Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Masožravá krevetka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Masožravá krevetka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 23:54 Muž Anubis007 [22]
Jediné, kdy jsem viděl určitou agresi mezi krevetkami je když se perou o jídlo. Dokáří se tak lehce štouchat až se přetahovat. Důvod může být nedostatek nějaké živiny, něco jim může chybět a snaží se to dohnat z Cherryn..ale je to 100% japonica.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 09:33 Muž malyLibor [5371] - Asie
Inu... nikdy jsem neviděl japoniku, jak napadla malou krevetku. Nicméně ve dvou akváriích, kde mám japoniky, mi neocaridiny vždy postupně ubývají a ubývají, až zmizí úplně. Zřejmě si japoniky dají rády své menší příbuzné jako přilepšení k jídelníčku. Nebudu to nijak dramatizovat, nicméně japoniky půjdou na dožití do třístovky, kde snad dospělé rybky neuloví, a k malým krevetkám je už dávat nebudu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:29 - Re:LiborSprysl
Ak cichlida dosahuje veľkost krevetky,už môže byť hrozbou.Pre mnoho cichlíd sú kôrovce prirodzená potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstrom
Proto jsem se ptal, po definici malých ryb :) a odpovědi se mi nedostalo...I cichlida je na začátku života malá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 01:15 - Re: Vstrom
To nie,to by lov bol asi opačný.(cichlida by lovila krevetu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 01:12 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
To že uloví paví očko, to mi nepřijde hrozný, je to malá rybka, ale přeci jen cichlidy nejsou tak malé rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 17:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstrom
Nejsou, to ne, ale když je hlad nebo chuť, tak si ďobnou a ne všichni spolubydlící to přežijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:58 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: prasan
Mám Macrobrachium dayanum (tím dayanum si nejsem 100% jistý), u nich mraky sakur a cca 20 ks Galaxek...zatím vypadají všechny.

Ale určitě po tom co tady čtu se budu při krmení snažit počítat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:44 - Re:Mejla
Zdravú krevetku nedokáže zožrať pretože má príliš tvrdý pancier na to aby jej bola schopná ublížiť.Po zvleku je pancier slabý(rovnako sa to prejavuje aj u chorých krevetiek)a krátku dobu sa ani krevetka nemôže hýbať.Vtedy je ohrozená a práve vtedy ju iná môže zožrať.Stáva sa to zriedka no i u bežných red cherry sa to dá pozorovať.Macrobrachium by som v žiadnom prípade k rybám nedával.Môžeš kŕmiť ako chceš no loviť sa snažia stále a hlavne v noci.O úspešnosti by sa dalo špekulovať no lovia určite a to je fakt.
Ešte v krátkosti:Pávie očká nie sú tak ohrozené pretože na noc vyhľadávajú miesta zo slabším prúdením vody a to hlavne v stredných a vrchných vrstvách.Ak aj ulovia tak zväčša samčekov pre ich nemotornejšie plávanie a dlhé závojové plutvy.Ak budú v akvárku len samice gupiek tak stratu budeš pozorovať ozaj ako si písal len raz dva krát do roka.Ak dáš však dravé krevetky či rakov(okrem drobných napr.CPO)do nádrže k tetrám, tak tieto idú na noc ku dnu a za noc sú schopné uloviť i 13ks.(vlastný pokus-keď som skušobne dal do akva 20 tetier neonových).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:33 Muž Mejla [21] Re: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku pokud sám tvrdíš, že lov CJ je kravina a pak v druhej větě píšeš že možná tak krevetu nemocnou nebo po svleku, odporuješ si sám.
CJ jsou schopny lovit ( nemocnou, po svleku) a ja myslim, že dokáží ulovit i zdravou dospělou krevetu. Můj názor.
Pro: loska
Mám Macrobrachium assamensis pres rok a videl jsem je ulovit rybu jen jednou, pri krmeni ryb. Byla vyexcitovaná vůní masa a čapla paví oko a okamžitě ho začla žrát zaživa a velkou rychlostí. viz foto. Občas se mi ztratila některá rybka aniž bych zaznamenal, že byla nějak nemocná, ale to bylo párkrát do roka. Všechno to byly ryby do 5cm. Myslim, že pokud jsou dobře krmeny tak tenhle druh téměř neloví.

