Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co dělat když se vysype krmení

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co dělat když se vysype krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 16:54 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
Udělal jsem to přesně tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2015 12:39 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Určitě bych vyměnil 1/3 vody a s tím i odkalil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2015 12:38 Muž NASREDDIN [1384] Re: Michael281
Za těch 90minut co jsi tu s dotazem strávil bys to odkalil 3 krát :-).
Nicméně to už je nyní jedno ;-).
Pro jistotu proveď výměnu části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 12:35 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Miky1981
Fotka k příspěvku U PC jsem nebyl. Od mého posledního příspěvku jsem byl v divadle a vrátil jsem se hodně pozdě tak jsem odkalování nechal na dnešek. Přes noc to vyžrali ryby a šneci. Posílám fotku, má to cenu to odkalovat?? Ryby jsou v nádrži 2 dny....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 19:14 Muž patamatix [408] Re: Michael281
To je práce na 30 minut,neváhej a vyčisti to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 18:40 Muž Miky1981 [57] Re: Michael281
...nepokoušej to...bejt tebou tak se zvednu od pc a raději to udělám dnes.....aby sis zejtra nedrbal hlavu, že si to neudělal hned....ale záleží na tobě...hodně zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:36 R Muž romant [27987] Re: Michael281
Jj, díval jsem se na osádku. No upřímně, bude to záležet na momentální kondici akvária jako celku, ale osobně bych si tu čtvrthodinku na to stažení ze dna našel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:36 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
Předpokládám relativně vysoký nárůst dusíkatých látek, celkové zhoršení prostředí nádrže a možné rozšíření plísní. Hodně záleží jak je dimenzovaná filtrace, ale já bych moc neváhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:34 Muž Michael281 [6] - TetryRe: romant
Děkuju. Ještě se chci jen tak hypoteticky zeptat co by se stalo kdybych to tak nechal a nic s tím nedělal? Dnes jdu do divadla tak to odkalit nestihnu, odkalím to zítra. A neublíží to rybám? Mám tam 15x neonka modrá a 6x tetra ohnivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.04.2015 17:11 R Muž romant [27987] Re: Michael281
Jak píše Honza, trochu toho lidskýho sádla, zároveň vyměníš vodu, zítra vyměníš ještě jednou, klidně polovinu akvária, 3 dny nebudeš krmit nikoho ničím a bude to v klidu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.04.2015 17:07 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
A co to dno odkalit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 17:06 Muž Michael281 [6] - Tetry – Přesypané krmivo
Dobrý den, dnes jsem si přinesl svoje první ryby a omylem jsem jim tam nasypal mnoho krmení. :-( :-( . Měl jsem nové krmivo a když jsem ho otevřel a chtěl nasypat tak ho tam vyjelo hrozně moc..... Bylo to po celé hladině tak jsem nechal ryby ať toho užerou a trošku jsem stihl odsát hadičkou. Je to po celém dně, prosím poraďte co mám dělat???? Nemůže to nějak rybám ublížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:19 R Muž romant [27987] Re: meleri
Zítra už se to bude vracet do normálu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:16 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
tak to jsem nevedela! vodu mam prirozene tvrdou a vysoke pH. akvarium je na tom o trochu lip, ale ten smrad teda co rano z toho sel kdyz jsem to cistila, ted uz nemam silu ale zitra rano zase vycistim sedesat litru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 17:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Zkus se vyhnout snizovani pH, potrebujes ted co nejlepsi nitrifikaci a ta se pod pH 6.7 vyrazne zhorsuje, idealne probiha pri pH mezi 7.2 az 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 12:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: meleri
Netreba to nikdy vzdávať. Vymeniť 50% vody, filter prepláchnuť, nie v chlorovanej vode a pustiť ho na plný výkon. Ak je možnosť dať tam čo najviac plávajúcich rastlín a hladinoviek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 10:53 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
ahoj, voda straslive zapacha po kysanem zeli, vymenila jsem sedesat litru vody, vecer se pokusim vymenit aspon ctyricet ale zakal je lepsi a ryby se opet hybou, pridala jsem trochu torbenu, snad to neni na skodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 07:41 R Muž romant [27987] Re: meleri
Nitrivec jsou taky bakterie, ale co je velkou předností tohoto přípravku je to, že obsahuje mletej zeolit a je tak schopen efektivně na sebe vázat škodlivý N látky, v tomto případě NO2, takže v těchto případech jeho použití velmi vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 07:15 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
ok, tak jeste dneska a zitra to poradne proluftuju a snad ten zakal pak zmizi....ten nitrivec jsou bakterie do filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 06:49 R Muž romant [27987] Re: meleri
Dneska a zítra bych to ještě takto zopakoval a potom už vodu neměnil, vypadá to, že se utvořil nálevník a na něj bude nejlepší nedělat vůbec nic, ale to až po zítřku. Ano, Nitrivec použít lze, jenom se nelekej zákal bude možná ještě silnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 06:35 Žena meleri [12] - AmerikaRe: patamatix
tak to je taky drsne! muj syn se mi "pomstil", vzala jsem starsiho se mnou do Alp a on zustal s manzelem doma, a ve chvilce, kdy se manzel sprchoval, do akvaria vysypal ctyri krmiva...

