Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ceratopteris siliquosa

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Ceratopteris siliquosa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 13:17 pavel1234 Re: Maq
Fotka k příspěvku Aha. Nevěděl jsem, že je šneci žerou. Mám jich v akváriu dost a s velkýma rostlina nějaký problém není. Jenom u skalárů mi nějak přestaly růst. Většina uhnívaka a musel jsem ti vyhazovat. Zbyla mi jen část. Foto. Chci to nechat vyrůst a až bude ta rostlina velká přendam je ke skalárám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:56 Maq Re: pavel1234
Takhle jak to máš by to mohlo fungovat, ale je to dost pomalé a šneci je žerou. Tohle je výjimka, tyhle rostliny žerou i jinak neškodní šneci.
O něco rychleji mi rostly emerzně při 100% vlhkosti. Výhoda byla i tak, že vytvářely pořádné kořeny, takže se potom líp sázely. Pod vodou rády vyplavávají, mají v pletivech hodně plynů a slabé kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:52 pavel1234 – Rozmnožování
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A bude toto vhodný štěrk, mohu je pěstovat takhle u sebe a jak moc hluboko je sázet?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 12:50 pavel1234 – Rozmnožování
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám plno Ceratopteris siliquosa ale ještě více mám thalicroides. Dávám fotky, kde se rozmnožují. Chci se zeptat:
1. Kdy oddělovat květy s kořeny.
2. Když je zasadím do jiné nádrže, roste rychle?
3. Oddělovat je nebo počkat, až je kytka vyhodí na hladinu?
Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:40 pansuu Re: Byk1984
Pravděpodobně můžeš, ale nevpadá to moc dobře. Stříhám celé listy, když začnou tmavnout. Je fakt že tato rostlina zabírá hodně místa, taky se mi nedaří ji držet v přiměřených dimenzích, viz Bobánkovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:39 R Muž Silent [5949] Re: Byk1984
Já prostě přerostlé dávám pryč a nechávám je menší a to tolik aby příliš nestínily ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:33 Muž Byk1984 [2] Re: Ivulik1
Ano ano dakujem uz to chapem a rad by som sa este spital,ako tu rastlinku upravovat,ked ju chcem zastrihat,lebo je velka.Mozem len tak hoci kde odstrihnut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:28 Ivulik1 Re: Byk1984
Na konci listu se zacne delat novy list, maly, a pak dalsi a pak z toho vylezou i korinky. Takze z jednoho bodu na okraji listu ti vyroste nova rostlina. Kdyz je dost velka, tak ji utrhnes a zasadis. Muzu to zkusit i nakreslit, ale doufam, ze si to pochopil smich

EDIT: koukam, ze byl nekdo rychlejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Byk1984
Nevím čemu nerozumíte. Na okrajích listů vznikají nové rostliny.

Zde na fotce to je vidět rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 12:24 Muž Byk1984 [2] – Ceratopteris siliquosa
Zdravim vas
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
Na tomto odkaze je ta rastlinka.neviem pochopit ako to tam myslia s rozmnozovanim.Viete mi to niekto vysvetlit laicky???Vazne tam tomu nerozumiem
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9700-ceratopteris-siliquosa