Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 13:25 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Honza
Samci, nalevo double red napravo orange flash.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 13:23 Honza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosim o radu pohlavi tech dvou kakadu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 15:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Keltilas
Fotka blbá, pokud by byla lepší radilo by se lépe. Takhle napíšu, že mi to připadá jako samice, ale jistotu ti nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 12:16 Keltilas – Samec či samice?
Fotka k příspěvku Zdravím a žádám o radu samec nebo samice? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2012 18:01 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Ellfka
100% samec, stejná varianta jako chovám i já, pokud se zdál jako samice tak se maskoval jako samice, protože v akváriu byl další samec a to dominantní..tenhle měl podřízené zbarvení. Já je poznám už malé, ještě než se jim prodlouží ploutve podle prsních ploutví. Samci do žlutomodra, samice žluté, poždeji žlutočerné prsní ploutve. To jediné u mě ještě žádný kluk nezamaskoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 17:55 Žena Elffka [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, poradíte prosím, jestli je tato kakadu samec či samice? Koupila jsem ji před 3mi měsíci a vypadala jako samice, teď mi ale přijde, že by to mohl být samec...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2012 11:58 fidel Re: Dwarfy
Není to sameček je krásná samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 11:34 Žena Dwarfy [156] – Sameček x samička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Je tohle mladej sameček? Kupovala jsem ho tedy jako samičku, ale nezdá se mi. Omlouvám se za nekvalitní fotky, ale snažila jsem se co to šlo ;-)

Díky za reakce

A ještě jedno foto v porovnání se samičkou. Ve předu (vpravo) je určitě samička.
Joo a ve skutečnosti není žlutej.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2011 16:15 Ingič Re: boumi
Fotka k příspěvku Samice jak vyšitá :) koukni na porovnání s mojí, která hlídá potěr..ta tvá vypadá podle zbarvení ňáká vytočená.
A eště poznámka, v téhle poloze (v jaké jsi vyfotil svou - podle mě samici - kakadu) jsem často viděl jednu mou samici v posledních dvou dnech, než zemřela, pravděpodobně byla uštvána samcem a konkurenční samicí :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 10:16 PetrF Re: boumi
No nevím,z téhle "mazanice" se toho moc poznat nedá,ale tipoval bych spíš na samici. hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 09:53 Gladilaf Re: boumi
Já bych to tipoval spíš na samečka ale chtělo by to hlavně kvalitnější fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 09:25 Muž boumi [0]
Fotka k příspěvku Prosím o určení je tohleto samec nebo samička, protože původní samec jí(ho) nesnese.díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 22:38 Muž LisourJr [33] Re: vaclav
No, to jste mi moc neporadil, připadá mně, že první paprsky mají oba delší, jediné podle čeho si myslím, že je Amy samička je zakulacená ocasní ploutev.. Ale ji tedy sameček tak prohání?? Bývá většinou v levém předním rohu a když uvidí samičku v pravém předním rohu hned po ní vystartuje?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:23 Muž LisourJr [33] – Sameček x Samička?
