Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:37 OXI
AHOJ VÍM,ŽE ZDE JE FÖRUM O ZÁVOJNATKÁCH,ALE MÁM PROBLÉMEK,KTERÝ CHCI VIŘEŠIT NEŽ ODJEDU NA DOVČU....JEDNÁ SE O TO STOU FILTRACÍ DOUFÁM,ŽE MI NĚKDO POMŮŽE JAKOU DO MÉHO AKVÁRIA SI MÁM POŘÍDIT......POKUD MI POMŮŽETE I S RYBIČKOU BYLA BYCH MOC VDĚČNÁ DĚKUJI
Ahoj,chtěla jsem se zeptat.....chci si kmé bojovnici(samec) pořídit jinou rybku nevíte někdo s kterou se nejlépe snáší....všude píšou,že se snáši se všemi rybkami.Skoušel jsem závojnatky,jenže ty jsou dost nečistotné a strašně se kvůli nim kazí voda v akváriu.Mám 60litrovou nádrž s rostlinami.....proto hledám rybičky,které dokážou žít,alespoň v mírném proudu a nejsou taková "prasátka" a hlavně aby se snesli se Zorem.A jestě jeden dotaz,který filt je lepší Filtr Atman At-F300, 250l/h nebo Molitanový filtr elementkový
Myslíte si,který z těchto filtrů by se hodil do menšího 20litrového akvárka.
.Děkuji za rady a doufám,že mi někdo zde pomůže najít Zorovi kamarády!!!
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:58 R Muž romant [27987] Re: míša
To je fajn, že se rybka zotavila. K Tobě žádný výtky nemám, to jsou tady jiní dotazovatelé, kteří pokládají stále stejný otázky pod různýma nickama a působí to dojmem, že snad ani poradit nechtějí, jenom tak trošku zaprudit a zase zmizet. :) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 08:42 míša Re: romant
ahoj, nevím co tim myslíš, ale já nick neměním. pořád tu jsem pod tímhle a písu jen tobě. čistím jednou za tři týdny a měním jen půlku nebo čtvrtku nádrže. filtrace v pořádku. teď se ma dobře, vypadá líp, plave a má se čile k světu. v nádrži mám i kytky. míša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 18:58 R Muž romant [27987] Re: lissa
Už jsem Ti na toto téma odpovídal několikrát. To, že měníš nick neznamená, že to nejsi Ty. dejw, Sabulka, míša atd. Zaregistruj se, udělej si prezentaci a pokládej dotazy, takhle to vypadá, že máš takovej jinej smysl pro humor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 18:49 lissa
Ahoj chci se zeptam mám závojantku.Které se nechce plavat,když nestojím u akvárka a je klid tak leží na dně a nehýbe se,pokuď však zaťukám na sklo tak vyplave a chvíli plave,ale potom se zase potopí...............Nevíte co to může být setkal jste se někdo stim?A nevíte jak se toho má ta rybka zbavit,jak ji mám pomoci.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:50 Míša Re: Oskar.
Ja nevim,ale ja mam dojem,že potřebujou pomoct mě taky zde všichni moc pomohli a tak nevim proč by sem nemohli napsat taky oni tak pssss.Jo ja jsem měla problém se závojnatkou protože mi strácela barvu a romant mi moc pomohl tak nwm když je nouze ta by jsem si měli pomáhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:49 R Muž romant [27987] Re: Sabulka
Tak ten filtr je to poslední co by mě trápilo, spíš bych se velmi vážně zamyslel nad přítomností té závojnatky v takto malém akváriu, to bohužel není nádrž určená pro závojnatku. Když se podívíš do zdejšího atlasu ryb, tak se dočteš o nárocích těchto rybek včetně nároků prostorových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:46 Sabulka Re: romant
Děkuji byla jsem lína to hledat a google mi nic neviflusl ;-).Ale přesto mám ještě jeden dotaz...mám závojnatku mám 10litrový akvárko a v něm filtraci v obchodě mě řekli,že filtra když vytváří silný proud tak to není dobrý pro závojnatku.Jenže když ji vypnu tak se mi po pár dnech zkazí voda.Mám model At-f300 od výrobce Atman.Nevíte jak ji mám zpomalit,aby se netvořil tak silný proud.Posuvným tlačítkem na přední straně to nefunguje.!!§§Děkuji a čekám na odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:41 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Sabulka
Dejw, Denniska, Sabulka... kdo to bude příště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:37 R Muž romant [27987] Re: Sabulka
Toto vlákno je chovu bojovnic věnováno, tak tam jistě bude spousty praktických informací.
