Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Tetra Tec IN

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Tetra Tec IN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 15:54 Muž MVano [58] – TetraTec IN 400
Ahoj.
Mám ve svém mikro akvárku filtr TetraTec IN 400 a jednou za několik vteřin vypouští opravdu velkou spoustu miniaturních bublin. Není k němu nic připojeno a je celý pod vodou. jak je to možné? Kde se bubliny berou? Je to fakt často (jednou za několik vteřin) a je jich skutečně spousta. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 20:24 Muž trso7 [0] – EasyCrystal Box 300
Pol roka mam set Tetra AquaArt 60l s filtrom EasyCrystal Box 300. Prestava ma bavit neustale kupovat filtracne naplne. Nepozdava sa mi ani vizualna kvalita filtrovania, pretoze na ciernom pozadi je viditelne mnozstvo rozptylenych necistot vo vode. Filter podla mojo nazoru malo ceri hladinu, aj z toho dovodu mam pravdepodobne problem so slepou hladinou.
Pohravam sa s myslienkou kupit Eheim skim 350 a zaroven nejaky upgrade filtra s trvalym molitanom, alebo sa popozerat po novom vnutornom filtri od renomovanych vyrobcov. Neviem sa rozhodnut, ktorym smerom sa pobrat, prosim poradte, ak mate nazor, dakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 21:50 JoKa – TetraTec in 800
Zdravím, nevíte někdo, jaké má rozměry tento filtr? Nemyslím náplně, ale celý filtr... Nikde to nemůžu najít.
Případně nevíte, jestli bude správně fungovat, když bude v akváriu ne svisle, ale vodorovně, prostě když bude naležato??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:48 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: AK47
Čítal som, že by to malo byť aspoň 1 mesiac..
Ono ten proces vyvrcholí práve v období troch-štyroch týždňov.
Ja by som ho tam nechal aspoň ten mesiac(tak isto to teraz mám aj ja , už je to tretí týždeň čo mi bežia súbežne, zatiaľ všetko OK) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 05:57 Muž AK47 [4] Re: AK47
Prosim, bude stacit cca 14dni soubezneho provozu filtru na nejaky nizsi vykon napriklad a davkovani nitrifikacnich bakterii ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 07:59 Muž AK47 [4]
Ahoj, ze zacatecnicke nerozvaznosti jsem zakoupil rovnez Filtr TetraTec IN 300 v dobre vire ze namisto polskeho filtru v setu budu mit znackovou filtraci. Ten filtr ma strasne malo filtracni hmoty - jak dve velke kostky cukru - kazdy tyden ho mam zacpany v 25l akvarku tak, ze nevypousti skoro zadnou vodu - natoz aby vzduchoval. Mam vzduchovaci motorek a rad bych tetratec nahradil bublifukem. Mohu pripojit bublifuk, nechat treba ??? nevim jak dlouho zabehnout/krmit nitri bakteriema a pak tetratec odpojit ? Nevim jak dlouho by to melo zhruba fungovat soubezne, abych neotravil ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:30 R Muž romant [27977] Re: Beda81
Můj názor je ten, že ta čerpací hlava s biomolitanem, bude filtrací s daleko větším filtračním objemem, než máš doposud. Rozhodně se přimlouvám za výměnu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:26 Beda81 Re: Deathbull
Dobry den.
Resim spis tu hlucnost a rezonanci.
Po konzultaci s offiko dovzcem budu filtr s velkou pravdepodobnosti reklamovat.
Nevim jeste jak se v obchode domluvim.
Myslite, ze je lepsi koupit cerpadlo a biomolitan ?
Kdyz si odmyslim hlucnost, tak ten filtr (mam ho v 60L nadrzi) plni svou funkci dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 12:47 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Beda81
Vyndat z akva, vypláchnout rotor, naskládat zpátky náplně a pokud se něco ozve tak reklamovat. Tyto filtry nejsou žádný zázrak, spíše přijem pro výrobce za originální náplně..funkčnost také nic moc když už jsme u toho, ale co se týče hlučnosti, tak jsou naprosto tíché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 09:10 Beda81 Re: muťa
Pred vymenou jsem mel v akva prtavy Aquqel mini.
Tam zadne vybrace/rezonance pozoravane nebyly. Uvedomuji si, ze Tetra IN 600 je vykonove nekde jinde.
Ale ze se rezonance/hlucnost neztisi po 3 dnech bez "otevreni" filtru ?
Jeste vydrzim 2 dny. Pokud se to nezlepsi, tak to dam reklamovat.
Myslim si, ze to privodnim kabelem nebude. Ta rezonance je docela hlasita a hodne "tupa".
Ale jak se dostanu domu, tak urcite vyzkousim/zkontroluji.

Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 08:39 Muž Yirka [9117] Re: Beda81
Co přívodní kabel? Často bývá přenoscem rezonancí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 08:06 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Beda81
Každý filtr se časem zanese a ztišá chod. Tento sice neznám, ale bude to totéž. Tím že ho rozebíráš, se tam dostává vzduch. Nech ho tak nějaký čas a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 07:49 Beda81 – Rezonance TTetra IN 600 plus
Zdravim.
Poridil jsem si do akva filtr Tetra IN 600 plus.
Filtr Tetra IN 600 plus "vrci a rezonuje". Jde to bez problemu citit prilozenim ruky na sklo akva. Filtr mi bezi uz ctvrty den. Ke sklu je pevne prichycen. Filtracni naplne drzi pevne.
Zavzdusnen by take nemel byt. Nekolikrat jsem ho rozdelaval a daval dohromady. Ted mi bez prestani bezi 3. den.
"Vrceni" slysim ob jednu mistnost.

Vlastnite nekdo tento filtr ?
Je toto normalni stav filtru ?

Diky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:32 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: spoon
Však to je v pořádeku filtrem má protékat voda, to je podstata filtru. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:20 spoon – problém s filtrem TetraTec IN 800
Zdravím, potřebuju radu. Dneska jsem chtěl vyměnit rybám vodu ale pos**** jsem to. Akvárka nejsou moje takže tomu moc nerozumím. Jde o to že jsem vypustil vodu a filty nechal jít. Jak jsem vodu znovu napustil tak filtrem protéká jen voda, už jsem to zkoušel podle návodu na netu zprovoznit ale nepodařilo se.
Postupoval jsem podle tohoto www.tetra.de/…

Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:35 R Muž romant [27977] Re: Jack
Inu jak se říká, do třetice všeho dobrého a můžeš tomu věřit, že řešit filtraci tou kostkou biomolitanu s regulovatelným čerpadlem pro normálně zarybněný nádrži, je tím řešením z lepších. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:29 Muž Jack [7] Re: fido16
smich kostka s čerpadlem by byl už můj třetí filtr za půl roku :) mimochodem mě filtr taky nebublinkuje na 60l nádrž je voda vzhledově čistá, akorát ta díra v zadu na filtru mezi první a druhou kazetou mi vybila za 14 dní 8 neonek sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 19:09 Muž fido16 [631] Re: Jack
cauky filtr muzes dat klidne 45°. Ale spis bych ho vyhodil a dal tam cerpaci hlavu plus kostku akvacitu. akvacit ma vetsi filtracni hmotu jak ten tvuj dosavadni filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 17:09 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Jack
kazdy vnitrni filtr muze bezet v jakekoliv poloze. takze si ho klidne dej do 45 stupnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:52 R Muž romant [27977] Re: Jack
Udělal bych to ještě jinak a to tak, že bych ten filtřík vyměnil za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, čímž získáš filtraci s daleko větším objemem filtrační hmoty a to se vždycky hodí. Neustále bojuješ s dobrou kondicí akvária a k tomu kvalitní filtrace bude přispívat. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:46 Muž Jack [7] Re: romant
NA tento filtr rampa přidělat nejde. Jedině ji třeba silikonem navařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:43 R Muž romant [27977] Re: Jack
Nevěř všemu co se neustále, ne vždy pravdivě opakuje. :) Použij třeba roztřikovací rampu a nebudeš muset s filtrem nikterak manipulovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:38 Muž Jack [7] – Může běžet takhle?
Ahoj Mám filtr tetra in 600 plus a chci se zeptat jestli filtr může běžet i pod úhlem 45°??? Všude je na rovno. Chtěl bych to jen krátkodobě- filtr dost čeří hladinu a a proto dochází k vytracení CO2. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:33 Magicos Re: Chalybda
Super!!! V té vrtulce byl nějakým způsobem zamotán list liliovníčku... Nevím, jak se tam dostal, ale byl tam... Strašně moc dík - už zas běží :) Moc dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 19:28 Žena Chalybda [55] Re: Magicos
A vidíš uvnitř vrtulku? Musíš ji jemně ale pevně uchopit a vytáhnout s celou osou. Otvor pak vyčistit nejlíp vatovou tyčinkou (na uši). Taktéž vyčistit vrtuli a všude, kam dostaneš (vše jen studenou či vlažnou vodou)a pak opačný postup... Držím palce, aby to bylo jen ucpané!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:22 Magicos Re: Chalybda
Mám... A dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 19:19 Žena Chalybda [55] Re: Magicos
Podívej se na něj z obou stran, má tam jakoby zakulacený výběžek černého plastu, jsou na něm nápisy Tetratec, není to vidět, ale tam se od sebe jednotlivé díly oddělí, jakoby kapota... Potřebuješ něco špičatého, (nůž), co jemně vsuneš mezi ty plasty právě v té kulaté části, a odloupneš nejlépe postupně z obou stran. Pak jemně sundáš 3-bokej plast - přední a boční strany. Zkus to a dej vědět, jestli ti to půjde, je to jen na zácvak. Pak budem pokračovat. A tykáme. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:10 Magicos Re: Chalybda
Jediné, kam jsem se dostal, je vyndaný kazetový zásobník... Zkoušel jsem se sirkou prošťourat k vrtulce vývodem vody, ale nic... Jsem vděčný za každou radu... Napsal/a by jste mi prosim radu, jak na to?? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2010 18:59 Žena Chalybda [55] Re: Magicos
Kam jsi se až dostal? Odebraný zásobník, otevřený kryt pod tryskou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:50 Magicos – Tetra Tec IN 300 - nejede!!!
Dobrý den, prosímvás, nějak se mi zasekla vrtulka v tomto filtru (TetraTec IN 300) - jak ho mám rozebrat??? Nevidím žádný šroubek, nic.... Poraďte, prosím, jak TEN KRÁM rozebrat! Děkuji Magicos
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 13:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Amik
Máme u známých stejný typ filtru, taky je ho potřeba čistit jednou týdně, ale to je spíš tím že je tam moc ryb. Ale nikdy jsme neměli žádný problém že by je to chtělo nasát, daří se jim dobře. Průtok máme tak na půlku někdy i na plno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Amik
a ta voda je doufam odpustena z akvarka, doufam ze to nejni cerstva vodovodni voda (chlorovana) tim by jsi znicil uzitecny bakterie!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:41 Amik Re: Moucha
Vyndam z filtru (kterej zustane v akvarku) nadrze s filtracni hmotou a tu pak properu ve vode (cvachtanim ) :-) Je z toho pokazdy desne humusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:28 Dex Re: Amik
To je přece nesmysl, aby ti takový filtr nasával ryby. To není žádné podtlakové čerpadlo. Akvaristé co mají výkonější vnější filtry, čerpají několikanásobně více vody na menším průřezu sání, tedy mají vyšší podtlaky u sání a žádné ryby neodsávají. Polož si ruku na místo sání filtru a uvidíš, že ten podtlak nic kromě volně plovoucích částic nemůže nasát, natož rybu. Ryby ti prostě umírají z jiného důvodu - proměř si vodu, hlavně dusitany a dusičňany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Amik
pripadne za filtr muzes dat kus hrubyho biomolitanu, aby se mezi filtr a sklo ty rybky nedostaly
a jak cistis ten filtr? (postup)
nelapou rybky po vzduchu? (NO2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:15 Amik Re: Tereza
To je taky pravda. Jistotu ze to je filtrem vlastne nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:06 Tereza Re: Amik
Otázka je, jestli je opravdu zabíjí, nebo nasaje už mrtvé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 11:49 ajne Re: Amik
Filtr posunout či odsunout ode skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 11:44 Amik Re: Anje, Bexi
Fotka k příspěvku to Ajne : Tady je fotka, ale nevim jestli to moc pomuze.