Na 2. obrázku je samice s vajíčky, samec má klepeta výrazně silnější a mohutnější
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 06:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Vstrom
akvatera-rk.cz/…

Jedna z těch větších krevet, byla letos k vidění v Rychnově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:58 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
To si děláš legraci??? To to jsou takové dravé potvory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstrom
Ty loví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:09 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Nějaké okolo 7-10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Macrobrachium loví opravdu běžně...ty malé, to je asi nesmysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:05 - – krevetky
To,že je CJ útočná a loví je kravina.Inú krevetku môže zožrať len ak na ňu natrafí pri zvleku(nedostatočne tvrdý pancier) prípadne žerie mŕtvu max. tak zvlek krevetky.Akúkoľvek zdravú silnú krevetku nie je schopná uloviť.Sú aj mäsožravé krevetky(napr.Macrobrachium),ale tieto majú na lov prispôsobené väčšie klepetá.Caridina japonica v žiadnom prípade neloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.12.2011 20:40 Muž Mejla [21] Re: Mejla
www.youtube.com/…

neni to sice to co sem videl ale jako důkaz možná ještě lepší..
Jen ještě podotýkám, predátorem primárně ale rozhodně to dokáže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2011 20:27 Muž Mejla [21]
viděl jsem video kde japonika chytla prichciplou rybu cca 2krat tak dlouhou a drzela pekne dlouho nez se ji ta ryba vyskubla.
zkusim to najit.
Ale jinak nepochybuju o tom ze dokaze lovit i ulovit(rybu, krevetu). Velice ráda si dá jakoukoli živočišnou potravu, možná i raději než nudnej salat :-)
To ale ještě neznamená, že je predátor a loví krevety na počkání..
Ja mám osobně podezření, že minimálně redukujou moje počty mladých cherryn. Důkaz nemám, nikdy sem je neviděl ale rozhodně toho jsou schopny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 17:47 triscene Re: semko
to by som skor povedal ze ta CRS bola chora alebo jej nieco bola, inokedy su dost vrtke a mam jednu CJ a plno neocaridin a nikdy som nevidel ze by zrala krevetku, iba ak rybu pripadne zdochnutu krevetku ale urcite ich nelovili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vstrom
Otázka je, co jsou to "malé ryby" smich ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 21:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Mám Sakury, CJ i filtrující a nic neubývá, naopak Sakury a Babaulti green se množí jak blázni:)
ale chci zakládat brzo jiné aq a tam chci nějaké větší barevné rybky. Nějaké cichlidy a rád bych tam dal masožravé krevetky. Píšou, že krevetky občas útočí jen na malé ryby a na větší ne. Je to tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:47 semko Re: datura
www.akva.sk/… tu je jeden dokaz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 21:46 Žena datura [104] Re: vejvar
to by mě zajímalo, jak by japoniky lovily, když k tomu vůbec nejsou evolučně přizpůsobený. ty jejich klepítka se zmůžou tak akorát na oškrábání řasy ze skla. ještě si dovedu představit, že by mohly porcovat mrtvolky,ale k aktivnímu lovu jejich schopnosti nestačí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2008 11:06 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
Na nejakem foru sem cetl, ze pokud CJ nemaji dostatek potravy, zacnou se chovat jako predatori.
nejakej typek tam psal ze mu zraly red crystalky, takze podle me sou to CJ a je mozne ze zerou cherryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2008 23:24 semko Re: darka
No podla mna to je mozne preto som japonici dal do akva s rybami a trpasliciek krevetky su v 70 s filtrujucimi tam si spolunazivaju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 21:34 Žena Eliška [38] Re: darka
Filtrující krevety se kvůli CJ určitě neschovávají. Bydlí společně na jednom kořeni a zrovna teď klidně sedí vedle sebe a baští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 20:49 Muž kalahare [11] Re: darka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám jak CJ, tak i Red Cherry. A musím říct, že se mi Red Cherry množí jak divé. CJ mám asi 8, docela velké kusy a v období půstu na dovolené jsem úbytky nezaznamenal.
