Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to sladkovodní „žralok“?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Jaký je to sladkovodní „žralok“?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 21:25 Libor123 Re: airtornado
Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit je to sumeček žraločí, pangas dolnooký. S žádným žralokem nemá vůbec nic společného. Měl jsem dva a vybílili mě pěkně akvárko. Ze cca 25 rybek zůstali jen ti dva a to ještě jeden druhého potom sežral. Tak potom zůstal jen jeden. Když jsem je kupoval měli cca 10 cm. Po přibližně roce ten co zůstal měl 30 cm a šel z domu. Žerou úplně všechno co hodíš do akvarka. Jinak jsem viděl i metrového v přibližně 800 litrovém akva. Libor ano :palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 17:11 airrTornado
určite je taky žralok, ja som ho videl včera v akvaristike v Seredi a padla mi sanka ako taketo niečo može byt bol tam iba nazov sladkovodny žralok nič viac mal cca 7cm ale bola to krasa presna kopia toho žraloka čo pozname všetci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:22 Muž Yirka [9126] Re: zaciatocnik
Žádný drobeček to nebude, tento žralůček skvrnitý dorůstá 100cm. akvapedie.cz/… Samozřejmě je to mořský žralok, jiní neexistují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:19 Muž zaciatocnik [2]
hiloscyllium punctatum co je toto zac?ake to vyrastie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:01 libca Re: Jiri
Je to sumeček žraločí. Měl jsem dva kousky a vybíli mě Tlamovce za rok a měli místo 10 cm 30. Je to dost drvec podle mých zkušeností. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 19:54 Jiri Re: metal
Žádný sladkovodní žralok neexistuje, viz. aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 15:26 xx Re: Vak.
Na tom videu jsou mláďata žralůčka skvrnitého Chiloscyllium punctatum. Žralůčci nežijí ve sladké vodě.

Stačí si k tomu videu přečíst komentáře třeba tady:
www.monsterfishkeepers.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 14:12 Muž metal [96] - CichlidyRe: Vak.
prisavnik ma pravdu,ja som ties videl v akvaristyke zraloka sladkovodneho a tu sa nepodoba na ziadneho v atlase.
spominam si ze ten zralok nemal fuzi a tuna su vsetky fotky s fuzami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 13:24 Vak.
Na You Tube je video so sladkovodnými žralokmi bambusovými.
Stačí si zadať do vyhľadávača freshwater bamboo sharks.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:12 Muž DonJuanKarlos [30] Re: prisavnik
Tady máte toho vašeho „žraloka“: www.akvarko.cz/… :) :-D Je to normální konzumní ryba nevalné chuti. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:24 Vak. Re: callaway
Ja som raz videl bichirka erpetoichthys calabaricus pod názvom sladkovodný úhor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 11:55 Žena callaway [1] Re: prisavnik
pcha... v aquaprodejnach prodavaji kde co i sladkovodní delfínky smich
a je to rypoun petrsák :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 10:42 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Vak.
Nie,ani toto.Ono to vypada uplne ako ZRALOK.Ani jedna fotka co tu je,neni tej ryby ;-)
Kedysi to predavali u nas v tesku,ale uz to nepredavaju tak to nemozem vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:43 Vak. Re: karolO
Tá ryba je horabagrus brachysoma,sumíček krátkotelý. rybicky.net/atlasryb/sumicek_kratkotely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:32 karolO Re: Edo
mozem potvrdit ze existuje ryba pod takymto nazvom a nieje to ani jedna z uvedenych fotiek a odkazov.videl som ju u nas v akvaristike! tato ma pieskovu farbu a ma maly cierny flak pri hlave. jeto tak Edo?!!??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2009 04:34 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: prisavnik
V jezeře Lago de Nicaragua skutečně žije žralok Carcharius nicaraguensis, dorůstající údajně až 3 m délky. Dalším, ovšem málo známým sladkovodním druhem, je drobný Glyphis gangeticus z Indie, viz. www.abc.net.au/… ;-) . K tomu ještě i několik mořských druhů příležitostně loví v řekách, což už ale, samozřejmě, není přímo k tématu... Takzvaní "sladkovodní žraloci" z akva prodejen s těmi skutečnými pochopitelně nemají vůbec nic společného, jsou to, jak tu už bylo zmiňováno, sumci (Pangasius sanitwongsei).

Kdyby se někdy stala tak málo pravděpodobná věc, že by někdo nabízel skutečné sladkovodní žraloky, byla by jejich cena jistě závratná, zcela mimo možnosti běžného člověka. Ještě poznámka - paryby mají vždy několik žaberních štěrbin bez skřelí, zatímco kostnaté ryby jen jedny se skřelemi. Jednoduchý rozlišovací znak, který přímo bije do očí (tedy, donedávna jsem si to alespoň myslel) ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 20:09 Bexi Re: Imii, prisavnik
Takhle blbě to jen pojmenovali prodavači aby se to prodávalo. Nemá to nic společného. Vždyť žralok ani není ryba! Krokodýl taky žere maso, to není důvod aby ho někdo nazýval žralokem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 18:02 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Bexi
ja som pocul aj o sladkovodnych zralokoch ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 16:08 Žena Imii [45] Re: Bexi
Je to sumec ... nikdo neříká, že ne. Ale obecně je považován za sladkovodního žraloka. Potrava je masitá.

Navíc ... zkus si to zadat do googlu a uvidíš

www.google.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:49 Bexi Re: prisavnik
JE to sumec žádný sladkovodní žralok neexistuje všichni jsou mořští
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:35 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Silent
aj ja som ho videl v akavaristike,neni to ani pamicka ani sumcek je to zralok sladkovodny. Vypada to uplne ako zralok... ;-)
lh3.googleusercontent.com/…
1.bp.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:00 R Muž Silent [5949] Re: Edo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 11:48 Edo – info-Žralok sladkovodný
SLADKOVODNÝ ŽRALOK:Poznám to pod takýmto názvom. Videl som ich už viac krát a veľmi ma zaujali. Mam asi cca 850-900l akvárium. Prosím napíše mi niekto niečo o odchove tohoto druhu. Teplota, vody,počet.............. Ďakujem. Môžte mi písať aj na mail. nikto-e@azet.sk

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9362-jaky-je-to-sladkovodni-zralok