Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Produkty Dajana

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Produkty Dajana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2011 09:28 R Muž Silent [5949] Re: exit
Já jsem jednou pokusně koupil Dajana testy na NO2 a NO3. Oba nepoužitelné. Takže od Dajany jen krmivo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 09:20 Muž snehulda007 [850] Re: exit
Tenhle test jsem měl taky,ale vyhodil jsem ho, protože tři posobě jdoucí měření pH dopadly diametrálně odlišně... Ale je samozřejmě možný že bylo špatný jedno balení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 23:41 Muž exit [116] - Rostliny
Já používám testy PH KH GH značky Dajana a zdají se mi být v pohodě.Od Rataje už tak moc spokojeny nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 20:54 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: aoelcz
To kh znamená, že je to mezi 10 - 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 09:43 Muž Yirka [9135] Re: honzaprouza77
Ono to s těmi cenami není tak hrozné, v provnání s těmi papírky spíše naopak. shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2011 22:24 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: aoelcz
Zapoměl jsem dodat: A výsledku raději i tak nevěřte. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:09 aoelcz Re: Sid
výborný nápad! děkuji každopádně koukám nejsem jediný kdo lituje že si tento produkt pořídil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 22:04 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: aoelcz
Že by >20?
Zkuste tuto vodu smíchat s destilovanou (demineralizovanou) v poměru 1:1 a změřte ji znovu. Odhadnutý výsledek vynásobte 2 a dostanete přibližnou KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:57 aoelcz
Fotka k příspěvku je to děsný.. ph 7,6 kg?? gh 15?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:47 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Záleží, co myslíš finančně náročný, mě stál např. pH test od rataje 89,- je to asi 20 měření nebo možná víc, ty ostatní testy stojí skoro stejně jen je tam rozdíl o nějakou kačku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:44 Muž honzaprouza77 [18] Re: Filip980
ok, táta měl ty kapky:) taky, ale ty už jsou opravdu finančně náročný viď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:42 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
No podle mne lepší jsou ty s roztoky, naleješ 5 ml a přidáš dvě kapky roztoku a porovnáváš barvy. S papírkovými nemám moc dobrý zkušenosti, ale možná ty jbl budou jinačí, tak pak napiš jaký bylo první měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:38 Muž honzaprouza77 [18] Re: Filip980
jsou papírkové, ale fakt good podle táty a rtaky drahý JBL je spolehlivá firma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:34 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
No radši to změř těma přesnějšíma testama. Pokud ty jbl máš samostatný testy a nejsou to ty papírkový tak to budeš mít přesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:32 Muž honzaprouza77 [18] Re: Filip980
tak to mám pěkně tvrdou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:19 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Tyhlety testy v jednom jsem viděl u kámoše, fakt hnus. GH to měří naprosto šíleně. To si radši pořiďte samostatné testy, sice to vydje dráž, ale aspoň to pořádně změříte. Jo a co se týče testů jsem spokojen s těmi od rataje.
Edit: Ta bledě modrá v kh znamená, že to je v rozmezí mezi 10 - 15. Ta gh zase, že je to mezi 14 - 28. Je to pěkně blbý takovýhle nepřesný měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2011 20:17 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Od dajany jsem docela spokojen s krmivem jako tropica vločky, spirulina wafers, wafer discs mix. Z testů používám samostatný test na měření GH (už to není ten papírkový test) a ten je docela dobrý, vychází mi i správná hodnota, která by měla vycházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:34 Muž honzaprouza77 [18]
mno mám testy dajana(ph,ct a kt) v jednom. Je tam spektrum barev, ale problém je v tom, že správně (snad) se mi ukazuje pouze ph, kt tam je od sitě zelené po tmavě-modře modrou a mě se ukáže světle modrá a u ct se mi ukáže hnědá, která tam vůbec není a nejvíc se to přibližuje tvrdosti 25Gh a víš :)
Takže nebrat. K Vánocům jsem dostl JBL testy, už se těším až je vyzkouším a po 1. budu mít přijatlené udaje o mém akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 20:24 Muž honzaprouza77 [18] Re: mtssl
mě vychází úplně stejné barvy gh absolutně šílené kh ta modrá tam ani nením a ph pořád stejně, ted mám JBL, ale ještě njesou ozkoušené, ale co říká táta tak jsou velice dobré(za ty prachy) třeba to dajana dělá že se ve vodě změní barvy vždy na stejné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:18 mtssl – test 3v1
Fotka k příspěvku vcera som si kupil test 3v1 od dajany, ale neviem z toho vycitat hodnoty. moj odhad podla farieb: PH - 7,3 , KH - 13, GH - 10-12. myslite, ze som sa aspon priblizne trafil? prikladam aj foto, hoci nie velmi kvalitne ale mozno z toho nieco vycitate. dakujem
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 11:12 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: AmorFati
Ano, jak jsem napsal - pro sledování trendů jsou tyto testy O.K.
Stejně, jako kapkové testy jiných firem.
Absolutní (reálnou) hodnotu u testů tohoto typu neočekávám a hlavně - nepotřebuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 11:08 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: ustavprochore
Bohužel, ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:54 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Sid
Side, jinými slovy tím říkáte, že absolutní (reálnou) hodnotu z toho nezjistíte (nebo nezjišťujete), ale pro trendy je to dobré? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:52 Žena ustavprochore [567] Re: Sid
NO3 jsi nezkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:48 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: ustavprochore
Mám od Dajany kapkové testy pH a alkality, ke sledování trendů jsou O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:36 Muž AmorFati [37] - Amerika
Já od Dajany kdysi zkoušel Molucid a Algicid... Molucid docela fungoval, ale kvůli značné toxicitě jsem na něj byl radši opatrný. Algicid naopak s ruduchou nijak dvakrát nezatočil, navíc je taky toxičtější i pro další organizmy, než třeba JBL Algol, který funguje líp (a ovšem stojí víc).