Na fotce jsou dnešní hody na tabletce pro ancíka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 16:30 Žena darka [520] Re: Eliška
Koukla jsem na Tvůj deník a mám dojem, že filtrující krevety se taky možná schovávají kvůli CJ. Že by opravdu nebyly až tak mírumilovné, jak se o nich píše? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 16:23 Žena darka [520] Re: semko
Tu fotku jsem viděla,není to příjemný pohled, ale myslíš,že si ji chytila ještě živou? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2008 15:38 semko Re: darka
tie prve dve krevetky su stopercentne japonici sam som ich choval a aj predaval v obchode atraxi maju inu stavbu tela,nemaju na bokoch tie tecky a uplne ine vajicka
aj japonici si radi pochutia na masku niekde mam fotku jak japonica zerie crystalku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:38 Žena Eliška [38] Re: darka
Krevetka na fotce opravdu vypadá jako CJ, mám je taky a nikdy jsem nepozorovala, že by s ostatníma krevetama nevycházely - mám k nim caridina gracilirostris (už bohužel jenom jednu) a atyoidea pilipes (taky jednu) a s oběma druhy vychází skvěle. Napadá mě, jestli náhodou mezi CJ nebyla přimíchaná nějaká jiná dravá kreveta. Zkus se podívat jestli ona záškodnice nevypadá kapánek jinak. Nic jiného mě nenapadá. Jinak moje krevetky si rády smlsnou i na patentkách a jiném živočišném krmení, tak je můžeš přikrmovat i tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:37 Žena darka [520] Re: PetrC
Moje vypadají tak,jak ty na prostřední fotce nahoře. Ale nemají kříž jako ty ostatní. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 14:45 PetrC Re: darka
Podle mě máš krevetku japonica a jestli se nepletu tak ta kreveta Atrax má docela velký klepítka viz www.anjincz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 13:51 Žena lulk [5] - CichlidyRe: darka
Atrax sp. to naozaj môže byť.Prečítala som si ich popis a vážne to sedí na tvoje krevetky.Ano,sú to poriadne potvorky.Radím predať ich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 13:17 Žena darka [520] Re: Archa
Tvoje krevetka mi připadá trochu jiná, moje mají pruh na zádech, nejvíc mi připomínají Atrax sp. a to by byl pěkný průšvih, protože to jsou pěkné potvory. Jediné foto, které jsem našla,je na MIGA, ale nějak si z těch fotek nejsem úplně jistá. Co na to Vy ostatní, přidejte prosím svůj názor. Moc děkuji www.miga.cz/…, www.miga.cz/… :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 11:04 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: darka
Fotka k příspěvku Podla mna to masozravá krevetka nie, tie vypadajú skutocne inak, sú priesvitné a majú velmi dlhé tykadlá, sú to krevetky rodu macrobrachium rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_macrobrachium_lanchesteri Sama dve mám, predali mi ich ako japonica, neviem ako to robia, ale rybky miznú stále, alebo sú obzrané za ziva, obcas nájdem len chvost sad Sú to zrejme dobré potvory
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 10:49 Muž smula [0] Re: darka
Ahoj
chovám CJ a Red chery spolu s pavíma okama a black mollynama a vše je v pohodě, nelovějí se, ani si nepřekážejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 21:48 Žena darka [520] Re: Onďa
Ne,žádné ryby tam nejsou,toto byli první obyvatelé akva a potom přibyly cherry.Z původních 70ks jich mám dnes asi 30 a žádná mimina za půl roku. Dnes po tom útoku jsem je odlovila,zatím jsou v karanténě,je jich celkem 5,ale nevím, jestli je mohu pustit do společenského akva, kde mám neonky, gupky, ale také 5 SAE,ty by je mohly umravnit,co myslíte? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 21:19 Muž Onďa [32] Re: darka
Podle těch fotek to skutečně vypadá na CJ, ale nedokážu si vysvětlit to "lovení" n. denticulata cherry.coze Chováte s krevetkama nějaké ryby? to může být příčina úbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 21:08 Žena darka [520] – Masožravá krevetka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Masožravá kreveta
Pozná někdo, co je toto za krevetu? Koupila jsem ji původně jako Caridina japonica, cca před půl rokem, samice má cca 5cm,samec je o něco menší. Dnes jsem byla svědkem,jak se neúnavně snaží ulovit red cherry a skoro se ji to podařilo.Už jsem pochopila,proč se mi krevety nemnoží a proč jich pořád ubývá.Děkuji za odpovedˇ potlesk
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9023-masozrava-krevetka