Byl bych Vám velice vděčný, jestli byste mi mohli poradit zda mám v mé nádrži opravdu pár Cihchlidky Kakadu "Oranžové"... Nebudu sem dávat fotky, pokud Vás můžu poprosit mám je vyfocené v mém akvárku: rybicky.net/nadrze/13073…
Jinak "sameček" Freddie je větší a nemá na bocích tak výrazný černý pruh a občas trošku prožene "samičku" Amy, která má výraznější černý pruh, ale sameček k ní vždycky pomalinku plave a pak zrychlí, samička uplave a je klid... Mám je ze SkloREXu v Brně a když jsem je dával do akvárka furt byli spolu jen si ji sameček občas před sebou popostrčil tlamkou, ale byli u sebe pořád v těsné blízkosti.. Prosím poraďte mi.. hmm :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:55 Žena JJaanca [67] Re: domik101
To co máš na fotkách vypadá jako normální Apistogramma cacatuoides. Jestli se ti rozmnoží záleží na více faktorech. Nevím jakou máš vodu, tyhle ryby mají rádi měkkou a kyselejší. Můžeš zkusit přidat rašelinu. Ale i když se vytřou, tak si myslím že neuhlídají jikry před ostatníma rybama co máš v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 23:40 Muž domik101 [17] - Živorodky
Chtěl bych se zeptat mám cichlidky papouščí (kakadu), ale latinske jmmena jsou trosku jina (naky poddruh) rozmnozi se mi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 11:51 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: JJanca
Nakonec to je samička dal jsem jí k jinému samečkovi a měla mladý ale drápatečky jí to sežraly :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 10:20 Žena JJaanca [67] Re: romant
Mě se určení pohlaví podle chování moc neosvědčilo. Mám trojici a jednu samičku samec vysloveně nemá rád a vždy ji odhání. Už jsem jí chtěla dát pryč a pak jsem našla jikry. Vezme na milost jen při tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 11:29 R Muž romant [27987] Re: jan
Myslím si, že je to mladej sameček a proto se k němu ten původní chová tak jak popisuješ. Pokud v akvárku nebude dostatek úkrytů, tak časem dojde k nekompromisním soubojům a může to skončit i smrtí toho utlačovanýho jedince. Co se týká toho barevnýho zbarvení, tak existuje sousta barevných variant těchto rybek a může se jednat o nějakýho křížence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:49 Muž jan [132] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak jsem koupil k samotnému samci dvě samice a k jedné se chová hezky a na druhou je jak ďábel ale vypadá trochu jinak než druhá samice trochu mi přijde že to neni ani kakadu :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   05.06.2011 21:27 langosh Re: jan
Mladý samec...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:14 Muž jan [132] - Živorodky
Fotka k příspěvku chtěl bych se zeptat jakého pohlaví je ryba na fotce ? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 14:38 Stanley Re: BikerJames
děkuji všem za názory, nakonec se však ukázalo že to jsou všechny samice :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 10:56 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Stanley
No, je fakt že od začátku jsem si říkal že vypadají všechny jako samice, ty moje tak vypadají, (double red) Samci jsou o dost barevnější a mají hlavně výraznější ploutve ale záleží taky na velikosti ryb. Samičky se taky prohánějí ale nenapadají se, samci se viloženě u bijou k smrti většinou tak do 3 až 6 dnů. Když si je kupoval nebyli tam někteří jedinci s výrazně barevnějšíma ploutvema?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 08:48 Stanley Re: BikerJames
Omlouvám se blbě jsem to popsal ta poslední fotka je ryba č 1.