rybicky.net/forum/1276
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:29 Sabulka – rady ze života
Ahoj,já vím,že hlavní téma jsou Závojnatky,ale chtěla bych se zeptat zkušených akvaristů jestli by mi neporadily nějaké rady pro začátečníka v chovu jedné Bojovnice.Mám pro ni připravené akvárium od 10litrech s rostlinami a filtrací se vzduchováním.CO SI MÁM JEŠTĚ POŘÍDIT?MÁTE NĚKDO NĚJAKÉ RADY A FÍGLE PRO MĚ!DĚKUJI A DOUFÁM,ŽE MI POMŮŽETE S CHOVEM MÉ NOVÉ KÁMOŠKY RYBIČKY :-)
PS:CO POUŽÍVÁTE ZA KRMENÍ?Já si přečetla celou stránku o Bojovnici,ale vaše rady ze života jsou vždy lepší.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:37 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Když si v tomhle vlákně trošku odroluješ, tak jsem to tady už psal několikrát a to i na téma totální očista akvária a najdeš i dobrý studijní materiál v podobě odkazů který je docela dobrý si přečíst a dozvědět se něco o základech akvaristiky. Jinak ta celková očista je opravdu špatně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:33 Denniska Re: romant
Už sem asi narazila na problémek ...potřebuji schálit postum mám 10lirový akvárko do něj dám a zasadím rostlinky a napustím vodou a jak se potom akvárko čistí ja jsem zviklá celé jej rozebrat a vše spátky složit vše dukladně vičistím ...možná jsem primitiv ale nwm zdálo se mit o nejlepší asi jsem blbá když to tak dělám co?Tak to potřebuji moc poradit :-D jo a jeste rybičky z filtrace a vzduchování nemůžou dostat nějaký šok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:27 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Napadá mě ta Razborka Kalimantanská, nebo Thajská, ale i tak to je hrana. Dal bych 8 kousků. Nejdříve bych to akvárko nechal pěkně zarůst jemnolistejma rostlinama a teprve potom bych je tam pořizoval, aby to prostředí bylo dostatečně stabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:23 Denniska Re: romant
Dobře a můžeš mi prosím ještě napsat pár druhů ryb které bych si mohla pořídít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:18 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Pokud tam v tom akváriu bude dostatek živých rostlin a bude se pravidelně měnit voda, tak to vzduchování nebude třeba, ale o to více je nutný dbát na ty výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:12 Denniska Re: romant
Moc děkuji a ještě nějaký typ nemáš.Já se ptala v obchodě tam mi jich nabýdla ale nevím jestli mohou všechni žít bez vzduchování ...mi domajedno máme ,ale to dělá strašnej randál a bojim se,že to může ten hluk nějak ublížit těm rybkám :-D možná jsem naivní,ale nwm mohli by dostat něco jako infarkt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:04 R Muž romant [27987] Re: Denniska
Ten výběr bude velmi omezený a podívej se třeba na nějaký Razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:00 Denniska
Ahoj mám podobný problém jako Dejw.Naši mi dovolý jen malé akvárko koupila jsem si filtraci a živé rostlinky a 2 závojnatky ty bohužel zemřeli sad .A tedka si chci koupit nějaké nové ryby a nevím co se do 10litrového po domácku dělaného akvárka hodí,ale krevety nechci ja chci ryby v obchode mi prodají vse ale myslím si že se vám dá věřim 100%víc než prodavačce ketrá by mi prodla i ....co já vím ..DĚKUJI ZA ODPOVĚD A ČEKÁM !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:44 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Díky. X-) Pořád je, co se učit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:39 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Tak pokud tam bude dostatek rostlin tak tam žádnej filtr potřeba nebude a nitrifikačních bakterií tam bude taky dost, toho bych se nebál. Souhlasím s těma krevetkama, to je dobrá volba a jak píšeš, když se dodrží ta pravidelná výměna vody, tak to bude fungovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:34 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dejw
Mě napadají jedině nějaké nenáročné krevetky. Do akvária, kde filtr běží denně jen dvě hodiny, bych ryby vůbec nedávala. Nestačí se v něm utvořit ty správné bakterie. Neříkám, že pro krevetky to bude bůhví jak optimální, ale rozhodně je to pro ně menší zlo. Bez filtru a s častější výměnou vody to zvládnou. To si myslím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:30 Dejw
