Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Marsilea - pěstování, druhy

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Marsilea - pěstování, druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 11:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: CHiP
Vydrž normálně ji zasaď a čekej dost dlouho to potrvá, ale bude z toho krásný porost. Ani potom to není žádný rychlík je to takový mini anubias. :-) rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 10:41 Muž CHiP [48] Re: CHiP
Stále jsem se neodvážil rostlinu zasadit a plave na hladině. Nejspíš asi poletí, ale pokud by si ji v brzké době někdo vyzvedl (RK), rád mu ji přenechám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 06:56 Žena Pavla28 [210] Re: CHiP
Ahoj,

toto je emerzní verze, po zasazení tyto listy odumřou a pak ti vyrostou nové, vzhledově jiné listy, ty už budou nižší, výška submerzních listů se dá upravit i zastříháváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 06:52 Muž CHiP [48] – Marsilea crenata
Fotka k příspěvku Koupil jsem si do popředí Marsilea crenata (do 56L krevetária). Chtěl jsem něco nízkého a nenáročného, ale toto jsem nečekal, viz obrázek coze
Co teď s tím? Mám rostlinu vyhodit nebo se s ní o něco pokoušet? V popisu invitalu mají kobercová rostlina, výška dospělé rostliny 3-10cm www.rostlinna-akvaria.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2019 21:08 R Muž ctibum [6907]
Fotka k příspěvku Rostlina mnoha výšek... :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2015 19:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: volvik
Marsilka se množí oddenkovitými výběžky, které rostou pod štěrkem. Její růst se dá omezit třeba páskem skla nebo umělé hmoty, které se zapustí kolmo do substrátu a zabrání kytce šířit se do míst, kde nechceme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 19:10 Muž volvik [21]
mam Marsilea hirsuta a rad bych ji nejak usmernil v rustu at neroste tam kde necci da se to nejak???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 15:51 Muž zervan [1123] - Rostliny
Pôvodne moja Marsilea hirsuta mala malé lístky (priemer pár mm) na stopke dlhej asi 2 cm, tie vyrastali dosť blízko pri sebe (menej ako 1 cm). Takto sa mi to páčilo v mojom menšom akváriu. Lenže postupom času sa mi začala rozrastať, listy ako lopaty (priemer aj 1 cm, výška do 5 cm), ďaleko od seba (niekoľko cm). Znamená to nejaký problém, nedostatok svetla? Lebo taká veľká sa mi moc nepáči, to by bolo dobré vo väčšom akváriu.

Inak žiadne 4-lístky mi netvorí, listy sú vždy len v podobe jednej placky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zervan
Emersně se dají relativně dobře odlišit. M. creanata je méně chlupadá a okraje lístků má +- vroubkované. Z pod vody vyhání listy skoro k hladině a když se jí to nedaří, tak postupně zajde. Toť jsou aspoň mé zkušenosti.
Ale otázka je, co vám spíš jako M. crenata pošlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:51 Muž zervan [1123] - Rostliny – Marsilea crenata vs. hirsuta
Vie prosím niekto, aký je rozdiel medzi Marsilea crenata a Marsilea hirsuta? V tunajšom atlase sa pre prvú uvádza výška 10-15 cm, pre druhú 2-10 cm. Podľa katalógu Tropica je crenata nižšia ako hirsuta:
www.tropica.com/… (crenata, 1-3 cm)
www.tropica.com/… (hirsuta, 2-10 cm)

Ja som si kúpil hirsuta od Dennerle, ale neviem, či sa môžem spoľahnúť na označenie, keď sú také skoro rovnaké. Dajú sa nejako rozlíšiť?

No a ešte otázka k pestovaniu: Akosi mi niektoré lístky hnednú, do takej úplne tmavej hnedej farby. Čím to je?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 19:50 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Zasadit nebo připevnit.
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli je lepší marsilku připevnit na dekoraci nebo ji normálně zasadit? Při čem roste líp?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 20:44 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud si dobře pamatuju, pořizoval jsem si jí od Rataje nebo Aqua-daho...fotky tam ale matou, je na nich emerzní forma, která se od té submerzní značně liší...a doporučuju pořídit větší množství, roste pomalu.
Po dvou letech co ji mám můžu z vlastní zkušenosti tvrdit, že listy nejsou vyšší než 5cm a jejich "čepele" jsou povětšinou oválného tvaru o průměru 0,5-1 cm, zkoušel jsem jí jak s CO2 tak i bez, s ním tedy rostla lépe, ale jde i bez něj...
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1543x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9013-marsilea-pestovani-druhy