Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Adaptace nových ryb

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Adaptace nových ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 20:55 R Muž @ romant [26792] Re: Brezina4
Udělej si doma pořádek, jestli to jde. :) Šel bych na to klaicky, tedy s častější výměnou vody, ono nicotnější podmínky dokáží udělat svoje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 20:52 Muž @ Brezina4 [0] Re: romant
Ja ne to byla bohuzel manzelka. 5 neonek cervenych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 20:44 R Muž @ romant [26792] Re: Brezina4
Tak proč stále dokupuješ další ryby? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 20:21 Muž @ Brezina4 [0] Re: romant
Ja to vim. O tom uz jsme se bavili. Az budu predelavat dno tak nektere ryby presunu do druheho akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 20:14 R Muž @ romant [26792] Re: Brezina4
Máš tam ukrutnej eintopf, to nemůže dlouhodobě fungovat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 19:55 Muž @ Brezina4 [0] – Šikana
Je mozne aby ryby ktere jsou v akvariu dele sikanovali nove ryby? Napr ze jim lehce okousnou ploutve?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 11:59 Muž @ Yirka [7537] Re: Jan Matula
Co skamarádit. I sexovat můžou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 10:09 Jan Matula
Můžou se skamarádit 2 hejna stejného druhu ale z jiného obchodu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 12:07 Žena @ vondr001 [668] Re: Aforte
Mě se vždy ve zveráku ptají, jestli bydlím daleko. Když je potřeba, přifouknou kyslík aby rybky vydržely, nebo existují i kyslíkové tablety. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 15:11 radim Re: Sid
nebo i mnohem větší vzdálenosti ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 14:45 Muž @ Aforte [500] - RostlinyRe: Sid
Takže vydrží? Paráda, děkuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 14:40 Muž @ Sid [5846] - RostlinyRe: Aforte
hmm Zkuste si představit, jak dlouho asi může trvat přeprava rybek třeba z velkoobchodu někde v Čechách do akvaristiky někde na Moravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 14:02 Muž @ Aforte [500] - Rostliny
Mám dotaz. Když bych si koupil rybky. Cesta domů by trvala cca 2 hodiny v sáčku. + nějakých 30 min. cca. na vyvážení vody a její teplotu. Myslíte, že to rybky přežijí bez nějakého úmrtí? Jak se úmrtím vyvarovat?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 19:04 Muž @ Michal J. [37] - RostlinyRe: Cosmogagy
Daj jej cas. Aj moje skalare boli takmer 2 tyzdne plache, v rastlinach schovane. Teraz su uz patricne drze, zvedave a pohotove ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 17:40 Muž @ Cosmogagy [592] - Amerika – "divná" skalára
zdravím, včera jsem si do akva přinesl 8 velice mladých skalárek (asi tak 4cm v těle).
Čtyři jsou černé a čtyři zlaté (bílé). Všechny černé a 3 zlaté se adaptovaly dobře - hned první den baštily, neschovávají se, jsou plné života, drží se v jedné skupince a společně proplavávaj akvárkem. Ale ta nejmenší zlatá mi dělá starosti. Je nejmenší ze všech a skupiny se straní, sama "postává" v jednom rohu akva, skoro neplave a většinu času "kouká" do stěny. Dýchání zrychlené není, nic špatného na ní nepozoruju, žádné znaky nemoci. Normálně žere.
Je možný že ji ostatní ve skupině nechcou, odehnali ji a ona se teď straní? A nebo si prostě jen hůř zvyká na nové akva než ty ostatní (např že byla moc malá na přesun)??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 14:44 Žena @ katterinecka [2129] - RostlinyRe: Afim
a už rybkám měníš pravidelně vodu?
