Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel II 2028

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim Professionel II 2028
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 22:08 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak už jsme na to došel, dostat by se tam nedostalo asi skoro nic, je to nepromazatelné místo. Ále hlava jde suprově snadno rozdělat a vydělat celý modul s pumpou a promazat to těsnění v ruce.

Bohužel sjem neměl po ruce foťák, ale stačí odšroubovat vše, opatrně vydělat tu trubičku co je vevnit v té díře kde se pohybuje pumpa s rotorem a pak to nasazovat vrchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: edgemaster
hladinu nízko, pumpa nevytáhne vysoko? Trošku nechápu.
Mám to standartně od rychloupínacích kohoutů cca 15cm max pod dnem. Voda v akva 60, dřpiv 40cm vysoko od dna. Jde mi spíš o nasátí po důkladné čistce hadic s vylitím vody. A ve filtru dávým po čiůstění vodu skoro po okraj, zkouůsel jsem i prázdný. Celé je to o nepromazání pumpy, která drhne jak říkáš. Řeším jak ji promazat bez rozdělání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:10 Muž edgemaster [0] - Afrika
ze se nevraci pumpa? myslis tu co natahuje vodu do filtru, pokud je prazdny?
pokud filtr odpojis spravne, zustane v hadici voda a ta ti tam natece samospadem, nemusis ani pumpovat.
spis bych ale resil problem proc se nevraci... urcite drhne? neni to treba jen tim, ze mas hladinu moc nizko a ta pupa to proste nedokaze vytahnout tak vysoko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 22:41 Muž O.Tom [439] Re: Muffy
Originalni hadice byt nemusi, je treba akorat dodrzet jtejny vnitrni a vnejsi prumer hadice. Vhodne na metraz maji treba v hornbachu. Neco jako tady www.hadice.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 22:07 Voloduson Re: Muffy
Urcite budou mit tady a bude urcite skladem. Tady je primej link na 16/22 eheim 3m.
www.juwelakvarium.cz/…

