Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 11:42 Žena kleopatracz [59] – POHLAVÍ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prodali mi ji jako holku. Jaký je váš názor?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2016 16:45 R Muž romant [27982] Re: nicol
Je to kluk, ale do té nádržky kde teď je žádný další ryby a už bůbec ne stejného druhu. Tam pořádný množství živých rostlin, pravidelně měnit vodu, pokud není filtrace tak obden min. 1/3, akvo mít zakrytý a teplotu udržovat na min. hodnotě 26st. ale spíš vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 16:41 nicol – pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jestli je toto sameček nebo samička. Případně jak se pozná pohlaví. Předem děkuji za odpověď. :-)
Časem by jsem si chtěla koupit i druhou a proto potřebuji vědět jak se pozná pohlaví.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2016 23:38 Žena Turbínka [2558] Re: SunLuky
Tvůj problém nejsou betty, jejich chování vyplývá z přirozené vnitrodruhové agrese, ale hlavně z nefunkční akvária a mizerných podmínek - všechno špatně, od poslouchání rady prodavačů přes umělé rostliny po rybí guláš. Pokud něco neuděláš, pak problémů bude čím dál tím víc... Doporučuji prostudovat vlákno začátečník, hlavně modrý rámeček v úvodu a nároky jednotlivých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:33 Žena wdenda [14] Re: SunLuky
Na poslední fotce je bílí flíček tak jsem myslela že jsou to šupiny.
Napadá mě jedině je zkusit oddělit, ale aby na sebe viděli. Mě se takhle kdysi vzchopil samec, když ho napadávala samice. Ale ne vždy to může pomoci. Asi pro jistotu počkej na někoho zkušenějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 21:17 SunLuky Re: wdenda
Kousance na ni nevidím ani ploutve potrhany nemá.A že jsem viděl jak to po jejich zápasech vypadá vzhledem ke gupkam jednu z nich ještě máme vypadá jak Nemo ale je plně číla a neomezuje ji to, dokonce od něj máme hezky dvoubarevný gupky . Divně sbarvená, a neprodejny kus (vypadá stáře ) to byl ze začátku zakoupení. Stres možná vzhledem k tomu že ji honí pořád. Doporučení bude asi na čas přemístit jinam že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 20:54 Žena wdenda [14] Re: SunLuky
Jestli to je jedna a ta samá ryba, tak na tom není dobře. Určitě stres a i nějaký kousance . Samice to ale určitě je. Vertikální pruhy jsou znakem připravenosti ke tření, horizontální (které tady jsou) jsou naopak stres.
Nevím jak velký AQ máš, ale samice se samcem se někdy nemusí snést i např ve 150l. Naopak někdy jim stačí 30l. Bohužel to už záleží na jejich povahách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 20:30 SunLuky Re: wdenda
Právě že jsme u týhle s přitelkyní nic nenašli. A u těch dvou dalších "samic" tam byli jasně viďitelné. První a třetí, čtvrtá fotka jsou identické rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 20:24 Žena wdenda [14] Re: SunLuky
Koukni se, jestli má bílou tečku na břichu, jestli jo, je to samice. Dle fotek bych řekla Samice, Samec, Samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 20:00 SunLuky – Betta Samice/Samec?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jsem začátečník v akvaristice a máme s přitelkyní problém, koupily jsme si gupky a neonky s arcistrusama a jednoho Betta samce. Po týdnu nám vyhubil osazenstvo takže jsme ho dali do Bettaria. Po rozmnožení gupek jsme ho vrátily a po doporučení koupily dvě samičky že prý bude honit je tak jsem myslel že ho popřípadě dají do latě, ale hned v první den začal útočit pouze na jednu. Tak mi potom bylo doporučeno když jsem šel pro krmení abych dokoupil třetí aby tu jednu neunavil a nezabil. Po vypuštění třetí samičky se ale nic nezměnilo, stále útočí po tý jedny a dnes jsem si tak říkal zda to není samec, vzhledem k tomu že vypadá trošku jinak než ty dvě, dle mého názoru.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2016 22:27 Muž P [125] - Betta splendensRe: Míša
