Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit silikonovou hadici

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Kde koupit silikonovou hadici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 16:31 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: karel
Potravinářskou na stáčení vína jsem kupovala v drogerii a následně jsem prakticky to samý našla v instalatérství asi tak za poloviční cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 15:59 karel
Hadice na napouštění jsem koupil jako náhradní k stavební vodní vodováze,absolutní spokojenost za levné peníze je černá a ohebná uplně stejná jak drahá potravinářská pruměr má 15mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 08:56 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mě by zajímalo, jak je to s označením těch hadic. Taky potřebuju koupit hadice 16/22. Včera v Obi jsem našel jakoby tu samou, ale průhlednou transparentní a změřil a měla vnitřek 15,5 a vnějšek 20. Tak jsem jí nekoupil. Doma jsem měřil origo Eheim a ta měla vnitřek taky necelých 16 a vnějšek 20. Těch 22 měla akorát když byla nasazená na čerpací hlavě na tom kohoutu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 13:28 Muž Yirka [9117] Re: Maurik
Rozhodně to jde. Jen je třeba dát mezikus, který jednou stranou našroubuješ k ventilu a druhý má koncovku na zasunutí do rychlospojky. Popravdě, když jsem to před lety dával dokupy, taky jsem nakupoval věci natřikrát, než to klaplo. Teď, když se dívám na ceny, tak by to vyšlo ještě levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 13:25 Maurik Re: Yirka
Vím, ze to vypadá dost blbě, ale přesně dle tvého popisu i fotky jsem to sháněl, zas tak blbě nejsem, i když to tak může vypadat :-) :-) Jenže problém bude v těch mojich spojkách s kulovými ventily. A v krámě jsem si to zkoušel, bohužel ani v jednom neměli kulový ventil a ten svůj jsem neměl, ale předpokládal jsem, ze to půjde, bohužel. Taky jsem jim to vysvětloval jak to chci, ale jediné co jsem slyšel bylo, ze na takové spojeni to není stavěné a dokázali me do spec.akvaristiky. Ale už tu nebudu otravovat a nějak to vymyslím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 13:07 Muž Yirka [9117] Re: Maurik
Nedávno jsem ten samodomo rozdělávací kohout popisoval, teď nemám moc času to hledat. Je to tam včetně fotky. Jsou třeba 4 ks fitinek. Rychlospojka stačí jedna, ale musí mít stopventil, pak obyčejný kulový ventil, mezi to mezikus a na konec kulového ventilu hadicovou koncovku. Už jsem psal, že je nejlepší si to sestavit v krámě u regálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:54 Maurik Re: Yirka
Tak při tom odsávání bych zapojil děti, které by to u záchodu hlídali :-) Nebo bych použil takový ten pevný ohyb, co se používá u hadice z pračky, aby to drželo třeba na hraně vany či záchodu :-) Mě šlo o to nacucnutí :-) Včera jsem si taky rovnou koupil dvě rychlospojky se stopkou a dva mezikusy, přijdu domu a zjistím, ze mi zřejmě asi ještě něco chybí :-) protože když na jeden konec hadice dam tu rychlospojku, na druhy tu moji tzv. rychlospojku s ventilem, tak to k sobě nenapojím. Sice ta moje spojka ma tu hubičku s těsněním, ale je to krátké a nezacvakne to. Ono to je dělané na nasazení do tech hubice k primo na filtru, kde se to ještě zjistilo převlečnou matkou, protože ta moje spojka ma na to i závit, jenže já už na tom filtru ty matky nemám. Proto to chci řešit takto, jenže něco mi tam chybí, nebo budu muset sehnat jiné rychlospojky s těma ventilama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:20 Muž Yirka [9117] Re: Maurik
Odsávat zcela jistě půjde, ale nebudeš nad tím asi mít kontrolu. Já tzedy odkaluji do kýblů a dlouhou hadici používám na přímé výměny vody z kohoutku do nádrže a z nádrže do odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:08 Maurik Re: kus
:-) Tak pro mě to zatím věda je :-) Radši se zeptám na i pro mě hovadinu, než pak znova za něco platit. Třeba já potřebuji dvě různé hadice 12/16mm a 16/22mm, bohužel tu první jsem nenašel (obyč), tak snad nebude vadit 12,5/17mm. Tu užší potřebuji cca 2m a té širší 13m (2m k filtru a zbytek pro napouštění vody, už me nebaví nosit kýble :-) ) Zda s tou 11 metrovou půjde i odsávát přímo do záchodu, tak to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 08:36 Muž kus [200] - RostlinyRe: Maurik
koukám, že se s filtrace dělá věda :-) Já jsem provozoval několik let fluval 404 z hadicema na odpadní vodu na pračku, za pár šlupek, Než jsem najel na provoz bez filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 08:22 Maurik Re: LiborSprysl
Díky, to jsem potřeboval vědět. Nebyl jsem si jist, zda to, ze je průhledná, ma nějaký potřebný vliv ohledně světla. Jdu tedy objednávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 07:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maurik
Pokud vyloženě nechcete fascinovaně hledět na protékající vodu, mohou být i neprůhledné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 23:01 Maurik Re: Pepan
Tak dnes jsem byl v Baumaxu i OBI v Pardubicích a ani jeden rozměr hadic co potřebuji neměli ani v jednom z nich. Tak se chci zeptat, ty hadice k filtru, meseji být průhledné, nebo můžou být i s tou černou duší? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maurik
Tak bych zkusil, jestli ten filtr s těmi hadicemi funguje a pokud ano, ale hadice jsou zteřelé, vzal bych je jako vzor a koupil podle nich nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:29 Maurik Re: Pepan
Jenže ty hadice co jsou u filtru, tak nevím zda jsou původní, vše mám po tátovi, pozůstalost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maurik
Možná bych vzal tu původní hadici a šel do Hornbachu. Tam jich mají širokou nabídku. Něco by se napasovat určitě dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:14 Maurik Re: Hasic
Vim no, byl to blbej dotaz, ale musel jsem se zeptat. Hledal jsem na netu a tam některé hadice popisovali, ze jsem byl z toho akorát vedle. Nebyl jsem si třeba jistý s takovou zelenou ve které byla jakoby taková síť, či co, vlákna. Me šlo o to, aby se dobře dala nasadit a upevnit a nebyla moc tvrdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 22:00 Hasic Re: Maurik
Normální hadici v akvaristice...zahradní hadice..silikonové hadice :-) prostě co ti bude vyhovovat a aby byla v rozměru (průměr), který ty potřebuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:44 Maurik – jakou hadici
Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde. Po přečtení celého tématu ksem z toho spíše jelen, než chytrý.