Ahoj mám ještě jeden dotaz když mám 11l akvárko a nechci jej měnit za větší jaké bych si měl pořídit ryby?Tudíž potřebuji rybku,která nepotřebuje vzduchování na celý den(máme postarší typ který dokáže běžet max.2hodiny deně) v akváriu by dále měla živ.rostliny.Děkuji a doufám,že mi pomůžete vybrat nového obyvatele mého menšího akvárka!Předem děkuji za odpověď.!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 14:09 R Muž romant [27987] Re: Míša
Je vidět, že v tý původní nádrži nebudou optimílní podmínky. Jak o to akvárko pečuješ teď? Co filtrace a výměny vody, jak často měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 14:03 Míša Re: romant
Ahoj, jsem zase já. měla bych prosím ještě dotaz. Rybka se mi zlepsila, bříško se ji trochu zmenšilo. Dala jsem ji zpět, ale to jsem asik neměla. Začala mi ztrácet barvu, včera jsem ji našla obrácenou bříškem nahoru. Dala jsem ji zpět do jiné nádrže samotnou a je ok. barvu má zpět a je čilá. nevím co sní. mám ji nechat na stálo jinde? prosím porad. Mísa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 10:49 R Muž romant [27987] Re: Dejw
Tak chyba je jasná. Nevhodná velikost nádrže. Závojnatky jsou dost prasátka a jejich výkaly velmi silně znečišťují vodu, takže je nutná pravidelná údržba dna, kvalitní filtrace a pravidelná výměna vody. Takhle to do budoucna nemůžeš provozovat. Musíš se rozhodnout a to buď větší akvárium(více jak 100 litrů), nebo v této nádržce nemít závojnatky. Teď začni měnit vodu a to každý den plovinu, to je základní první pomoc kterou musíš udělat pokud ty ryby chceš zachránit. Jako další krok je to rozhodnutí, kterým směrem se vydat. ;-)
EDIT: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 10:40 Dejw – RYCHLÁ POMOC
Dobrý den potřebuji urychlenou radu!Máme 2 závojnatky v 11litrovém akvárku s filtrací a živ.rostlinami a jinými rybičkami.Jedna rybka plave neustále u dna a je lína pouze když krmíme tak vyplave na hladinu jinak se celý den nesmyslně plácá a plave u dna.Dali jsme ji do karantény,aby případně nenakazila zbývající ryby.Druhá rybka má na hřbetě bělejší šupiny bojím se,že je to plíseň.NEVÍM JAK JIM POMOCI ANI KDE JSEM UDĚLAL CHYBU.PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ A DOUFÁM ŽE SE VŠE ZLEPŠÍ A ŽE MI ZDE NĚKDO POMŮŽE CO NEJRYCHLEJI. DĚKUJI!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 19:13 Marek
Dobrý den.. Chtěl bych se zeptat. Máme závojnatky a jedna z nich má u hubičky červené fleky a pod žábrou na boku. Dlouho jsme ji neviděli kadit. Plave spíš u dna a je trochu línější. Pídili jsme se a snad nějaký přežrání.. nebo snad vodnatelnost.. Kdyby někdo pomohl byly bysme moc rádi. Snad se zmátoří. Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:43 R Muž romant [27987] Re: makynka
Milá "Míšo", nejdříve to akvárko nech pořádně stabilizovat a potom si o zamýšlených žabkách něco nastuduj, třeba ve zdejším atlase. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:34 makynka
prosím, mám závojnatky a přítel by mi chtěl koupit žabičku. mohu si ji tam dát děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:26 míša Re: romant
dobře, moc děkuji za rady, snad to dopadne dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:23 R Muž romant [27987] Re: míša
Tak to by neměla být nějaká bezprostřední reakce na tu očistu. Nechal bych jí v karanténně a měnil tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:20 míša Re: romant
je to tak měsíc a pul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:19 R Muž romant [27987] Re: míša
Opravdu těžko soudit, ale pokud máš možnost jí mít tzv. odděleně, tak bych jí tam pár dní nechal, často jí měnil vodu a uvidíš jak se to bude vyvíjet. Kdy naposledy proběhla ta velká očista akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 13:08 míša Re: romant
můžu mít ještě dotaz? nemůže to být tedy něco závažnějšího. mohu ji dát k té druhé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:52 míša Re: romant
děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:42 R Muž romant [27987] Re: míša