Na fotkách je 100% samice (pěkná). I samice dovedou bublat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 22:20 Míša – Betta samec/samice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám doma jednu Bojovnici. Koupena jako samička. Podle mě má i bíle zbarvenou bradavku. Je to 100% samice? Pořád roste a roste. Dnes jsem na hladině našla pár bublinek pohromadě. Ráno tam nic nebylo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 20:47 Anča Re: Alinois
Ahojky,
moc pěkný sameček ,samci za mlada mají malé ploutve (časem jim dorůstají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 11:13 Alinois Re: Halford
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to je neskutečný, opravdu na začátku vypadal jako samička, asi byl hodně mladý a ploutve mu dorostly až později. U nás jsme věděli hned že máme kluka :-D Holky jsme mu nepořizovali, on je tak hodnej že jsme nechtěli riskovat že by mu nějaká samice ublížila :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:53 Peťuna Re: Halford
Tak to znam,koupila jsem udajne taky samicku,ale behem par mesicu ploutvicky rostly a zacina z neho byt peknej fesak :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 14:23 Muž Halford [4] – Betta pohlaví
Fotka k příspěvku Dal jsem dohromady pár fotek mé betty. Už dávno jsem koupil mému samcovi dvě samičky, ta jedna samička později toho jednoho beťáka (asi) zabila, zakrátko umřela i druhá samička ... tak nějak v průběhu roku jsem dospěl k tomu, že to nebyla samička ale samec. Tenkrát to nešlo vůbec poznat, vždyť to byla taková princeznička :-D ... dneska je zté princezničky jen starý nabubřelý labyrinťák, který si hledí svého, jen občas pěkně prožene ostatní :-D
Přikládám foto jeho proměny. Podotýkám, že se jedná o jednu a tu samou bettu. Tenkrát jsem ji koupil jako samičku. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 19:44 Muž P [125] - Betta splendensRe: erik1982
Krátkoploutvý samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:45 Muž erik1982 [23] - rastlinne – Samec ci samicka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mohol by mi niekto povedat ci je to samcek ci samicka?
Vopred dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 08:35 Muž motýlek [275] Re: violet
Orvní rozlišovací znak je bílá tečka (řitní otvor - zjednodušeně) u samiček - tedy pokud je - je to samička. Což by ve dvou měsících už mohlo být vidět. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 07:04 violet
Zdravim všechny. Nevíte prosím někdo jestli se da už poznat pohlaví betty u mimin stare skoro 2 měsíce? Mame různě velké. Některe mají ocas do špičky a některe ho mají do vějíře. Už jde na všech viděť jemné vybarvení. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:51 Žena Turbínka [2558] Re: sarka
Může, ale spíš nemusí. Jsou to ryby vnitrodruhově agresivní, zastávám názor, že pokud někdo nechce betty odchovávat je vhodné je chovat v lichém počtu a tři už jsou moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:43 sarka – ?