Zajímavé je že tu 4 honí ryba 3. Ryby 2 a 3 jsou kámoši a nic si nedělaj. Ryba 1 je nenápadná a nikdo ji nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 07:30 Muž Lukinulus [10] Re: Stanley
je nenápadná, schovává se a honí (napadá) ji samec? tak to taky může být samice nepřipravená ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 22:48 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Stanley
nemáš v tom už trochu zmatek? hmm já teda jo, ta co je taď na té fotce je číslo 1 a né 4. podle toho co jsi psal předtím.

Ta žlutá je na 100pro samice a ti tři budou asi samci, nic moc kombinace teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 21:39 Stanley Re: BikerJames
Fotka k příspěvku jasný :-) 2 a 3 bych myslel samci, a ta 1 je taková do šeda a jako jediná nemá na prsní ploutvi černý a žlutý flek...

ryba č. 4 bude samec...je neustále napadán

bohužel stále si nejsem jistý rybou č 1. furt se schovává u dna a je nenápadná...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 09:05 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Stanley
4. bude fakt samice takhle žluté jsou když jsou v dobré náladě :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 08:46 Stanley Re: BikerJames
Jseš si rybou číslo 1 a 4 jistý ? díky
Vypadá to že nejvíc prohání dvojka čtyřku ( čtyřka neutoci, ale zase jestli to není tím že je malá)... ale občas i dvojka trojku (vzájemné). Jednička je celkem v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:47 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Stanley
podle mě:
1- samička
2- samec
3- samec
4- samička
Pokud se bude jedna ryba 2 nebo 3 vyloženě vyhledávat tu druhou a přímo se napadat tak jsou to samci a do tří dnů máš v nádrži jen 3 kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:52 Stanley Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další foto ryby č. 1 na 1. a 2. fotce.
Na 3. fotce ryby č. 2 a v pravo č. 4
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:34 R Muž romant [27987] Re: Stanley
Ryba 1 podle mě mladej sameček.
Ryba 2 asi taky sameček
Ryba 3 jasnej samec
Ryba 4 podle mě samička
Uvidíme jaký názor na to mají ostatní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:16 Stanley – samec nebo samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o identifikaci pohlaví, proháněj se tak nějak všichni... děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 12:39 Muž Lukinulus [10] Re: Lukin
Vypadají jako samice, ovšem mě v pátek překvapil můj nejkrásnější a největší samec když nakladl jikry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 12:02 Muž Lukin [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
potřebuji se ujistit, zda tohle jsou samičky ;-) .
samička_1
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:56 Muž domik101 [17] - ŽivorodkyRe: Steegard
Ta samice je nejspíš dominantní ,ale hlavně se připravuje na mladé ,proto je i žlutá a tak agresivni :) moje to dala taky a pak z toho byly jikry a ted zas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:29 R Muž romant [27987] Re: Steegard
Tak to Karlovi držím palce, aby jí pak vůbec stačil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:27 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: romant
3 samičky a 1 samec (mám Karla v profilu :-D ) zatím si na něj netroufla ...asi proto, že je více než 2x větší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:25 R Muž romant [27987] Re: Steegard
Je to zdravá a zřejmě dominantní samička, tak to dává okolí patřičně najevo. Pokud máš v akva i samečka, tak ho nejspíš prožene taky, ale když to na ně příjde, tak se bude chovat jako správná máma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:21 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: domik101
Tak to mi spadl kámen ze srdce. A čím je tedy způsobeno to, že vyhání všechny ostatní ryby od sebe ? Stojí dobrý půl den uprostřed aq a co je blízko, dloubne a prožene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:18 Muž domik101 [17] - ŽivorodkyRe: Steegard
100% samice moje vypada stejně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:15 Muž Steegard [0] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím. Opět dotaz - samec či samice ? Zakotvil/a/ totiž uprostřed aq a kdo se přiblíží, okamžitě ho prožene.Nehledě na to, že se nějak žlutě zbarvil/a/.
Díky za odpovědi. love
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 14:13 Usine Re: Steegard
Fotka k příspěvku Je to samička :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 13:35 tomchamik Re: Steegard
vypadá to na samičku,já mám i 5 samiček u jednoho samce,záleží na velikosti nádrže a počtu úkrytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 10:39 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: Dixon
Fotka k příspěvku Ano.Podle fotek na které jsem se díval to vypadá opravdu na ramirézku.Avšak to by mne tedy zajímalo, kde se tam vzala coze .Čili pokud je to tak, budu muset sehnat společnost ramirezce a karlovi další nevěstu.
Tak prosím ostatní, aby se vyjádřili hlavně k první fotce.Zda-li se jedná o samce či samici.Docela nerad bych měl v jednom aq dva samce.

Zde jsou další fotky pochybné samice.Je to tedy samec či samice ?A kolik samic mít na jednoho samce ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2010 08:34 Muž Dixon [13] - SumciRe: Steegard
to vyzera na samicku ramirezky,ale mozem sa mylit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 08:32 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: Dixon
Fotka k příspěvku Já si taky říkám, že asi samice.Ale na druhou stranu - když se na tu "asi" samici podívám, má na ploutvích začínající zbarvení jako samec Karel.To mne právě mate a proto se ptám ostatních.Rovnou bych sem tedy dal i další fotografii s cichlidkou kakadů a opět s dotazem zda-li se jedná o samici či samce. Čili stejná otázka ke dvěma fotografiím. Děkuji moc za odpověďi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2010 08:27 Muž Dixon [13] - SumciRe: Stegaard
podla mna samica ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5430x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9799-cichlidka-kakadu-pohlavi?od=51