Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Které ryby mohou ničit zeleň?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Které ryby mohou ničit zeleň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2022 21:42 Muž Roger [1873] Re: luckyluke
Zbytečně si komplikuješ život, zkus to jednoduše a budeš mít z akvária větší radost. Zvol jinou skladbu kytek a nemusíš rok sahat dovnitř. Podívej se například na moje flumen nigrum, filtr jsem nepral 3 roky, stříhám cca 1x ročně decentně a akvárium je prakticky bez údržby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2022 21:24 Sonic Re: luckyluke
Vytváraš tu hlúpe kombinácie, ako sa ti bude pozerať na akvo s ohlodanými rastlinami? Ak ti ryby požerú väčšinu vegetácie, tak čo ti bude udržiavať ekosystém? Potreboval by si veľa rastlinnej hmoty aby to fungovalo a málo rýb. Nevidím v tom prínos, ak sa ti nechce ryby kŕmiť, tak na čo robiť akvárium s rybami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 16:05 Muž luckyluke [3] – Ktore zeru zelen ?
Zdravim, ja mam otazku v trochu v opacnom zmysle. Ktore rybky pozieraju rastliny? Chcel by som vytvorit akvariumm kde by bol taky akoze uzavrety ekosystem, ze rybky by jedli nejake rychlorastuce rastliny a nemusel by som ich tolko krmit.
Asi by malo ist o nejake rybky nie uplne velke, aby vsetky rastliny ihned nepozrali. Akva by som chcel mat povedzme ze 30, 60 litrove, alebo 180 litrove, mam toho viac na vyber. vdaka za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 20:10 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Miroslav
nebo zkus pařený špenát, pařený listy salátu a tak dál... spíš bych jim ale koupil pořádný krmivo.. mražený patentky, artemie, koretry atd... a když budou živý, jedině dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 20:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miroslav
Ono každá ryba je jiná, i když je stejného druhu. Prostě prodáš ryby co máš a koupíš jiné a budeš doufat, že nebudou tolik ničit kytky. Občas je to řešení...
Obzvláště u Skalárů, u kterých se chování forem Nanay, Manacapuru nebo akvarijní formy dost liší.
Moje Nanay nechávají kytky na pokoji. Kamarád má Nanay ze stejného zdroje (vše původem od Dudáka) a než začal víc krmit Sera flora, tak mu kytky škubali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 20:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miroslav
Tak skaláry mám léta a nikdy mě to nedělaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 19:57 Muž Miroslav [35] Re: NHKG
Už nebudu kupovat jemnolisté rostlinky,anubiasy a echynodury a valisnerky,těch se nevšímají.Nebo skaláry vyhodit. hmm :-D ale dik za koment a info.
To krmení koupim a zkusim Hikari Exel,Sera flora.Dik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 19:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miroslav
Zkus krmit ještě větším podílem zelené složky a i jiným krmivem. Třeba Hikari Exel nebo Sera flora.
Pokud to nepomůže, tak buď odolnější kytky, nebo jiné (žádné) skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 19:11 Muž Miroslav [35] – rostliny
Zdravim,skaláři mi trhají rostliny,dávám zelené krmení tetra phil,ale stejně,jak tomu zabránit?
ne :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2018 22:02 R Muž Anthrax [4764] Re: víto
To dost záleží na tom o jaké rybičky, jaké rostliny, v jakých podmínkách se jedná. Takhle těžko čekat kloudnou odpověď. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 21:46 víto
Proč mi rybičky vždy sežerou veškeré rostlinky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2017 09:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Uždíbne ... a pak oluxuje vše co je na listu k snědku (a není toho málo) ... a pak vyplivne... to je také cesta... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2017 09:39 Maq Re: larix
Ne že bych si troufal nabídnout řešení, ale pozoroval jsem, že někdy se to vyloženě "pro srandu" naučí dělat jediná ryba. Prostě uždibne a vyplivne.