Mam 25 litrove akva a 12 litrove pro samecka. V 25 litrovem mam samicku. Kdyz je dam do 50 litrovyho, tak samicka nejdriv trochu honi samecka a pak samecek najednou zacne utocit a honi ji. Myslite ze se to uklidni? Zatim je mam oddelene. Dekuji predem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 13:46 Žena katez [1] Re: Zuzka
Myslím že je to samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:01 Zuzka – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ješte tu mam jednu. Tato betta je spíš klidněji, drží se u dna. Take mívá pruhy ale někdy byva uplne bez barvy, jako průhledna a nekdy vybarvena. Ví někdo pohlaví? Koupila jsem ji v Praze na burze jako samici. Žije společně s 2 Betty v akvariu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:47 Žena Turbínka [2558] Re: Zuzka
Řekla bych, že je to holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:44 Zuzka – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohl by mi někdo poradit s pohlavím teto Betty...mívá hor. i .vert. pruhy, občas je bez barvy a občas vybarvena, koupila jsem ji u Rataje v Šumperku, začala mi utočit na jine Betty,okousává je nebo se před nimy naparuje, žije společně v 30l akvariu ještě s dalšima 2 Bettama.Předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 19:34 Izma Re: Neli
Dvě ryby v tomhle? Až se mi udělalo zle. Je to málo i pro jednu, když chcete mít "moderní" bettárium kupte si aspoň (pro jednu) to 5ti litrové, ale i to je málo. Ale to už Vám tu řekli. A nechte odstát vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.08.2015 08:20 Muž P [125] - Betta splendensRe: Neli
Klasická a bohužel strašně častá chyba začátečníka. A zase je to v důsledku žádného nebo velmi malého studia ryb před pořízením no
Tohle akvárium je malé, ale při pravidelné obměně vody se to dá utáhnout. Ovšem rozhodně ne pro víc než jednu rybu..
Věta "ono mu je smutno, pořídíme mu kamarádku" je bohužel nejčastější věta před smrtí samice. Pokud chce někdo chovat bojovnice trvale v zastoupení obou pohlaví, musí počítat s pořízením akvária ideálně 40 a více litrů, které musí být hustě zarostlé rostlinami, aby na sebe ryby stále neviděly.
Bojovnice nejsou společenské ryby a je třeba to při jejich chovu bezpodmínečně respektovat, jinak přijdou vždy jen problémy a zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 19:31 R Muž romant [27982] Re: Neli
Pokud jí nedáš pryč a nebo nebudou v dostatečně velkém akváriu s možností ukrytů, zabije jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 18:00 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Neli
Chudák samička se ani nemá kam schovat, nemusí to dopadnout dobře. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 17:55 Koště Re: Neli
Na pár je to malinké, rvou se, nejmenují se bojovnice jenom tak. A pro jejich chov je to nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 17:43 Neli – Samec a samice, co dál ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosila bych o radu. Koupila jsem si před 3.týdny samce Betty bojovnice a dnes samičku. Dala jsem je do stejného akvária a on na ni útočí (naráží na ni trhá ji ze za s nich ploutev a žere to) ona jen před nim utíká. Je to seznamování nebo se mu něco nelíbí? Předem děkuji za odpovědi :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 08:16 Žena niky [13] Re: čehíro
Skřele odchlipují i samice. Některé se snesou jiné jsou teritoriální. Tato rybka mi jako samice připadá, jen bude "ostřejší"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 14:35 Žena čehíro [0] – SamicexSamec?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Žili jsme v domnění, že máme u Sammyho dvě slečny, semtam je obě prohaněl, pravda je, že tu barevnější o něco víc, ale nikdy mi to nepřišlo nijak napadne, ale ted, kdyz byla nachvilku na navsteve u Salamouna, vypadalo to na bitku, spis nez na nejake to predvadeni, i ona "zvedala" zabry a tak, docela me to prekvapuje.. je mozne, ze to je samicka a takhle se predvadi a chova "agresivne"?
Edit: Na zrcadlo nereaguje a bilou bradavku ma, ale o Salamounka jsem se stejne celkem bala :-O vlastně vypada celkem podobně jako samicka u lollkoo2, ale znervoznuji me ty skrele :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 16:48 R Muž romant [27982] Re: lknix
Třeba bude časem už jenom samec jeden a nemusí to ani dlouho trvat, tedy třeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 16:16 lknix – "samička"
dobrý den,
na akvaristické burze jme si v domnění, že jsi kupujeme jednoho samce a dvě samičky Betty.