Takže, chci si koupi Tove hadice od filtru k sacímu koši a rozstřikovací rampě, co mám koupit tedy za hadicí? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:56 Muž Yirka [9117] Re: Mrakoplash
palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2009 19:02 R Muž Mrakoplash [1776]
zrada napsal: já souhlasím s tím, že do akvária nepatří nežádoucí látky. ale připadá mi trochu přehnané řešit imaginární kontaminaci vody rozpouštěním neznačkových hadic, když se stává pomalu akvaristickým náboženstvím, přilévání všelikerých stabilanů, preventýnů, schneckopurů, aglostopů, řasobijců, sýranových denitrifikátorů, nitriveců, FMC, PMDD a kdoví čeho ještě.
hysterii kolem oněch biokumulativních srágor vyvolávají jak nevládní organizace tak jejích uředničtí spojenci jen proto, aby zdůvodnili svojí existenci. na tom pak profitují ti z „jiné ligy“ jež prodávají ty obyčejné hadice se svým logem za desetinásobek ceny.
to, co se z takové hadice potencionálně uvolní za celou dobu existence akvária, určitě neohrozí tvé ryby víc, než když jednou nevyměníš včas vodu. jediný rozumný argument pro zakoupení značkových hadic je: “mám radost, že mám značkové hadice“.