Viděl jsem to dělat tetry a cichlidy (s jinými moc zkušeností nemám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2017 08:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
Upřímně? Může to být kdokoliv a nejspíš všichni dohromady... pamatuji si ve své jedné nádrži pasoucí se skaláry... (no vám k řízku dobrý salátek nechutná?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 22:02 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku No jo, napriek tomu som presvedčený, že je to práca jedného druhu. Na otíkov to nevyzerá (foto) aj keď samozrejme, úplne vylúčiť sa nedá žiadna z možností, ktoré ste uviedli...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2017 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
Všechny kaprovité, živorodky, otíci ... no kuwa chlape, takové hezké nádrže, kdyk nejste žádné ořezávátko ... těch ryb je tam fůra... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 16:23 Muž larix [1420]
Zdravím Vás. V mojej starej nádrži zvykli tetry bleherove obhrýzať jemné mladé listky rôznych rastlín, čo som veľakrát pozoroval. Zbavil som sa ich pri sťahovaní rýb do nového akvária ale bohužiaľ aj v súčasnej zostave je druh(-y), ktorý v tejto záškodníckej činnosti pokračuje. Bohužiaľ som zatiaľ žiadnu rybu nepristihol, preto prosím o info, ktorý z druhov zo zoznamu pri nádrži Equilibrium by mohol byť páchateľom. Osobne podozrievam tetry sweglesove ale je to iba tip. Vopred vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2011 09:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: achyles73
Hm, zajimave, Platy ji nezerou - a nebo jsem to aspon nevidel. Jenze v tom housti bych nejaky uzdibnuty listecek nepostrehl. V kazdem pripade to chce asi nosit ruzne rostliny od kamaradu a zkouset, co u tech Teter vydrzi, ne vsechno kazde rybe chutna a jak je videt, muze to byt hodne ruzne :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 23:59 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Draculla
takisto sa pridavam ze cryptokoryny su odolne a vitalne proti rybickam no ake mame prostredie na tom zalezi preco vobec okusuju tie rastlinky maju dostatok rastlinnej vyzivy v krmive??? alebo je to len tak okusuju asi by to potom nejedli ale len vypluvali..... ak mate dobre podmienky aj ine rastlinky rychlo rastu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 20:49 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Draculla
cryptokoryny vydrzali u mna v pohode, su dost odolné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 20:25 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Designer
A to ani nemáte ponětí jak limnophilla chutnala mečovkam, neměla žádnou šanci vyrust smich hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2011 08:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Draculla
Tetry cisarske mi vykusovaly vrsky z rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana , takze jsem ji nahradil rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora a ta jim nechutna, ale moc rady se do ni trou. Neznam chute Tetry paraguayske, ale treba by jim to take nechutnalo. Navic Limnophila sessiliflora je rychlerostouci a dost nenarocna. A nakonec i kdyby jim chutnala, roste opravdu rychle. Ze mas dokrmovat zelenym, to asi vis, ale ona cerstva "zelenina" sveze rostouci rybe pod nosem je jiste lakavejsi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 01:39 Draculla – rostliny do akva (vyšší)
Zdravím vás. Mohl by mi někdo poradit? Mám v akva tetry paraguayské a ty mi stále okusují vyšší rostliny(např. egerie, valisnerie). Jasně ty kryptokoryny a anubias jsou taky pěkné kytičky, ale ty mi moc vysoko nevyrostou a já bych chtěl, aby kytky rostly i do vyšších pater. Ptám se tedy, zda-li neznáte nějaké vysoko-rostoucí kytky, které by mi ty moje "sviňské" tetry neokusovaly?? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 20:47 Žena lulk [5] - Cichlidy
žerie vým synodontis eupterus (17 cm) rastliny?dokonca aj tvrdolisté ako anubiasi a pod.? Dá sa nejako zariadiť,aby rastliny nechal úplne na pokoji?
krmenie: novo bel jbl,spirulina tabs (sera),tetra wafer mix, spirulina granulat (tropical...Rastliny likviduje...sú celé obhrýzené

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:53 Muž ridgelion [3] Re: Usine
ved praveze sa snazim roznorodu potravu,kazdy den davam aj mrazenu potravu patentky alebo koretry a popri tom aj vlockove krmivo a granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:44 Usine Re: ridgelion
Zapomínáš na tu druhou složku a to maso. Jsou to všežravci. Záleží čím je krmíš. Já mám v akváriu ancíky a sušené krmení skoro nepoužívám, hlavně mražené. Špenát jen jako doplněk. Ryby se pak rostlin ani nedotknou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:36 Muž ridgelion [3] Re: Usine
je to možne, že to budu oni, mam rastlinnu potravu Spirulina Flakes, myslis ze to bude stacit ako nahrada za zelenu potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:24 Usine Re: ridgelion
Hlídej si parmičky nádherné to jsou zřejmě ti škodiči. :-)
Doporučuji špenátový protlak smíchaný z rybím mase. 2:1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 10:44 Muž ridgelion [3] Re: Turok
skalár nemá asi take zubky lebo je to doslova ohlodané nakoniec az po stonku, :-(
ancytrusa som uz dal prec pre istotu a to hned na zaciatku,tiez som myslel ze to on, ale napriek tomu, ze nieje v akvariu stale su nove listy rastlin pookusovane :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 10:37 Muž Turok [18] Re: ridgelion
