Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to piraňa?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Jaká je to piraňa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:10 Mych
Nechci vám kazit radost, chlapi, ale to jsou jednoznačně COLOSOMY (Piraně rostlinožravé).
Mám osobní několikaleté zkušenosti s oběma druhy (Serrasalmus Nattereri X Colosoma Bidens). V obchodech se běžně prodávájí pod stejným označením a v mládí jsou si dost podobné, takže lehce dojde k jejich záměně. Jsem si jistý, že je od sebe nerozeznají ani někteří obchodníci.
Nejsnadnější identifikace je podle tvaru přední části tlamy a čelistí. Serrasalmus Nattereri ji má tupou a vyšší, jakoby narazila do skla, kdežto Colosoma Bidens má tlamu klasicky špičatou, směřující mírně dopředu. Díky upořádání tlamy a zubů také jinak žerou - masem se sice dají krmit všechny, ale Serrasalmus Natterei ho přímo vykusují a z kořisti uštipují menší kousky, Colosoma Bidens ho jen hltavě mačká a trhá.
Také tvar těla je mírně odlišný jiný - Colosoma Bidens je vyšší. Navíc, jak tady psali ostatní přede mnou, poměrně rychle roste (přes 30 cm) a za pár měsíců by se při troše cynismu dala klidně sníst :)
Hezký den všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:02 Muž HATED [25] - CichlidyRe: pajdo
toto natteri nieje uz som pisal natteri ma skvrny toto je neaka bylinozrava a kolega ma pravdu predavaju sa pod zlym nazvom ale niesu zle len rastu o dost rychlejsie nez mesozrave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:32 Muž phanjan [1] - CichlidyRe: pajdo
Nepozrel som si tu fotku dokladnejsie a je to dost mozne, ze som sa zmylil. Takze suhlasim s Tebou,ze to nebude Pygocentrus nattereri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:44 pajdo Re: JayD
nazdar. pirane som choval cca rok aj nieco.ale s urcitostou ti mozem potvrdit,ze sa jedna o jednu z bylinozravych pirani, predavanych pod chybnym nazvom v akvaristikach..tiez som taku kupil. myslim ze je to collosoma bindens..pirana natererri vyzera uplne inak..ved si cekni fotky na nete..vela zdaru pri chove pirani..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:43 Muž phanjan [1] - CichlidyRe: JayD
Zo dna to niekedy vyjedia, niekedy nie, kadopadne, ak to nezmizne do pol hodiny tak to vyber. S tym akvarkom sa poponahlaj, lebo prvy rok rastu dost rychlo. A pocitaj, ze ak si ich chces nechat, tak budes potrebovat mininalne 500l. Nezjedenu potravu ciastocne riesim malymi trumpet slimakmi (neviem sk ani cz nazov). K tym 80 litrom, kym su male, tak tam chvilku vydrzia. Coskoro uverejnim svoje akqa s piranami, len co kupim poriadny fotak. Zatial vela zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:16 JayD Re: phanjan
OK,když to nesežerou jak to bude na hladině,sežerou to ze dna?Mám tam 2,plánuju koupit ještě 1,nemám moc velké akvárium,stejně budu kupovat nové,větší.To co mám je 80 litrové.Prozatím jsou malé,tak jsem myslel že jim to bude stačit.A ten filtr...Filtr TetraTec IN 600.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 22:06 Muž phanjan [1] - CichlidyRe: JayD
TO je Pygocentrus nattereri, narez im rybie filety na male kusky, moje zacali zrat az po dvoch tyzdnoch, daj im cas. Oni sa osmelia. Kolko ich tam mas, dve ? To nieje najvhodnejsia kombinacie pre tento druh, jedna zlikviduje druhu, a zostane ti len jedna, idelne je ich chovat v min. pocte 3 optimalne 6-10, sa im rozlozi vnutrodruhova agresivita a budu kludnejsie a nebudu tak plache X-). Ake mas velke aqua a aky filter ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:45 JayD Re: HATED
aha,tak díky,ale ještě bych chtěl radu,jak je mam krmit?mam je krmit nejdrive moucnymi cervy,nebo muzu rovnou masem,kdyz jsem jim dal v patek maso,tak od te doby nezraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:38 Muž HATED [25] - CichlidyRe: JayD
jj je to ona pirana natteri ma bodky tak ze je to pirana drava ostatne druhy sa dost lisia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 20:13 JayD – Co je to za druh piraně?
Fotka k příspěvku Koupil jsem si 2 ks piraní.V akvaristice u nich měli napsáno,že je to Pirana Dravá.Chtěl bych se zeptat,jestli tomu tak je,nebo jestli jde o jiný druh.Předem díky za odpovědi
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 09:42 Punisher Re: racochejl
Tyto piraně jsem měl jsou to plodožrave neboli rostlinožrane colomasea brides :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2009 21:32 Muž alpaka [38] Re: racochejl
Colossoma bidens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 21:13 Miška Re: racochejl
myslím si že je to piraňa rostlinožravá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:10 Vak. Re: Geri
Toto určite nie je serrasalmus nattereri,je to rastlinožravá piraňa ano Serrasalmus nattereri má úplne iné ústa a čiernu farbu pri koreni chvosta.Serrasalmus nattereri chovám aj ja.
Rastlinožravá piraňa buď z rodu myleus alebo metynnis,možno je to metynnis hypsauchen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:27 Muž Geri [29] - SkaláryRe: racochejl
Řekl bych že mladá Serrasalmus nattereri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 12:15 racochejl – Jaký je to druh piraně?
Fotka k příspěvku Ahoj všem,můžete mi prosím poradit,jaký je to druh piraně?Na jedněch stránkách jsem našel že je to rostlinožravá,na dalších obecná,tak jsem z toho jelen..Ani nevím co chovám,tak jestli by jste mi prosím někdo neporadil..Děkuju moc za odpověď..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:30 varinka22 Re: irča
piraňa červenoploutvá je mírumilovná jinak jsou všechny zlý. A v Hradci v Hornbachu mi tvrdily že je to ten velkej kapr co maj ve Dvoře v zoo. Tak ta by mi to akvárko pěkně vybílila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:13 Muž filipsi [1295] Re: varinka22
= bidens = rybicky.net/atlasryb/pirana_rostlinozrava

Google si nekdy videla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:12 Muž ghostik [81] Re: varinka22
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:12 irča Re: varinka22
podle těchto stránek piraňa rostlinožravá ;-)
stačí hledat :-)
ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:04 varinka22 – Colossoma brachypomum
Mám dotaz-co je tohle v češtině za rybu??? docela bych to pitřebovala vědět-prosímmmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2200x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9503-jaka-je-to-pirana