Tohle by byla škoda smazat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 13:38 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: filipsi
Je to stejné.. žádný výrobce Vám do očí neřekne že to je jedovaté. Prostě to neřešit a hotovo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 13:30 Muž filipsi [1295] Re: Povalec
Ano, o tom v nejmensim nepochybuju. Jen si nemyslim, ze by to resil vyrobce jakekoli akva techniky. Pouzije proste to, s cim se dobre pracuje, co se bude snadno a bezproblemove strikat a bude co nejlevnejsi (smaozrejme za soucasne vyhovujici pevnosti, aby nebyly reklamace). Takze treba zelene eheim hadice podezrivam z mekceneho PVC. Ale nijak me to netrapi, nezkousel jsem jestli ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 13:21 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: filipsi
Je rozdil, jestli mas v tvrdejch plastech procesni aditiva/stabilizatory/barvy v mnozstvi desetinek procent a v mekcenym PVC aditiva v mnozstvi jednotek az desitek procent. Navic z tvrdejch materialu aditiva migrujou v podstatne mensi mire nez z mekkejch materialu. Mekceny PVC je notoricky znamy tim, ze se z nej aditiva/zmekcovadla uvolnujou (v nekolika vlnach probehly zakazy kademnatych stabilizatoru, pak olovenych stabilizatoru a nakonec se zakazaly nektery ftalaty). Silikon ani polyurethan (TPU) zadny migrujici zmekcovadla neobsahujou, jsou uz svoji povahou mekky.
Filry se delaj z tech nejlevnejsi plastu, ktery jsou shodou okolnosti zdravi neskodny. Tela filtru budou z PP, pruhledny casti ze SAN nebo PS (nebo nejakej koex), coz jsou obecne plasty, ze kterejch se nic neuvolnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 12:59 Muž filipsi [1295] Re: bigboban
Neexistuji zadne specialni normy, co musi splnit vyrobky pro akvaristiku. Zaroven si ale nedelam nejmensi iluze, ze by hadice, na kterych je natisknute "Eheim" nebo "tetra" byly z nejakych jinych materialu, jineho slozeni a vlastnosti. Pripadne ze by byly jakkoli zvlast testovane jejich ucinky.
Stejne tak plasty cerpadel, topitek, pozadi ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 12:29 Muž bigboban [19] Re: boruberry
"..dá očekávat..." smich
Hehe! Kde žiješ? :-D I pokud by napsali že je to pro malý mimina tak to neznamená že to neni jedovatý. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 12:28 Muž Ludek [39]
Také jsem řešil hadice na nové akva a nakonec na napouštění jsem zvolil klasickou zahradní a vypouštěcí dvě spojené pětimetrové vypouštěcí hadice od pračky. Vypouštění mám z obýváku až do záchodu asi tak 8 metrů daleko a úplně v pohodě to zvládá, hadice je lehká, nikde se to neláme. Na konci mám proti vypadnutí takový ten nasazovací ohyb, který je s tím dodáván, pokud je hadice z pračky hozená do vany. Stejný ohyb mám nasazen na té zahradní zase na konci u akvárka, aby se to nezlomilopři napouštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 12:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Povalec
V OBI jsem videl/koupil hadici z PVC urcenou primo pro akvaristiku (bylo to na ni aspon napsane), takze se da ocekavat ze nebude obsahovat nejaka rozpoustejici se změkčovadla atd. Cena taky krasna od 10Kč/m dle průměru a tloušťky stěny hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 11:07 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: filipsi
Drtiva vetsina hadic, co prodavaj v baumuzech, je mekceny PVC. Coz muze byt o.k. na napusteni/vypousteni/cisteni, ale na hadice k filtru bych byl opatrnej. Zmekcovadla a stabilizatory se z toho urcite budou vylucovat. Jasne, PVC se pouziva i v medicine (pytle na krev, katetry), ale to je asi trochu jina liga. Pochybuju, ze na hadicich z baumauzu napisou, je je vhodna pro styk s potravinama nebo pitnou vodou (FDA, BgVV...).
Podle me by mely byt bezpecne silikonove hadice, nebo polyurethanova (TPU), oboji je transparentni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 10:12 Muž Pete [10] Re: Štěpán
Takže natrvalo na filtr se to asi nebude hodit, že? Hm,tak ji použiji na víno... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 10:01 Muž Pete [10] Re: bigboban
Vypouštěcí hadici mam z Hornbachu, je taky čírá a nelepí se - 12kč/m. Vzal jsem si z toho i náhradní na filtr (kdyby něco...). Plní stejnou funkci, akorát je 3x levnější než nějaký origoš s potiskem. Z těch čírých tam maj dost velký výběr, zkus to - uvidíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 09:43 Štěpán Re: filipsi
Silikonové hadice jsou chemicky stálé a odolné, nic se z nich nevyluhuje, netvrdnou, jsou ale měkké a zranitelnější než obyčejné hadice. Pokud by se z takové hadice udělala třeba nějaká propojka uvnitř akvária, tak by to mělo smysl, pro napouštění - jak psal filipes - to nemá smysl, protože voda s tou hadicí je v krátkodobém styku a odpadá vyluhování nějakých změkčovadel, takže už zbývají jenom nevýhody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 09:34 Muž bigboban [19] Re: filipsi
Jo silikon se slepí ale jen ty tenoučké hadice. Tahle co mám je možná 1,5cm průměr a tak 1mm stěna.