no ono i skalár to může tahle ozobávat z nudy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 01:03 Žena Dinamit [68] Re: ridgelion
S tím, kdo to dělá ti bohužel neporadím, ale zkus přikrmovat salátem nebo okurkou. Ty rybky, které chtějí "zelené" se budou krmit tím a rolinky nechají napokoji ;-)
Třeba je to tím, že jim nedáváš žádný salát, tak si náhradu hledají u rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 23:16 Muž ridgelion [3] – Ktoré ryby okusujú listy rastlin
Fotka k příspěvku Mam 240 l akvárium a v ňom : 10x mrenka štvorpruha,5x mrenka ozdobna,5x tetra cierna,20x mecune a platy, 6xskalare.Posledny mesiac vsak pozorujem dost agresivne okusovanie listov rastlin, vid foto, problem je v tom, ze neviem ktore ryby by to mohli spôsobovať , kedže som nikdy nevidel že by niektore priamo okusovali, podla toho ako su okusane listy to budu asi mrenky alebo tetry cierne ale nechapem preco zacali okusovat az po 4 mesiacoch, nikdy som taky problem nemal, lenze teraz je s tym problem lebo je to cim dalej viac a bojim sa, ze rastliny vyhynu. Budem vdacny za rady,ze ktore to asi mozu byt ryby :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:39 Muž isamik [180] Re: DAVID
Co lepsi popis akvarka...? Ci si myslis, ze staci vytahnout kristalovou kouli z podpostele? Ta rybka se pise Hoplosternum thoracatum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:21 DAVID Re: Killer
ahoj.mám uplně prtavé ale snažím se je likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 15:20 David Re: Yirka
ahoj.no všechny nové rostliny prostě zničej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 13:58 Muž Killer [133] - SumciRe: David
a máš šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 10:47 Muž Yirka [9126] Re: David
Dělají to nahodile u všech rostlin či mají vybránu oblíbenou? (Někdy je problém dobře zakořenit stonkové).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 10:20 David Re: Yirka
Fotka k příspěvku No rodina asi ne.Mám tam čichavce modré.parmičky pruhované a barbuse,torokáti nebo jak se to píše,taky Krunýřovec Rineloricaria sp. red,fakt nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2008 09:58 Muž Yirka [9126] Re: David
Jestli někdo, zeptej se v rodině. :) Jestli něco, sděl co máš v nádrži a další detaily. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 09:44 David – Někdo mi okusuje u kořenů rostliny
Někdo mi okusuje u kořenů rostliny a nevím kdo.Nakoupím nové rostliny a vydrží max.týden.Už to začíná bejt drahý koníček.pomooooc :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2008 17:25 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: kastanek
Stačí pořídit si osvědčené cryptocoryny, rostlinky které se dřív běžně pěstovaly. Žádné křehké echinodory, ale pevné krásné kytky. A rybičky je ničit nebudou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2008 17:10 kastanek
Me kytky krunyrovci taky ujidali, spise je ozuzlavali, jenze z listku pak nezbylo nic. Zacla jsem kupovat kytky se silnejsimi stebly a pevnejsimi listky a doslo to k tomu, ze jsem asi koupila kytky, ktere nejsou do akva. Prodavali je normalne v akvaristice a tak jsem je koupila. Ale jako zatim drzi, uz jsou i nove listecky, takze si je necham, i kdyz ani nevim, co je to za druh.
Ale pokud bych ti mohla poradit. Anubisy jsou asi nejlepsi rostliny, ma pevnejsi listky a nesadi se do substratu, takze ti je ani nic nevyhrabe, a je fakt odolna :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2007 15:25 Žena petrys [107] Re: Beri
jemnolistý rostliny většina větších ryb, závojnatky; krunýřovci mají rádi zase křehčí echinodory, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2007 11:07 LuXy Re: Beri
Hladné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2007 10:53 Beri – býložravé ryby
Prosím, poradí mi někdo, které ryby okusují rostlinky?
Zakládám si nové akva a chci se vyvarovat toho, že až tam dám ryby, tak mi je okoušou. :-) Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 14:46 tonik666 Re: petrys
Jen pro informaci, Anubias je sice tuholistý, ale nové ještě stočené listy jsou velmi měkké a jsou oblíbenou pochoutkou pro některé druhy teter - pro ty co mají zuby - třeba císařské, krvavé.
Přísavka ukusovat přísavným terčíkem nemůže a mě rostliny nepoškozovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:28 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: petrys
Fotka k příspěvku Tak tak, mám podobné péřovce, Synodontis ocelifer, nějakých třináct let a rozhodně jsem je nikdy rostliny ožírat neviděl. Jsou to typické ryby, živící se tím co najdou na dně. Milují patentky a kupodivu i vločková krmiva s obsahem zeleného. Raději než Lon mix mají Lon plant a vločky s přísadou Spiruliny. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 13:15 Žena petrys [107] Re: Roman
hmm, to je zválštní, oba mám teprv krátce, ale thajku sem ještě neviděla, že by se zakousla taky do rostlinky, zvlášť do tuholistých anubiasů, ale kdo ví
takže dík za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 12:13 Anonym Re: petrys
Synodontis je masožravec/všezravec a anubias okusovat nebude, na rozdíl od rostlinožravé přísavky thajské.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2347x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9186-ktere-ryby-mohou-nicit-zelen