dneska v pet jsem vycistila jeste znova dno, ctyricet litru vody, ryby jakoby ozily, zase plavou, dno vypada ciste, ale ten zakal je hrozny...tak nevim, nesvitit, svitit, nebo jen omezit domu svitu?

nejaky ten pripravek na upravu vody by nepomohl? prred obedem jeste odsaju dalsi ctyri kyble vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 22:21 Muž patamatix [408] Re: meleri
Ještě,že máme ty děti ano Ty moje se zase s oblibou postaví na sedačku a akvárko používají jako zábradlí smich čekám,že my jednou urvou pření stěnu,ale vysvětli jim to. Akvárko se spraví neboj se nic. Tak přeji brzké uzdravení akvárka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:56 radim Re: meleri
mně se před lety stalo na velikonoce.... když na maminu přišel jeden malý klučík s tatínkem a nechali ho nehlídaného u akva a tak krmil a krmil...:-|
přeji hodně štěstí určitě se to povede dát do pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:52 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Tak jsem to myslel, ale asi blbě napsal stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:51 Žena meleri [12] - AmerikaRe: radim
dekuji lidi jste zlati, zitra rano v pet sest vsttanu a budu pokracovat, ted uz fakt nemuzu, uz jdu spat, dobrou noc a dekuju za rady pac toto se mi fakt jeste nestalo....

asi to odskacou i rostliny co?

ne do dna nerypu to me taky napadlo ze to bude spis horsi....mozna to rano sedne a pujde to zas vic odsat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:47 radim Re: meleri
vzal bych půl vody od beťáka do kýblu pokud nemáš místo, přidal trochu čersvé vody, at je ten kýbl aspoň trochu plný hodil tam přeživší ryby(žádné obry nemáš) a aktivně vzduchoval...pár dnů to vydrží i ramky. No a jak píší ostatní, tak bych aktivně měnil vodu a to i s jednorázovým odkalením.. za pár dnů se to srovná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:46 Muž Legioix [574] Re: meleri
Tak kybl a hadici do ruky a muže makat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 21:46 R Muž romant [27987] Re: deck
Odkalování ve smyslu rejpání do dna, je v tomto případě špatná rada, to odkalování se musí provádět jenom stylem stahování povrchové vrstvy, toho co ulpívá na dně, aby se co nejméně narušovalo dno, neb to je to co bude teď akvo zachraňovat, je to další filtr, kterej je nutný si hejčkat a né ho ničit. ;-)
Edit: Přidání silného vzduchování je dobrou volbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:44 Žena meleri [12] - AmerikaRe: deck
dik jste zlati, rano jsem odjizdela, jeste koukala jak je akvarko krasne, a dneska vecer toto....jsem strasne nastvana na manzela je to vul ktery neumi pohlidat dvoulety dite..... rozzureny rozzureny sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:43 Muž ludvik [1082] Re: meleri
Jednou se to spraví. Holt to z toho musíš dostat, napoprvé se ti to nepovede a pak jsou ještě už (polo)rozložené zbytky, které asi budou naprosto všude. Takže měnit, měnit, dokud se to nerozloží vše.
Jak na tom jsi by možná napověděl test NH4 (čpavku) a NO2. Oboje musí být nulové ...

