Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium online - Sledování akvaria po internetu přes web kameru

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Akvárium online - Sledování akvaria po internetu přes web kameru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 07:54 Muž Xixao [96] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ip kamera 5mpix na akvarium

Http://84.42.130.52/

Svetlo od 10 do 13 a 15 do 22 hodin

Login: rybicky
Heslo: Panda123

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:35 A Muž Rex [6012] - AdministrátorRe: teabe
Při použití www.ustream.tv lze překopírovat adresu EMBED (podobně jako u YouTube) a přidat si živé video přímo do své prezentace na našich stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:03 Muž LangMaster [24]
A co vám říka program Coffee Cup WebCam stačí mít nějaké webové stranky třeba free web nemusi bejt placený a tenhle program se postara o fotky v intervalech co si zadate a odešle na zmíněný web.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 11:31 Muž keyrumek [2]
Problem, jak dostat akvo do online, resi elegantnim zpusobem IP kamera, ktera ma sve vlastni web rozhrani a lze se tedy na ni vzdalene pripojit a sledovat snimany obraz (samozrejmosti je funkce jako napr. posilnani streamu na ftp server). Pokud chcete sledovat obraz z kameru pres inet, je verejna IP samozrejme nezbytna (popr. to lze resit smerovanim konkretnich portu u vaseho poskytovatele). Nevyhodou IP kamery je trochu jeji cena...tusim ze ty nejlevnejsi typy jsou cca od 3 tis (ale pokud si spoctete cenu elektriky za provoz linuxoveho serveru .. ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 11:14 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: teabe
S tou kvalitou obrazu to bude pro akvárium trochu problém. 1-2 Mpx není zrovna dobrá kvalita - a hlavně webkamery jsou limitované kvalitou optiky a rozlišení je až na druhém místě.

Na akvárium bych šel po něčem s alespoň 3 Mpx a skleněnou optikou s alespoň průměrnou korekcí vad, frekvencí aspoň 30 fps a podle velikosti akvária možná širokoúhlou. Tak za 1200,- by to snad šlo sehnat.

Edit: Limitující pak může být rychlost připojení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 07:21 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: debian
a co takhle tohle?? www.ustream.tv
PentueR:Já bych nesouhlasil.Pokud je levná webkamera tak ano,ale od 700,- a výš už začínají docela kvalitní,nad 1Mega Pixel s rozlišením 1024*768 až ++ Já osobně používám tuto www.alza.cz/… a obraz z ní je lahůdka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 00:57 debian - ŽivorodkyRe: PentueR
No veřejnou IP adresu nemám a ani to u nás není možné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 14:42 Muž PentueR [254] Re: debian
Jednu dobu jsem pro tohle používal levnou IP kameru - je potřeba jen veřejná IP adresa a rozumně rychlý net.

Jenže stejně žádná web nebo IP kamera neposkytne obraz vhodný ke "kochání" ... Takže jsem ji zase po nějaké době zabalil do šuplíku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 14:19 Muž hanz [27] Re: debian
Vím, že jde zapnout vzdálený přístup přes síť k počítači. Tím bys mohl aktivovat třeba ten Skype (firemní počítače se takto opravují). Nikdy jsem to nezkoušel, takže nevím jak to funguje, ale tohle bude určitě někde pod F1(nápověda), také popsané..
S tímhle dotazem, bych zkusil nějaké fórum pro Linuxáky, určitě by se tam našel někdo, kdo by ti perfektně poradil ;-) . A nebo nějak poštelovat proxynu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 13:37 Muž včelař [44] debian
až prijede szn tak ti napísu co a jak joho kámoš má taky akvarko a kontroluje to webkou přes poč, kdybych zapoměl tak se zítra napiš na muj profil
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:52 debian Re: apinek
Co se týče rozlišení čím více tím určitě lépe web kamera s nižším rozlišení by místo rybek mohla zobrazovat při rychlejším pohybu jen šmouhy. Počítačový maniak sice jsem byť web kameru mám zatím jen v notebooku. Jde spíš o to jak to dostat online s neveřejnou ip adresou napadá mně max. tak skype, ale na to je potřeba někdo doma kdo by "videohovor" přijal. Nejsem úplně fanda síťařiny radši se vrtám v hardware.
PC co pořád jede doma mám je jen 2m od akva, používám ho jako videorecorder...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:42 Tomas01 Re: apinek
Tak stejné nejsou...Všude rozhoduje cena..to je jasný. Spíš By si s tím chtělo pohrát. protože musíš chytit dobrý úhel aby se ti neodráželo světlo od skla(ve dne) :-P Další problém je v tom že ti tem siglál z kamery musí něco vyslaat do sítě, takže by tam musel byý pořád zaplý pc...nebo jestli si z těch šťastlivců kteří vlastní byť jen malý servare.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:25 apinek Re: debian
myslim že je to super nápad,ale asi by to chtělo kamerku ve vyšší kvalitě.nebo jsou všechny stejné?já se v tom nevyznám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:25 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: debian
Webkamera, net... není technicky problém. Určitě ne pro počítačového maniaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:17 debian - RostlinyRe: prisavnik
Ne, akva je tam samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:09 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: debian
ked si prec je niekto doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:02 debian - Rostliny – akva online - Sledování akvaria po internetu přes web kameru
Ahoj všichni, doufám že Vám Ježíšek nadělil spoustu nejen akvadárků a v novém roce více litrů a prostoru na ně! Trochu je mi o svátcích bohužel smutno protože je netrávím doma v Brně, ale úplně jinde tudíž vůbec netuším jak mi to doma plave. :-( Z toho důvodu přemýšlím o způsobu jak dostat své akva online na internet třeba přes web kameru? Hledám způsob jak bych mohl akva zkontrolovat a pokochat se i během kratší nepřítomnosti. Jsem trošku počítačový maniak tak pokud by Vám to někomu připadalo přitažené za vlasy, nevadí, jen by mně zajímalo případné technické řešení snad nejsem blázen sám. hmm Díky za info a ještě jednou všem Happy new Year 2009. debian

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 3320x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9169-akvarium-online-sledovani-akvaria-po-internetu-pres-web-kameru