Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci (Hypancistrus) a pohlavní dospělost

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

L-sumci (Hypancistrus) a pohlavní dospělost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 01:10 -
Nevie mi niekto povedať pri L52-kách či má tiež podstatne väčšieho samca ako samice.Môj je tak o polovicu väčší ako samice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 07:48 - Re: O.Tom
1.foto samec a dve samice
2.foto samica a dorast
3.foto samica
takže si myslím to isté čo ty ;-)
Avšak na druhej fotke s dorastom je to dosť tmavá fotka a z vrchu,kde si celkom istý nie som podľa tvaru hlavy(zväčša u samcov hranatejšia),tela(štíhlejšie),plutiev(brušné plutvy majú samce menej oválne ako samice).Možno nakoniec mladší samec.
Čo by bolo v tvojom prípade aj fajn.Niekedy ak je len jeden samec a samice vyberavé,tak je problém s párením.Samcovi niekedy treba podstrčiť druhého samca ako konkurenta aby sa pri samiciach viac snažil. ;-)
Ja mám len jeden dospelý pár a zatiaľ sa im moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 23:22 Muž O.Tom [439] Re: Prašan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak, stvořil jsem nějaké ty fotky... nic moc, ale lepší už to asi nebude.
Je tam 5 velkých ryb a 2 menší... jsou to buď zakrslíci (původně koupeno jich bylo 9 nebo 10 v 3,5 cm) a nebo potomci těch větších.

Takže podle toho co jsem nafotil by mělo jít o 1 samce, 4 samice a 2 zakrslé samice nebo ještě neurčitý dorost ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 18:38 - Re: MonterMonty
Ja len,že ak to zasahuje až moc medzi oči na vrch a je to dlhé,zväčša ide o samca.Samice mávajú ale ako píšeš nie tak dlhé a v tom smere medzi oči,to nezasahuje až tak vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 18:35 - Re: O.Tom
Tvar tela pri pohľade z hora by mohol napomôcť.Inak si budeš musieť počkať až dorastú a zčnú sa vytierať a páriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2017 17:41 Muž O.Tom [439] Re: LiborSprysl
Takový ten všeobecný ancistrus sp. neznámého původu :)
Předchozím příspěvkem jsem nechtěl říct, že jsou samice striktně bez vousů, ale že já takové vždy měl a tak pro mě bylo rozdělení pohlaví jednoduché.
Až příliš jednoduché, že jsem nepotřeboval a nenaučil jsem se vidět i jiné rozlišovací znaky a proto si teď nejsem jistý co mám v L213.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 17:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Zrovna u L213 samice můžou mít "roští" i na hlavě stejně jako samec ,jen není tak husté a dlouhé , není to nic neobvyklého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2017 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
Ještě jste jich měl asi moc málo .... :-P Co je to obyčejný ancistrus? Kříženec tam a zpátky z několika druhů... samice s vousy na obvodu tlamky u Ancistrus sp. není nic neběžného... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 16:30 Muž O.Tom [439] Re: prasan
U obyčejných ancistrusů jsem nikdy neměl fousatou samici.
U L213 mám od mala odrostlých asi 5ks, kde jedno bude samec a zbytek si nejsem jistý, protože to má snad všechno aspoň náznak fousů.
Ale minimálně jeden pár tam bude, ještě ve společenském jsem zaznamenal mladé, teď co jsou přelovení jen do ancistrusí nádrže, tak se jim do tření nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 08:10 - Re: O.Tom
Veď je to obdoba toho ako u bežného ancistrusa.Akurát,že u L213 majú samičky po obvode vždy ,,fúziky,,.Samec je fúzatý aj smerom medzi oči a dosť výraznejšie ako samička.Samička je i pri pohľade z hora zavalitejšia.Problém pri určovaní pohlavia je hlavne za mlada,kedy všetky jedince majú začínajúce ,,fúziky,,.Odporúčam kupovať skupinku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 20:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
jednu fotku hlavy z profilu , jednu fotku celého těla zezhora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 20:46 Muž O.Tom [439]
Když bych chtěl zde pomoc s určením pohlaví u L213, na co se mám při focení zaměřit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 19:21 Muž wexli [-4] – Sumci
Ahoj, prosim mam otazku na sumcare, v odkazu je video sumci, rybicky.net/nadrze/19416