Čas na to potřeba je. Pokud ti už něco pochcípalo, nejspíš to bude pokračovat. Měň co jde a co umře obreč. Nemáš-li je kam dát, je to kruté, ale nic nenaděláš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:42 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
dik, zitra rano to udelam ale vic jak tri kyble nedam, nemam kdy....zajedu koupt silnejsi zvon..

rezijou nebo zdechnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:42 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: meleri
Já bych teda vylovil ryby do jiné nádrže a odkaloval a odkaloval. Voda už bude asi uplně zakalená, tak asi uplně vyměnit. Snad poradí někdo skušenější... Já asi moc neporadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:41 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Legioix
za kolik dni se to asi spravi kdyz buddu kazdy den menit vodu? nemam kde ryby dat, mam mini akvarko, sedmnact litru dala jsem tam parek cichlid a vim ze mi zmasakruji krevetky co tam chovam....spravi se to treba po tydnu? sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:41 R Muž romant [27987] Re: meleri
Znovu ještě teď vyměnit polovinu vody, ráno znovu, neodkalovat už nic a nechat to co nejvíce v klidu, jenom klidně 2x denně měnit tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:40 Muž ludvik [1082] Re: meleri
Měnit, měnit a měnit ... jiná rada asi není.

Případně měnit a druhou/třetí várku přes nějaký filtr vracet zpět. A zítra to samé, vyměnit polovinu a pak přes filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:38 Muž Legioix [574] Re: meleri
Tady asi n ic jiného než výměny s odsáváním vody a předělání rybiček na nějaký čas do jiného akva nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:22 Žena meleri [12] - Amerika
prosim prosim poradte co mam delat, syn mi nasypal tri krabice plne krmiva do stodvacitky. mam tam jen filtr atman,pustila jsem to na maximum, vymenila jsem ted sedesat litru vody, nevim, co dal, pochcipalo mi spousta rybek, syn to nasypal rano, ja byla od sessti odrana pryc az do ted, ted jsem to teprve mohla zacit resit, manzel samozrejme nic neudelal .

ma to jeste cenu zachranovat, nebo to muzu rovnou vylit do zahrady a zacit znova?

odsala jsem co jsme mohla ale vic uz nemam silu po celodenni ture.....

