Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rybičky se zdržují u filtru

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Rybičky se zdržují u filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 12:35 billdotjr Re: Geri
Prosím o udržení věcné diskuse, děkuji.

Dokáže někdo odpovědět, co může zapříčiňovat škubání ryb?

Nekrmíte-li patentkami, čím krmíte paví očka při odchovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Geri
Souhlas s kretenem, proč by měly být patentky z Polska špatné, vždyť i Koblasa prodává patentky z Polska a zatím jsem si nevšiml že by to byly sračky, používam je dost často ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 06:00 kreten Re: Geri
Kde pán bere tolik rozumu, že zná polské sračky? V Polsku se toliko patentka zpracovává - někdy, jinak se zpracovává již hodně zrovna při těžbě a sračkou se stává špatným zpracováním a ne tím, že je z Polska:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 05:38 Muž Geri [29] - SkaláryRe: billdotjr
Přečíst knížku Akvaristika od začátku až do konce :) nekupuj patentky běžně v krámě, jsou to polská sračky který kalí vodu, málokde mají kvalistní, musíš se po nich trochu popídit, LON MIX, tohle krmivo znam jen z doslechu, ani přd 15 lety když jsme měl svoje první 2 rybky tak jsem jim koupil Tetra Min, LON MIX zní jak kosmírné ;) a hlavně výměnu 2/3 H2O v 25l AQ = totální rozbourání ekosystému v AQ, poku tam nějaký byl, je to moc razantní změna prostředí, neni voda jako voda, je živá a mrtvá, živá má být AQ, mrtvá v kohoutku, někdy míň je víc, povídali jsme postupně měnit vodu, ale častěji...
tzn. např.: PO - 1/3, ÚT - nic, ST - nic, ČT - 1/3, PÁ - nic, SO - nic, NE - 1/3. Takhle to udělej v rozmezí 2 týdnů, pak intervaly zvětš třebas na 1x za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:41 billdotjr Re: Sid
2Sid: Nevidím v tom kdovíjaký problém, i tady na serveru jsou tyhle krmiva popsaná bez problému. Co doporučujete jiného? Rád si nechám poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:37 billdotjr Re: Geri
Vodu jsem měnil 1/3 objemu před týdnem nebo dvěma max, teď nevím přesně. Vysával jsem nepořádek ze dna. Mohlo by to nadměrné znečištění být způsobené patentkama?

Jaký máte ostatní názor na štěrk? Mohlo by to být příčina nadměrného znečišťování? Chápu, že u velkého akvária má smysl, ale u malého, které navíc momentálně chápu spíš jako odchovnu, mi přišlo, že spíše ztěžuje údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: billdotjr
...mražené patentky...sušené dafnie...LON MIX...
Za co své rybky trestáte?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:25 billdotjr Re: Labyrintka
Tak jsem šel provádět bližší prohlídku akvária a zjistil jsem, že mi umřel sameček ancistruse. sad V rámci prvotní paniky jsem výměnu vody provedl ihned (cca 2/3 objemu).

Ryby zdá se nemají zarudlé žábry, ale nevím to zcela jistě, nevím jak by to mělo vypadat. Ovšem trhání rybek a zničehonic rychlé plavání jsem pozoroval už včera! Co to je za problém?!

Pro bližší diagnózu uvedu ještě upřesňující informace:

V akváriu jsou květiny:
- jávský mech
- valisneria spiralis
- růžkatec ponořený

Krmím:
- mražené patentky do krmítka (koupené běžně v krámu)
- drcené sušené dafnie (pytlíček z OBI)
- výjimečně LON MIX
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 22:16 Muž Geri [29] - SkaláryRe: billdotjr
tipoval bych zanedbanou údržbu, nahromadění NO2 a NO3 jak už bylo níže napsáno, výměna vody a jako prevence praielná výměna vody, 20% kažý týden, nmužeš nc zkazit, pávčata jsou hejsavky na NO3. možná trochu přisol vodu, taky zabírá. 25l/1 kávová lžička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:45 Žena Labyrintka [0] - LabyrintkyRe: billdotjr
Nemáš tam vidět ryby, ale je možné, že rybky nemají ve vodě dost kdyslíku. Mrkni na ně jestli nemají zarudlá žábra.Jinak předcházející příspěvěk nevylučuji. Ale zkus kouknout na ty žábry a ještě dotaz. Jsou ryby neklidné trhají sebou plavou při hladině?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:31 billdotjr Re: VVV111KKK
Na to měření se podívam a výměnu taky zkusim, uvidíme co to udělá. Ikdyž přemýšlím o tom, že cca 1/3 vody jsem měnil asi před týdnem. Co může být zdrojem dusíkatých látek? Přerybnění bych asi vyloučil, když je v akváriu jen párek menších ancistrusů, párek pavích oček a čtyři týden stará narozená paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:25 Muž VVV111KKK [61] Re: billdotjr
Rozhodně bych se snažil změřit NO3, NO2 a čpavek. V každým případě doporučuji okamžitou výměnu alespoň 10 ltr vody alespoň 3x týdně, do viditelného zlepšení. Pravděpodobně se v akva nahromadili dusíkaté látky a filtr (bakterie v něm) a rostlinky je nestačí odbourávat. Podle mě bude vidět změna už po první výměně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:28 billdotjr – Ryby přebývají u filtru?
Poslední přibližně dva dny sleduju zvláštní chování ryb v mém akváriu (www.rybicky.net/…). Většina Pavích oček přebývá v blízkosti vývodu z molitanového filtru, dokonce jsem tam dnes zahlédl i Ancistruse. Tušíte proč? Čekal bych, že ryby se snaží lépe dýchat okysličenou vodu vycházející z filtru, ale to mi u 25L osázeného akvária nedává moc smysl...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3196x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9797-rybicky-se-zdrzuji-u-filtru