Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivky AquaGlo a SunGlo

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zářivky AquaGlo a SunGlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 19:59 králas Re: Sid
1.Zde se řeší trubice Aqua Glo a ne jiná.Ani já jsem jinou nezmiňoval.
2.Právě v kombinaci s 8xx rostlinám rozhodně neuškodíte.
3.Speciálky jsou vždy dražší a nejenom od Hagenu.
www.kasa.cz/…-/
www.osram-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:05 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: králas
...Tak na to, že tu každý haní trubice Aqua Glo už od začátku vlákna, skončila v tomto testu jako druhá z dvanácti...
Asi jste přehlédl Mrpův povzdech: "Škoda jen absence zářivek řady 8xx."
Pokud byste měl možnost srovnat "poměrné PUR" uvedené trubice se zde všeobecně doporučovanými 8xx, pak byste nejspíš zjistil, že "jsou si poměrně blízké". :-)
(Ostatní "GLOGLO" už jsou na tom poněkud hůře.)
Pak byste měl porovnat "GLOGLO" a "8xx" z hlediska životnosti a ceny, z čehož vám nutně musí vyjít, že prvně jmenované jsou zbytečně vyhozené peníze.
(Něco jiného je, když toužíte po "barevných efektech" - tam vám některé "GLOGLO" poskytnou mnohem větší uspokojení, než ty levné, "long-life" třípásmovky... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 20:12 králas – Aqua Glo jako druhá z dvanácti !
Tak na to, že tu každý haní trubice Aqua Glo už od začátku vlákna, skončila v tomto testu jako druhá z dvanácti ;-)
pmdd.mrp-cz.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 21:13 Muž grizly [145] Re: MartinLhota
MartinLhota napsal: Narva Oceanic Nature a Narva Oceanic Light. :-) Tak to jsis pravdu objednal opravdu , ale opravdu totálni šít.
Fungovaly mi cca. 7 měsíců a pak nastala tma. Pouhým okem šlo vidět, že nesvítí tak, jak by měly za ty peníze svítit.
http://www.osram-shop.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:11 Muž Yirka [9137] Re: MartinLhota
Režim svícení u akvária na parapetu mám popsaný ve svém profilu. rybicky.net/nadrze/3242
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: leontin
1) je hodně typů zářivek, Philips 8xx není přesné označení, může jít o jakoukoli zářivku (úsporku nebo lineární...)
2) je to jen jiná značka
3) tohle téma je o zářivkách akva-glo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:49 Muž MartinLhota [0] Re: NASREDDIN
Diky. Necham to tedy nastavene tak, jak jsem to mel. Tedy i pres den. Potesim jiste rybicky i CEZ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:29 Muž NASREDDIN [1383] Re: MartinLhota
Samozřejmě, že to smysl má. Rostliny to ocení a ryby také. Někdy se dělá v osvětlení přestávka třeba od 12:00 do 16:00, ale to jen tam kde je to potřeba.
To světlo od okna není dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:23 Muž MartinLhota [0] Re: NASREDDIN
Slo mi o to, zda ma smysl svitit i pres den, kdyz je to osvetleno sluncem. Zda by stejne neposlouzilo to, kdybych rozsvecel az kdyz se zacne stmivat a kdy je tma. Kdyz se ted podivam na akvarko, temer ani nepoznam, ze svitim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:16 Muž NASREDDIN [1383] Re: MartinLhota
Samotné sluneční světlo by vám ku prospěchu moc nebylo. Tedy pokud nechcete mít akvárium bez kytek a skla plná řas;-).
Svícením peníze nevyhazujete. (když nebudete svítit, utratíte věčným dokupovaním rostlin více peněz)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 14:59 Muž MartinLhota [0] Re: katterinecka
Ma vubec smysl resit jakou pouzit zarivku, kdyz akvarko mam zhruba 4 m od oken na jih i na zapad? Nekdy na akvarko dopada i prime svetlo. Vim, ze to neni idealni ale jinak to neslo. Zarivkove svetlo mam nastavene tak aby svitilo 12 hodin denne. A ma to vubec smysl svitit, kdyz je akva osvetlene sluncem? Nebo jenom vyhazuji penize za elektriku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:31 Muž leontin [46] - CichlidyRe: katterinecka