Zvlášť u živorodek je to důležité, jsou to docela prasátka, jinak ti brzo zase poumírají. Stejně tak jestli chcete odchovávat maldé, zvýšené dusičnany můžou být důvod proč se nedožívají dospělosti
(pročítala jsem si tvé starší příspěvky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.02.2012 14:37 R Muž @ Silent [5926] Re: Afim
Já to dělám tak, že po vyrovnání teplot do pytlíku s rybami přilévám postupně vodu z nádrže kam přijdou až do poloviny objemu vody v pytlíku. Po cca půl hodině ryby z pytlíku odlovím a přendám do nádrže. Vodu z pytlíku vyleju do odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 14:34 Afim – Ryby
Dobře děkuji.A ještě se chci zeptat, mám tam vylít nové rybky i s vodou?protože někdo říká, že je lepší tu vodu nechat protéct a jen tam rybky vpustit aby se to nějak nenakazilo z té vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:16 R Muž @ romant [26792] Re: Afim
Dneska bych vyměnil 1/3 vody a zítra až ty rybky přineseš, tak je dej s tím pytlíkem na hoďku do akva a nech srovnat teploty a potom je vpusť do akvária k ostatním. Pokud se Ti ta, jak píšeš nemocná nepozdává, tak jí klidně šetrně utrať v perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:11 Afim – Ryby
Ahoj zítra jedeme kupovat nové rybičky-paví oka.Máme v akváriu 2 dospělé, z toho 1 už je taková nemocná a 2 malé.Tak jsem se chtěla zeptat, jestli když si přivezu cca 5 nových rybek jestli mám tu nemocnou vyhodit a jak to mám vlastně provést, aby rybky nebyly moc stresované děkuji.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 17:57 Muž @ Yirka [7537] Re: sramit
Beťák může vnímat samečka s pěknou ocasní ploutví jako konkurenci a tak ho napadne. Ale i 80% ukousnutého ocásku v dobrých podmínkách dorůstá. Jen to chce trochu více času (cca 2 měsíce) a dobrou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 15:17 Muž @ Zoidik [2176] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sramit
Na paví očka mi to okusování nesedí, jsou to klidné ryby. Mám je taky s neonkama a jsou v pohodě. Já bych to viděl na toho beťáka. Nechceš si udělat prezentaci akvárka? Nebyl beťák v akvárku sám delší dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:07 sramit - Ničemu nerozumím, nic neumím – Neonky
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Před třemi dny jsem do akvária koupila 12 neonek, po vypuštění do akvária jedna neonka uhynula (asi stresem z přepravy), ostatní byly v pořádku. Včera jsem si všimla, že dvě mají ukousnutý ocas (jedna částečně, druhá skoro úplně). Ta, co ho má ukousnutý skoro celý nejdříve ztratila barvu a byla celý den schovaná v rostlinách, kde plavala na místě. Teď se přesunula do přední části akvária a dokonce se jí vrátila i barva, ale stále plave na místě. Nevíte někdo, co s ní? Dostane se z toho? Ta druhá plave normálně, ale je zase daleko světlejší než ostatní. A taky nevím, kdo jim ty ocasy ukousal. Mám samce bojovnice, ale na toho to nevypadá, není agresivní a neonek si nevšímá. Myslíte, že by to mohli dělat paví očka? Mám dva samce a dvě samice a ty samci jsou trochu divočejší.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2011 05:51 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: Barakainus
Pardon... a pařátem bílé vrány není třeba dělat magické kruhy? Občas žasnu nad tím, jaké bludy někdo vymyslí a pak se šíří jako lavina...mrazené krevety a podobně...Pokud osázíte akvárium, tak už se na ně můžete dívat - to je ta první výhoda a mnohem lepší postup, než čučet na rozkládající se a oplesnivující se krevetu. Abyste se vyhnul tomu co někteří nazývají "syndromem nové nádrže". Protože řešíte padesátilitrovou nádržku, tak ta doba "zajiždění" při solidním osazení nebude dlouhá a razbory vydrží dost. Pokud budete vědět, že jste eliminoval škodlivé dusíky, tak tam pusťte deset rybek a pak můžete ty další dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 18:51 Muž @ dair [29] - Asie
Budu menit obden cast vody. dnes sem dones 5 krevetek. tak uvidime jak se budou mit. filtr funguje jak ma. NO2 na nule. rybky pujdou nejdriv za 14 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2011 15:58 Muž @ Sid [5846] - RostlinyRe: Barakainus
...pri zajizdeni bez ryb vodu nemen vubec...