Sidleji nahore nad branikem, autem skvele dostupny, autobusem asi z budejarny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 21:49 R Muž Silent [5949] Re: Muffy
Originální hadice být samozřejmě nemusí. Bez problémů lze použít například tuto www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 21:45 Žena Muffy [45] – Nákup hadice k filtru
Dobrý den,
koupila jsem nový filtr Eheim Professionel II 2028, u kterého jsou dvě hadice cca 130 cm délky (průměr 16/22). Já bych ale potřebovala jednu hadici cca o 30 cm delší. Mám koupit originál Eheim, nebo ji mohu nahradit nějakou neznačkovou hadicí? Nemáte někdo tip, kde takovou hadici v Praze sehnat? Už jsem zkusila Bauhaus, Baumax, Obi, ale nikde zelenou s potřebnou tloušťkou nemají. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 09:55 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Začni s polovinou. On se průtok bude postupně snižovat sám v závislosti na zanesení filtru a pak to můžeš upravovat podle nutnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 09:39 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Silent
mam ho stazenej :-) a jak hodne bych ho mel stahnout ? na pulku nebo min ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:57 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Ten návod co tu byl v odkazu je totožný s tím co je v tištěné podobě přibalený v krabici s filtrem. Stačí si ho stáhnout. Podle mně je dokonale srozumitelný ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:50 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Silent
ja ktomu nemam navod a podle tech navodu co mi tady poslali je tam jen takova jakasi packa :-D ale ja pres ni mam jeste sedivej takovej jakoby kryt tak sem i toho nevsiml... ale dekuju moc :-) s akvaristikou zacinam i kdyz sem uz od mala mel zakladni akvarium s zivorodkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:46 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Tou šedivou plackou (ovladač adaptéru) se to reguluje. Je to všechno v návodu i s obrázky :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:44 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Silent
uz sem to asi nasel je to pod takovou sedou plackou ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:33 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Průtok se reguluje páčkou v hadicovém adaptéru. Plovák v průhledu adaptéru ti pak signalizuje průtočné množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:27 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Silent
no jde ale ja nevim jak :-D byl sem vubec rad ze jsem to dal nejak dohromady :-D
vim ze takovou tou cervenou packou....ale pres tu jsou ty hadice a tak....nerad bych stim neco udelal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 08:09 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Je, ale průtok se snad dá regulovat ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 07:37 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
Zdravim , chci se zeptat jestli neni 1050l/h moc na 200 litrove akva coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:56 Muž karelpavel [18] Re: Smatts
A taky dost pomůže - mít výpust vody pod hladinou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 18:22 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Silent, romant
diky moc uz to jde !!! vysal jsem vzduch a uz to slape opravdu diky moc :-) jinak jak sem psal drive...dostal sem ten filtr od znameho meho znameho :-D takze sem ktomu nemel zadny rady ani polovinu soucastek ale za 1600 kc a diky vasim radam uz funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 18:00 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Pokud máš okruh těsný a regulační páčka adaptéru je maximálně otevřená mělo by to nasávat. Pumpa by měla vytvořit podtlak. Pokud to nejde zkus to bez hadic jen s adaptérem a při použití pumpy bys měl cítit že to fouká. Jestli ne tak je vadná pumpa a měl by sis to vyřídit s prodejcem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:58 R Muž romant [27977] Re: Smatts
Musíš tý vodě trošku pomoct. Prostě jí trochu nasát, ideální nad belíkem. Jakmile to začne vytékat, tak uzavřeš tu hadici a dáš to celý do filtru, pak pustíš vodu do filtru a zároveň filtr samotnej a mělo by to běžet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:02 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
zdravim :-) potreboval bych pomoct :( uz mam vsechny soucastky ktere chybeli ale nejak mi netece voda do filtru :( delam to presne podle toho navodu .....stlacim dolu cerpadlo ale hadice vodu nenasava :( nevite nekdo cim to muze byt???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 17:42 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Stáhni si z odkazu co ti sem dal kortezhugo návod. Je tam i čeština. Ten odkaz je asi tři příspěvky dole.
Čeština je až na straně 122 až asi 129.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 17:32 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Silent
dekuju mockrat :-) a jak to mam zapojit ? musim dat do filtru vodu a pak az ho zapojit do el. zasuvky ? nebo to natece samo ? nemam stim zadne zkusenosti a nikdo z rodiny nikdy rybicky nemel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 17:19 Muž kortezhugo [983] Re: Smatts
...tu su presne ocislovane nahradne diely...
www.fh-pumpen.de/…
www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 17:16 R Muž Silent [5949] Re: Smatts
Chybí ti tahle součástka www.sklorex-akvarium.cz/… . Jinak samozřejmě hadice, sací a výtlakové potrubí. To ale není problém sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 17:04 Muž Yirka [9117] Re: Smatts
Náhradní díly jsou k dostání například zde - proklikáš se i k jejich seznamu. Věřím, že když tomu dáš čas najdeš i manuál, nebo napiš do E-shopu a určitě se ti ozvou.
www.akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:56 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: voko
tak promin ;)logicky kdyz nevim jak to vypada kompletni a do krabice nevidim tak asi nezjistim co mi chybi ;) a ne kazdy ma cas behat po akvaristikach a hlavne je sobota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:49 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Smatts
Ty jsi chytrý jak rádio. To ti máme z fotky říct co všechno potřebuješ ? Když víš název mrkni do akvaristik, třeba tam najdeš ten filtr a alespoň zjistíš co ti tam přesně chybí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:23 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: boruberry
ten dil ? muzu poprosit o nejaky presnejsi nazev ?? jinak kolik veci musim koupit ten dil + hadice to je zaklad ? a pak nejaky ty vymozenosti jako saci kos, rampa a tak ? a jako kazdy jiny ?:-) ja mel vzdycky jen vnitrni filtr....takze ohledne vnejsiho filtru nemam ani paru :( a koukal sem po netu ohledne navodu ale nemuzu ho sehnat ani na officialnich strankach eheim :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Smatts
Ten dil se da koupit. Hadice sezenes taky. Dá se dokoupit i sací koš a rozstřikovací rampa. Mno a filtr s epak zapojuje jako každý jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 15:08 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Stary Filtr Eheim
Dobry den :-) dostal sem pres znameho meho znameho stary filtr Eheim Proffesionel II typ: 2028 potreboval bych poradit ...protoze chybi hadice a asi nejake dalsi dily ...tady je fotka nevim jak to nahrat na web tak sem to dal jako osbni fotografii www.rybicky.net/…
a jeste jak ho vubec poprve zapojit atd... dostal jsem proste jen tu nadobu s hlavou :( bez navodu a hadic :(
jo a to co je za tou cervenou carou a skrtly tak to mi tam chybi :( bouzel nemam funkci usb v pc takze sem musel fotku takhle upravit :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 00:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: lachon
Chybí tu základní informace,do jak velkého akva filtr půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 21:51 Muž Eff [417] - RostlinyRe: lachon
Tak to už ňákej duvod je. :-) Eheimu bych se nebál, nějakou dobu jsem provozoval 2026 a byl zcela tichý. Dalším přínosem je snadná manipulace a regulovatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:46 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Eff
Ne že bych byl nespokojenej ale chtěl bych vyskoušet něco jinýho hmm a ta investice tam sice je,ale udělal bych pro ryby všechno. ano
Jo a vlastně si myslim že dělá docela rambajz a těch 50 W co papá taky neni zrovna málo.Takže ňákej důvod k vyměně je. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:27 Muž Eff [417] - RostlinyRe: lachon
Proč fluval měnit za eheim, kdy funguje? Nebo je s ním nějaký problém? Nezastávám se fluvalů, sám mám eheim, ale osobně bych to považoval za zbytečnou investici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:16 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: lachon
Bud bez obáv , Eheim je spicka, budes spokoný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:59 Muž lachon [8] - Cichlidy – Filtr Eheim Professionel II 2028
Čus rybičkáři máte nekdo zkušenost s timto filtrem? shop.miga.cz/…
mám doma fluval fx5 a přemejšlim o tim eihemu myslíte že bude lepší jak tem fluval fx.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9514-filtr-eheim-professionel-ii-2028