Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Je to rybí potěr nebo škůdce?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Je to rybí potěr nebo škůdce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2024 08:04 Muž RAP [1549] Re: ctibum
Mě tam mátly ty černé tečky. Jinak mě taky napadli jikry pancíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 20:56 Muž Tomaas [36] Re: ctibum
Napadlo mě to také, ale vážně nevím...

EDIT: Tak podle tohoto článku a fotky (rybicky.net/k/clanky/1917_4.webp) to tak vypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2024 20:56 R Muž ctibum [6870] Re: Tomaas
Tipuju pandí jikry. Zkus pogooglit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 19:58 Muž Tomaas [36]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi, co se mi to objevilo na skle akva? Jsou to vajíčka plže nebo ploštěnky nebo něco jiného?
Edit: Tak nevím, co to je, ale užší na tom pochutnávají okružáci...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 19:33 Žena Lucie P. [0] Re: Lucie P.
Ano, dekuji, bala jsemse ze se jedna o skudce, cely den sedim u akvarka a pozoruji kazdy pohyb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2022 18:10 Muž Xif [336] Re: Lucie P.
Mimčo, Dania nebo Neonky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 17:58 Žena Lucie P. [0] – Krevetka,nebo parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Prosim co to muze byt? V akvariu mam krevetky, neonky a dania pruhovana, a dnes rano jsem v kaminkach nasla toto. Muze to byt mimco krevetky, nebo parazit? Velikostne asi 1,5mm. A nasla jsem jich tak 10. Diky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 21:13 Petronius12
Larva diptery-pestřenky(taková ta včelka co při letu stojí na místě) je tomu nejpodobnější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 23:38 tomasFan Re: Sid
Díky moc, už jsem si taky jistej, dal jsem si práci a projel fórum dva roky nazpět a našel super fotku: rybicky.net/k/forum/139774.jpg a je to fakt ono. Lidi tam psali, že to není nijak škodlivý, prej to rybky občas i zblajznou. Na moje prcky je to moc tvrdý - mám to v akvu pro mládež (pavčata a mečovky), tak uvidím, jestli se to budu snažit nějak řešit. Dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 23:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Maza
Příliš nekvalitní foto na pokus o bližší určení, ale i tak téměř jistě lasturnatka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
Na lasturnatku je to moc velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:29 Žena Linduš [166] Re: tomasFan
to jsem měla u krevetek a neškodí to. rybky to moc nedlabou, i když taky si kousnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 20:18 tomasFan Re: Linduš
Díky moc!!! Na googlu a wikipedii něco takovýho opravdu je - mohlo by to být ono! Akorát přetrvává otázka, kde se to vzalo a co to po mě chce :-D .... A jestli to nemůže nějak škodit? Radši bych to tam neměl, leda by to byla nějaká nevídaná vzácnost! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:59 Žena Linduš [166] Re: tomasFan
zkus mrknout na lasturnatku a tu druhou potvoru si nepamatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:55 tomasFan Re: Liduš
Fotka k příspěvku Ještě přidám fotku- není to moc dobře vidět, ale líp už to nejde. :-O
Rybka to rozhodně není, má to opravdu pevnou schránku, jako škeble, při pohybu jsou vpředu nějaká tykadýlka, fousky nebo nožky, evidentně jdou zatáhnout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:42 Žena Linduš [166] Re: tomasFan
rybka to nebude, tu popisuji jako čárku s očičkama, později bříškem a očičkama :-D
nepřipomíná to blechu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 19:40 tomasFan – co TO je?
Prosím, nevíte, co by mohlo být ZVIŘÁTKO, které se objevilo v jednom z akvárek (rozhodně jsem to tam nedal! ) Je to 2,5 mm dlouhé,tvar těla pod lupou jako baculatější říční škeble, světlé, šedavé barvy a poměrně rychle se pohybující, stylem pohybu připomíná potápníka ????? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: datura
...tohle nám plave v jezírku na zahradě. vzhledem k tomu, že ho neobývají žádní obratlovci, na parazita to nevidím...
A co šneci? Ty v jezírku máte? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 18:15 Žena datura [104] Re: datura
tohle nám plave v jezírku na zahradě. vzhledem k tomu, že ho neobývají žádní obratlovci, na parazita to nevidím. podle mě je to neškodný kroužkovec živící se detritem, ze kterého nemusíš mít strach. aspoň ti zvyšuje biodiverzitu v nádrži :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 23:03 Hanka – opet ?parazit?!!!
Fotka k příspěvku Ahoj lidi, moc vas prosim, jestli byste se mohli znovu podivat!!! Tentokrat se mi to znovu podarilo vyfotit i s nejakyma asi mladyma a fakt bych to tipovala na nejaky hnusny paraziticky sv?ne!!!!! Zkusim poslat fotku, ta se mi asi povedla nejlip, lepsi uz to fakt asi nebude. Ten tvor ma na sobe takove 3 teckovane rady jakoby po zadech a je to neco mezi cervem a parazitem. Takze vkladam fotku a budu moc rada, jestli mi reknete, co to je. Jinak je to to same, co predtim, akorat predtim to bylo bile a tedka je to takove svetle hnede. No, uvidite sami!!!
Hanka
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 05:57 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: Hanka
Jikry pancéřníčka jsou ze začátku bílé a pak tmavnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 00:10 Hanka – Parazit...
