Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hydrocotyle

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hydrocotyle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 17:14 Žena Lucie28 [0] Re: Passenger77
I ty mrchy jedny smich asi jsem si je donesla s rostlinami. Mám tam ze šneků ampularii žlutou a neritina zebra a teď Teda asi i okružáky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 17:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Lucie28
Ahoj, vajíčka šneků, pravděpodobně Okružáci...co tam máš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 17:03 Žena Lucie28 [0] – Pupečník
Fotka k příspěvku Dobrý den, mohl by mi prosím někdo říct oč se jedná? Objevilo se to na spodní straně pupečníku, je to takové žluté, vystouplé. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 19:30 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Ancíka nesmíš přikrmovat jen zeleninou to je většinou velká chyba. Jsou to spíš mrchožrouti takže to chce trochu rybího masa a vodních potvor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 19:08 Muž imax [47] Re: vaclav, Planorbella
Parmicky som pred nejakou dobou dal prec kvoli machom, ktore obzierali. Ancik mi nenapadol. Prikrmujem ho zeleninou takmer denne. Pravda je, ze ked som Hydrocotyl skusal pestovat prvy krat, ancikov som nemal. Skusim pozriet ine nadrze, ci ma niekto Ancika s Hydrocotylom bez problemov. Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 18:35 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mě ho žrala parmička černopruhá (jen jedna ze 4) ale na tomhle se ti zřejmě pase v noci ancík. Mě pak obrostl když jsem jí dal pryč. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:34 Muž Planorbella [643] Re: imax
Stačí ho vypěstovat emersně a pak přivyknout na submersní způsob pěstování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:25 Muž imax [47] – Hydrocotyle tripartita
Fotka k příspěvku Ahojte. Tri krat som sa pokusal o pestovanie Hydrocotylu tripartita, vzdy neuspesne. Prvy krat po pristrihnuti zhodil vsetky listy. Stonky pomaly cernali a po par mesiacoch sa rozpadli. Druhy krat som ho nestrihal vobec. Zachytil som ho pod koren, aby nesiel ku hladine. Po par tyzdnoch pustil vsetky listy. Hole stonky boli niekolko mesiacov zelene, ale nove listy nenahodil. Treti krat som ho kupil kratko pred Vianocami 2018 na mriezke, opat pustil listy a od vtedy ma opat hole stonky. Obcas sa pri dne ukaze novy maly listok, ale behom par dni je po nom. V atlase aj roznych prispevkoch sa pise ze je to rychlorastuci plevel. Date mi napovedu kde robim chybu, pripadne ako na uspesny rast? Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 19:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Normálně ho část přivaž a od se rozroste a bude držet, časem budeš muset stříhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 19:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaclav
Chtěl bych ho dát na o
Pepanův břeh, ale jestliže se nechytne sám, bude to nejspíš problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 19:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Myslím že se nepřichytí i v písku je zakořeněný jen v části a zbytek se vznáší nade dnem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 18:53 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Hydrocotyle japan
Ahoj, pokud se tento pupečník naváže například na kořen, uchytí se po čase sám? D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 18:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
Hmmm :) zkusím toho japonce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.12.2017 18:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 17:53 R Muž ctibum [6872] Re: Amatértom
No to víš, jdu cestou nejmenšího odporu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 17:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Tssss ty tam máš mini rybičky, mě když Akary mrsknou ocasem, stonek přelomí raz dva. Já teda měl těch stonků u sebe aspoň 10. Možná proto to vydrželo 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 17:04 R Muž ctibum [6872] Re: Amatértom
Psal jsem, že já kouknu :) Ale ve "200", vlevo, jen dva stonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 16:52 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
V jakým akváriu to máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 16:43 R Muž ctibum [6872] Re: Amatértom
Co já vim? :) Kouknu do prezentace do fotek...
EDIT
Tak cca červen. Tu matku mám ve dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 16:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
No a jak dlouho ti to drží už?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 16:41 R Muž ctibum [6872] Re: Amatértom
No já ho provlíknul a ještě 2x dokola, decentně a v pohodě. Ale můžeš zkusit Horácomatku nebo přivázat vlascem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 16:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
No a jakou to má trvanlivost? Má hrozně křehké stonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 15:40 R Muž ctibum [6872] Re: Amatértom
Provlíknul jsem dole stonek malou nerez matkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 14:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
Myslím, že jsem měl kdysi dissecta a ten mi moc nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 14:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Jestli ti poroste ve stínu to netuším, určitě nebude tak kompaktní ale to musíš vyzkoušet. Přidělat hu můžeš na cokoliv. Pokud jsi přečteš synonyma na kartě tak tam to japan najdeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 14:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
Ten nevím, jestli by mi šel. Mám volno v polostínu. Může se naroubovat na plochou část dřeva?
Edit. Rataj ho má pod názvem japan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 13:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
To je spíše emerzní rostlina jak je pod vodou míří okamžitě k hladině. Pokud chceš něco co drží dole tak si sežeň Hydrocotyle tripartita. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 13:28 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Pupečník bílý
Ahoj, jakým způsobem ho držíte v hlíně, aby furt neplaval?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:11 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaM
Roste to i normálně jako pokojová rostlina, kterou zalévám 1x týdně, nebo pokud má část ve vodě z dostatkem živin roste rychleji a má červený stonek. Listy které byly pod vodou ale uschnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: JaM
Jak myslíš mimo akva? Dá se to dát do prázdného akvária, kde ..
1) dáš květináčky, které naplníš substrátem pro rostliny, rašelinou, pískem.. No co bude po ruce. Je i lepší varianta, která je ovšem dražší a to ADA amazonia.
2) napustíš 2cm vody
3) dáš krycí sklo
4) svítíš popř. to dáš k oknu

Pak je další možnost a to ta, že vezmeš nějaký průhledný kelímek, do kterého dáš 1-2cm substrátu pro rostliny, rašeliny a dáš to tam. Já to tak mám v kelímku od invitro rostlinek. Krásně to roste. Jde mi tak i micranthemum micrathemoides. U bacopy monnieri je i možnost, kdy jí dáš do květináče na oknu se stejným substrátem.