Hadice půjde z akva někde za skříní a jen bude někde koukat konec s čerpadlem. Napouštět budu tak že donesu kýbl, hodím do něj čerpadlo a spustím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 09:15 Muž filipsi [1295] Re: bigboban
A ten duvod proc silikonovou? Maji jednu neprijemnou vlastnost (s normalni tloustkou steny, ne ty tlustostenne), ze se pri ohnuti zmacknou. No a pak dalsi, ze jsou o mnoho drazsi.
Proto bych na napousteni akva volil hadici normalni, odolnou proti ohybum. Nevim ale, z ceho a jak daleko chces akva napoustet. Treba 5m daleko z kohoutku by bylo se silikonem asi trapeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 08:59 Muž bigboban [19] Re: many
Podle mě je to silikon. Je to čirá průhledná hadice z relativně měkkého materiálu na omak takový jakoby lepkavý pocit. Když se zmáčkne tak se na moment uvnitř slepí. To gumové hadice nedělají. V obchodech jsem to spíš nepotkal ale dřív jsem to ani nehledal tak se zkusím kouknout v OBI. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 08:50 Muž many [9] bigboban
u filtrů nejsou silikonové hadice,alespoň u tetry ne.Silikon vypadá úplně jinak.Hadice ze stejného materialu jako jsou u filtru,jsou běžně v BAUMAX,HORNBACH,OBI apd.Levnější pouze bez potisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 08:45 Muž PentueR [256] Re: bigboban
Co třeba tady: www.thermofisher.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 08:38 Muž filipsi [1295] Re: bigboban
Muzu se zeptat, proc silikonovou?
Jaky prumer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 08:29 Muž bigboban [19] – Kde koupit silikonovou hadici
Ještě před koupí filtru jsem věděl že budu chtít koupit silikonovu hadici na napouštění akvárka.

Včera jsem si z pošty dovezl TetraTec EX 700 - naprosto špičkový kousek techniky! :-P

No a u toho filtru jsou ale úúplně přesně takové hadice jako potřebuji, takže kdo ho má ví o čem mluvím.

Nojo jenže já potřebuji právě přesně takovou hadici koupit někde extra a pokud možno na metry a ne za nějakou šílenou cenu. Kde to seženu?? hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9369-kde-koupit-silikonovou-hadici