Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Danio - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 21:52 Muž Chopok [0] Re: Kawasaki
Dakujem aj tak za pomoc. Samicky mam a rozoznam ich od ostatných len táto má chvost ako samcek tak som si nebol istý. a pritom ich už mám viac ako rok. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 21:34 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Chopok
Podivej se tady do Atlasu. Máš tam vše dobře popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 21:15 Muž Chopok [0] Re: Kawasaki
len sa divne chová, nepustí k sebe nikoho. Vcera vecer som ju dal s dvomi samcekami a len dobala do nich a potom len lezala ako keby chcela umriet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 20:51 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Chopok
Je to samička. Můžeš je zkusit dát do tření. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 20:41 Muž Chopok [0] – určenie pohlavia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc pri určení dania. Prvé sú určite samčeky ale tá tučnejšia?? plutvy má ako samček ale je tučnejšia od všetkých ostatných. Chcel by som ju dať s dvomi samčekami do inej nádrže ak by to bola samička a ak by mala ikry.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 11:53 Muž roy [18] Re: msmith
Podla mna mas jedneho samca a dve samicky. Osobne som choval galaxky nejaku dobu a zopar desiatok mladych odchoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 08:24 msmith Re: infernus
Díky, trochu mě mate naparování a teritoriální chování u samic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 23:15 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: msmith
Fotka c.3 vypada na samce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 22:49 Muž infernus [12] Re: msmith
Ahoj, fotky jsou opravdu špatné. Na té první je určitě samička. Další nedokážu rozpoznat. Ale zrovna u galaxek je to jednoduché. Samec má víc vybarvenější ploutve, spodní plně do červena, není tam na ní ten průhledný konec.
rybicky.net/fotogalerie.php… Od shora je to samec, samec, samice. Všimni si u samců jak jsou více do červena vybarvení, hlavně ta spodní ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:51 msmith – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, neodolal jsem a koupil 3 poslední galaxky, které v akvaristice měly. Chtěl bych zvýšit stavy, ale nejsem si jist pohlavím. Vypadá to na jednoho samce a dvě samice, ale chovají se všechny dost jako samci. Poraďte odbornící... :-) A můžu si jich vůbec do tohoto akva (70x29x28) víc dovolit? Je tam ještě 9 rasborek skvrnoocasých a pár krevetek...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: tosomja
Samička klade jikry...sameček ne... :-P
Je v těle plnější, sameček štíhlejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 07:10 tosomja – Danio pruhovane
Prosim, kto by mi povedal, ako zistim pohlavie u dania pruhovaneho, lebo v atlasu ryb to velmi nechapem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2010 09:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: BranoN
hele galaxky potrebuji dost prostoru (cast s nizkejma hustejma rostlinama a pak trochu dzungle, aby se meli kam ukryt) a potrebuji hejno (6-10kusu minimum), samci jsou pekni magori, imponuji si mezi sebou pri kazdy prilezitosti, mel jsem 7samcu a jednu samici a to jste meli videt ty honicky.... diky hejnu se agrese samcu rozprostre...
hele galaxky potrebuji aspon 30L, ale cim vetsi tim lepsi, do 12L jsem daval jen poter aby ho dospeli nepozrali, ale co jsem zvetsil akva na 80x40x30 tak huz ani poter neprelovuju a rybky jsou podstatne klidnejsi

pozor jsou citlivi na stres (hlavne samice) a taky velkyho bacha na sul!!!! obcas se mezi sebu tak poperou ze se zrani a pak pri lecbe zaplisneniho zraneni, vzdycky po pridani soli doslo k umrti, tak bacha....

jinak jako kmeni doporucuji smes virnika s moinou (virnik je pro pripadny poter), od ty doby co obden krmim mrazenym tak se mi dari odchovat poter spolu s dospelyma!!!!, jsou to predevsim lovci i kdyz mam jednu samici ktera chodi i na spirulu, jako suseny pouzivam NRD (chutna snad vsem rasborkam)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2010 09:07 Muž vlacek [402] Re: BranoN
Jsou to oba samci. Podle te ritni ploutve, ktera je cela cerno-cervene vybarvena. Nahanet se muzou samci se samci i se samicemi, samice samce i samice samice. Podle toho to nepoznas. Samci se pred obcas sebou naparuji a maji pritom roztazene ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 23:24 Muž BranoN [1] - TetryRe: katterinecka
Mam este dalsie dve galaxy, ale v inom AQ, ked boli spolu im roztrhali chvosty. Musel som ich preto oddelit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 23:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: BranoN
a nemáš jich víc? nemáš to s čím porovnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 22:44 Muž BranoN [1] - TetryRe: vlacek
Fotka k příspěvku Spravil som vysek+zosvetlil.
Podla mna su to obaja chlapci. Len sa nahanaju v AQ. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:46 Muž vlacek [402] Re: BranoN
To spodni je na 99% samec, to horni neni moc poznat, fotka je moc tmava. Ocasni plouve nejsou moc vybarvene, ale ritni se mi zda docela dost. Nevim, u mne fifty-fifty, ze je to samec/samice. Zkus lepsi foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:34 Muž BranoN [1] - Tetry – Su to samcekovia?
Fotka k příspěvku Su to samci-obaja?
Dik za radu. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 12:42 Muž Yirka [9126] Re: MF 222
Je to sameček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 10:38 MF 222 Re: Yirka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 09:12 Muž Yirka [9126] Re: MF 222
Rodíl pohlaví u dánií je dán stavbou těla. U dospělých rybek je zřetelně vidět zavalitější tělo samičky především v břišních partiích. Sameček je štíhlý. Máš-li větší rybky a dodáš-li foto, určitě ti tu někdo s idntifikací pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 09:03 MF 222 Re: TomášB
Nazev ryby - Danio Leopardi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 08:37 Muž TomášB [12] Re: MF 222
no jestli neznáme jmeno ryby a nemáme fotku tak je to na.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 08:16 MF 222 – Samecek nebo samicka?
Mam zlutou rybku s cernymi teckami a nevim, jestli je to samecek nebo samicka. Navic ta rybka v posledni dobe se spise nachazi na dne a odhani jine ryby. Proc??? Dekuji za odpoved.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9809-danio-pohlavi