Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Poecilia wingei (Živorodka Endlerova)?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Poecilia wingei (Živorodka Endlerova)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2018 15:08 R Muž ctibum [4809] - Snažím se to nezahubit...Re: Amatértom
Achzó, tak to pak jó... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2018 15:04 Muž Amatértom [466] - CichlidyRe: ctibum
Však já to myslel všeobecně. Betta je taky náročná na čistotu a jestliže prosperuje s endlerkami, určitě to bude ok. Teplota, dle atlasu, bude vyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2018 14:46 Muž RE5PEKT [248] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Teplota je si myslím v pořádku. Tihle malí pancéřníčci jsou dost choulostiví na čistotu, ale pokud nebudeš zanedbávat údržbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2018 14:41 R Muž ctibum [4809] - Snažím se to nezahubit...Re: Amatértom
Betta je stařena, co si hledí svýho a občas slupne potěr :)
Ale nešlo mi o snášenlivost, ale spíš o teplotu vody a nároky na čistotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2018 14:23 Muž Amatértom [466] - CichlidyRe: ctibum
Pokud si betta rozumí s endlerkami, bude si rozumět i s pancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2018 14:14 R Muž ctibum [4809] - Snažím se to nezahubit...
Zdravíčko
Byl by problém přidat do mojí "61" k Endlerkám a Bettě hejno Pancéřníčků malých, trpasličích nebo třískvrnných?
Údržba týdenní, teplota vody 26-27°.
Díky X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2017 17:17 Muž motýlek [274] Re: nepřihlášený uživatel
On bude nejspíše problém mezi čichavci navzájem?
Endlerky se vlezou k čemukoliv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:44 Muž JirkaŠčobák [2843] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: nepřihlášený uživatel
Jo, NĚJAK šlo. Jejich populace ale nebude nikdy tak prosperovat, jako, když je budeš mít samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 15:36 nepřihlášený uživatel - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.
Dobrý den, šlo by endlerky kombinovat v hustě zarostlém, 200 litrovém akvárku s čichavci perleťovými a zlatými, tetrami měděnými a párem pancéřníčků kropenatých? Endlerek by bylo tak 10 kousků.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 20:07 Žena Ziki [7] - zatím co přežije...Re: Eliss
Dobře, po prázdninách by stejně měl už odrůst tak na endlery alspoň zbyde čas. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 19:59 Žena Eliss [77] Re: Ziki
Endleři jsou mírumilovní, nikomu neubližují, ale já už bych tam nic nepřidávala. To aq je malé a dokud tam bude potěr dánií, tak je to už teď až dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 15:35 Žena Ziki [7] - zatím co přežije... – s potěrem?
Dobrý den, momentálně mám tak 1 cm velký potěr. Snesl by se s několika samečky endlerek? Endleráci by měli tak 2,5 cm.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 23:19 Muž Aforte [519] - RostlinyRe: Turbínka
Dobře, děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 23:18 R Žena Turbínka [2552] Re: Aforte
Tak ty pancéřníčky taky v úměrném počtu 8, max. 10 když už tam nebudeš přidávat další ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 23:15 Muž Aforte [519] - RostlinyRe: Turbínka
Úměrné množství třeba 8-10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 23:11 R Žena Turbínka [2552] Re: Aforte
Já ti nevím, zase to spojení čistotných ryb s živorodkama, i když endlerky nejsou na tom "špinícím" žebříčku tak vysoko :-) Podle toho co považuješ za úměrné množství, ideálně tyhle menší druhy pancíků v počtu 8 kousků a víc, tady bych to viděla na těch 8 když už.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 22:54 Muž Aforte [519] - Rostliny
Co říkáte na endlerky spolu s jedním druhem menších pancéřníčků v jednom akváriu? Jedná se o 60x30x30. Kolik bych tam těch pancéřníčků mohl dát? 5,6,8,10? Endlerky bych držel na uzdě. Viděl bych to na nějakého pygmaeus/habrosus.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 05:44 Muž LiborSprysl [8853] Re: kahua
Nerad aby to znělo jako drbes...ale myslím, že jsem odpověděl... ;-) Mám zrovna tyhle čuby taky a tak si myslím, že o nich něco vím... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 05:41 Žena kahua [220] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Šedin si vážím, to nebyla neúcta. Každopádně hned na začátku jsem psala, že nevím, zda jsem tu správně, ale nic jiného jsem nenašla. Děkuji, budu hledat dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:03 Muž LiborSprysl [8853] Re: kahua
kahua napsala: Já si nevšimla nikoho, kdo by okusoval, ale někdo jim to dělat musí, páč to nejsou rozpadlé ploutve, ale "pěkně" okousané...
Milé děvče, ten název tématu pro váš dotaz je totiž pěkně blbý! Být trochu jedovatější, tak trochu pochybností adresuji i vám, s ohledem na vaši neúctu k šedinám starců... :-)