Zkoušel jsem i Start+, ale z toho mám dojmy jen neutrální... Od něj jsem přešel na Tetra AquaSafe a od něj zpět na levnější Hü-Ben Akvaregulátor... Smyslem těchto prostředků na úpravu vody si nejsem až tak jist, a tak je používám čistě pro klid duše (Akvaregulátor je vzhledem k nákladům na provoz akvárka skoro zadarmo).

Spirulina Tablets mám doma téměř netknutou krabičku, žerou to jenom krevety. Krunýřovci ani pancéřníčci se toho nedotknou, občas si zobne nějaká tetra. Ale tady jsem, přiznám se, nezkoušel jinou značku. Dajana vločky (už nevím jaké, asi Tropica) mi subjektivně přijdou mastnější nebo vlhčí než základní vločky od Tetry či Sery. Zatímco po TetraMinu či Vipanu se ryby můžou utlouct, Dajanu tak nějak prostě zbaští, ale urvané z toho moc nevypadají. Obecně zkrátka Dajanu vnímám jako low-cost značku, která má jistě na trhu své místo, ale vzhledem k celkovým nákladům na akvárko raději rybkám (zejména v oblasti krmení) něco málo připlatím a koupím lepší kvalitu. V chemii je to trochu jinak, tam u mě třeba low-cost Hü-Ben na celé čáře vyhrál s Akvaregulátorem a Torbenem, které jsou při stejné funkčnosti řádově levnější a koncentrovanější než třeba Tetra AquaSafe a ToruMin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:33 Žena ustavprochore [567] Re: langosh
Já vím, doporučené rozpětí u dusitanů 0 - 0,5 mg/l mi taky nesedí, ale spíš mi šlo o to, zda má někdo odsud ty testy zkoušel. Třeba jak jsou na tom v porovnání s testy od Rataje nebo Rejfíře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:21 Muž kortezhugo [983] Re: langosh
:-D ...-to je fakt ucinne...a norma na pitnu vodu je do 50mg/l :)

ale mna "zaujalo" to cislo 12.5 mg/l :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:02 langosh Re: ustavprochore
Cituji z návodu na test NO3
"Udržujte hodnotu NO3 v rozmezí 0-12,5mg/l. Pokud jste naměřili ve vodě vyšší hodnotu než 12,5 mg/l je potřeba provést nápravu, která tento závažný problém odstraní. Co nejdříve vyměňte 1/3 vody v nádrži a odstraňte staré zbytky rostlin, krmiv a výkalů odsátím z nádrže."

