Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky versus jikry (plůdek)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Krevetky versus jikry (plůdek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 14:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: navik
Tak moc děkuji za odpověď. Ne že by mne potěšila a ne že by mi udělala radost, ale je pravda, že jsem ji očekával. A protože jsem už do třístovky vyypal 40 palmat, tak se mohu rozloučit s tím, že bych ještě někdy viděl potěr kardinálek nebo dánií. Krevetky se o jikry postarají. No, co už. Budu muset zařídit dvě nová akvárka - jedno, kde bude vhodné prostředí na tření a bude krevetekprosté a prcky odlovovat do druhého, kde budou kreveťule na úklid. Mladé rybky pak půjdou do třístovky.... Ach jo. Ale aspoň se mi ověřilo to, co jsem vypozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 12:43 Muž roper [10] - CichlidyRe: malyLibor
Přesně tak, ne že je požerou jen krevetky, ale razborky jim dají taky co proto. J8 je odchovávám ve 350ce kde mám dostatek mechu. Po vykulení rybek je odchytnu fajfkou a šoupnu jinam. Docela v pohodě se mi třou cardinálky vietnamské, které jikry nijak nepožírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.06.2012 12:35 Muž navik [908] - SumciRe: malyLibor
Už jsem své zkušenosti v jiném tématu uváděl. Konkrétně jsem pokusně umístil jikry skaláry amazonské do krevetárka (Red Cherry) - během pár minut byl list obrán "dočista dočista". Úplně stejně dopadl i již vykulený nerozplavaný plůdek - během pár minut zlikvidován....
Nyní mám společně v akvárku galaxky s Red Cherry - jakmile se populace krevetek rozroste, není žádný rozplavaný plůdek k nalezení, jakmile dojde k silné redukci, začne se objevovat - z čehož vyplývá, že i na jikrách Dania margaritatus si krevetky pochutnají...
Naopak se mi krevetky osvědčily k již rozplavaným mladým rybkám ke spotřebě toho, co plůdek nezkonzumuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2012 09:12 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tři roky sem nikdo nepřispěl, nicméně si myslím, že je to zajímavé téma a za ty tři roky mohla spousta chovatelů získat zkušenosti, jak to tedy je s jikrami a krevetkami. Mne by to osobně velmi zajímalo.
Chovám už déle než rok v akva v kanclu 9 ks Boraras maculatus spolu s krevetkami - 2 ks Japonik a blíže neurčitelné množství red cherry. Ještě nikdy jsem nenašel malou rasborku. V Pagodáriu, dokud byly jen Borarasky a pagoduly, tak se občas objevil plůdek, ale od doby, co jsou tam krevetky - white pearl - jsem tam taky neviděl ani jednu malou rybičku. Myslíte, že to může být tím, že krevetky ty jikry prostě zbaští? Zajímaly by mne zkušenosti zkušenějších krevetkářů, kteří chovají krevetky a rybky současně, ale i pozorování začátečníků v chovu krevetek jako jsem já.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Nazdárek, poradil by někdo zkušený, ohledně krevetek vs. poťer? Napadlo mne, že bych ke svím plůdkům Bojovnic a Moll v AQ 10-20 litrů přidal nějaké krevetky, co by po drobotině uklízeli.
Co myslíte, šlo by to? A které druhy a v jakém počtu. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:28 Muž matrix069 [79] Re: Mrakoplash
Díky moc,už som pripravil na výtěr 12 L akvárko,javský mech,riccii na vrch,malý kořen,pár olšových šišek,bublifuk a ráno tam prelovím dva páry a uvidím či sa vytrú buď tam a zvyšok v 112 L akvárku kde sú aj tetry žiarivé a krevetky. Uvidím čo bude úspešnejšie. Dík moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: matrix069
nemaj zadny specialni krmeni :-) vlockovanou artemku a ruzny drobny krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 20:21 Muž matrix069 [79] Re: Mrakoplash
hmm,tak to hej. Trošku zarastené :) Ale odchoval si nejaké aj tak,bez nejakého špeci kŕmenia? proste aj tak nejaké prežili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 19:58 R Muž Mrakoplash [1776] Re: matrix069
ja je mam tady > mrakoplashovazviratka.ic.cz/…

tak je mozny ze se k tomu nedostanou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:11 Muž matrix069 [79] Re: Mrakoplash
Dík za postreh. Vieš,na dne mám HC-celé dno,počítam s tým,že ikry zapadnú,no mám tam 5ks Japonica a cca 50 ks Neocaridin(mix)+2 ks Otíkov,tak aby sa nepustili do poteru. Keď už si spomenul potěr Galaxy,čím si ich kŕmil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2008 18:05 R Muž Mrakoplash [1776] Re: matrix069
mam cherry + galaxky a mam tam i prcky od galaxek :-)takze to asi nezerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 17:25 Muž matrix069 [79] – Ikry vs. krevetky
Rád by som odchoval Rasborky Galaxy. Požerú ich ikry krevetky Neocaridina denticulata,ktoré sú na dne v hojnom počte? Celkovo,žerú krevetky ikry,prípadne poter,ktorý ešte nieje rozplávaný a leží na dne? Ak má niekto skúsenosti,budem rád za každú skúsenosť. Inak mám pripravené pre Galaxy iné 12 L akva. X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9219-krevetky-versus-jikry-pludek