Varianta Tiger není endlerka, nýbrž kříženec mezi P.wingei a P.reticulata, a jak je známo, P.reticulata trpí poměrně dost často na bakterku, a tuto vlastnost velmi často dědí i barevné varianty těchto kříženců. Takže pravdu má Václav, já bych na ty parmičky také nesázel...
Na té fotce je bakterka velmi pravděpodobně do ocasu zahryzlá. Mohlo by se jednat o nejslabšího samce z toho vašeho stádečka...on je totiž nejslabší většinou ostatními skutečně ustrkován natolik, že se ho chytí každý prd...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:45 Muž MonterMonty [2004] - AmerikaRe: kahua
no , máme SAE s potěrem gupek už nějakej měsíc , nikdy jsem si ničeho podobného nevšiml,endleráci jsou poseroutkové,jak se k nim něco jiného než samice přiblíží tak berou dráhu do kytek ... skus SAE občas přidat něco masitého , v téhle velikosti je to už spíš všežravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:02 Žena kahua [220] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku Líp se mi ten sameček nepovedl vyfotit...opravdu si myslím, že to je okousané.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:33 Muž MonterMonty [2004] - AmerikaRe: kahua
U nás teda SAE - jsou největšími škůdci na jikrách skalár , ale že by okusovaly živé rybky se mi taky nezdá , skus kouknout lupou na ty ploutve , třeba bude líp něco vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:22 Žena kahua [220] - MiniakváriaRe: vaaclav
Já si nevšimla nikoho, kdo by okusoval, ale někdo jim to dělat musí, páč to nejsou rozpadlé ploutve, ale "pěkně" okousané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:06 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kahua
Nikdy jsem si nevšiml že by SAE okusovaly ploutve jiných ryb a to jsem měl větší než těch tvých 10cm. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:12 Žena kahua [220] - MiniakváriaRe: vaaclav
Václave, nemoc ploutví? Ty mě určo nějak zkoušíš coze :) Maj to opravdu okousané, páč to je pravidelné, jeden sameček chudáček to má okousané celkem dost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:08 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kahua
Já bych si tipl na nemoc ploutví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:05 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: kahua
Budou to určo parmičky, endlerky se navzájem neokusují.Jen si občas vyjasní,kdo je pánem - jak psala Turbínka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 19:01 Žena kahua [220] - MiniakváriaRe: Turbínka
Díky moc, plánovali jsme je dát už pryč, že jsou obr :-D Tak aspoň už nastal ten správný čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 18:56 R Žena Turbínka [2552] Re: kahua
Já bych podezřívala parmičky. Když mám endlerky (jen kluky) v odchovně nejsou k sobě agresivní a nejsou takoví jako samci pavích oček, nekoušou se mezi sebou jen si občas vyjasní kdo je pán :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 18:52 Žena kahua [220] - Miniakvária
Ahoj, nevím,zda to sem patří,ale nic jiného jsem vhodnějšího nenašla. Máme ve 120l akvárku endlerky var. tiger. Je jich tam teď cca 15, převaha samců jak už to tak bývá. Poslední dobou jsem si všimla, že samečci mají okousané zadní ploutvičky (ocásky). Dělají si to navzájem? Dalšimi obyvateli jsou pancéřníčci, 3 parmičky černopruhé (vel 10cm), 2 ancíci. Nepřijde mi, že by mezi nimi byli nějací agresoři. Díky moc :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 13:35 meleri - MiniakváriaRe: jamajcan
dekuji. cetla jsem, ze tetra diamantova potrebuje velmi mekkou vodu a nizke pH. v obchode je ale maji ve zdejsi tvrde vode i vysokym pH. tak nevim.
kvuli zdejsi vode uvazuju opravdu jen nad zivorodkami. ale kdysi jsem mela i razborky a neonky a v pohode jen se mi nemnozily ale zily dobre a dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 06:13 jamajcan - MiniakváriaRe: meleri
Každá žije v jiném prostředí,tzn.mají jiné nároky na chov a hodnoty vody.Když to zobecním,tak Characidy mají rády vodu měkčí,mírně kyselou a s nízkým obsahem dusíkatých látek.Naproti tomu živorodky,vodu tvrdší,neutrální až zásaditou.Nehledě na to,jsou velkými producenty výkalú,potažmo N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:59 meleri - MiniakváriaRe: jamajcan
pav oka jsou ale stejne velke tak proc? ze jsou to zivorodky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:06 jamajcan - MiniakváriaRe: meleri
To není kompromis.Tyhle ryby se k sobě prostě nehodí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 19:13 meleri - MiniakváriaRe: jamajcan
dekuji, tak bude kompromis, misto endlerek dam pavi oka, ty jsou velke a snad jim tetry neublizi ale mam i krevetky co se da delat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:05 jamajcan - MiniakváriaRe: meleri
meleri napsala:
Proc se k sobe nehodi?

