Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý terarijní písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Černý terarijní písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:34 Gracchus – ExoTerra - Desert sand black
Na ten piesok si dajte veľmi dobrý pozor. Posledné várky údajne obsahujú veľmi veľa Cu. Mnohý písali, že im pokapali krevety aj ryby. Rovnako sa to stalo aj môjmu kamarátovi.

Vraj na otestovanie toho piesku je veľmi dobré Ceratophylum. Neznáša Cu a vo vode kde je ho veľa sa rozpadne.

Rovnako kamarát si všimol, že mu odišlo ako prvé Ceratophylum, to sme však o tejto jeho vlastnosti ešte nevedeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:19 Muž matrix069 [79] Re: Amy01
Khanh mal tento piesok v mini akva na akvajeseni v Blave. Hovoril že je v pohode pre rybky avšak pre rastliny ho nedoporučuje. Ja osobne s ním skúsenosť nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:07 Evžen Re: Amy01
Já mám tmavý posypový písek a kytky i ryby se tvaří spokojeně9043 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 13:09 Žena Amy01 [39] Re: boruberry
no mne ide o to, že som ho už dala do akva a na nete som čitala, že z neho odumieraju rastliny a rybky to tiez nemusia prezit, tak neviem čo mam robit, ci ho mam vymenit alebo nechať tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Amy01
Zkusenost s nim nemam, ale cetl jsem o nich dost, pri vyberu pisku do me nadrze. Jsou to pisky nezavadne, přírodní avšak velmi jemné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:40 Žena Amy01 [39] – Desert Sand black
Fotka k příspěvku mate niekto skusenost presne s tymto pieskom?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 13:09 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Usine
Dekuji. Toto jsem potreboval:

Černý pouštní písek
Můj nejoblíbenější substrát do mini akvárií. Je velice
jemný. Je jemný skoro jako prach. Má v sobě malé třpytivé
částečky, které odrážejí světlo a vypadá to moc hezky. Navíc
neovlivňuje chemismus vody. Oblíbil jsem si ho kvůli optickému
zvětšení malého akvária a hezkou barvu. Nevýhodu
vidím pouze v ceně.

V Globus pardubice je zverimex ZOO Panda a maji tam 1kg za 45 Kč cerneho pisku zrnitost 2-3 mm. Takze mam o substrat vystarano :) Maji tam i krasne kusove kameny a koreny, ale cena uz je jinde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:55 Usine Re: boruberry
Pokud jde o substráty do akva doporučuji si přečíst číslo 11 časopisu na akva.sk které se tím zabývá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:47 007 Re: boruberry
Používá se bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Cerny terarijni pisek - je mozno do akva?
Terarijní písek je černý říční písek, který byl sterilizován při vysokých teplotách.

Písek je zcela přírodní a není ničím barven.

Terarijní písek černý má střední zrnitost 0,1-2mm.

Písek se speciálně přesátý a vyčištěný.

www.robimaus.cz/…

Otazka zni jednoduse. Ma s nim nekdo zkusenosti v akvariu? Protoze co jsem koukal na E-shopech, tak lide co ho zakoupili, tak zaroven s nim koupili i dalsi akvaristicjke vybaveni, z čeho usuzuji ze pisek pouzili do akvaria.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9412-cerny-terarijni-pisek