Linearní nebo třípásmová?To není rýpnutí,ptám se.A ještě Osram 8xx a Philips 8xx je to vlastnostmi to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 14:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MartinLhota
tady třeba maj normalní třípasmový v tvých rozměrech www.e-light.cz/… za 114kč a vydrží prý 20 000 hodin (mají i jiné odstíny). Ale když už je máš objednané tak co.
Určitě ti tu budou říkat žes udělal chybu, ale nějakou dobu budou určitě fungovat dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:05 MartinLhota Re: pancéřníček
Tak jsem dnes objednal zarivky Narva Oceanic Nature a Narva Oceanic Light. Doufam, ze mi ted nekdo nerekne, ze jsem objednal totalni shit :-)
Jedna stoji 220 Kc. V katalogu maji deklarovanou zivotnost 16000 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:14 Muž elko [30] - Sumci
Pořád se tu píše o tom jak je jednoduché nahradit aqua glo levnými zářivkami přitom na takovou fialovou která např.u afriky vypadá parádně jsem tedy ještě nenarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 20:57 Muž pancéřníček [168] Re: MartinLhota
105 jsou atypický rozměr,málo používaný,proto jsou dražší.A v akvaristikách se běžně prodávají obyč. třípásmové zářivky ovšem v líbivém barevném obalu a stojí okolo 200Kč tone A neznalí zákazníci je kupujou a prodejci si mnou ruce..holt byznys je byznys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 20:47 Muž MartinLhota [0] Re: filipsi
Ja doufam, ze jsem se poucil. Dennerle kupovat nebudu. V CST maji pry zarivku za 200 Kc, coz je predpokladam povazovano za levnou zarivku. V elektre jsem byl a ty stopetky tam vubec nemaji. To je asi ten hlavni problem. Jak jsem videl na internetu, stodvacitky jsou u vsech vyrobcu levnejsi nez kratsi stopetky. Je to dano asi poctem prodanych kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:30 Muž filipsi [1296] Re: MartinLhota
NJejak si se z teto diskuze nepoucil. Vedla tam, ze pokud nekdo glo a jine specialy ma, proc ne. Ale pokud ne, kdyz si koupi v elektru 830 (40,60) odpovidajici delky a W, usetri nemaly peniz, a jeho akva bude fungovat prinejmensim stejne dobre, dost mozna i lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 18:09 Muž MartinLhota [0] Re: Yirka
Vzdavam se, zitra volam CST a Migu hmm
Pak dam vedet jak jsem uspel. Diky za komentare.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 17:36 Muž filipsi [1296] Re: Sid
Jak je z prezentace videt, prilis aktualni ji neudrzuju, ani stav rostlin a ryb. Takze nyni je to tak, jak pisu (a psal jsem v jinem vlakne nedavno), jiz cca 2 roky uvedena kombinace (zarivky samotne jsou jeste starsi, jedna "jela" i nejakou dobu pod kuchynskou linkou :-D )
Zkusim se polepsit pri dalsim nafoceni akva (update informaci by si zaslouzily i ostatni akva).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 17:33 Muž Yirka [9137] Re: MartinLhota
To je přesně ten případ kdy si říkám, "nejsem až tak chudý abych si kupoval nesmyslně drahé věci".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 16:54 Muž pancéřníček [168] Re: Sid
Přesně tak,tak vysokou cenu platíš hlavně za barevný obal,jinak výrobní cena je skoro stejná jako u obyč.zářivek.Takže proč ze sebe nechat dělat blbce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 16:50 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: MartinLhota
Obdobné "světlo" si pořídíte ve standardním provedení za "jiné" peníze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 16:47 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: filipsi
...Tohle akva ... jede uz dva roky na powerglo+reptiglo...
V prezentaci máte psáno: : 2x 15W zarivka narva 840 (obcas nejaky ten experiment) - tak jak je to s těmi vašimi zářivkami doopravdy?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2010 15:27 Muž 2lizard [7] Re: MartinLhota
Mě to přijde jako přehnaně drahé.