A to je právě ten problém, ta měsíční totální očista, to je naprosto špatně. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Tímto postupem to akvárko neustále zakládáš a to vůbec rybkám neprospívá, protože jsou neusále v nestabilním prostředí. Filtr nech dělat svoji práci až do doby než se jeho výkon viditelně sníží a teprve potom ho lehce propláchni ve vodě z akvária. Jednou týdně měň 30% a více vody a můžeš odkalit dno akvária, ale žádný vyváření a desinfikování. Tvůj problém se trochu paradoxně jmenuje přehnaná hygiena a ta je stejně tak jako zanedbávání údržby vždycky špatným postupem. Mrkni na ty odkazy a něco o tom nastuduj a uvidíš, že se to zlepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:29 míša Re: romant
filtraci mám. ob měsíc čistím všechnu vodu, jinak 3/4. kamínky co mám na dně umývám v horké vodě. rybičky přendám do jiné nádoby, odsaju vodu, vyčistím. ve zverimeksu mi pani doporučila umývat akvárko solí, prý to dezinfikuje. nedělám vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:23 R Muž romant [27987] Re: míša
Co to znamená, že akvárko čistíš pravidelně? Jak taková údržba probíhá, je tam filtrace a kolik vody a jak často měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:20 míša Re: romant
akvárko čistím pravidelně, mám stále čirou vodu. chovám dva šneky a dvě závojnatky. nádrž je 200 litrů velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:05 R Muž romant [27987] Re: míša
V drtivý většině případů jsou nemoci rybek nastartovaný nevhodnýma podmínkama v nádržích kde jsou rybky chovány. Závojnatky jsou velmi zdatnými producenty odpadních látek a když se podcení údržba nádrže v podobě pravidelný výměny vody a odkalení dna, tak je problém velmi rychle na rybách viditelný. Takže aniž něco víme o nádrži ve které je ta závojnatky chována, tak bych si tipnul na ty zhoršený životní podmínky v nádrži, jejich důsledkem je ono tzv. podivné chování té rybky. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:46 míša – závojnatka
ještě k mému příspěvku, jeden den jsem ji našla obrácenou bříškem nahoru. prosím pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:29 míša
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:29 míša – závojnatka
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych radu. je to tak týden co mi začala plavat rybička na dne, pořád jen leží na kamenech a má nafouklé bříško ( takové zvláštní ). raději jsem ji dala od ostatních do jiného akvárka. přikládám fotečky. prosím poraďte mi co by ji mohlo být. děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 11:59 R Muž romant [27987] Re: eliška
Aniž víme něco o nádrži kde ta závojnatka je a o péči o to akvárium, tak bych si dovolil spekulovat, že ta závojnatka bude v lehce nevyhovujících podmínkách a proto bych na první dobrou nasadil vodoléčbu v podobě výměny 50% vody v akváriu a to klidně každý den. Mrkni se třeba do zdejšího atlasu na nároky těchto ryb a podle toho můžeš usuzovat jak do budoucna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 11:44 eliška – má nadherná lircenka (závojnatka)
prosíím pomožte mi jak vylěčit závojnatku. :-( pořád leží na boku, fůrt vyvádí jako kdyby byla praštěná skoro vůbec nežere atd. moc vás prosím to je moje zlatíčko a merada bych jí stratila :-( někdo to asi už zažil tak odepište prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:24 R Muž romant [27987] Re: Handulicka
Bude velmi záležet na velikosti nádrže a na péči o ně. Pravidelné odkalování, výměna vody a dobrá filtrace je u závojnatek nutností, neb jejich výkaly velmi znečišťují vodu a z toho mohou pramenit různé problémy. Netvrdím, že tomu tak je i u Tebe, ale je důležitý na to upozornit, protože o akváriu v němž ta závojnatka je nejsou žádný informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:03 Handulicka – prosím o radu
Ahoj všem. Chci se zeptat na radu. Máme 3 měsíce závojnatku. Je v akvariu sama a rostliny má umělé. Máme hodně tvrdou vodu a navíc kamenito železitou a proto ty umělé rostliny. Krmíme tetra gold fish.Zdá se mi, že rybička trochu ztratila barvu. Je to možné? Čím to může být? Jinak je čilá. Děkuji za radu Hanka a Honzíček :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 16:24 katka1234
Tak závojnatce je hůř! :( Noc asi nepřežije.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 11:50 katka1234 Re: romant
Mám aquaball s dvěma patry. Nevím přesně číslo. Filtruje celkem v pohodě a ten bioaktivní molitan mám taky. :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22462x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky--nemoc?od=881