to Bexi: No tak filtracni media tam samo sebou mam. Rybky zustanou venku, nejsou nasaty do filtru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 11:32 Bexi Re: Amik
když máš filtr který ti zabíjí rybky,tak si kup novej...tam nemas molitan,ze jsou nasavane do nasavaciho otvoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 11:29 ajne Re: Amik
Nebylo by foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 11:21 Majda Re: Amik
Čistit filtr jednou do týdne není moc dobré.Já mám poměrně dost ryb v akva a čistím ho podle potřeby,to je tak asi jednou za 6 týdnů.S ostatním ti poradit nemůžu,nic mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 11:14 Amik – Filtr likviduje rybky
Mam problem s filtrem. Likviduje mi rybky (neonky). Pomerne casto nachazim mezi filtrem a sklem uvizlou mrtvou rybku. Filtr mam Tetra Teck IN 600.
Rybka pravdepodobne smejdi okolo filtru a pak je nasledne nasata do nasavaciho otvoru filtru kde chudak zustane.
Silu proudeni mam nastavenou na co nejmin aby jeste fungovalo vzduchovani. Dat to min prestanou bublinky. Nemate nejakou radu co s tim ?

Jo jeste jedna vec kdyz uz se ptam na filtr. Je to filtr do 100L akvarka a ja mam 130L. Je to spatne nebo to neva? Musim ho cistit 1x do tydne, ale to je asi normalni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 15:36 Michal
Mám také in 800 a uplně ten stejný problém taky nejdou bublinky. Ale už to neřeším stačí rostliny jinak filtruje dobře akorát se mi zdá že je v něm málo filtrační náplně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 16:17 Kralicek11 Re: Kralicek11
tak jsem ho sel vratit a mam jinej a bublinkuje uplne nadherne takze diky X-) X-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 13:33 Kralicek11 Re: Davosek
prave ze uz jsem tam byl vcera a vymenili mi ho...a rekli mi ze bublinky by to melo delat!jenze jsem narazil zrovna na ty dve to akva.nerozumi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 13:21 Davosek Re: Kralicek11
Ok, v poho palec .Víc už Ti neporadím, snad jen ho pořádně rozdělat, prohlédnout, složit zpět a když ani to nezabere, odnést zpěd do prodejny na otestování i s výkladem jak jej používat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 13:15 Kralicek11 Re: Davosek
jeje promin vykricky nejsou u me vyznamem rozcilenosti... :) ten filtr je prave ze uplne novy takze zadne zaneseni jeste ani poradne neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 13:12 Davosek Re: Kralicek11
Mi osobně filtr jede na nejmenší výkon a nemám problém. Většinou když jsme měl filtr vyčištěný, tak to dělalo více bublinek a když byl více zanesený, tak jen občas v nějakých intervalech - a to mám vzduchování na co nejméně. Abych přiznal pravdu na místě té hadičky tam mám jinou hadičku, která vede od burčáku a tak se mi krásně CO rozpouští do vody. Akorát riskuju, že mi může vytéci burčák do akva, ale už mám vypočítané, kolik tam mám čeho dát... P.S.: Chápu Tvé rozčilení, ale nemusíš psát pořád s vykřičníkem!!! :) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 13:04 Kralicek11 Re: Yirka
tak filtr mam tesne pod hladinou protoze ta hadicka do ktere jde vzduch ma tak asi 2cm takze to musi bejt ta hadicka nad hladinou aby brala vzduch a tim padem celej filtr je pod hladinou!to zelene kolecko je regulacu privodu vzduchu a podle navodu ho mam v te poloze aby sel vzduch co nejvic a pritom nejde zadnej!u toho prvniho filtru musel bejt prutok na maximum a bublinky sli ale je nesmysl mit prutok na max.kdyz mam cely akvarko v pohybu od proudu vody!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1247x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8865-filtr-tetra-tec-in