Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

SERA Fil Precision Bioactive 250

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

SERA Fil Precision Bioactive 250
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 21:13 Muž paradoKs [198]
Tento filtr 250 nemá regulaci průtoku. Příkon je 22W bez uv lampy.
Objem filtračních médií je plus, silné čerpadlo 750L/h také. I při zanesení je proud stále stejný, vše se uvnitř pěkně rozkládá. Biologická filtrace je tedy super.
Nicméně nedoporučuji, má to tolik much, že můj bezproblemu fungoval 2,3 roku a je na vyhoz. Náhradní díly se nevyplatí. Vnitřní těsnění košů úplný rozpad. Těsnost hlavy/ netesni. Na hlavě opotřebení zámku ventilu /netesni, ventil netesni. hlava stojí jako samotný filtr, je to šit jak brno. Nedoporučuji ;-)
Tichý je,první dva roky smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 21:39 Žena jalea [3] – regulování proudu
Zdravím měla bych jen dotaz mají tyhle filtry popřípadě vyšší řady od Sery regulování proudu? předpokládám, že ano, ale radši.... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 17:22 WIku – Zkušenosti s Sera bioactive
Zdravím. Jaké máte zkušenosti s filtrem Sera bioactive 250? Mám na myslí midel bez UV lampy. V technických parametrech se uvádí příkon 22W. Odpovídá tomu i síla čerpadla? Mám zkušenost s jiným menším externím filtrem. Ten má příkon 9W. Po vyčištění jede jako drak. Ale už po týdnu proud výtoku zeslábne na až nezdravou úroveň. Přitom po rozebrání nejsou náplně nijak extrémě zanešené. Hledal jsem tedy nějaký výkonný filtr a našel Seru. Ostatní filtry v této třídě mají příkon okolo 13W, ale Sera má 22W.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 08:10 R Muž Silent [5949] Re: robo77
Přesměruju tě sem. Tady si snad obrázek uděláš rybicky.net/forum/3884…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 08:05 robo77
Chcem sa spytat, ci filtre SERA Fil Precision Bioactive maju regulator prietoku.
A este sa chcem spytat, ake mate skusenosti s filtrom TetraTec EX 700. Udajne sa dost kazi. Co je na tom pravdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 06:11 Muž Walker [66] - CichlidyRe: robo77
S naddimenzovanym filtrem si rozhodne nedelej starosti. Je to pro akvarium plus. Jedinou nevyhodou je silnejsi cerpadlo, takze je nutne, aby u filtru sel regulovat vystup a ty ho mohl trosku priskrtit. Mam na 112L TetraTec EX700 a tim, ze je velky a naddimenzovany, se mi prodlouzil interval jeho otevirani na 3-4 mesice. A i to je mozna zbytecne casto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:45 robo77 Re: Polyfenes
Najskor som chcel zobrat TetraTec ex 700, ale predajca mi odporucil ten od Sery, vraj je tichsi.
Povodne mam v 112 l akvariu vnutorny filter Fluval 2+ a zda sa mi, ze uz nestiha. Za jeden tyzden je totalne zaneseny. Ma vyhodu ,ze je velmi tichy, vobec ho nepocut.
Este by som sa chcel spytat, ci by bolo do 112 l akvaria filter, ktorý je nadimenzovany na 250 l akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:32 Polyfenes Re: robo77
Je to novinka a to je podle mě vždycky tak trochu riziko. Může mít své mouchy které časem během výroby vychytají. Na internetu jsou o něm docela zmatené údaje. Někde uvádějí spotřebu 16W a někde 22W. Možná pletou spotřebu filtru s UV a bez UV, ale pokud to bude fakt 22W tak i to by pro mě byl argument proč ho nebrat. Pro srovnání TetraTec EX 700 - 13W, Uni Max 250 - 11W, Eheim 2213 - 8W, FLUVAL 305 - 15W,....Objem filtračního materiálu jsem nenašel vůbec (asi někde bude - hledání mi moc nejde :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:10 R Muž Silent [5949] Re: robo77
Já myslím, že vzhledem k tomu, že to je poměrně novinka Ti toho nikdo moc neřekne. Podle toho co jsem měl možnost vidět se jedná o výrobek podobný Tetrám, takže užitné vlastnosti budou asi podobné. Plus samozřejmě určitá vylepšení, ale velký rozdíl v tom nebude. Prostě je až příliš podobný Tetře takže se asi taky tak bude chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:01 robo77 – SERA Fil Precision Bioactive 250
Zdravim, len v rychlosti sa chcem spytat, ake mate skusenosti s tymto vonkajsim filtrom: SERA Fil Precision Bioactive 250. Potrebujem extra tichy vonkajsi filter a tento mi doporucil predajca, ale aj tak by som si rad precital Vase nazory.

Dakujem za odpovede.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1491x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9720-sera-fil-precision-bioactive-250