Mají tedy bříška červené nebo žluté? Za nějaký čas budu mít video i na yuotube kde je samaček Jde mi o to jestli jde skutečně o Pelvicachromis taeniatus kienke nebo o jiný druh pestřence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:37 kreten Re: Martin736
No je otázka, zda je to ta rybka o které mluvíte a netuším v čem je třeba pomoci. Nebo jako máte pocit nějakého defektu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 20:30 Martin736 – pelvicachromis..pomoc
Zdravím.. Je možné aby bylo u samce Pelvicachromis taeniatus kienke červené bříško?? Nemají ho mít spíše žluté??? Děkuji Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 14:32 Muž jirka.p [60] Re: Miruška
Souhlasím s mobydick. Fotky jsou naopak.
Jirka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9973?od=51