prosim prosim poradte co delat....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 21:21 Žena datura [104] Re: jirikovar
mě se stalo to samý. je to fakt příšerná situace. brácha mi do akvárka nasypal celou krabičku Tetraminu a mamka mi to řekla, až když jsem přišla večer domů. voda v akvárku úplně žlutá, rybičky na pokraji smrti a krmení se stačilo už úspěšně rozložit. nedalo se to nijak zachránit - docela jsem se v tu chvíli obávala o svoje duševní zdraví rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 18:58 jirikovar Re: vena
mno co tak koukam tak toho žrádla bylo cca 20g jednalo se MICRObaby od DAJANA PET a 250g Artemie se solí ale ta sul tomu nemohla ublížit protože přibližně tolik je osolena nádrž celkem bežně a při lečbě kolem 400g mám na celou nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:48 Muž vena [52] Re: jirikovar
jo to odpovídá na nedostatek kyslíku. to že se přežrali bych prostě vynechal, artemka k líhnutí se solí není nic co by jim vysloveně chutnalo. kolik bylo toho zradla pro potěr ? tos ještě nikde neuved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:37 jirikovar Re: vena
jo a ještě k tomu kyslíku to bylo asi určitě bo ztrata na čichavcích žádná a všechny ampularie u hladiny a anetoma helena byli hezky vyrovnané v řadě u hladiny taky tak z toho usuzuji nedostatek kyslíku a udušení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 14:34 jirikovar Re: DrSova
mno pravě proto že toho bylo mraky te artemie a ve dnu tak jsem se rozhodl že to properu pořádně a akva založím znova bo ta artemie byla všude ve dně ve filtru na rostlinách prostě všude. A taky jsem někde četl že artemie vajíčka mají moc velkej povrch a strašně rada se tam usazuje plíseň tak jsem se chtěl vyvarovat zaplísnění akva..... Tak jsem prostě si zajel domluvit písek a velký kameny a zatra to celé dám zase dohromady a změním desing aqiša udělam tam nějaky kopec a tak a zbavil jsem se taky nějakych ryb co jsem odvezl do zveraku jen nejvíce mě mrzí ztrata 3x SAV 2x mě přežilo rozdejchali to po okamžitém přelovení nezdáli se moc živě ale teď se mají k světu teda v Rámci možností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:39 Muž vena [52] Re: filipsi
tak tímhle směrem jsem nepřemýšlel, ale tak trochu bych nad tím pochyboval, vajička a sůl není nic moc a ryba vyloženě blbá není a navíc bejvaj i zmlsaný ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:32 Muž filipsi [1297] Re: vena
V soli bych taky problem nevidel, pokud by byla rozpustena a nalita do vody. Ale v tom, ze se ryby nacpaly primo soli s artemii, jak to tam sypal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:23 Muž vena [52] Re: jirikovar
podle mě zbytečná práce , to akva by to rozdejchalo ...
v samotnej soli bych taky problém neviděl, aby v 350 l dělala neplechu muselo by jí být víc
psal si něco ještě o krmení pro potěr, toho bylo kolik ? rek bych ze se zacalo kazit a ryby se udusili z nedostatku kysliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:17 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: jirikovar
Nejak nechápu tu sůl,to tam nasypal i sůl?Jestli jo tak je to jednoduse otravilo.Pokud bublate kvasnicemi-jde o nekontrolovatelny proces. Mohlo to zhorsit prubeh,vzhledem k okolnostem. Velke mnozstvi krmiva do ktereho se pustily bakterie-odcerpavani O2, rozklad krmiva. Co2 z kvasnic- staci aby meli dost cukru a trosku tepla a doslova to vře a lehce muzete presytit. Vsechno tohle dohromady mohlo vest k uduseni ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:12 Muž filipsi [1297] Re: jirikovar
Tipnul bych si jako prvotni tu sul, mohlo to byt nejakych 200g, ryby to hltaly ve forme krystalku jako zradlo. Jako druhe kyslik.
Co2 bych z niceho nepodezrival, pokud jelo tak jako vzdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 11:16 jirikovar Re: DrSova
jsou mu dva roky ale ty vajička artemii mě štvou v kyblu nejsou ale v malem akva prutočnem a synovi je 2,5 roku :-/ akva ještě ne
vajíčka už jsou v zachodě odčerpaný z akva písek jsem aktualně propral a zakládám akva znovu bo jsem to chtěl stejně předělat :-) ale nechtělo se mi do toho rostlin mam plnej pytel ale spíš se mi jedná o rybky proč chciply když to bylo udajně jen 12 hodin takto zasypané akva moho by to být solí a přidavanim CO2? přes noc z kvasnic ? že by se voda nasitila CO2 a kyslík se nebyl schopen dostat do AKVA přes noc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 10:44 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: jirikovar
Chemii bych se vyhnul. Pokud ste odkalil(To dno trosku prohrabnout odkalovacem) a vypral filtr vic uz udelat nemuzete. Nalejte tam vodu a ryby prelovte(lepsi v neodstate vode nez velky pocet v kybliku). Teplotu se pokuste vytemperovat aby to nebyl takový šok.Filtr na plny vykon a prubezne proplachovat.Bakterie se samy usidli(jsou totiz v celem akva,na kazdem povrchu).vzhledem k tomu objemu akva by se to melo za chvili ustalit.Preju hodne stesti a synatorovi poridte taky akviško at se učí:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 10:24 Muž 0 [1807] - Obecné.Re: jirikovar
Filtr propírej normálka v čisté vodě ,když nemáš jinou filtr. náplň ,ať z něj dostaneš hlavně to krmivo a vyplaví se i vajíčka , která se v sladké vodě nevyvinou , baktériemi se nezaobírej a ani potom radši žádné nepřidávej. Jestli při vypouštění bylo krmivo stáhnuto s vodou do odpadu a jsou v nádrži plži co odstraní zbytky (udělají i ryby) , tak po novém naplnění nádrže s přídavkem akvaregulátoru (záleží na vodě ,i bez akvaregulátoru lze) a spuštění filtrace možno ryby za 1/2h vpustit. Nekrmil by dva dny. Výměny částí vody dle aktuálního stavu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1673x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9361-co-delat-kdyz-se-vysype-krmeni