To je zvláště účinné, pokud vám teče z kohoutku voda s NO3 okolo 30 mg/l... hmm

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 08:57 Žena ustavprochore [567] – Kapkové testy
Objevila jsem v sortimentu Dajany kapkové testy na tvrdost, "uhličitanovou tvrdost", dusitany a dusičnany. Nějaké zkušenosti?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 21:30 Muž VVV111KKK [61] Re: Diko
Dřív jsem používal Guppy od Dajany vločky. Teď se to asi už nevyrábí. Pavákům to docela jelo, ale co těm nejede ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:22 Diko
Mate niekto skusenosti s krmivami: dajana guppy gorment,dajana neon tetra micro granules,dajana brine shrimp???
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2010 21:59 Muž VVV111KKK [61] Re: Diko
Já od Dajany mám vločky Spirulina Chlorella, Colour, Flora, Tropica dál granulát Tropi - gran pak tablety na dno Spirulina Wafers a pro odchov potěru Micro - baby.
Se vším jsou moje rybky spokojené. Každý den to střídám. Je pravda , že některé vločky mají tendenci rychleji padat ke dnu, ale to je alespoň příležitost protáhnout krmení - pěkně po troškách a víckrát.
Mě to tak vyhovuje a doufám si tvrdit, že rybkám taky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 19:43 Muž Yirka [9135] Re: Diko
Jako vločkové používám mj Dajana Tropica Basic a ryby ho berou velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:45 Muž kortezhugo [983]
www.dajanapet.cz/…
toto som pouzival - celkom dobra vec
len teraz to nekupujem a vyluh si vyrabam z jelsovych sisiek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 17:37 Muž Honz [7] - Tetry
od dajany je dobré dajana FMC (modrá skalice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 14:05 Muž paia [3] Re: Diko
používám spirulinovy tabletky pro otíky, ale ti je skoro až ignorují a k hostině přícházejí většinou jako poslední. jako první se do ní pouští endlerky, následovány jsou šnekama, za čas, až se tabletka rozpadne na dno, tak se přidaj krevetky a otíci luxují dno až jako poslední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 14:02 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Diko
nedávno jsem koupil tablety na sklo a musím říct, že děs, běs. krátce po nalepení do akva je akva zakalené!! kalí nehorázně moc, ale co se dalo čekat za ty prachy :-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2010 12:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: Diko
Krmiva této značky jsem používal cca 3 roky a nemohu si stěžovat, přijatelná cena a široký sortiment.
Dnes od nich používám jen tablety na dno a Tubifex. Jinak krmím vlastním krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 12:45 Diko – krmiva Dajana pet
Vseobecna diskusia o krmivach tejto znacky.Co si myslite o kvalite tychto krmiv?Ktore druhy pouzivate?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 18:36 Leon Re: mujmedvidek
Ja nemam s dajanou problemi...od dajany mam MICRO BABY - pro poter odkrmil sem na tom poter bojovnic a pestrencu pak mam od nich DAPHNIA - ty drtim malejm gupkam do smesi micro baby a dafnie a pak mam TROPICAL BASIC a ty mi teda hend ke dnu nejdou a pridou mi docela fajn furt lepsi nez vlocky od LONU ale zase se to nevyrovna TETRA MINU...a pak mam od nich jeste MALACHITE - a to je malachitova zelen (je modra nez zelena) a s tou mam naprosto kladny zklusenosti skoro bych je i doporucil lecim s tim plisne,krupicku a nic vic sem zatim (nastesti) nechytil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:10 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: mujmedvidek
Počítej zhruba 1 cm ryby na 1 l vody.Neonky i tetry jsou hejnové ryby,takže tady bych doporučil jen jeden druh v počtu tak 15 kusů,čichavci také nejsou nejmenší.Snažil bych se vybrat rybky s podobnými nároky a nejlépe si vybrat,zda chceš Asii,nebo JA a podle toho zvolit druhy ryb.Hodně štěstí se zakládáním nádrže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 16:59 mujmedvidek Re: Romy
akvárko má 112l, takže čistý objem bude o něco míň. Rybičky jsou v plánu neonky, tetry černé a čichavce. Zatím cca 21 rybiček a pak časem uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 16:11 Hansol Re: mujmedvidek
Ja mám Test 3v1 od Dajana ale spokojný nie som.Velmi velké odstupnovanie,takže sa nedá presnejšie určiť aké vlastne hodnoty voda má sad
Dalej mám od Dajana krmivo Tropica Basic vločky a tiež nie som spokojný.Ked ich nasypem na hladinu skoro okamžite idú ku dnu a rybky ich ich nestačia zjesť. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 15:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: mujmedvidek
S rybkami bych tolik nepospíchal,a nasazoval až tak za čtrnáct dní až tři neděle nejdříve a postupně.Jak velké bude akviško a jaké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 15:44 mujmedvidek Re: vena, Romy
tak jsem to samozřejmě nemyslela udělat za den akvárko :-) dno a vodu mám v akvárku už tři dny, zítra zasadím rostlinky a rybičky vypustím až za týden. Návodů jsem nastudovala spoustu, jen mě zajímalo jestli jsou přípravky spís škodiči nebo pomocníci a tahle firma má poměrně široký sortiment za dobrou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 15:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: mujmedvidek
Já bych doporučil dva přípravky,a to trpělivost a vzdělávání.Třeba tady: www.akvarijni.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 15:10 Muž vena [52] Re: mujmedvidek
asi myslí www.dajanapet.cz/…

doporučuji žádné přípravky nepoužívat, hlavně ne ty urychlovače vody ve smyslu ryby do 24 hodin od založení v akváriu a podobně, předejdeš tím prvnímu zklamání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 14:55 mujmedvidek Re: zeck
kterékoli, mají jich celkem dost, např. aloe gel, biofiltr, test 3v1 atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 14:48 zeck Re: mujmedvidek
jaké přípravky coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9477?od=51