Já v tom CTSku kupoval dvě zářivky SYLVANIA Aquastar 38W, spektrum převážně červené, něco modré za bratru 400Kč (200Kč/Ks).

Jinak když to dobře zabalí, tak proč by je nemohli dodat bez újmy na zdraví. Já si nechával přes PDP posílat 300l akva z Ostravy a dorazilo v naprostém pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:09 Muž MartinLhota [0] Re: 2lizard
A co rikate tomuto:
www.zoohit.cz/…
Po sleve dve zarivky 1070 Kc a doprava zdarma. Mate se strankou zoohit nejakou zkusenost? A lze dopravit postou zarivky bez ujmy na zdravi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 14:24 Muž 2lizard [7] Re: MartinLhota
Já kupoval v Práglu svůj atipycký rozměr (1045mm) zde:

www.ctspraha.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 14:19 R Muž Silent [5949] Re: MartinLhota
Dennerle trocal má Miga. Velmi slušné jsou i zářivky od JBL a Interpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 14:12 Muž MartinLhota [0] Re: romant
Tak jsem dnes obesel nekolik obchodu v nadeji, ze koupim novou zarivku. Podotykam, ze potrebuji delku 105 cm. Datart - nic, OBI - nic, mala elektra - nic, tri akvaristiky - pouze v jedne Aqua Glo za 489 Kc :-( Takze jsem nekoupil. To uz radsi doporucovanou Dennerle Trocal nebo skutecne obyc zarivku. Nevite kde se jedno nebo druhe da v Praze sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 13:54 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
...ako v "poho" X-)
tiez som doma uz "zopar" GLO mal...-teraz nemam a "ide" to aj bez nich X-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2010 13:15 Muž filipsi [1296] Re: kortezhugo
Tohle akva: rybicky.net/nadrze/1753 jede uz dva roky na powerglo+reptiglo. Nejak neni chut to menit, kdyz "to" funguje. Dramaticky pokles osvetleni nejak rostliny neregistruji. Asi jeste neprisel ten "spravny cas" :-D .
Tim je nedoporucuji, existuji jiste levnejsi varianty, ale rikam, ze tim, ze nekde sviti (nejaka) glo, spatne prosperovani akva nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2010 12:06 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
tak tak...
a ten "ten správný čas"...pride pomerne rychlo X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 21:45 Acinonyx Re: Kajka99
Yirka nenapisal, ze ste ich doporucovala. Iba, ze ste "pro".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2010 21:28 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Kajka99
Nenechte se otrávit. :-)
V klidu si užívejte svoje akviško i nadále bez ohledu na to, čím v něm svítíte.
Až přijde ten správný čas, zkuste místo GLOGLO obyčejné třípásmové zářivky za pár korun a budete moci srovnávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2010 21:04 Žena Kajka99 [229] Re: Yirka
No to si ze mně už opravdu děláte legraci. Já jsem přece nikdy Glo zářivky ke koupi nedoporučovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 20:09 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
su su :-) X-)
a co tak Philips MASTER TL-D Xtreme
"Lifetime of 75,000 hours (based on 10% failures, electronic gear and 12 hr switching cycle)"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 19:53 R Muž Silent [5949] Re: Kajka99
Problém tolik probíraných gloček je v tom, že jejich vývoj u výrobce stagnuje. Technologicky se zasekli v době před 15ti lety. Hagen se evidentně soustředí na jinou techniku a zářivky jsou na okraji zájmu. Proto ta nízká životnost. Dnešní speciálky renomovaných firem jsou už úplně někde jinde, ovšem i cenově :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 19:48 R Muž Silent [5949] Re: Moucha
Nebo výbojky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 19:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MartinLhota
pripadne pokud opravdu si chces priplatit za kvalitu tak jeste muzes sahnout po rade 9xx maj asi nejlepsi barevne podani na trhu....ale ja tu bylo psano rada 8xx ma nejlepsi pomer cena/vykon