Je to podle vas bitka, namluvy nebo si hrajou?
Dik za nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:55 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: holini
Rozhodně bych dokoupil více kusů aby byla jistota že budeš mít jak samce tak samici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:54 Muž holini [16] Re: Hansel
Pokusím se ho odlovit ale bude to lítý boj v zarostlém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2015 12:50 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: holini
Kdybych měl soudit jen podle vousů, vidím to spíš na samici ... ideálně tu rybu vylovit ... nafotit jí shora na dobrém "pozadí" aby vyniknul tvar .. tam by se dalo potom dalo soudit víc ... problem u L213 je ten že některé samice jsou vousaté skoro stejně jako samci, tedy tvar těla je rozhodující. Osobně mám pocit že při té velikosti by ten sumec měl dělší už větvené vousy kdyby to byl samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:19 Muž holini [16] Re: Hansel
Celková velikost á 13 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: holini
Tohle ? Tohle může být jak samice tak samec ... jak je velký ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:28 Muž holini [16] – L-213
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.Může mi někdo poradit jestli je to samec nebo samice?Chci k němu sehnat partnera aby netrpěl samotou :) Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 00:48 radim Re: vendy
Sice tyto nemám, ale je to u většiny podobné.
Budou si hájit každý svůj úkryt a kolem něj i před ostatními krunýřovci. Samci víc. Honit ryby ti po akva nebudou neboj :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 19:53 Žena vendy [27] - Cichlidy – L 306
ahoj zítra nám má přijít 3ks těchto broučků, píšou že jsou teritoriální budou vyjíždět po jiných ancistrusech nebo jen po svém druhu? Má někdo zkušenost? Díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:19 - Re: lucie.aqua
V tom linku pekne vidno rozdiel.A písal som ti aj ss. ;-) (ostne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 15:15 Žena lucie.aqua [511] Re: prasan
Děkuji za názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 15:01 - Re: lucie.aqua
Ja skúsim:Samec.
No račej počkaj až podrastie.Podľa čísla je to Peckoltia compta.
www.l-welse.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 21:48 alfik1 Re: lucie.aqua
určitě netroufl je to ještě hodně malej prcek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 21:43 Žena lucie.aqua [511] – L-134
Fotka k příspěvku Dobrý večer, prosím vás, troufl by si již někdo tipnout pohlaví nebo je ještě brzy? Mám je 4 měsíce, byli velcí asi 3 cm, když jsem je koupila. Přesné stáří bohužel nevím. Jedna ze tří...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:05 reddriver Re: Yirka
oni možná mají víc...těžko je změřit:) dneska samec se drží v jedný takový skulině a nevychází ven...takže uvidíme co z toho bude...nechci se tam rejpat a zvedat kámen..páč je to ze strany od zdi, takže tam vůbec nevidim...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 14:51 Muž Yirka [9117] Re: reddriver
To že je rozeznatelné pohlaví ještě neznamená že jsou připraveni ke tření. K tomu potřebují také dobrou kondici a podmínky, většinou se začínají třít tak od velikosti cca 7cm. Ve společenské nádrži je klidně můžeš mít, mně se vytřeli ve společnosti skalárů (a jiných) opakovaně bez problémů. Hlavně však musí mít vhodný úkryt pro tření s takovým otvorem, kde sameček bez problémů prostor uchrání před vetřelci. Je toho ještě víc, ale myslím že máš do tření ještě nějaký čas, takže to budeš moci najít a načíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 11:58 reddriver
když už s určitostí poznám pohlaví ancistruse sp. ve velikosti cca 5 cm...můžu je považovat za dospělé?:) tz. pokus o vytření? můžu je nechat ve společenské nádrži společně s neonkama a scalarama na vytření?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:29 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kostej
Pohlavní dospívání u krunýřovců přichází mezi 1 a 2 rokem,je to podle druhu,ale obecně platí,že čím větší velikost ryby v dospělosti,tím delší růst a doba pohlavního dospívání.V tomto věku rozdíl pohlaví nepoznáš a i potom se můžeš jen domnívat.Rozpoznání je velice těžké,někdy i nemožné.Je pár znaků,podle kterých se dá pohlaví odhadnout.Samec bývá dost často tmavší,má proti tělu robustnější hlavu a delší žaberní chloupky( kožní zuby -odontody).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:28 Muž elko [30] - SumciRe: kostej
je to úplně normální,oni se takhle hašteří už hodně malí,stejně jako např.h.zebra ale nezažil jsem že by si někdy ublížili,maximálně si kapánek potrhají ploutve ale zas tak teritoriální nejsou aby si opravdu ublížili,alespon u mě se to nestalo.na fotky mrkni do místního atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 22:14 Muž kostej [0] - Sumci – L-sumci (hypancistrus) a pohlavní dospělost
Mám takovou naivní, mam cca 4-5 měsíční hypancistruse 270 a dnes jsem zjistil, že se dva rvou jak malí kluci, jen teď nevím jestli to jsou Dva samci, nebo samice, nebo by to mohl bý naznak něčeho jiného, nevíte proto v kolika měsících se začnou pudy projevovat, za cca 1/2 hoďky přidám ke mě video ať je na co se koukat. Dále pak Nemá někdo zachyceno viditelně dospělého samce na fotce.

Dík za vaše názory

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1911x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9284-lsumci-hypancistrus-a-pohlavni-dospelost