Proč? :-)
Já bych naopak doporučil měnit část vody často, zpočátku alespoň 2x týdně, raději obden.
A to i pri zajizdeni bez ryb, zvlášť kdyby se Dair řídil některou z vašich rad...
(...nalej do akva trochu cpavku, nacurej tam ci hod mrazenou krevetu..., ...jina varianta je, ze krmis akvarko jako by tam uz byly vsechny ryby... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:36 Muž @ Barakainus [644] - RostlinyRe: dair
pri zajizdeni bez ryb vodu nemen vubec.

nejlepsi zpusob zajizdeni akvaria je uplne bez ryb (google 'fishless cycling'). nalej do akva trochu cpavku, nacurej tam ci hod mrazenou krevetu. pockej tak mesic, zmer nh3 a no2 a pokud jsou na nule, dej ryby. pokud to udelas spravne, muzes pridat vsechny ryby najednou.
jeste jina varianta je, ze krmis akvarko jako by tam uz byly vsechny ryby a po mesici je tam teprv das. to je ale pochopitelne ta nejdrazsi a nejpracnejsi metoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 08:32 R Muž @ romant [26792] Re: dair
Tak já na to mám názor ten, že je dobrý mít zajížděcího živočicha, vodu měnit co nejčastěji, klidně denně, nebo obden po dobu prvních 14 dní a potom tu intenzitu výměny vody nastavit na standartní týdenní režim v objemu min. 30%. Akvárko bych nechal minimálně měsíc bez dalších rybek a potom je tam přidával postupně, tzn. pokud 20ti hlavý hejno, tak na dvakrát s týdenním odstupem. Každý přidání většího počtu živočichů do zabíhajícího se akvária je vždycky zátěží a je dobrý to podpořit zárověň častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 05:38 Muž @ dair [29] - AsieRe: romant
Tak ted sem koukal ze microrazbora je hodne nachylna na krmeni, prevazne ziva potrava. mozna pujdu jen do hengelovek. myslite ze 20 je maximum pro jednodruhove? skoda myslel sem ze tam budou dva druhy ale urcite je to lepsi a pro me jako zacatecnika mene komplikovane mit vicero druhu s odlisnymi navyky.

a jeste v jakem poctu a kdy mam rybky dokupovat? zajizdim akva cca paty den. dnes budu menit cast vody a merit hodnoty. nekdo rika ze je lepsi tam mit zivocicha na zajizdeni, nekdo ne, to same s vymenou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:16 R Muž @ romant [26792] Re: dair
A proč něco dalšího? Jednodruhový akvárko se slušným počtem rybek v hejnu má daleko větší kouzlo než když se to tříští dalším druhem rybek. ;-)
EDIT: Na ty mikrorazborky by to ale chtělo to akvárko daleko více osázet jemnolistejma rostlinama. Použít plovoučky a jejich kořeny je taky dobrá volba.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 18:12 Muž @ dair [29] - AsieRe: hujerek
asi to bude pravda jedno hejno. asi dam 20 microrazbor trpaslicich? co k nim by slo jeste za rybky?naspodku budou krevetky a zebrovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2011 12:46 hujerek - AsieRe: dair
Podle mě opravdu bude do 54l lepší dát jedno hejno. ano Já teď zakládám 77l a o víc než jednom ani neuvažuju...podle mě do menších než 100l dvě typická hejna nepatří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 06:14 Muž @ dair [29] - AsieRe: katterinecka
na ty mam posviceno v zoo branik. maji tam na vyber mnoho druhu tak tam zajedu a prostuduju je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 06:13 Muž @ dair [29] - AsieRe: hujerek
takze myslite ze se mam drzet jednoho hejna do 54? mam pro me konecnou predstavu 15 razbor hengelovych a 10 galaxek. pripadne misto galaxek micro - trpaslici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 20:37 RAP - AsieRe: dair
Vždyť nemusíš dávat najednou celé hejno. Naopak, pokud je dáš nadvakrát, lépe se akva přizpůsobý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 16:06 Žena @ katterinecka [2129] - RostlinyRe: dair
galaxky bývají dražší, ale co jiné maličké razborky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 16:02 hujerek - RostlinyRe: dair
