Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ostrava - voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Ostrava - voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 21:57 Muž O.Tom [439]
Ahoj, chci se zeptat... jestli jste si někdo na Ostravsku nevšiml nějaké změny chemismu/kvality vody zhruba v posledním týdnu.
V sobotu jsem napouštěl jedno akvárium, dneska zase v jednom měnil vodu a ryby z toho vůbec nejsou nadšené.
A já cítím smrad z vody jak někde na krytém bazénu... takový nepříjemný chlórový...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 01:12 Žena darka [520] Re: bunda
Voda je všude z veřejného vodovodu, doma v plastu (opravdu velmi měkká), v práci staré panelákové potrubí cca 25 let, asi tedy pozink, voda tvrdší, na chatě plast, voda velmi tvrdá. A teď babo raď, ;-) zdroj pořád stejný. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 20:05 Muž bunda [28] Re: darka
To opravdu netuším. Musela by jsi se obrátit na dodavatele. Mě napadá jedině délka potrubí od zdroje. Možná že sa tam něco uvolňuje. Je ta chata zásobována z veřejného vodovodu nebo ze studny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:04 Žena darka [520] Re: bunda
Zajímalo by mě, jak je to s tou vodou doopravdy a kde to pravdivě zjistím?! A jaké další faktory mají na tvrdost dodávané vody vliv a zda se i toto dá zjistit. Bydlím v Havířově, pracuji v Horní Suché, chatu máme na Čeladné. Všude by měla být ta sama velmi měkká voda z nádrže Šance. Ale každá voda je úplně jiná, čím to je? Pro akva by byla nejlepší ta z chaty, ta doma je nejhorší, ale nemohu týdně vozit domů 100 l vody. Co tedy takovým rozhodným způsobem mění "cestou" hlavně tvrdost vody? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 13:00 Eliska79 Re: bunda
Hmm takze kvalitni voda.. lec nicici vodovodni baterie, pracky a konvice.... ach jo.. :-(
To uz snad i ta voda v Lyse nad Labem kde jsem bydlela a prisla mi priserne tvrda (artezsky vrt) byla lepsi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 12:42 Muž bunda [28] Re: Eliska79
Mariánky berou část vody z podzemních zdrojů v Nové Vsi. Je velmi kvalitní ale tvrdší, má větší obsah vápníku, hořčíku atd. Proto se víc sloučenin usazuje na konvici. Jinak zbytek vody je ze Šancí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:34 Eliska79
No... V Porube asi ano... V Zabrehu u Kotvy bych tomu verila taky. Ale ten s prominutim HUMUS co tece v Mar. Horach... To je des.. Drez mam denodenne bily... Rychlovar. konvice mi v Zabrehu vydrzela 2 roky bez cisteni. Po stehovani do Mar. Hor byla po mesici uplne marna rozzureny

Bundo: Jak jsou na tom Marianky a odkud berou vodu?! diky.. ach jo :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:38 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: VALDEZ
Poradil bych ti rád, ale jsem přes halany. Myslím si,že ti terčovci by asi chtěli i tak vodu změkčit tak se nákupu osmózy asi nevyhneš. Snad ti odpoví někdo kdo terče v Porubě (Ostravě)množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 11:40 VALDEZ Re: GAGAL
No ta voda mně dost zajímá protože chci odchovat terčovce a uvažuji že bych koupil reverzní osmózu, tak se ptám jestli to není zbytečné?Ti terčovci se mi už jednou vytřeli ale bohužel ty jikry splesnivěli proto jsem se na tu vodu ptal.Tak se ptám zda je možné v takové vodě ten odchov uskutečnit.Tak nechrápejte po silvestru a reagujte.
Tady gagal psal že ji před třema rokama měřil(její vodivost)a že naměřil 200 mikrosimens.Je ta vodivost i dneska taková?Měříte ji někdo z Ostraváků nebo lépe z porubáků?Dejte vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2008 23:48 Žena Raviolka [2148] Re: GAGAL
Ahojte, jsem sice z daleka, ale tu vodu vám závidím a vozím si jí i vlakem, protože je fakt výborná na krevety a tak vůbec... fajna jak píše Gagal ;-)
Ty hodnoty pro Porubu odpovídají tvrdosti asi 3,7 °dGH a alkalitě o chlup méně...
Zdravím Ostraváky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 21:58 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: VALDEZ
Jasnéé naša voda je fajna zrobime tu lecjake druhy.Ja ju měřil tak 3 roky temu a měla 200 micros.
Od te doby neměřim a ryby se v ni třu jak hlupe. ;-) Na stranky ovak se tež občas kuknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 21:07 Muž bunda [28] Re: VALDEZ
Zdravím Ostraváky. Poruba bere vodu z Kružberka. Nechci dělat reklamu Ostr. vodárnám , protože tam pracuji, ale rozbory vody na netu jsou pravdivé a každý měsíc aktualizované. Máme akreditovanou labinu, která si nemůže dovolit dělat nějaké podfuky, protože by o akrediteci přišla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 19:26 lamos Re: VALDEZ
Zdravím souseda z Poruby, jakou tvrdost máme to nevím, ale pokud vím, tak odebíráme vodu ze Šance a to je dešťovka. Co se dál děje s vodou nevím a pH jsem neměřil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 19:18 VALDEZ – Ostravská voda
Zdravím všechny které zajímá kvalita,lépe řečeno celková tvrdost vody v Ostravě, místní části Poruba.Na stránkách Ostravských vodáren a kanalizací jsem se dozvěděl že celková tvrdost vody v oné Porubě,datum je uvedeno Listopad tohoto roku,je 0,66 mmol/l.Druhá věc je ta že jsem tady někde na fóru vyčetl že jeden mmol je cca 5,6 dgh.Měřili jste to někdo nějakými dobrými testy?Souhlasí tyto informace od vodáren?Já jsem to nikdy nezměřil,protože jsem to měřil testama od firmy Rataj a nějak jsem nemohl určit kdy je voda čirá.Tím myslím přeměnu vody modré na vodu čirou,podle této čirosti vody určíš tu tvrdost.Máte někdo zkušenost s nějakýma testama na jednoduchším zjištění tvrdosti?Dejte tip.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1969x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9246-ostrava-voda