pripadne pokud opravdu nechces hledet na cenu tak bych zvazil nejaky vhodny mix LED diod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 19:42 Žena stetinka [270] Re: Kajka99
Já fakty nejsem zatím typicky technickými vědomostmi vybavený akvarista. Ale stejně jako ty, mohu popsat svou zkušenost v jednom aqua s gločkama. Mám 4 (flora, agua, sun) a po roce najednou začaly být s akva problémy, velmi silně se mi objevila rozsivka.Podotýkám, že do té doby rostliny bujely a rozdávala jsem kde se dalo.S maximální péčí se mi nedařilo likvidovat ty potvory. Teď zkouším nákup třípásmovek zda se to zlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 19:40 R Muž Silent [5949] Re: MartinLhota
Pokud tě netrápí vyšší cena tak bych doporučil novou generaci zářivek od Dennerle Trocal. Mají poměrně slušnou životnost ( 10 000 hodin) i velký výběr různých druhů spektra. Fakt je, že podobnou službu udělají i zářivky 8xx za několikanásobně nižší cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 19:36 Muž Yirka [9137] Re: MartinLhota
Nemusí být vše drahé kvalitní. Jak bylo psáno, nejlepší jsou třípásmové trubice řady 830, 840. Ještě mi vysvětli, proč nejsi moudřejší. Je tu prakticky jeden názor pro speciálky od měsíční akvaristky a spoustu ostatních doporučuje 3 pásmové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 19:36 R Muž romant [27987] Re: MartinLhota
Taky si za kvalitu rád připlatím, ale v tomto případě jde spíš o marketingovou taktiku prodejců. Obyčejné třípásmovky slouží velmi dobře a jejich cena je úplně někde jinde, životnost je taktéž když ne srovnatelná tak delší. Takže moje a nejenom moje volba je jasná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 19:30 Muž MartinLhota [0] Re: Acinonyx
Vidim, ze i tema zarivek muze vyvolat strety nazoru. Neni jednoduche byt akvaristou :-) Nicmene nejsem o mnoho moudrejsi co koupit za zarivku :-(
Co poradite koupit kdyz chci pokud mozno to nejlepsi bez ohledu na cenu? Nejsem tak bohaty abych mohl kupovat levne veci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 15:05 Žena Kajka99 [229] Re: Acinonyx
vzhledem k tomu, že mé vlastní zkušenosti nepovažujete za relevantní kvůli stáří akvária, se obávám že by bylo zbytečné pokoušet se diskutovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:56 Acinonyx Re: Kajka99
Radit někomu, kdo si už pořídil zářivky, které svoji funkci splňují... Napriklad tu, lebo je to dost diskutabilne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 14:55 Muž Yirka [9137] Re: Kajka99
Na druhou stranu není vůbec špatné, aby ti, kdo o jejich nákupu uvažují věděli, že to není ta nejlepší volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:51 Žena Kajka99 [229] Re: Acinonyx
No ale vy jste můj příspěvek špatně pochopil. Jak je možné že se můj, vcelku neutrální názor, bere tak, že obhajuji tyto zářivky? Nikde to nemůžu vyčíst.

Merito mého příspěvku je v udílení nesmyslných rad lidem, kteří si tento typ zářivky již koupili, a chtějí poradit, jak je v akváriu umístit. Co má za smysl říct člověku, který ve své neprozřetelnosti pořídil Glo zářivky (a tady na fóru se např. zeptá, jak je má umístit), aby je vyhodil?

Samozřejmě jedno akvárium založené jeden měsíc je zanedbatelné, ale já na základě jeho existence neignoruji zkušenosti ostatních, to nevím, kde jste vyčetl, já ve svém příspěvku čtu pravý opak.

Myslím, že pro případného čtenáře, který glo zářivky má a pravděpodobně kvůli tomubude číst toto vlákno, je fér, když mezi příspěvky ostatních bude alespoň jeden, ze kterého se dozví, že zase takový průser nemá, že mu rostliny růst budou, ale svítivost jeho zářivek se bude snižovat, a cca po roce se s nimi rozloučí. Čili že je nemusí hned vyhazovat.

Tak doufám že si nyní rozumíme. Jinak nechápu své palce dolů. Mluvím slušně a k věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.10.2010 14:28 Acinonyx Re: Kajka99
Pripad jedneho akvaria, ktore je zalozene jeden mesiac urcite nie je dostatocne statisticka vyznamna skupina, na zaklade ktorej by bolo mozne ignorovat pocetne skusenosti aj z tohoto diskusneho fora. Nikto netvrdi, ze rastliny v akvariu s Glo ziarivkami rast nemozu, dokonca ani to, ze take akvarium nemoze byt skutocne pekne. Vseobecne sa vsak nedoporucuju prave pre svoje nie prave priaznive vlasnosti/cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2010 14:17 Žena Kajka99 [229] Re: Acinonyx
Co více konkrétního byste si představoval? Myslím že moje zkušenost více konkrétní už být nemůže.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9893x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/899-zarivky-aquaglo-a-sunglo?od=51