No, myslím, že micro budou tak podobně drahý jako hengelky nebo heteromorphky, jak píšeš, že bys dal...jak kde teda no...ale můžeš jich tam dát víc...a v tom počtu 6ks. se moc dobře micro stejnak mít nebudou a 54l je podle mě buď pro větší hejnko kolem těch 20 microrazborek nebo menší kolem 10ti těch hengelek....dvě hejna jsou na 54l dle mě moc...ale třeba někdo řekne něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 15:07 Muž @ dair [29] - AsieRe: hujerek
no zase nejsem tak movity abych dal 1280kc jen za rybky jednoho druhu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 14:04 hujerek - AsieRe: dair
Dej tam raději jen microrazborky :) a klidně 20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:15 Muž @ dair [29] - Asie – Razbory v krevetkariu
Dobry den akvaristi. jen mala otazecka. mam v planu do 54L krevetkaria dat 6-10 microrazbor galaxy + 10- 15 razbor hengelovych pripadne klinoskvrnnych. na spodek pujdou krevetky. myslite ze by to akvarium mohlo utahnout? neni to moc rybek?

pak jeste jedna otazka. v jakem poradi a kolika poctech mam rybky pridavat? toto mi jeste neni porad uplne jasne. vim ze se nema hned. ale zna nekdo vhodne intervaly? dekuji. at vam to plave..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:53 Žena @ JJaanca [65] Re: RAP
Potom co jsem zabila 100ks třítýdenního potěru jsem s přidáváním nové vody hoooooodně opatrná. Takže nebudu v žádném případě pospíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:14 RAP Re: JJaanca
Proč čekat dva měsíce? Jak se rozplavou a začnou přijímat potravu, začněte opatrně přidávat běžně používanou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 08:44 Žena @ JJaanca [65] Re: LiborSprysl
Chtěla bych si odchovat jen pár kousků pro radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 07:11 Muž @ LiborSprysl [8764] Re: JJaanca
Není se na co ptát, jinou odpověď než jste dostala od Vlasty dostat nemůžete...pokud chcete odchovávat, pak nemůžete řešit problém - "nemám nádrže". Protože všechna provizoria jsou na prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 13:22 Žena @ JJaanca [65] Re: RAP
Dám ho do porodničky a co bude dál? To tam bude 2 měsíce než se odvážím začít mladým míchat vodu?
Úkryty: V akvárku mám už síťovou odchovničku s mladými cacatuoides, 2 kokosy, filtr - tam se toho už moc nevejde a netuším jak se chovají rodiče k odrostlým mladým o které se už nestarají. Mám strach aby si pak nezačali pochutnávat.
Tohle nic neřeší, potřebovala bych nějak vymyslet jak ryby aklimatizovat pro vodu ve společenském.
Na stránky ČCK chodím - asi se zkusím zeptat tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 12:08 RAP
JJaanca napsala: Jenže samce potřebuju odlovit hned po tření (samice ho prohání) a s vodou tam nemůžu hýbat kvůli jikrám.
Úkryty, úkryty a zase úkryty. Nebo ho po vytěru dát do porodničky pro živorodky. Jinak se jukni na ceskycichlidklub.eu/… , je tam dost chovatelů, kteří ti poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 11:26 Žena @ JJaanca [65] Re: RAP
Jenže samce potřebuju odlovit hned po tření (samice ho prohání) a s vodou tam nemůžu hýbat kvůli jikrám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 10:37 RAP Re: JJaanca
Pro párek cichlidek nemyslím.
Jinak zkus při údržbě malého akva postupně přidávat vodu z velkého akva, ale opatrně a malé množství. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:14 Žena @ JJaanca [65] Re: RAP
To nejde, byli by tam s padesátkou mladých, a vůbec, natrvalo by to pro ně bylo malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:46 RAP Re: JJaanca
Tak jim ji trochu zařiď a nech je tam. ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 3507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9429-adaptace-novych-ryb