Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavka thajská - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přísavka thajská - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2022 15:48 Muž Yirka [9126] Re: zabak2019
Když jsou starší, potřebují dostatek bílkovin. U mě upřednostňovaly patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 14:46 Muž zabak2019 [0] Re: Yirka
Tetra granules, ostatní sou v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2022 07:47 Muž Yirka [9126] Re: zabak2019
Čím krmíš? Možná bakteriální infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2022 23:07 Muž zabak2019 [0] – Nafouklé bříško
Fotka k příspěvku Zdravím, všiml sem si ze Thajce se nafouklé výrazně bříško. O co by se mohlo jednat? Mám v akváriu tři kusy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 18:42 Muž Yirka [9126] Re: Zabacek
Přesto doporučuji pomalu shánět někoho kdo si od tebě 2 vezme. Je to opravdu velká ryba. Mám nádrž dvakrát takovou jako ty a už bych docela uvítal, kdyby přestala růst, ale neposlouchá :-)
Edit: Ještě jsem si vzpoměl na velmi pěkný článek z konkurenčního webu:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 18:38 Muž Zabacek [2] Re: Yirka
Bohuzel nemam kam umistit dalsi nadrz a v dobe kdy jsem je porizoval jsem nemel tyto zkusenosti a taky byly takovy maly :-). Zatim jsou celkem spokojeny (teda aspon me tak pripadnou) vetsinou jsou vzdy dve a dve pospolu jedny jsou schovany pod parezama a druhy dve jsou v tom kamenu a nebo pobliz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 18:29 Muž Yirka [9126] Re: Zabacek
S růstem těchto rybek mám podobné zkušenosti. Nemám tedy tu bílou formu ale normální a po zhruba roce a půl má jedna tak 13 cm a druhá maximálně 8. Obě přitom mají stejné podmínky. Ještě bych dodal, že do tvého akvária jsou 4 kusy příliš, bude jim to malé a budou nepokojné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 16:50 Muž Zabacek [2] Re: Roman
No zvlastni je ze jsem kupoval ctyri stejne veliky a ted jsou dve vetsi a dve mensi a prave jedna velika a jedna mala je strakata a ty dve zbyly jsou normalni. No uvidim pokud se jim bude darit porad stejne tak je to asi jejich prirozenost pokud se budou chovat nejak divne tak to zacnu zase nejak resit. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 14:57 Roman Re: Zabacek
Nezmizi, alespon moji prisavce to nezmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 14:54 Muž Zabacek [2] Re: Roman
Diky za info ten cernej flek teda pak zase zmizi? Puvodne byly vsechny jen ciste zluto bile.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 14:34 Roman Re: Zabacek
Tohle je normalni zbarveni, dospiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 00:13 Muž Zabacek [2] Re: stanovsky
Problem je v tom ze se to postupne zvetsuje zacalo to jako malej flicek u ocasni ploutve a ted uz to ma na 2/3 tela a ta druha toho ma na sobe jeste o trochu vice zatim to je jen na tech dvou u tech zbilejch dvou se zatim nic podobnyho neukazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 23:20 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Zabacek
Možná to je jen pigmentace.. ale nemoc bych to teda netipoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 19:19 Muž Zabacek [2] – Černý flek (fleky, mapa) na Přísavce Thajské
Fotka k příspěvku Mam celkem ctyri Prisavky Thajske stoho dve znich maji po oboustranach tela smerem od ocasni ploutve cerny flek nebo takovou cernou mapu (viz. foto) ta se postupem casu se zvetsuje chtel bych se zeptat jestli jste se tim nekdo nesetkal, pripadne co by to mohlo byt. (pokud bude potreba tak muzu zkusit poridit jeste nejakou fotku ale ani jedna nechce drzet na foceni)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 09:17 Muž Yirka [9126] Re: samis
Na webu Akvarista.cz vyšel velmi pěkný článek o přísavce thajské,kde je podobný fenomén popisován včetně příčin a možné léčby. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 16:59 Muž samis [5] Re: prisavnik
Machanické oděrky to nebudou, jsou to hodně zčervenalé žílky, ale od čeho ??? Žebe byla rudá vzteky? Teď vlastně jo, protože běhám kolem akvária abych ji lépe vyfotil, ale nemá zájem ne
Dnes je opět přísavka naprosto normální, ani stopa po červených žílkách...nechápu, uvidíme jak to bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 16:32 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: samis
Nevrta sa moc v dne? Vypada to ako mechanicky oskrete.Mne to robili zavojnatky.Stale som patral preco maju cervenu papulu,nakoniec som zistil ze ryju v dne ako krtkovia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 14:35 Muž samis [5] Re: Yirka
Ne nikdo si na ní nedovoluje, spíš ona občas prožene parmičky jednopruhé nebo SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 14:21 Muž Yirka [9126] Re: samis
Mně to moc jako náznak nemoci nepřipadá. Nebije se trochu s parmičkmi čtyřpruhými či skaláry? Ta skladba rybek mi nepřipadne nejšťastnější, v nádrži vidím málo možností úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 13:50 Muž samis [5] – Nemocná přísavka thajská
Fotka k příspěvku Ahoj, už tak 2 týdny má přísavka zarudlou hlavu. Občas ji to na 1 den vymizí a další den znovu zrudne. Jinak se chová naprosto normálně, chuť k jídlu ji nechybí. Ostatní ryby jsou v pohodě. Hodnoty vody máme NO3 < 20, NO2 < 1, 17°dGH, 5°dKH, PH 7. Neporadil byste někdo co jí je nebo chybí?
 
Vyzkoušejte
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9687-prisavka-thajska-nemoc