Výběr substrátu je jen na tobě. Je tu nespočet možností.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:03 Muž JaM [1] Re: Vaclav
Tak je to hotovy, jen je to trochu nezvyk :) jen sem ten vetsi trs blbe uchytil u dna a pred chvili vyplaval na hladinu :)tak holt zitra trochu upustit vodu a usadit...

Jinak manzelce se celkem libi a zaujala ji moznost emerzniho pestovani. Tak premyslim ze pri pristim prostrihani bych ji par kusu dal. Ma s tim nekdo zkusenost jak to pestovat mimo aq? Co je k tomu treba? Trochu me zaujaly i ty lecebny ucinky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaM
Nech si jen ty nejhezčí řízky a buď je zasaď nebo svaž konce a pod něco zastrč a nech plavat na hladině. To je už na tobě. rybicky.net/forum/3037… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 08:48 Muž JaM [1]
Ahojda,

potřeboval bych poradit s Hydrocotyle leucocephala. Mam ji zasazenou na dvou místech. Vzadu za kořenem a v pravým předním rohu u kořenu. Ta vzadu se rozrostla jak blázen a té vpředu se skoro nedaří a přijde mi že je na odchodu, má takový moc světlý zelený barvy a bledne místy do žluta...Ta vzadu zabírá víc než půlku hladiny a je krásně zelená, jen začíná žloutnout od spoda....

Dneska budu dělat údržbu a tak se chci optat co s tou vzadu. Tím jak se rozrostla po hladině začla stínit ostatním rostlinám. Co s ní mám provést? Nevím jestli jen prostříhat, z toho co prostříhám udělat menší trs a zasadit místo té co se jí nedaří vpředu, nebo ji vysadit, ostříhat nažloutlý spodek a opět zasadit do původního místa? Nebo něco jiného?

Ideálně nějaké co nejméně pracné řešení, do dna se mi nechce moc vrtat :-) Sice se v tom houští u hladiny beťákovi a betkám velice líbí, ale chce to udělat nějaký kompromis :-)

Předem díky za všechny rady a tipy palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 06:35 meleri Re: EPluribusUnum
ahoj, svetla ma myslim dost, no doufam, ze poroste. mam taky takovy ten vetsi velky druh a ten roste bez problemu, tak uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 23:27 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: meleri
mám sice jiné druhy pupečníků, ale reagují stejně...čím víc světla tím víc rostou s menšími odstupy mezi listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:02 meleri
ahoj mate nekdo hydrocotyle tripartita? je moc choulostiva? koupila jsem ji nazkousku....dik! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 09:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dravec
H. dissecta by do popředí byl, kdyby ho prodával. Ale dle mého prodává pod tímto názvem H. leucocephala. H. dissecta je např. v této nádrži rybicky.net/nadrze/14069
Do popředí je dobře použitelný Hydrocotyle sibthorpioides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 23:48 Muž dravec [72] - Rostliny
Prosim vas viete mi poradit ci je to rastlina vhodna do popredia a ako je narocna na udrzbu. Rataj ju predava ako rastlinu do popredia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 16:40 Usine Re: jajaapaja
Fotka k příspěvku Já to doma přehazuji vidlemi :-D To na obrázku to jsem jen drobet protrhával. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:27 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jajaapaja
Václav má zkušeností určitě víc, tu rostlinu mám totiž od něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 00:04 Muž jajaapaja [174] Re: Usine
Tak to ses zeptal uplně správně.Eff sní má opravdu zkušenosti.Dokonce takové že si jí může dovolit prodávat na burzách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 00:01 Muž jajaapaja [174] Re: Dixon
Stačí roztrhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:52 Žena darka [520] Re: Usine
coze omlouvám se, ale teď nechápu, co tím chtěl básník říci :-( Mezi glossostigmu jsem dala H.dissecta (mimochodem, kdysi jste mě na tento obrázek v atlase navedl, dodatečně děkuji ;-) ), leucocephalea je vzadu, ve skupince s tou druhou, nečekám, že porostou po dně. Nebo jste to myslel ještě jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:36 Usine Re: darka
Pokud máš Hydrocotyle leucocephala tak se rozluč z tím že ti poroste po dně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:32 Žena darka [520] Re: Eff
Něco na tom bude, mám ještě 2 druhy, leucocephaleu a jednu menší, už nevím přesný název, není zde v atlase, skupinky rostou pěkně, jednotlivcům se nedaří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:04 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Usine
Ve svém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:00 Usine Re: Eff
Tak to je novinka. Kde jsi to vyčetl? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:44 Muž Eff [417] - RostlinyRe: darka
Všechny rostliny druhu Hydrocotyle se chovají následovně: čím větší rostlinu či trs nechám pohromadě, tím lépe poroste. Nerozdělovat na kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:04 Muž Dixon [13] - SumciRe: darka
dobre,díky mam ju v predu,ako kricek a je zatazena kamenom,dufam ze sa jej bude darit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:51 Žena darka [520] Re: Dixon
Nasadila jsem ji jednotlivě mezi Glossostigmu jak je to zde v atlase, tam mi moc neroste, v jiném akva z ní mám keřík a roste dobře, pouští nové rostlinky, ale je opravdu drobounká, nové lístky jsou tak o polovinu menší než původní, doporučuji zasadit do přední části. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9213-hydrocotyle-