Přečti si o nich v atlase ryb. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova rybicky.net/atlasryb/tetra_diamantova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:59 meleri - MiniakváriaRe: jamajcan
jejda opravdu? to me velmi mrzi!

zrovna jsem koukala asi na pet videi s touto ohromnou tetrou a je to snad nejkrasnejsi ryba co je!

ale endlerky jsou taky nadherne.

Proc se k sobe nehodi?

mam akva sto cm dlouhe a na vysku ctyricet sirka tricet, cca 120l.

chtela jsem tyto tetry (nebo tetry cerne, ty ale nejsou tak hezke) a k tomu nejake zivorodky plus na dno otocynkly.

cca maximum dvacet sest ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:56 jamajcan - MiniakváriaRe: meleri
T.diamantová není agresivní ryba,když se chová ve vhodných podmínkách a hejnu.Každopádně jako společník pro Endlerky,to rozhodně není nejlepší nápad.Je to Je to nevhodná kombinace.Buď si vyber k End. adekvátní spolubydlící,nebo naopak,se zameř na ty characidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:32 meleri - MiniakváriaRe: jamajcan
tak to je naprd.

a prosim prosim, tu tetru diamantovou, tu jsi nemel? jestli neni moc agresivni? je to nadherna ryba, uz roky ji chci, ale koukal jsem na video kde dost drsne prohanela nejake zivorodky tak nevim nevim, ono se rika ze kdyz je ryb vic tak je to v pohode ale nevim, nemela jsem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:19 jamajcan - MiniakváriaRe: meleri
Kříží se spolu běžně./Wing.a Ret./
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:15 meleri - Miniakvária
a jeste dotaz, kdyz poridim endlerky a pavi ocka k nim tak se budou krizit? nebo se to moc nestava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:14 meleri - Miniakvária
ahoj, chci poridit endlerky a k nim hejno deseti teter.
bud tetra cerna nebo tetra diamantova. Libi se mi moc obe dve ale chtela bych jen jednu z nich.
je ta tetra diamantova moc temperamentni k tem endlerkam?
bylo by lepsi vybrat tu tetru cernou? nebo je to stejne?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.03.2013 13:30 Muž Johan [4726] - RostlinyRe: Dezidor
Křížit se nebudou, ale snášet také ne. Pro Heterandrii je optimální jednodruhové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 12:59 Muž Dezidor [6] – Dotaz
Hrozí nežádoucí křížení s Heterandrií trpasličí? Pokud ne, jak se spolu snášejí?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 13:09 JagerMaister
no to by šlo je to lepšie riešenie ... skúsim vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 13:08 Žena katterinecka [2139] - RostlinyRe: bluemonster
a co tak tam dát víc kytek abys neměl řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 12:24 JagerMaister - Rostliny
ešte mám dotaz v akváriu pre gupky mám riasu a chcel by som tam dať SAE aby s ňou zatočili - SAE sú veľké asi 5cm a mňa zaujíma či SAE nebudú žrať malé gupky (novorodený poter) ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 07:09 Muž LiborSprysl [8853] Re: Johan
No přece "nic není nemožné" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 07:08 Muž Johan [4726] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jak souvisí Limia a metalica?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 3507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/974-jake-ryby-k-poecilia-wingei-zivorodka-endlerova