Ale koupili do akvária dva samce a jednu samičku. teď máme v akváriu boj:(( rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 19:02 Žena Turbínka [2558] Re: Denisa797
Já bych se k té samici přiklonila, ale ruku do ohně za to dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 13:03 Denisa797 – Betta
Fotka k příspěvku Ahoj, koupila jsem si betty 2 samice, ale jedna vypadá kromě ocasní ploutve spis jako samec. Je možné ze je to samec?
Druha samice se mi třela ale nejsou z toho žádné jikry. Je to normální?
Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: niky
A z papily kouká jikra... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 16:05 Žena niky [13] Re: LiborSprysl
To není jikra ale urogenitální papila. ;-) Dle mého to bude samice, nejspíše VT forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 15:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: P
Hm...na té anfasové fotce fotce se mi jeví mezi ploutvemi jikra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2015 06:48 Muž P [125] - Betta splendensRe: Makky
Na 80% samice. Úplně na jistotu bych to řekl, kdybych ji viděl naživo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 23:44 Žena Makky [101] – bětka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat. Betta je dosti velká, ale krátké ploutve. Samice, nebo samec s krátkýma ploutvemi ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 14:16 Žena Turbínka [2558] Re: macicci
Fotky jsou dosti ubohé (zkus to znovu). Ale troufám si říct, že dle té poslední vidím pruhování a tedy i samici, ale ruku do ohně za to nedám. Je možné, že v akvaristice spolu ryby žily ve větším míru než teď, teritoriální betty v malém prostoru si prostě mezi sebou potřebují vyjasnit "kdo je šéf" a nemá-li se slabší kousek kam schovat, což v téhle "umělohmotné nádheře" vážně nemá, pak jsou z toho domácí zabijačky a i holky mezi sebou umějí být pěkné mrchy, prostě ženský, no :)
V kolika litrech je takhle máš? Tady také cítím problém, když pominu absenci úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 13:53 macicci Re: NASREDDIN
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A jak je mozne ze ve zverimexu v jednom akvariu se snaseli? A ted ji ten samec ublizuje?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 13:11 Muž NASREDDIN [1383] Re: macicci
Pohlaví Vám ani sobě určitě nezměnila, dokoupila jste patrně další/ho samce.
Fotky by dost pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 13:05 macicci
Dobry den, mam samce betty a koupila jsem k nemu dve samice (obe mely podelne pruhy na bocich a nevyraznou barvu). Samec na ne utocil a nedelalo to dobre. Oddelila jsem tedy samice do samostatneho akvaria. Druhy den se vzbudim a vetsi samice najednou dostala vyrazne modrou barvu, okousala tu mensi a postavila penove hnizdo. Je mozne ze mi zmenila pohlavi? Proc? Jde to zpet? :) Nechci dva samce a navic mi zabije tu malou samici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 19:01 Muž P [125] - Betta splendensRe: Dzuda
Popisovat je o složitější a jsem líný psát něco, co už tu beztak je. Když sem dáš fotky, radí se lépe. Jinak futrovat je můžeš takhle mladé co sežerou, ideálně artemie apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 17:23 Dzuda – pohlaví
Ahoj, taky se připojuji s dotazem, někde jsem četla, že už ve 3 měsících se pozná pohlaví u bett... já mám malé, za týden jim jsou 3 měsíce (velikostně jsou cca 2,5 cm, docela už i vybarvené, ale stále mají místy takové jako průhledné tělo)... a vůbec nejsem schopná rozeznat... mám teda jen 10 kusů :-D a krmím možná až dost, pestře (i patentky). Poradíte podle jakých kritérií rozeznat? Na některých fotkách mají i samičky docela velké ploutve

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 15:22 Žena LorelyTheSecond [8] - úspěšně jsem zlikvidovala spoustu kytek v květináčích, tak je čas na vodní :-)Re: romant
Aktuální to není, už jsem to připsala do prezentace, mám jen ty betty. Nicméně pokud je to problém prostoru, určitě se to vyřeší tím 12x větším akva.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 14780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9383-betta-splendens--pohlavi?od=51