Ahoj, diky vsem za nazory. Chci se ovsem zeptat dale - nedavno jsem na tyto ?parazity? narazila v mem akva znovu. Ale mam pocit, ze to zadna ryba neni. Tentokrat jsem nasla priblizne stejneho tvora + asi mlade, ktere bylo tak kolem 1 mm dlouhe. A tentokrat se zivocich hybal a ten vetsi se dokazal natahnout tak na 3 nasobek sve delky a najednou vypadal jako nejaky cerv. Pak jsem nasla takove shluky - mozna vajicek nebo tak neco - a byly poskladane v takovych slizovych hnizdech po trech kusech. Jestli to ovsem patrilo k temto tvorum, nevim. Ale bylo to vsechno na jednom miste. A tentokrat to nebylo bile, ale tmave hnede. Kdybyste mi dokazali rict, co to je, budu strasne rada. Mozna to ma souvislost i s tim, ze na jedne zivorodce silver to mozna parazituje - nejprve se ji objevila takova hrcka hned za zabrou a tedka jsem zjistila, ze vpodstate stejna hrcka se ji udelala na boku. Tak nevim, jestli se jedna o parazita, ktery zije na rybkach a pak se nejakym zpusobem proklube ven, nebo jestli zije vevnitr a rybky ho vykadi nebo tak neco. Mozna se jedna o jineho parazita, ale mam pocit, ze ty dospele tvory jsem objevila priblizne ve stejne dobe jako jednotlive hrcky u toho silver samecka. Jinak po te puvodni hrcce nezustala zadna dira ani jizva ani nic takoveho. A ta hrcka je asi tak 2mm na 1mm (mozna i mensi, mam spatny odhad:-))))) a ma takovou naruzovelou barvu.
Prosim zkuste mi jeste poradit, jestli to muze byt stejny nebo jiny parazit.
Dekuji moc vsem jeste jednou:-)
Hanka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 23:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Doteď jsem měl v akvišku v olmiku párek růžových hltanovek.. zajímavá stvoření. Vlnili se po akvišku, furt něco zkoumali, a žádného chcíplého šneka nenechali na pokoji. Kam se na ně hrabaj rybky :-D . Když do toho drbnu, stočí se to do klubíčka! :-D Kdo si hraje nezlobí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 23:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: johan
Je to hajzlík a ne pancéřníček! smich Když do toho drbnu, stočí se to do klubíčka! :-D
Pásovec! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 22:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: datura
Na něco podobného jo. Každopádně, není to jedno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 22:23 Žena datura [104] Re: RADOVAN
hltanovka? :-O tak na tu to fakt nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:53 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Sid
podla mňa Glossiphonia complanata- Klepsina vodná ;-) , mal som a nešiel som sa toho zbaviť ale už je kľud X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Mato00
Podla mna je to panciernicek skvrnity-albin!
smich Zajímavé! Taky mám toto "mládě pancéřníčka skvrnitého - albína". Ale kde se mi v akvišku vzal, ví Bůh... - tyhle rybky nechovám. :) Třeba jsem si ho zavlekl s krmivem... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:33 namabu Re: Kuca
Jaka skoda - byl:-( No, priste si dam pozor:-) Hanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 14:36 Žena Imii [45] Re: Kuca
Dyť to říkám smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 14:27 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Hanka
tak to je pancéřníček. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 13:25 Hanka Re: 0
Ale jo, placate to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 13:24 Hanka Re: mch.sokolov
Toz to me nenapadlo, obratit ho:-( Mam vpodstate jenom fotky shora. Kazdopadne po nem je, pac jsem ho objevila az po delsi dobe, kdy byl filtr na suchu, nez jsem ho rozebrala. Jinak mam v akvarku krom jmenovanych jeste jednu neonku a 2 druhy sneku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 13:00 Mato00 Re: Hanka
Podla mna je to panciernicek skvrnity-albin!Ale necham sa este prekvapit! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 11:25 Muž filipsi [1295] Re: Hanka
A treba to ani mrtve neni, moc mrtve to nevypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 11:15 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: 0
souhlasim,rybička to nebude určitě!nevidim nikde něco připominajici ocásek,ale sám nemám tušeni,třeba se dočkáme lepši fotky,třeba toho okoli černý skvrnky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:58 0 Re: prisavnik
Ten tmavý bod neznamená , že zákonitě musí být okem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:24 aquaman Re: Hanka
podla mna je to určite parazit -nejaká ploštenka- hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:23 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: 0
parazit ma oko? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:21 0 Re: Hanka
Mi ten hnus - tvor připomíná něco úplně jiného , jenom ne rybu. Měla jsi to otočit párátkem - špejlí , ne prstem ,jak vypadá i ze strany , kterou je "nalepený" k té filtrační houbě , zda je zploštělý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:02 Žena Imii [45] Re: Hanka
Asi to bude malej pancéřníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 09:59 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Hanka
Mala rybka ;-) neni to nahodov panciernicek?
CO chovas v AQ okrem tych ryb co si uviedla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 09:09 Hanka – Je tonějaký parazit nebo mládě rybky?
Fotka k příspěvku Ahoj lidi, chci vás poprosit o radu, co je to zač. Při čištění akvárka jsem na to narazila - ale už to bylo mrtvé. Jenom přemýšlím, co to mohlo být, jestli je to nějaký mně neznámý parazit či mládě buď přísavníka nebo pancéříčka, které mám v akvárku. Pak mám ještě živorodky redgold a silver, ale jejich mláďata vypadají jinak. Tak fakt nevím:-(
Díky za radu, můžete mi třeba odpovědět i na mail namabu@seznam.cz
Hanka
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9347-je-to-rybi-poter-nebo-skudce